Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar Ja niestety widzę, od czasu jej swiętego oburzenia, z powodu przyodziania przeze mnie głowy chustką, na okoliczność wizyty w meczecie, nie mamy relacji. Zadnych.

A co ...beretkę moherową miałaś przyodziać ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1972886662_dziedobrykonikpolnyruchomy.gif.dd857b39f32540907fcfea299121614b.gif...i mamy nowy tydzień :cześć3: A jak nowy tydzień, to nowe wyzwania :tak2: W planie pierdyliard spraw do załatwienia, przeprowadzka Mamusi na jej włości, pakowanko i rajza na złą stronę mocy :tak2: Ale powolusiu, pomalusiu...ogarniemy wszystko :tak2: Póki co...siorbię :oklaski: I czekam na przypływ pozytywnej energii :oklaski: A jak już przypłynie.....to podzielę się...a jakże :oklaski: Miłego więc...pozytywnego więc...fajowskiego dnia wam życzę...i sobie też :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

I od samego , jeszcze ciemnego świtu wk....zdenerwowanie . Któryś sąsiadów po ciemnicy do pracy wychodzi i nie ma bata , żeby nie pizgnął drzwiami od klatki schodowej ....a te z kolei umarłego by wybudziły a co dopiero żywego , biednego , śpiącego  żuczka jak ja . I dzięki jakiemuś burakowi ( inaczej nazwać nie można ! ) od godziny 6-tej jestem na nogach  >:(

Miłego dnia i tygodnia :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH Hmm.... Urzekło mnie w tym elaboraciku słowo ASCEZA. Według moich obserwacji dotyczyć ona ma tylko wiernych, bo juz Pasterzy pasących swe owieczki, niekoniecznie. Tak swoją drogą to poczynania Pasterzy dają świadectwo iż piekła nie ma, no bo gdyby oni wierzyli w Boga, w piekło czy niebo, to prowadziliby się całkiem inaczej. Tak czy tak, w porównianiu z Księżmi, to ja grzechów nie mam, więc i popiół mi nie potrzebny.

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Po relaksującym weekendzie trza wziąć się z życiem za bary.. Pranie już się pierze, zadanie domowe od @Dodzisława odrobione, druga kawa robi, szef, zasmarkany i rozsiewajacy wirusy, poczłapał do siebie, za oknem listopad, a radio straszy, taaa, nowy tydzień się zaczyna ;).

Dodziu miła, w miejscowym kościele msza popielcowa przebiega jak każda inna, a posypanie następuje po jej zakończeniu. Dobrowolnie i, żeby nie powiedzieć, radośnie ;). Jak przebiega to na północy De dowiemy się już w środę. Z niecierpliwością czekam na relację z pierwszej ręki, pełną zwrotów akcji i pełnokrwistych bohaterów :D.

Życzę uśmiechniętego dnia :)!

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar W Bonn Jestem, to żadna północ. Na północ wybieram się dopiero w piątek :d :d :d . Przyniosłaś mi ulgę, tak czy tak. Posypywać się niczym zamiaru nie mam, bo i nie mam po czym :d :d :d .Nie zgrzeszyłam nawet myslą.....w odróznieniu od Namnesa Fathersa. Ten to będzie musiał całą popielniczkę zuzyć :d :d :d .

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cześć: Wczoraj pożegnałam koty i zdążyłam się, tylko w deszczu,  przebazować. Później różnie się działo bo część Wrocławia i gmin pozostawała bez prądu, a za oknem tylko wycie wiatru :o Dzisiaj jakby już trochę lepiej... Byle do wiosny bo bardzo mi się już jej chce :d

Trzymajcie się forumowicze i buziaki :cmok:

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

za Dunajem na północ to tak czy inaczej Prusy, więc nie będziemy się spierać o drobiazgi

Nie warto...wszak nazwa "Prusy" została ukradziona plemionom Prusów, więc nie jest to właściwe nazewnictwo. Natomiast nazwa Państwo Lechickie, to już jak najbardziej, choć północne rejony do których wybiera się @Dodzisława bardziej zahaczały o Związek Obodrzycki (zainteresowanych tematem odsyłam do publikacji "Mały Atlas Historyczny Nanke-Piotrowicz-Semkowicz, 1964 r. PRWK) :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

O bobrze drogi, jakie tu poważne dysputy z samego rana, o grzesznym życiu doczesnym, o karze za takowe, i innych wiecznych tajemnicach . A ja powiem, bardzo po plebejsku, że przez te wichury, tak mnie łeb dzisiaj napiera... no, globusa mam jednym słowem . Może posypanie popiołem świętym i odrobina umartwienia się pomogłoby?

Na razie przestało wiać, cosik pokrapuje, łepetyna napitala, ostatni tydzień się zaczął. I ciekawostka z rana, dostrzegłam kilka plam z krwi na parkiecie, po przyjściu na dół. Wystraszyłam się, że może Gisela gdzie łbem w nocy przywaliła, a ja w baby fonie nie słyszałam. Gisela wstała jak skowronek, dobrze spała, nic się nie wydarzyło i wygląda na to, że musi kotecka stoczyła jakąś walkę na śmierć i życie. I nawet wiem kto wygrał, ale ofiary nigdzie nie widać, chyba, że objawi się na zasadzie "poznaj Stachu po zapachu" . 

Szybkiego i pomyślnego tygodnia Mordecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie warto...wszak nazwa "Prusy" została ukradziona plemionom Prusów, więc nie jest to właściwe nazewnictwo. Natomiast nazwa Państwo Lechickie, to już jak najbardziej, choć północne rejony do których wybiera się @Dodzisława bardziej zahaczały o Związek Obodrzycki (zainteresowanych tematem odsyłam do publikacji "Mały Atlas Historyczny Nanke-Piotrowicz-Semkowicz, 1964 r. PRWK) :haha:

Mirelko, mój komentarz to tylko bawarskie widzenie świata, nie przejmuj się tak :d.

To, że za Dunajem leżą Prusy, dowiedziałam się zaraz po przyjeździe do Bawarii (Dolnej) i poraziła mnie ta informacja :D.

Kiedyś z Fioletową i Miśkiem pisaliśmy o tym, to żartobliwe rozkminy, bawarskocentryzm, jeśli można tak powiedzieć ;).

Nie obiecuję, że sięgnę do źródeł, ale doceniam Twoją wiedzę :).

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...