Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, beatrix+ napisał:

@fizjopflege Dla mnie Saksonia z Dreznem,które zwiedzałam turystycznie. Ale  z chęcią pojechałabym tam do pracy,  choć podobno wschodnie landy biiidne. 

Właśnie jestem we wschodnim landzie i to co dla mnie najważniejsze:-pensja taka jak u tych "gorszych". Albo "innych" Niemców-tak nazywa swoich pobratymców moja pdp. Widać różnicę gołym okiem, choć muru nie ma od dawna-tego fizycznego. Mentalny pewnie jeszcze jest i zostanie wśród starszych ludzi. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, foczka63 napisał:

Noooo,niegłupi pomysł,niegłupi.I na całkiem poważnie do dogadania jakby cuś.

Więc zaczynam myśleć o tym na poważnie , bo sama widzę , że szansa na znalezienie rodowitego fachowca w naszym kraju jest znikoma , a ci którzy zostali w kraju  mają stawki zachodnioeuropejskie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Więc zaczynam myśleć o tym na poważnie , bo sama widzę , że szansa na znalezienie rodowitego fachowca w naszym kraju jest znikoma , a ci którzy zostali w kraju  mają stawki zachodnioeuropejskie :(

Nie ma co się rwać do "fachowców" z Ukrainy. Onegdaj rozmawiałam z ukraińską agencją pracy i pan powiedział mi szczerze:to są tylko tzw. pomocnicy. Wykonają "każdą" pracę ale pod okiem specjalisty! O stawce godzinowej nie wspomnę. Za chwilę albo jeszcze szybciej okaże się, że budowlańcy zaczną dłubać w nosie. Nie ma zamówień rządowych a co za tym idzie-wiadomo. I wcale nie jest tak trudno-w moim regionie-znaleźć fachowca! Tylko stawka godzinowa jest kosmiczna. Ale często chytry dwa razy traci-jak to mówią. To działa w obie strony! 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, LACH napisał:

Spoko zmęczonego psychicznie Mudżahedina! Kto jak kto. I na dwóch garach byś dojechała!!!

Jak to się mówi w Psztyńcu: " szapo ba"

Ot, Gieroj

Dobrze, że nie musiałam pchać Niuńka :haha: 160 kilosów trochę by mi to pchanie zajęło :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, scarlett napisał:

Martusia bo ciekawość mnie zżera..jak ona wałkuje te ciasteczka ?

Całkiem zwyczajnie , wałkiem.

Że co, że jedną ręką wałkować ciasta  nie da się? Też myślałam że się nie da,a teraz wiem, że się da :)

IMG_20191128_164758.jpg

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Coś mnie znowu pokusiło i zdjęłam firany z mojego okna i wrzuciłam do pralki . Nie wiem kto mi je zawiesi , bo chodzę dzisiaj po ścianach O.o Ciśnienie 101/ 56 O.o Wypiłam już 3 litry wody , aby sobie podnieść , ale jakoś nie czuję efektów .

3 litry wody gazowanej powinno być, albo w zastępstwie 3 butelki igristoje szampanskoje (to bąbelki podnoszą ciśnienie najskuteczniej)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, BabaJagusia napisał:

Nie ma co się rwać do "fachowców" z Ukrainy. Onegdaj rozmawiałam z ukraińską agencją pracy i pan powiedział mi szczerze:to są tylko tzw. pomocnicy. Wykonają "każdą" pracę ale pod okiem specjalisty! O stawce godzinowej nie wspomnę. Za chwilę albo jeszcze szybciej okaże się, że budowlańcy zaczną dłubać w nosie. Nie ma zamówień rządowych a co za tym idzie-wiadomo. I wcale nie jest tak trudno-w moim regionie-znaleźć fachowca! Tylko stawka godzinowa jest kosmiczna. Ale często chytry dwa razy traci-jak to mówią. To działa w obie strony! 

Tu nie chodzi o skąpstwo , ale w moim rejonie naprawdę nie ma fachowców . Dzwoniłam do kilku , ale terminy mają zawalone na rok i jeszcze dłużej . Cena za położenie płytek podłogowych 60/60 to 90 zł / na czarno . Wiem jak wygląda praca fachowców z zagranicy , bo mam znajomych którzy wykonują pracę o której nie mają pojęcia , więc nie dotyczy to tylko Ukraińców . Ufam , że znajomy i sprawdzony Ukrainiec poleci kogoś , kto zna się na swoim fachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda: Ryanair z okazji Czarnego piątku ma tanie loty ,np Katowice -Dortmund, Kraków -Köln ,obie strony za ok 70 zł,do Frankfurtu też tanie loty są

Jest dużo różnych terminów,warto zainteresować się tematem:)

Ps, żeby nie było, Ryanair mi za reklamę nie płaci 

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...