Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, salazar napisał:

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Wczorajsza złość pt. Jak można być takim dupkiem?! (w oryginale:Arschloch ;)) całkiem mi nie przeszła, ale trochę mi się ulało, a to zawsze dobrze robi na obniżenie ciśnienia :D.

Przez ten w..., hmm, to zdenerwowanie, zapomniałam o wczorajszymi święcie, ale przecież nic się nie stanie, jeśli obejdziemy je dzisiaj. Światowy Dzień Taniego Wina, czy to nie brzmi pięknie :D? 

Miłego dnia mimo deszczu i chłodu, nienerwowego pakowania i zdrowia życzę :)

 

 

FB_IMG_1550837721791.jpg

Spóźniłaś się. Światowy dzień taniego wina obchodziliśmy już razem ze światowym dniem gry wstępnej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko. Pracowity dzień mnie czeka, ostatni dzisiaj jutro spadam na urlop:hura:.

Na razie kawusię :kawa:popijam i zaległości forumowe:kawa2: nadrabiam, potem jeszcze trochę popracować i heja:d

Moje taxi już zamówione:476_red_car: :haha:, zmienniczka w drodze,:oklaski:, na dodatek słoneczko:320_sun_with_face: dzisiaj świeci od rana :tak2:aż chce się żyć.

Życzę udanego wtorku wszystkim:cmok:

 

images (5).jpeg

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi

12 godzin temu, Blondi napisał:

To wiesz o czym piszę:hura: sprzedajemy drugą przyczepkę samochodową,wiesz? jak ją picuje? aby nikt nie powiedział,że kupił i coś jest nie tak, nie wiem jak auto wypicuje, jak będzie sprzedawał, odda mi to auto do sprzedaży,bo ja sprzedam za dobrą kasę a on jak to sam mówi, jestem za dobry,obniży bo będzie mu szkoda ludzia,  hahahha 

Wiem o czym piszesz, znam to:dobrze::serce:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomas1965 napisał:

Coś mi się zdaje, że to było jeszcze wcześniej, ale oczywiście nie chce mi się sprawdzać.

Ok :).

W "moim" radiu mówili o tym wczoraj, ale takie piękne święta można przecież hucznie obchodzić przez okrągły rok.

Oby tylko głowa nie bolała, ani przed, ani po ;).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucinda współczuję złego stany zdrowia,  tym bardziej, że  do dzidzi jedziesz.  Spróbuj kochana  w gorącą kąpiel wrzucić swoje ciało  z dodatkiem dużej ilości soli(nawet tej kuchennej). Rozgrzeje,  zinhaluje,  zabije bakterie. Popij winem i potem do wyrka wygrzać odwłok.  Zawsze to coś poza tabsami. Jakby nie patrzećPrzyjemne i pożyteczne . Trzymaj się kołdry :cześć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Żeby uniknąć jesiennej chandry i kataru postanowiłam dziś wycisnąć dzień jak cytrynę a następnie dużymi dawkami skonsumować w całości:szydera:.

Przy okazji zaliczę zaległe w/wym święta (oba) i będzie git :szydera:

Czego to się nie robi dla zdrowotności:szydera::wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH tu napiszę kompensujac z wątkiem w 'piszukiwany-poszukiwana'.

Jako, że w skrzynce e-meil pokazują mi się powiadomienia o wspomnieniu na forum, wiedziona ciekawością zajrzałam. Nie mogłam zignorować twojego wpisu. Dziękuję za pamięć i opinię. Tej opinii nie będę kontestowac:d jako, że leży to trochę w moim interesie:haha:

Bronisz się sam, szczególnego nacisku na PR nie potrzebujesz:) pozdrawiam

Korzystając z okazji pozdrawiam też wszystkich uczestników forum życząc spokojnego dnia, lekkości przeżyć i optymistycznych wizji na dziś, na jutro i forever:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krista napisał:

@LACH tu napiszę kompensujac z wątkiem w 'piszukiwany-poszukiwana'.

Jako, że w skrzynce e-meil pokazują mi się powiadomienia o wspomnieniu na forum, wiedziona ciekawością zajrzałam. Nie mogłam zignorować twojego wpisu. Dziękuję za pamięć i opinię. Tej opinii nie będę kontestowac:d jako, że leży to trochę w moim interesie:haha:

Bronisz się sam, szczególnego nacisku na PR nie potrzebujesz:) pozdrawiam

Korzystając z okazji pozdrawiam też wszystkich uczestników forum życząc spokojnego dnia, lekkości przeżyć i optymistycznych wizji na dziś, na jutro i forever:)

 

Correct: skrzynka e-mail, zeby nie było, że obce są mi wyrazenia obcojęzyczne:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Tomas1965 napisał:

Aż mnie kopnęło w głowę...

Takie pytanko: czy ktoś z was miał różnicę pomiędzy rachunkiem dla rodziny, a własną wypłatą na poziomie 1100Eur, lub większą? Bez podawania nazw oczywiście.

Widziałem. 

Nie u mnie, ale u szwagierki Pani Misiowej były opiekunki z jednej z największych polskich firm. 

Oni płacili 2200 EUR, a opiekunka zarabiała 750 EUR /trochę ponad 1EUR/godz.!/- rzekomo z powodu słabej znajomości języka. Dziewczyna była bardzo potrzebująca i takie warunki przyjęła. Na szczęście nie jest to ciężka sztela, bo dużo robi, dwa razy dziennie, pielegniarka. 

Jak się zorientowali, w czym rzecz, zrezygnowali z usług agencji i zatrudniają prywatnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Tomas1965 napisał:

Aż mnie kopnęło w głowę...

Takie pytanko: czy ktoś z was miał różnicę pomiędzy rachunkiem dla rodziny, a własną wypłatą na poziomie 1100Eur, lub większą? Bez podawania nazw oczywiście.

Oczywiscie. Mam tak w tej chwili i pewnie jest nawet wiecej. Wcale mnie to nie dziwi, bo jesli agencja mi placi ubezpieczenie spoleczne od sredniej krajowej , czyli prawie 900 zl i ubezpieczenie zdrowotne (9%) ok. 400zl, a to nie jest caly pakiet ubezpieczen, musza zaplacic przejazd a jeszcze  na siebie zarobic, to niech biora. To przeciez biznes.

W tym roku pracowalam na niskim zusie, teraz na wysokim, chociazby po to, zeby skorzystac ze zwrotu podatku.

Dla porownania napisze, ze skladka ub. spol. od 300 zl dochodu wynosi 37 zl(37 a prawie 900 to spora roznica). Jesli zarobki opiekuna sa wtedy wieksze, to tez dla mnie ok.

Swiadomosc powinien miec pracownik i wiedziec czego chce i co mu sie oplaca.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MisiekFfm napisał:

Widziałem. 

Nie u mnie, ale u szwagierki Pani Misiowej były opiekunki z jednej z największych polskich firm. 

Oni płacili 2200 EUR, a opiekunka zarabiała 750 EUR /trochę ponad 1EUR/godz.!/- rzekomo z powodu słabej znajomości języka. Dziewczyna była bardzo potrzebująca i takie warunki przyjęła. Na szczęście nie jest to ciężka sztela, bo dużo robi, dwa razy dziennie, pielegniarka. 

Jak się zorientowali, w czym rzecz, zrezygnowali z usług agencji i zatrudniają prywatnie. 

@MisiekFfmja też tak pracowałam, właśnie w jednej z największych podobno firm w polsce, rodzina płaciła co miesiąc 2250 euro a ja dostawałam 750 na miesiąc. Mój pdp nie wierzył, a ja po dłuższym upominaniu się o podwyżkę dostałam ją, owszem, w wysokości 60 euro na miesiąc, zrezygnowałam z pracy w tej agencji, teraz zarabiam dwa razy więcej i jestem zadowolona i ja i agencja w której obecnie pracuję:dobrze:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomas1965 napisał:

Skarbeńku ....Zarabiałam , jak to już @MisiekFfm napisał w " największej "  1512 e ....na dwa miesiące , czyli  6 ojro więcej niż znajoma Miśka ...a co ! Koleżanki , które mnie zmieniały zarabiały wtedy 720 -730 ojro ...normalny szał :szydera: Rodzina płaciła agencji mniej więcej jak wyżej  @MisiekFfm napisał :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...