Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie ma to  jak u siebie ...

No pewno,że nie.Spakowałam się prawie że ,ale jak zwykle nie chce mi się jechać.Ale cóż jedni pracują koło domu ,drudzy trochę dalej.Policzyłam sobie - w tym roku byłam w D ok 26 tygodni w sumie ,bez tego jutrzejszego wyjazdu,czyli mniej więcej pół roku.I tak co rok.Też lubię mieć kasę na realizacje domowe i na inne przyjemności,ale lubię też być w domu.Dlatego się nie spinam.Najlepsza strona tej roboty, choć niepłatna, to ilość wolnego.W porównaniu do polskich 26 dni?

Jeszcze nie czuję się zmęczona tą pracą,może podróżami długimi.Ale co raz częściej rozważam pracę w PL ,pożywiom ,uwidim:)Jak się trafi coś podchadziaszczego to może,może.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar Jako kierowca płci damskiej, stanowczo protestuję. Faktem jest, że to męzczyzni  lepiej parkują, ale kobiety tez dają rade i wcale nie potrzebują 3 miejsc wolnych, żeby zająć tylko jedno. No chyba ze chodzi o to, że mają zbyt duzo zakupów i tarasują wózkiem sąsiednie miejsca do parkowania :d . Nigdy nie rozumiałam dowcipów niemieckich i jak się okazuje austriackich tez nie rozumiem :d .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar Jako kierowca płci damskiej, stanowczo protestuję. Faktem jest, że to męzczyzni  lepiej parkują, ale kobiety tez dają rade i wcale nie potrzebują 3 miejsc wolnych, żeby zająć tylko jedno. No chyba ze chodzi o to, że mają zbyt duzo zakupów i tarasują wózkiem sąsiednie miejsca do parkowania :d . Nigdy nie rozumiałam dowcipów niemieckich i jak się okazuje austriackich tez nie rozumiem :d .

Dodziu miła, wpisz Frauenparkplatz w Gugla i sobie przeczytaj, co jest napisane, leniwcu jeden :D.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałabym zostać w Pl,ale kasa w DE nie dość że kusi to potrzebna jest na remont.Jestem "singlem"po przejściach ,i jestem zdana tylko na siebie.Czasami tęsknię za domem ale zaraz przychodzi refleksja że nikt tam na mnie nie czeka,więc za czym ja ku....tęsknię?Za tymi 4 pustymi ścianami?Nawet na święta uciekam do DE żeby nie siedzieć jak ten kołek...

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięło nas na rozwazania 

.świąteczna atmosfera??

Jest nas chyba całkiem sporo z takim dylematem bo i ja takowy mam..

W pl dzieci wnuk..znajomi przyjaciele...

W de..praca, ułamek osobistego życia, rodzina i też dwa domy pełne przyjaciół....

Pisałam kiedys chyba że w kraju...trudno jest mi wskoczyć w nurt codzienności...I fakt..powrót do pustego mieszkania jest nie fajny...dzieciaki mają swoje życie...

Taki rozkrok na moście ..nie wiem w która stronę...

A zmieniając temat...

Spanie wylaczylo mi sie...kawę zrobiłam.. czytam was..

Wczoraj po dniu dosłownie przesranym..padlam....o 21 mnie jakoby nie bylo

Był przeblysk ludzkiej mowy cwirka, qwwwq na wróbelka w sklepie..

Niemoc na tepote narodu że słowem NIE w nazwie

Zaproszenie do Kassel

I..plany letnie na urlop..

Dzień mieszany jednym słowem.. I intensywny

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo, już z Polski :). 

Na granicy austriacko - czeskiej zrobiłam sobie prezent pod choinkę (perfumomaniakom i nie tylko polecam Znojmo), może dlatego tak dobrze mi się spało ;)? Przespałam całe Czechy, całe 3 godziny jazdy.  Fajnie się jedzie i już niedaleko :).

Życzę spokojnego dnia wszystkim, a szczególnie tym w pracy!

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam :cześć:, niby po siódmej, ale dzień się jeszcze nie śpieszy.., w zimie to on chyba z drugiej strony przychodzi, czy nadciąga... O.o 

Pierwsze przedświąteczne koty za płoty, czyli okna pomyte i pazurki zrobione na świątecznie. Dokopałam się do sweterka wigilijnego (czerwony w bombki xd) i szykuję się do występu bo wygląda, że poznam nową dziewczynę mojego syna O.o Kolejna magister pedagogiki specjalnej, więc zastanawiają mnie jego gusta ... i jeszcze mała, drobna.. Ponoć małe jest piękne, ale co z tego jak niedostrzegalne :haha:

Miłego dzionka, byle do przodu i buziaki :cmok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

599513777_dziedobrykonikpolnyruchomy.gif.c01c8cec8984d8c9f793e33a623c1676.gif czyli dzień dobry...i to bez rozkroku :oklaski: Moje miejsce jest tu...i nigdy nie będzie tam :tak2:  Tam jestem dla pieniędzy....no...taki zawód (bez podtekstów proszę) :haha: A teraz siorbnę sobie głośno...żeby wiedzieć, że żyję :szydera: Już jarnęłam, więc poranny rytuał został odbębniony :oklaski: Teraz pozostało poczytać zaległości klepalne, spożyć śniadanko i wyruszyć w miasto, celem załatwienia spraw wszelakich :haha: No i zakupy poczynić do reszty >:( A przed tym buntuje się mój portfel niemożebnie....oj buntuje...a kieszeń płacze łzami rzewnymi...a konto wzdycha głośno :haha: A jako że nawykłam do szukania pozytywów, to wymyśliłam sobie, że i tak nie jest źle, bo po noworocznych podwyżkach dopiero zobaczymy masakrę cenową :donos: Taki czarny dowcip mi się włączył :oops: No...już...już przestaję :haha: Zatem życzę pozytywnych wrażeń w piątek i miłego dzionka :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mirelka1965 napisał:

599513777_dziedobrykonikpolnyruchomy.gif.c01c8cec8984d8c9f793e33a623c1676.gif czyli dzień dobry...i to bez rozkroku :oklaski: Moje miejsce jest tu...i nigdy nie będzie tam :tak2:  Tam jestem dla pieniędzy....no...taki zawód (bez podtekstów proszę) :haha: A teraz siorbnę sobie głośno...żeby wiedzieć, że żyję :szydera: Już jarnęłam, więc poranny rytuał został odbębniony :oklaski: Teraz pozostało poczytać zaległości klepalne, spożyć śniadanko i wyruszyć w miasto, celem załatwienia spraw wszelakich :haha: No i zakupy poczynić do reszty >:( A przed tym buntuje się mój portfel niemożebnie....oj buntuje...a kieszeń płacze łzami rzewnymi...a konto wzdycha głośno :haha: A jako że nawykłam do szukania pozytywów, to wymyśliłam sobie, że i tak nie jest źle, bo po noworocznych podwyżkach dopiero zobaczymy masakrę cenową :donos: Taki czarny dowcip mi się włączył :oops: No...już...już przestaję :haha: Zatem życzę pozytywnych wrażeń w piątek i miłego dzionka :oklaski:

Wytrwałości temu portfelowi zycze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :d , jeszcze tylko 45 dni. Jak ten czas wolno leci. Miłego dnia, a szczegolnie tym, ktore zjechały na zasłuzony urlop. Och jak zazdraszczam. Ja rozważam przejechanie z tego miejsca na inne , bo jak mam na tydzien wrócic do domu i znów tysiące km się tłuc abarotno, to jakos tak mi się nie chce. No zobaczymy. Miłego dnia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Po intensywnym przemeblowaniu głowy POSTANOWIŁAM, że od dziś będę zadowolona . Podopieczna pochrapuje po śniadanku, Pflegedienst odwali czarną robotę, sprzątaczka posprząta, to ja w zamian udam się na emigrację wewnętrzną podczas rozmów z najbardziej ulubioną (przeze mnie ) córką podopiecznej. Ja odkryłam w sobie nową chorobę. O ile na wiele rzeczy mam wywalone, to alergicznie reaguję na pieprzenie bez sensu. No i reaguję, a jak zareaguję to robi się mała awantura itd. Ja zawsze miałam niewyparzony język, a tu trza się tego oduczyć. No ale jak się nie odezwać jak masz podawać świeżo wyciskany sok codziennie, wszystko ą,ę z rynku, a stawka na żarcie taka raczej z tych średnich? Ja myslalam, że już mnie nic nie zaskoczy, a tu Zonk.

Pytanie za 100 punktów. Dyskutujecie, przytakujeie, przymimilacie się? Widze, że to ja muszę się zmienić. 

Miłego dnia. 

Edytowane przez aniao
Telefon poprawia bez sensu
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...