Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BabaJagusia napisał:

I jak rozwiązujesz kwestię wydatków domowych?  Bo firmy zarzucają na nas ustalanie wszystkiego na miejscu i to mi się nie podoba! Mam również na myśli czas i zakres obowiązków.!!! 

Jagusiu, nie pracuję przez firmę i nigdy nie pracowałam, więc nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie. Zawsze byłam zdana na siebie i sama wszystko ustalałam. 

Z tą zmienniczką, o której pisalam, współpracuję (z przerwami) już prawie 20 lat, więc znamy się jak łyse konie i mogę powiedzieć, że się przyjaźnimy, więc to zmienia postać rzeczy. Aktualne miejsce pracy nie jest opieką, jestem "prawdziwą" Haushaltshilfe, Lucyna zastępuje mnie 2-3 razy w roku, oszczędzać nie trzeba, jest luz, szef robi najważniejsze zakupy, a ona, mimo wielu rozmów i próśb, nie potrafi wydać 50 euro na tydzień na swoje potrzeby. Nie je owoców, je to co szef, warzyw nie potrzebuje, nie gotuje dla siebie, bo się jej nie chce.. 

Tak to pokrótce wygląda ;).

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Blondi, nie podobalam sie @Tomas1965wiec sie prxebralam za niejaka 

Matę Hari:haha:

Tancerka erotyczna teraz jestem;)))

:tak: jaka Ty jestes zmienna,,jak Ci to szybko wychodzi ,tak trzymaj,:tak2::hura: teraz jesteś trochę spokojniejsza i taka śliczniutka,,:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi jak trafię na skromny wydział to się upomne (skutek jeszcze nie znany-.-) warzywka, owocki na stałe w moim menu. Nie mam smialosci na kupowanie sobie delicji za ichnie ojro. Moje odżywianie nie jest na bogato ani w domu, ani na adresach. W sensie, że kreuje jakieś jedzonko z surowców, nie gotowe przetworzone i zakupione surowce w różnych konfiguracjach robię, jest wydajnie. No czy ja mam własne przyzwyczajenia zmieniać? Wątpię, by do takiego stopnia ktoś się poświęcał dla innych. Ja wiem, że wiele się tu pisze by zadbać o komfort zmienniczek. W kwestii żywienia to trudne, inne obowiązki można. Co robić?co robić?:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krista napisał:

@Blondi jak trafię na skromny wydział to się upomne (skutek jeszcze nie znany-.-) warzywka, owocki na stałe w moim menu. Nie mam smialosci na kupowanie sobie delicji za ichnie ojro. Moje odżywianie nie jest na bogato ani w domu, ani na adresach. W sensie, że kreuje jakieś jedzonko z surowców, nie gotowe przetworzone i zakupione surowce w różnych konfiguracjach robię, jest wydajnie. No czy ja mam własne przyzwyczajenia zmieniać? Wątpię, by do takiego stopnia ktoś się poświęcał dla innych. Ja wiem, że wiele się tu pisze by zadbać o komfort zmienniczek. W kwestii żywienia to trudne, inne obowiązki można. Co robić?co robić?:o

Nic nie robić,bo nic nie zrobisz na siłe, przyjdzie na to czas ,kiedy? może nigdy, może będzie dobrze,,oby tak było:tak:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BabaJagusia napisał:

@salazar no to jeszcze podpowiedź mi jak się zabrać za poszukiwanie takiego miejsca. I mówię to całkiem poważnie, oczywiście jeśli nie jest to jakąś wiedzą tajemną. 

Jagusiu, tu jestem przez zasiedzenie :D. Pdp zmarła, a ja zostałam, a jak burzliwe było na początku (jestem prawie 10 lat) mogą powiedzieć koleżanki forumki z Eldorado. Taaak, było kiedyś takie forum, moje pierwsze ;). Klęłam jak szewc, rzucałam robotę średnio raz w tygodniu i miałam ochotę zamordować mojego szefa :D.

Oj, działo się :D.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krista napisał:

@Blondi jak trafię na skromny wydział to się upomne (skutek jeszcze nie znany-.-) warzywka, owocki na stałe w moim menu. Nie mam smialosci na kupowanie sobie delicji za ichnie ojro. Moje odżywianie nie jest na bogato ani w domu, ani na adresach. W sensie, że kreuje jakieś jedzonko z surowców, nie gotowe przetworzone i zakupione surowce w różnych konfiguracjach robię, jest wydajnie. No czy ja mam własne przyzwyczajenia zmieniać? Wątpię, by do takiego stopnia ktoś się poświęcał dla innych. Ja wiem, że wiele się tu pisze by zadbać o komfort zmienniczek. W kwestii żywienia to trudne, inne obowiązki można. Co robić?co robić?:o

Na razie to się ciesz, że nie masz tygodniówki 150 euro xd Mój brat tyle miał na jednym adresie i nie miał żadnych problemów z wydaniem :o, a ja już przy stówie muszę kombinować jak koń pod górę, zupełnie dobrze mi idzie jak mam 70-80 euro :haha:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

Na razie to się ciesz, że nie masz tygodniówki 150 euro xd Mój brat tyle miał na jednym adresie i nie miał żadnych problemów z wydaniem :o, a ja już przy stówie muszę kombinować jak koń pod górę, zupełnie dobrze mi idzie jak mam 70-80 euro :haha:

Jak może nie iść wydawanie pieniędzy:szok:?!      Zastanawiam się czy to nie podciągnąć pod jakąś jednostkę chor:haha:obową! :tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Jak może nie iść wydawanie pieniędzy:szok:?!      Zastanawiam się czy to nie podciągnąć pod jakąś jednostkę chor:haha:obową! :tak2:

Można, tak mi się wydaje pod coś podciągnąć bo ja tu, kuźwa, tracę apetyt :tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...