Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Niemcy mają inna mentalność i skoro tak długo żyją to chyba dobrze kombinują :haha:

W sumie ja też po lekarzach nie chodzę. Ostatni raz byłam jakieś pięć lat temu. 

Tu gdzie pracuję na biegunki recepta - zjeść banana. Ale jak jest coś niepokojącego to wzywany jest lekarz albo od razu pogotowie. Z tym że chyba chodzi o odpowiedzialność za obcych ludzi i dlatego takie są zasady. 

Kiedyś miałam leżąca podopieczną, taka kruszynka bez apetytu. Jak zaczęła kaszleć to żal było na nią patrzeć. A córka pielęgniarka przyniosła na przeziębienie .... cukiereczki na kaszel z Rossmana. :szydera: Trochę to trwało ale pomogły. :szydera:

Nie znam się na tym , ale prześwietlania rentgenem też chyba zbyt bezpieczne nie są , jeśli często je się robi ?

M+J ....bardzo często wk...denerwowała mnie lekkość podchodzenia dzieciaczków ( niemieckich ) do jakichś chorób , ale im dłużej przyglądam się ...Jadwini siostra niedawno miała 100 urodziny ...ona sama 89 l  i uważa się za ...ho ...hoooo ...Z tym , że Jadzia cholernie męczy córkę , jeśli o zdrowie biega a ta po żołniersku obowiązki wypełnia ...Siostrą opiekuje się jej córka - dziewczę 76 letnie . Choćby skały srały i pękały ...deszcz , śnieżyca , upał ....stulatka codziennie zalicza spacerek naokoło długiego bloku , gdzie mieszka . Ona raz w tygodniu dzwoni do Jadzi i wystarczy , że Jadzia coś się skrzywi , że tu boli a tam swędzi to ....siostrzyczka napitala ją równo , że tylko choroby sobie wymyśla a nic jej nie jest ....Musi twarda sztuka z niej :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, awe59 napisał:

@Baśka powtarzająca się ciasto zapodaj na obiad....szybko i zdrowo  :szydera:

Sie Ewunia bujnie z takimi podpowiedziami xdTutaj ciasta , ciasteczka do kawy podajemy ...albo na przekąskę w ciągu dnia . To ne doktorowa sztela , gdzie ciasto w każdą niedzielę na obiad podawano ....chyba , że wyszłam na wolne wcześniej i nie zdążyłam swojej porcji w biegu wyłapać ....eee....wtedy to już nie było ....co się miało w lodówce ziębić i zmarnować ? ! :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniao napisał:

@Baśka powtarzająca się często to jest raz, dwa razy do roku. Zawsze miałam poprzednie zdjęcie, więc lekarz decydował

Ja nie mówię o Tobie Ania , tylko ogólnie , bo jak moja Mama była  w szpitalu prześwietlana to usłyszałam jak doktor mówił do innej pacjentki , która też koniecznie chciała mieć zrobiony rentgen , że nie wolno często prześwietlać ....no bo coś tam . Ale ja się na medycynie nie znam ...jakbym ujrzała babę z chłopem w łóżku i powiedziano by mi , że ona chora a on ją właśnie leczy ....to bym uwierzyła i już :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja nie mówię o Tobie Ania , tylko ogólnie , bo jak moja Mama była  w szpitalu prześwietlana to usłyszałam jak doktor mówił do innej pacjentki , która też koniecznie chciała mieć zrobiony rentgen , że nie wolno często prześwietlać ....no bo coś tam . Ale ja się na medycynie nie znam ...jakbym ujrzała babę z chłopem w łóżku i powiedziano by mi , że ona chora a on ją właśnie leczy ....to bym uwierzyła i już :haha:

Ja też. Medycyna niekonwencjonalna....nie słyszałaś ? :haha:i dodatkowo odnowa biologiczna...:oklaski:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

Ja też. Medycyna niekonwencjonalna....nie słyszałaś ? :haha:i dodatkowo odnowa biologiczna...:oklaski:

 

Gdzieś , kiedyś słyszałam ....Noo , teraz już będę wiedziała , bom uświadomiona medycznie , że jak baba z chłopem ten-teges to nie jest zwykłe pie......nie , tylko uzdrawianie . Jednak na medycynie już się znam ! xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja nie mówię o Tobie Ania , tylko ogólnie , bo jak moja Mama była  w szpitalu prześwietlana to usłyszałam jak doktor mówił do innej pacjentki , która też koniecznie chciała mieć zrobiony rentgen , że nie wolno często prześwietlać ....no bo coś tam . Ale ja się na medycynie nie znam ...jakbym ujrzała babę z chłopem w łóżku i powiedziano by mi , że ona chora a on ją właśnie leczy ....to bym uwierzyła i już :haha:

A to całe szczęście, że nie o mnie . Bo już miałam gównoburzę rozpetac

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwe dzień dobry :oklaski: Wstałam bladym świtem...koło 8-ej, ale ciężko już harowałam :haha:Bo i Mamusię wykąpałam...kawunię wypiłam...śniadanko w postaci jajecznicy na boczku spożyłam...i "Stawkę..." obejrzałam...z kumpelką pokonwersowałam...a nawet pranie wstawiłam :haha:A teraz luuuuuzik...do mojej kąpiułki :szydera: I tak sobie genisuję niedzielne przedpołudnie w towarzystwie rodziny zalegającej na meblach tapicerowanych :oklaski: Jest moc :oklaski: I tej mocy życzę wszystkim, a także 220837675_dziedobryniedzielaruchomapingwiny.gif.3a90040c4ac467153a6fbaffa657186f.gif bez względu na aurę i miejsce pobytu:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:prawie poobiednio

Leniwa niedziela się snuje, jak poranna mgła za oknem...ja też, coś tam pitraszę na obiad, kanały przerzucam, w sieć się zaplątam i nucę : " ta ostatnia niedziela, we wtorek się rozstaniemy..." :haha:

Leniwe czuj czuj czuwaj Druhny i Druhowie. ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, foczka63 napisał:

Mam nockę,że łaaaa.Od 21 Kulka rzyga jak kot,plus sraczka.Ostatnia o 1.20 ryga, sama krew.Powiadomiłam oczywiście córkę,ale inną bo ta główna na urlopie.Oto porada,po konsultacji z bratem lekarzem/dentysta/.Podac herbatę rumiankową i traubenzucker....Noż,ku... ręce mnie opadli .Mówię,ze trzeba pogotowie wołąć to nie.Kulka się broni jak lew,córka to samo.kuźwa.Powiedziałam,ze żadnego cukru nie podam,ze się odwodni bo nie chce pić i ze jak jeszcze będzie rzygać to wołam pogotowie.Wydawałoby się normalni w miarę ludzie,kurła nać,a debile:(

Pościel już 3 razy zmieniałam,łazienkę tak samo ze 3x myłam .Kulka ma uszkodzone zwieracze i jak juz leci to ciurkiem, bez żadnej kontroli.Wczasy ,he he .Gówniane....

To jest jednak "niemiecki stan umysłu", inaczej się tego nie da określić. A w ogóle to co z Kulką dzisiaj? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...