Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Afryka napisał:

Czy ktoś mi powie , dlaczego pietruszka w korzeniu jest towarem deficytowym ,w tej zakichanej Demenzlandii !? Jak tu jutro pyszny rosół ugotować !? I w ogóle jak żyć bez tego cudownego korzonka !? :szydera:

No bez korzonka to nijak żyć się nie da :(;) .Ja w Edece zamiast pietruszki kupiłam pasternak.Podobne cholery jak nie wiem co,tylko jakoś mniej pachnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, INEZ napisał:

Jak byś blizej mieszkała to mogłabyś sobie przyjechać poobrywać trochę owoców .W tym roku ani razu mój ogród nie był podlewany za to hektolitry wody poszły do basenu ,w którym i tak nikt się nie kąpie O.o.Oglądałam zdjęcia Twojego ogrodu masz piękną roślinność tylko dla mnie ciut za duże kamienia pod nogami w moim ogrodzie musi być zielono tam jakieś ziele tu koniczynka no ale roboty przy tym więcej koszenie ,plewienie .

Też lubię mieć zielono w okół domu ale to koszenie i podlewanie trawy wychodzi mi bokiem :haha: Nie podopają mi sie posesje w całości wyłożone kostką , czy kamieniem ale jestem pod ogromnym wrażeniem ogrodu @Mirelka1965 . Pięknie połączyła  kamienie  z roślinnością , jest dużo skałek , ale kwiaty , krzewy i drzewka i  tak są na pierwszym planie . Uważam , że ten ogród doskonale wpasował się w nadmorski klimat :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Też lubię mieć zielono w okół domu ale to koszenie i podlewanie trawy wychodzi mi bokiem :haha: Nie podopają mi sie posesje w całości wyłożone kostką , czy kamieniem ale jestem pod ogromnym wrażeniem ogrodu @Mirelka1965 . Pięknie połączyła  kamienie  z roślinnością , jest dużo skałek , ale kwiaty , krzewy i drzewka i  tak są na pierwszym planie . Uważam , że ten ogród doskonale wpasował się w nadmorski klimat :love:

Teraz pozostaje mi tylko zarumienić się....:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teresadd napisał:

@Basiaim wiem o tym doskonale,że porównania są najgorszą rzeczą.I chyba skłaniam się do tego ,żeby w ogóle z opiekunowej pracy zrezygnować.Ale to nie tak szybko ,że coś w Polsce znajdę.

Tereniu, poprostu 2 ostatnie miejsca dały Tobie w kość i dlatego masz teraz takie czarne myśli. 

Szybciutko wychodź z tego doła, masz nas, Rodzinkę .

Wszystko się pięknie ułoży :serce:.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Teresadd napisał:

Już chyba mam dość tej opiekunowej roboty.Zaczynam powoli czegoś szukać w Polsce,może nie szukać ,co głośno myśleć .Wypaliłam się .Tu jest poprawnie ,Pdp chyba też ok,ale tęsknię za familią mą.

Chyba doła załapałam.Muszę o tydzień skrócić tu pobyt,bo chyba zbyt pochopnie zgodziłam się tydzień dłużej zostać.Muszę to z Foczką skonsultować,bo to jej miejsce.No to pożaliłam się.

@Teresadd Ty sobie wybij z głowy prace w Pl. Też zaczęłam szukać pracy w Pl bo straciłam chwilowo ochotę na wyjazdy.....ale juz odzyskalam i z wielką ochotą we wrześniu śmigam na wiochę zabitą deskami.....:szydera:

W DPS  ( niedaleko mojego domu ) zarobki 1800zl/ mieś.....:szydera: i 18 podopiecznych, których trzeba oporzadzic. Natomiast prywatnie do osoby leżącej 2500 tyś ale opieka 24 h.

Trza siedziec w tej Demenclandii.....nie ma innego wyjścia.....:oklaski:

A wogole to dzień dobry wszystkim.....I milego wieczoru:serce:

Gębę mam zdrętwialą bo wróciłam od dentysty. 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Teresadd napisał:

Już chyba mam dość tej opiekunowej roboty.Zaczynam powoli czegoś szukać w Polsce,może nie szukać ,co głośno myśleć .Wypaliłam się .Tu jest poprawnie ,Pdp chyba też ok,ale tęsknię za familią mą.

Chyba doła załapałam.Muszę o tydzień skrócić tu pobyt,bo chyba zbyt pochopnie zgodziłam się tydzień dłużej zostać.Muszę to z Foczką skonsultować,bo to jej miejsce.No to pożaliłam się.

Bywają lepsze i gorsze dni. Opiekun należy do tej grupy zawodów, gdzie najszybciej się wypalamy. Do tego dochodzi rozłąka, tęsknota za domem i rodziną, stałe dzielenia miejsca pracy i odpoczynku podczas trwania kontraktu... i wiele innych czynników, wszystkim nam dobrze znanych. Kiedy obciążenia i negatywy zaczynają brać górę nad profitami z wykonywanej pracy, to najwyższy czas, by nie tylko pomyśleć o zmianie, ale coś zmienić... niekoniecznie robote. Czasem wystarczy nastawienie, pdp i miejsce, a nawet jeśli jest taka konieczność i możliwość sam charakter pracy. Nie ma sensu dusić się, spalać. Ale taką decyzję trzeba dobrze przemyśleć, wybrać dla siebie najlepsze na dany moment rozwiązanie. 

Przed laty wyjazdy do opieki były podyktowane koniecznością. W PL nie miałam szansy na pracę w swoim zawodzie, inna praca nie satysfakcjonowała mnie, bo albo finanse nie były zadowalające, albo klimaty chore. Po drodze była emigracja, praca w zawodzie za granicą. Po latach powrót na ojczyzny łono i robota w wyuczonym zawodzie, która tutaj  jak się okazało bardzo odbiega od ideału mojej profesji. Po roku rzuciłam to w cholerę. Bo nie potrzebuję pracy, tylko środków do życia, a jeśli się w robocie duszę i nie mogę spełniać, to ta robota, czy inna nie ma już znaczenia. Dzisiaj powrót do opieki, to już mój wybór, a nie konieczność. Co będzie za jakiś czas? Trudno powiedzieć. Przypuszczam, że dojdę do takiego etapu, że będę miała już dość i poszukiwała czegoś innego. Dla komfortu psychicznego Trzymam kciuki i życzę dobrych decyzji i jak najmniej dylematów . No i siły

FB_IMG_1531925933012.jpg

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...