Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomas1965 nie do wszystkich rachunków od agencji mam wgląd ale w jednym przypadku różnica wynosiła 1400 euro plus agencja pobierała od rodziny 200 euro za podróż mi zamawiali przewóz za ok 100 euro. 

Ciekawe  jest to, że agencja jest teraz w stanie likwidacji :oklaski:

Za mało im widać było :haha:

PS 

Maz podopiecznej kilka razy dziennie mi tym rachunkiem przed oczami wymachiwal stąd wiem jak ich agencja skubala ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas1965 napisał:

Aż mnie kopnęło w głowę...

Takie pytanko: czy ktoś z was miał różnicę pomiędzy rachunkiem dla rodziny, a własną wypłatą na poziomie 1100Eur, lub większą? Bez podawania nazw oczywiście.

Oczywiście.. to normalne...W realiach większości agencji..niestety...

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

@lucinda współczuję złego stany zdrowia,  tym bardziej, że  do dzidzi jedziesz.  Spróbuj kochana  w gorącą kąpiel wrzucić swoje ciało  z dodatkiem dużej ilości soli(nawet tej kuchennej). Rozgrzeje,  zinhaluje,  zabije bakterie. Popij winem i potem do wyrka wygrzać odwłok.  Zawsze to coś poza tabsami. Jakby nie patrzećPrzyjemne i pożyteczne . Trzymaj się kołdry :cześć:

Joł...Ale to dopiero jutro..dzisiaj busiarnia...

Może saunę sobie zaordynuje.. taka cudną mokrą  wilgotną  parową...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MisiekFfm napisał:

Widziałem. 

Nie u mnie, ale u szwagierki Pani Misiowej były opiekunki z jednej z największych polskich firm. 

Oni płacili 2200 EUR, a opiekunka zarabiała 750 EUR /trochę ponad 1EUR/godz.!/- rzekomo z powodu słabej znajomości języka. Dziewczyna była bardzo potrzebująca i takie warunki przyjęła. Na szczęście nie jest to ciężka sztela, bo dużo robi, dwa razy dziennie, pielegniarka. 

Jak się zorientowali, w czym rzecz, zrezygnowali z usług agencji i zatrudniają prywatnie. 

Misiu ale to jest karalne..rowniez u nas w kraju

..wydaje mi się że dziewczyna by wygrała w pierwszym starciu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas1965 napisał:

Aż mnie kopnęło w głowę...

Takie pytanko: czy ktoś z was miał różnicę pomiędzy rachunkiem dla rodziny, a własną wypłatą na poziomie 1100Eur, lub większą? Bez podawania nazw oczywiście.

A bo to raz:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Włos się na głowie jezy jak pomyślę jaki zysk mieli w tej mojej byłej agencji na dziewczynach co po 800 euro zarabiały 

Tam 800 gdzie indziej 1000 a jak znajdzie sie niedoswiadczony to i więcej...pisalam ze dla firm jestesmy jak dojne krowy...to my ich utrzymujemy a nie odwrotnie...

Nawet jezeli odprowadzaja skladki

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, hawana napisał:

Wcale mnie to nie dziwi, bo jesli agencja mi placi ubezpieczenie spoleczne od sredniej krajowej , czyli prawie 900 zl i ubezpieczenie zdrowotne (9%) ok. 400zl, a to nie jest caly pakiet ubezpieczen, musza zaplacic przejazd a jeszcze  na siebie zarobic, to niech biora. To przeciez biznes.

(....)

Swiadomosc powinien miec pracownik i wiedziec czego chce i co mu sie oplaca.

 

Właśnie.

 

Mi to rybka, ile biorą, bylebym ja miała wszystko godziwie opłacone i czuła wsparcie agencji. Po to są.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, INEZ napisał:

@Tomas1965 nie do wszystkich rachunków od agencji mam wgląd ale w jednym przypadku różnica wynosiła 1400 euro plus agencja pobierała od rodziny 200 euro za podróż mi zamawiali przewóz za ok 100 euro. 

Ciekawe  jest to, że agencja jest teraz w stanie likwidacji :oklaski:

Za mało im widać było :haha:

PS 

Maz podopiecznej kilka razy dziennie mi tym rachunkiem przed oczami wymachiwal stąd wiem jak ich agencja skubala ;)

Bzdura kompletna. Wystarczy, ze im kilku Niemcow nie zaplacilo, a oni uregulowali  wszystko opiekunom i pracownikom. I juz sa na minusie. 

Niemcy tez swieci nie sa i nie placa.Robia myk do innej agencji a zaleglosci wisza.

A opiekunki dorabiaja niestworzone historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lucinda napisał:

Tam 800 gdzie indziej 1000 a jak znajdzie sie niedoswiadczony to i więcej...pisalam ze dla firm jestesmy jak dojne krowy...to my ich utrzymujemy a nie odwrotnie...

Nawet jezeli odprowadzaja skladki

Prywatnie nie jest dużo lepiej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Bzdura kompletna. Wystarczy, ze im kilku Niemcow nie zaplacilo, a oni uregulowali  wszystko opiekunom i pracownikom. I juz sa na minusie. 

Niemcy tez swieci nie sa i nie placa.Robia myk do innej agencji a zaleglosci wisza.

A opiekunki dorabiaja niestworzone historie.

Mam się rozplakac?

Biedna agencja :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Basiaim napisał:

Właśnie.

 

Mi to rybka, ile biorą, bylebym ja miała wszystko godziwie opłacone i czuła wsparcie agencji. Po to są.

Oczywiscie. Niech placa uczciwie opiekunkom, dziewczynom w biurze, no i zeby nie splajtowali.

A Niemcy przeciez maja wybor, wiec jak wybrali tak maja. Niemiecka opiekunke tez moga zatrudnic, jak chca. Bedzie ich skubal niemiecki fiskus i niemiecki ubezpieczyciel. Moze beda bardziej zadowoleni.

Dodam, ze 750 euro nie zarabiam. To tak na marginesie:haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

Oczywiscie. Mam tak w tej chwili i pewnie jest nawet wiecej. Wcale mnie to nie dziwi, bo jesli agencja mi placi ubezpieczenie spoleczne od sredniej krajowej , czyli prawie 900 zl i ubezpieczenie zdrowotne (9%) ok. 400zl, a to nie jest caly pakiet ubezpieczen, musza zaplacic przejazd a jeszcze  na siebie zarobic, to niech biora. To przeciez biznes.

W tym roku pracowalam na niskim zusie, teraz na wysokim, chociazby po to, zeby skorzystac ze zwrotu podatku.

Dla porownania napisze, ze skladka ub. spol. od 300 zl dochodu wynosi 37 zl(37 a prawie 900 to spora roznica). Jesli zarobki opiekuna sa wtedy wieksze, to tez dla mnie ok.

Swiadomosc powinien miec pracownik i wiedziec czego chce i co mu sie oplaca.

 

Agencja ze swoich pieniędzy nic nie płaci,płaci tylko i wyłącznie pdp lub jego rodzina ( to tak na marginesie).

Witam wszystkich,w Pl pogoda wcale nie listopadowa czego i Wam życzę.

Miłego dnia

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Basiaim napisał:

Właśnie.

 

Mi to rybka, ile biorą, bylebym ja miała wszystko godziwie opłacone i czuła wsparcie agencji. Po to są.

Zgadza się Basiu ....nic nam do tego , tylko niech godziwie płacą a nie wykorzystują nieświadomych . 8 lat temu byłam zieloniutka jak szczypiorek na wiosnę . Historie zasłyszane w busach nijak miały się do uświadomienia mnie , ze za mało zarabiam , bo tam słyszałam , tylko te opiekunki , które to szarpały kasę , że hoooo ....a jeszcze inne podpowiadały , żeby im nie wierzyć . Dopiero , kiedy z internetem postanowiłam się zakolegować to dowiedziałam się , że naprawdę dennie zarabiam ....a wtedy zarabiałam już oszałamiające pieniądze ....850 ojro pro monat ! :szydera: Z tego co nieraz słyszę to kobitki w dalszym ciągu zarabiają kasę , która doopy nie urywa ...a wręcz odwrotnie , bo woła o pomstę do nieba . Agencje niech zarabiają , bo na tym ten interes polega , ale niech nie oszukują , tylko uczciwie , więcej pozwalają zarobić . Wtedy , kiedy pracowałam za te marne pieniądze , zaprzyjaźniona byłam z domownikami i dowiedziałam się od nich , że za dni świąteczne oni musieli płacić 100% a my - opiekunki dostawałyśmy bodajże 50% więcej ....oni płacili też za świąteczne , niemieckie czerwone kartki w kalendarzu a nam płacono tylko za czerwone polskie kartki . Nam wmawiano , że składki -sratki , podróż ....składki odprowadzali marniutkie a za podróże dodatkowo płaciła rodzina . Duże więcej jeszcze usłyszałam , nawet zaczęliśmy kombinować , żeby na priv przejść , ale nie wypaliło z jakiegoś tam powodu i strach obopólny był , bo cyrografy były przez nas podpisane o niezatrudnieniu się w rodzinie ... oni też mieli jakieś warunki w tym temacie postawiane  i wzięło i spaliło na panewce ....tym bardziej , że koordynator z niedalekiego miasta dość często odwiedzał ten dom . I o to Basiu biega ...niech agencje będą , bo są bardzo potrzebne ...niech zarabiają , bo za friko dla idei to za Lenina można było popitalać , ale niech będą uczciwi , pomocni itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

@LACH też się cieszę,  że Ty się cieszysz:oklaski:. Jednak za tak długie milczenie  na forum na trzepak trzeba by Ciebie wywiesić i  trzepakiem trzepać aż cały kurz ze spodni wyleciałby za te wszystkie miesiące ciszy  :).   

 

Dzień Dobry Słoneczko

Lej w dupala ile wlezie. Pranie mnie obleci. :szydera::hura::szydera:.

Mamcia może. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się dlatego napisałam, że dla mnie ważne jest to, żeby mój rachunek się zgadzał. 

Tak, jak piszesz, są agencje wciąż nadal wykorzystujące nieświadome opiekunki, albo takie (opiekunki), które i na te 750 € przystaną.

Cóż, my z tym nic nie zrobimy... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja agencja też idealna nie jest. 

Wiem, że za dni świąteczne więcej bierze, niż ja dostaję, ale dostaję- za każdy dzień, który dodatkowo wzięli, mi wypłacili. 

Podobnie z premią wakacyjną. Wiem, że to rodzina wyższy rachunek miała, ale ja premię dostałam... A że i agencja "przy okazji"... No cóż - ja tego nie odczułam. 

Wiadomo, że agencje będą na nas zarabiać, ale póki mi się krzywda nie dzieje, pracuję z nimi. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krista napisał:

@LACH tu napiszę kompensujac z wątkiem w 'piszukiwany-poszukiwana'.

Jako, że w skrzynce e-meil pokazują mi się powiadomienia o wspomnieniu na forum, wiedziona ciekawością zajrzałam. Nie mogłam zignorować twojego wpisu. Dziękuję za pamięć i opinię. Tej opinii nie będę kontestowac:d jako, że leży to trochę w moim interesie:haha:

Bronisz się sam, szczególnego nacisku na PR nie potrzebujesz:) pozdrawiam

Korzystając z okazji pozdrawiam też wszystkich uczestników forum życząc spokojnego dnia, lekkości przeżyć i optymistycznych wizji na dziś, na jutro i forever:)

 

Dzień dobry Słoneczko 

Bardzo miłe są Twoje słowa na dobry dzień. Dziękuję. Każdy człowiek tego potrzebuje. Znakomitego PR również. Zrozumienia. Staram się bronić sam ale kończą mi się koncepty. Jadę na oparach. 

Mam przed sobą Twoje życzenia i "optymistyczne wizje na forever". Nie mogę tego nie spożytkować. Wdrażam!

Bardzo milutko i cieplutko pozdrawiam.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomas1965 napisał:

@Baśka powtarzająca się "Z tego co nieraz słyszę to kobitki w dalszym ciągu zarabiają kasę , która doopy nie urywa ...a wręcz odwrotnie" 

Ja w kwestii formalnej: co jest odwrotnością urywania d...? I jak to technicznie wygląda?

Szał , zadowolenie , radość (? ) :d ...I doopa zadowolona ....chociaż urwana :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...