Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, 1bozka napisał:

ja mam umowę od nich i nie pisze na jaki czas jest umowa nawet nie ma adresu tylko "miejsce wskazane przez zleceniodawce" napewno nie jest ubezpieczona w Polsce to mi mówili 

:szok: Ty o nich wyjeżdżasz ? czy dopiero masz zamiar wyjechać?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 1bozka napisał:

ja mam umowę od nich i nie pisze na jaki czas jest umowa nawet nie ma adresu tylko "miejsce wskazane przez zleceniodawce" napewno nie jest ubezpieczona w Polsce to mi mówili 

No zgadza się  mi też nie podali adresu ale ja powiedziałam,że moja rodzina musi wiedzieć gdzie jadę i bez adresu nigdzie nie jadę .Podobno rodziny podopiecznych sobie nie życzą podawać adresy :przekleństwa:

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nieuchronnie nastał kres brzydkiej zabawy, bo cudzym kosztem. A prosiłem, apelowałem grzecznie jak Władek Kosiniak, zaprzestań, bo jak cię zdybię to przewinę. A nierozumny.
Nigdy nie psuj nikomu miłej przerwy w ciężkiej pracy!

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LACH napisał:

I nieuchronnie nastał kres brzydkiej zabawy, bo cudzym kosztem. A prosiłem, apelowałem grzecznie jak Władek Kosiniak, zaprzestań, bo jak cię zdybię to przewinę. A nierozumny.
Nigdy nie psuj nikomu miłej przerwy w ciężkiej pracy!

 

:dobrze::oklaski:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Właśnie jestem po rozmowie tel ze znajomą opiekunką i jestem trochę zaniepokojona O.o Ona wróciła w poniedziałek z pracy a juz we wtorek wylądowała w szpitalu . Pracuje przez firmę tak jakby polsko niemiecką i ma ubezpieczenie niemieckie . Nie dostała karty do ręki , ponieważ nie dostarczyła im zdjęcia . Od wtorki dzwoni do firmy z prośbą , żeby podali jej nr ubezpieczenia , najpierw ciągle obiecywali , że zaraz przyślą a dzisiaj nie odbierają już telefonu . >:(

Macie jakiś pomysł gdzie można zadzwonić i sprawdzić czy faktycznie jest ubezpieczona ? 

wiesz teraz jest opcja z zusie ze kazdy czlek moze sam siebie sprawdzic w necie tylko nie jestem pewna czy aby nie jest potrzebna przy peirwszym logowaniu osobista wizyta w zusie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Niektóre firmy deklarują,że jest się ubezpieczonym i na czas urlopu ale nie jest to ta efektowna :haha:

skladka chorobowa obowiazuje jeszcze miesiac od daty np wygasniecia umowy zlecenia np...wiec jezeli masz 4 tygodnie urlopu to teoretycznie masz miesiac pelnech swiadczen..ale...to jeszcze kwestia czy do polowy miesiaca czy od polowy miesiaca...

od tego mialam tzn mam ksiegowa..ona pilnuje ale jak w kraju bywam to zagladam do zusu zeby swoje ego podbudowac wyskoscia prognozowanej emerytury i przy okazji sprawdzam rzetelnosc obecnej firmy a w razie w...mam ekuza i chwatit...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Teraz , to już całkiem zgłupiałam O.o Firma się w końcu odezwała i podała jej nr ubezpieczenia . Teraz znajoma mówi mi , ze pracuje na umowę zlecenie i składki ma opłacane w Polsce . Firma twierdzi , że ubezpieczenie jest ważne jeszcze miesiąc po zakończeniu zlecenia ,więc po co jeszcze ta karta DAK ? Nic mi tu nie pasuje O.o 

ale dak to niemiecka karta wiec...albo ma umowe z niemcami i na niemieckich warunkach albo z polska na polskich warunkach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, INEZ napisał:

Jak na warunkach polski firma zgłosi Cię do zusu to dokładnie tak jest ale jak napisałaś na niemieckich warunkach sorry,że to napiszę i proszę tego nie brać do siebie wiec jak pracujemy na niemieckich warunkach to zus nic nie wie,że gdzieś się pracuje jest to wygodne dla osób,które chcą uniknąć zajęć komorniczych bo komornikowi też jest ciężko się dowiedzieć o dochodach w ten sposób uzyskiwanych praktycznie jest to prawie nie możliwe.

o zatrudnieniu i owszem ale..konta bankowe to juz inna bajka...ta miafia wymienia sie informacjami miedzy soba tylko niemcy nie sa az tak szybcy zeby zajmowac konta...oni najpierw negocjucja ..u nas raz dwa i...po traktorze:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tak. Do ustawienia zdalnego dostępu do swoich danych w ZUS potrzebna jest osobista wizyta i uwierzytelnienie.

A miesiąc obowiązuje ubezpieczenie zdrowotne. Chorobowe to coś innego. :haha:

mariolanto napisalam pelnych swiadczen:haha:....nie wiem czy kolezanka bedzie na chorobowym czy poki co korzysta wlasnie z tych swiadczen...czas pokaze...wazniejsze....kto zaplaci za to bedzie robila

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, INEZ napisał:

No zgadza się  mi też nie podali adresu ale ja powiedziałam,że moja rodzina musi wiedzieć gdzie jadę i bez adresu nigdzie nie jadę .Podobno rodziny podopiecznych sobie nie życzą podawać adresy :przekleństwa:

tzn w umowie nie napisali ale wiedziałam gdzie .Wg złożyłam tam wypowiedzenie bo sie ich boje

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lucyna.beata napisał:

o zatrudnieniu i owszem ale..konta bankowe to juz inna bajka...ta miafia wymienia sie informacjami miedzy soba tylko niemcy nie sa az tak szybcy zeby zajmowac konta...oni najpierw negocjucja ..u nas raz dwa i...po traktorze:haha:

Trzeba być sprytnym :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, 1bozka napisał:

byłam raz:haha:bałam sie czy mi zaplacą:haha:ale ok wyplacili.

Płacić płacą ale jak raz od nich pojechałam to myślałam,że do jakiegoś obozu pracy trafiłam a ta firma to handlarze żywym towarem ale koniec końców żywa z tego wyszłam :smutek:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale mi się dzień zaczął! Wszystko mi z rąk leciało, dosłownie. Na szczęście nic nie potłukłam, ale niewiele brakowało.
Potem wyrąbałabym się o wózek pdp, w ostatniej chwili złapałam równowagę.
Myślę sobie- I ja mam w taki dzień do miasta jechać? Toż utopię się po drodze w kanale, albo zginę pod kołami aut.

Na szczęście od południa mi się odmieniło- przyjemne wiadomości od wielbicieli ;) :haha:.miłe gesty tu od rodziny.
Pojechałam do miasta, pochodziłam. lista zakupów w głowie, co by nie przesadzić.
weszłam do H&M (nie lubię tego sklepu, ale jakoś mnie tam zaciągło).... Jakieś 2-3 tygodnie temu mierzyłam sukienkę. Idealna na mnie, ale pomyślałam, ze nie potrzebuję aż tak.
Ale siedziała mi w głowie...Dziś, weszłam tam, a sukienka przeceniona na ..... 9,99€!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...