Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Owszem ,pod warunkiem,że potrzebujący chce wędkę  a nie od razu rybę na talerzu....Zrobiłam to na prośbę mamy,ale już się więcej nie podejmę.

I tak to prawdziwa prawda Cię dopadła :haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

@Michasia 1959 Się rozpisałaś ,że ło ho ho:)

Ano:szept:Zaczęłam pisac z telefonu i musiałam lecieć szybciorem do klo z Pdp.Weszłam na WP Pilot i mam podstawowe.Dziękuję za pomoc:cmok:i życzę miłego wieczoru.Ja jeszcze jedno podejście i wolne:hura:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Michasia 1959 napisał:

@foczka63Podajesz dłoń a wciągną Cię za rękę.:o 

Hejka Michasiu:)

Kiedys dawalas mi przepis na ciasto z jablkami. Mam tyle musu zrobionego i musze to przerobic,ale nie wiem jak. Moze masz jakis pomysl? Wiesz ,ze ja ciast piec nie potrafie,tylko foki63 ciasto na pamiec znam______jeszcze ;)))

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndreaaWitaj Andrejka oj jak miło .Napisze tak szybko w tym temacie że będzie niezauważalne:szept:  2,5 szkl.mąki+1/2 szkl. cukru+2jajka+1 łyżeczka proszku do piecz.+200gr masło =wsio zagniatami dzielimy na pół.Blaszkę papierem i wygniatam pierwszą warstwę,nkłuwam widelcem i podpiekam 10 min.w 170st.wykladam owoce i scieram na tarce drugą warstwę.piekę 40 min. w 170st.Możesz pierwszą warstwę po podpieczeniu posypać 1-2 łyżkami bułki tartej to owoce nie puszą soku i będzie kruche.smacznego:cmok:wczoraj własnie upiekłam podałam cieplutkie  bitą śmietaną -mniam.dobrej nocki.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1833083104_dziedobrypiteczek.gif.42beebea445ccf29c34c5032c6806eae.gif, a u mnie rządzi szczeniątko, czyli pampersy są jak najbardziej ok :szydera: I rozpierająca je energia też jest ok :haha: A to oznacza, że nie pospałam :haha: I tak jeszcze 4 dni i noce :haha: Czyli...nie będę narzekać na nudę :haha:Mam przed sobą dni wypełnione rzucaniem zabaweczek i umilaniem dnia "Maleństwu"...czyli przygotowuję się do roli babci :szydera: I tym optymistycznym akcentem....miłego dnia życzę i wam, i sobie :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugiej już kawce mówię Wam Witam :cześć: Pogodę też sprawdziłam (:659_smoking:) i powiem, że w Hamburgu od prawie trzech tygodni nie było nocnych przymrozków xd Wczoraj opękaliśmy z pdp pizzę, więc dzisiaj wypada coś upitrasić xd Lodówki mam zapchane wszelakim dobrem, a teraz czekam tylko na natchnienie xd

Miłego piątku i buziaki :cmok:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mirelka1965 napisał:

 :haha:Mam przed sobą dni wypełnione rzucaniem zabaweczek i umilaniem dnia "Maleństwu"...czyli przygotowuję się do roli babci :szydera: I tym optymistycznym akcentem....miłego dnia życzę i wam, i sobie :oklaski:

W ramach dbania żebym się nie nudziła to miałam dwa psy mojej córuś i tchórzofretkę, żółwia mojego syna i też jego akwarium xd Na szczęście obecnie do kotów jestem wypożyczana :haha:Kolejne wypożyczenie planowane na maj xd No i wypada mi się tylko modlić, żeby synuś nie obarczył mnie kiedyś swoim terrarium z pająkiem, który ponoć bardzo cieszy się na jego widok, ale ja mam duuuże wątpliwości czy tak samo zareaguje na moją obecność :haha:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, NNNdanuta napisał:

W ramach dbania żebym się nie nudziła to miałam dwa psy mojej córuś i tchórzofretkę, żółwia mojego syna i też jego akwarium xd Na szczęście obecnie do kotów jestem wypożyczana :haha:Kolejne wypożyczenie planowane na maj xd No i wypada mi się tylko modlić, żeby synuś nie obarczył mnie kiedyś swoim terrarium z pająkiem, który ponoć bardzo cieszy się na jego widok, ale ja mam duuuże wątpliwości czy tak samo zareaguje na moją obecność :haha:

Etap tarantul, innych jemu podobnych (różnych wielkości, kolorów i jadowitości :szok:) pająków i skorpionów mamy za sobą...uffff :haha: Nawet słoje z wylinkami wyrzuciłam...bez żalu :szydera: Stworzonka typu waran stepowy, kameleon, gekon, węże wszelakie, szynszyl, fretka, koszatniczka, świnka morska und soweiter też mamy za sobą :haha: Akwarium maleńkie (takie ze 400 litrów) to już przeszłość :haha: Kanarki odfrunęły do ciepłych krajów :haha:Teraz mamy "Wnuczusię", czyli przecudnej urody charcika włoskiego, miesięcy 6...czyli niemowlę :haha:I nieeeeee nuuuuudzi się nam...oj nie nudzi :haha:Ale mamy masę radości, bo to już trzy lata niebawem minie, gdy nas Maja osierociła, a na własnego pieska musimy poczekać do emerytury :tak2: No...to czekamy, a w międzyczasie rzucamy kurczaczki, piłeczki, butelki i inne szczenięce utensylia :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko.  Tak czytam o waszych przyjemnościach:szydera: i trochę zazdraszczamO.o, bo ja nie mam żadnego nawet najmniejszego zwierzaczka:nie_słyszę:,że o wnusiach już nie wspomnę:|. akoś moja pociecha się nie spieszy z obdarzeniem mnie przybytkiem, a na własne zwierzątko muszę poczekać aż osiądę na stałe w domku:dobrze:. Wtedy przygarnę sobie jakieś kociątko, ponieważ jestem wielką fanką kotecków:szydera:.

Za oknem sucho bez mrozu, zatem życzę wszystkim miłego piąteczku:cmok:

images (83).jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michasia 1959 napisał:

@AndreaaWitaj Andrejka oj jak miło .Napisze tak szybko w tym temacie że będzie niezauważalne:szept:  2,5 szkl.mąki+1/2 szkl. cukru+2jajka+1 łyżeczka proszku do piecz.+200gr masło =wsio zagniatami dzielimy na pół.Blaszkę papierem i wygniatam pierwszą warstwę,nkłuwam widelcem i podpiekam 10 min.w 170st.wykladam owoce i scieram na tarce drugą warstwę.piekę 40 min. w 170st.Możesz pierwszą warstwę po podpieczeniu posypać 1-2 łyżkami bułki tartej to owoce nie puszą soku i będzie kruche.smacznego:cmok:wczoraj własnie upiekłam podałam cieplutkie  bitą śmietaną -mniam.dobrej nocki.

Dziekuje Michasiu pieknie :-)

Wlasnie o to mi chodzilo. To rozmowy przy kawie,a do kawy ciasto w parze idzie. Mysle ,ze wielkiego ,,spamu" nie popenilysmy.

 

 

Przy okazji witam piatkowo :cześć2:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko.  Tak czytam o waszych przyjemnościach:szydera: i trochę zazdraszczamO.o, bo ja nie mam żadnego nawet najmniejszego zwierzaczka:nie_słyszę:,że o wnusiach już nie wspomnę:|. akoś moja pociecha się nie spieszy z obdarzeniem mnie przybytkiem, a na własne zwierzątko muszę poczekać aż osiądę na stałe w domku:dobrze:. Wtedy przygarnę sobie jakieś kociątko, ponieważ jestem wielką fanką kotecków:szydera:.

Za oknem sucho bez mrozu, zatem życzę wszystkim miłego piąteczku:cmok:

images (83).jpg

Janeczka,moja pociecha tez sie nie spieszy. Na wszystko przyjdzie czas:)

Co do zwierzakow ,to zawsze jakiegos mam. Masz racje z tym ,ze najpierw trzeba osiasc ,a potem o zwierzaku myslec. U mnie juz zaczal sie problem z koteczkiem. Tesciowa niedawno zmarla . Teraz jestesmy tylko we dwoje z mezem w domu.W ,,domu" ,czyli ja na wyjezdzie wiecznie a maz pracuje i pozno do domu wraca. Taki ten ,,dom"! Przy tesciowej moglismy zaplanowac wyjazdy,bo zwierzyna zaopiekowala sie,kiedy nas nie bylo. Teraz trzeba juz inaczej myslec,bo my zwierzaka swojego kochamy bardzo i go nie zostawimy. 

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski późnym porankiem:)Mrozu dziś nie ma,za to śmietana za oknem:)Gła,sthraszna gła,jak mawiała pewna niemiecka Polka.Okhropność:(

Wyjątkowo już jestem zmęczona tym turnusem,ciągnie się, jak flaki z olejem:(Chcę do domku!!!

Spokojności:)

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...