Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

@BabaJagusia  nie byłyśmy przygotowane na taki atak. Ja opróżniłam plecaczek ( zjadłam co było do zjedzenia, resztę upchałam po kieszonkach albo w torebce koleżanki. Ale plecaczek zapełnił się zbyt szybko to z bluzy dresowej powstał worek który też szybko się zapełnił. Ostatnie grzyby trzeba było w rękach nosić. :haha:

Ale jedno.mnie zaskoczyło. Niemieckie grzyby wyglądają tak samo jak polskie. :szydera:

Powiem więcej : nawet smakują tak samo:tak2:. Sąsiadka przyniosła i ugotowałam sobie zupę a właściwie grzyby w zupie. Pdp. zjadła smażone na słoninie z cebulą-tak zrobiłam na ż:szok:yczenie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj znów pada i nie chciało mi się zadka podnieść dalej niż do najbliższej piekarni. Teraz uznałam że skoro jest ciemno to pora że spokojnym sumieniem wylegiwać się w wyrku.

Dzisiaj jakoś wyjątkowo mnie w dołku ściska z tęsknoty za domem. A właściwie nie za domem a za rodziną....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BabaJagusia napisał:

@NNNdanuta jak się zagramy terminami, to koniecznie muszę zobaczyć te kocyki wokół dawnego Dworca Świebodzkiego. Nawet zamierzam znaleźć" kurde albo cuś" :tak2:

Oprócz terminów to pogoda musi być dobra bo wtedy plac tak wielki, że można się zgubić.xd Na takie wyjścia to ja zachęty nie potrzebuję, z Tobą będzie podwójnie przyjemnie :dobrze:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@BabaJagusia widzę że spodobało się koleżance jedzenie grzybków za darmoszkę. :haha:Wystarczy iść na pół godzinki do lasu, trochę gimnastyki i na obiad znów grzybki. :szydera:

Mania, skąd ja wezmę na tym terenie las? No i powiem Ci w zaufaniu, że ze mnie taka grzybiarka jak z koziej doopy trąba:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

@BabaJagusia widzę że spodobało się koleżance jedzenie grzybków za darmoszkę. :haha:Wystarczy iść na pół godzinki do lasu, trochę gimnastyki i na obiad znów grzybki. :szydera:

https://polskiobserwator.de/osiedlenie-sie/niemcy-zbieranie-grzybow-przepisy/

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy. Tutaj dozwolone jest 2 kg na łebka. "Trochę" przekroczyłyśmy limit ale umowa była że grzywna dzielimy się po połowie. :haha:

Zresztą Niemcy też przekraczają te ilości, chodzi bardziej o skalę. Przecież nikt z sobą wagi nie wozi. 

Mam chytry plan by po drodze do pracy wpadać na pół godzinki do lasu i co znajdę to moje :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salazar napisał:

@sayonara 52 Sayonaro, czemu nie chcieli Was obsłużyć?

@salazarza godzine mieli jakas rezerwacje,  calego lokalu

najpierw przyjeli zamowienie,a potem odeslali glodnych z kwitkiem.

Za to widzialam w tym mlynie czaple czajaca sie na rybke,:)

Ja slepota myslalam ,ze to figurka czapli dziwnie wykrzywiona,ona zastgla w jakiejs dziwnej pozie:kopara:

Wreszcie ruszyla sie, maz kolezanki natrzaskal jej zdjec.

Pieknie tam jest, wodospad, i ten mlyn na wodzie,:769_heart:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej..poniedziałek zimny wietrzny jak to o tej porze roku bywa

Wczoraj znalazłam kilka zmęczonych grzybków w ogródku szoguna ale były zamieszkałe więc nic z sosiku nie wyszło O.o

Muszę znów w farba się dzisiaj zmierzyć dokonczyc dzieła w w rogu tarasu...za późno na takie wygibasy dni krótkie i wszechobecna wilgoc w powietrzu...Ale plan zostanie w połowie wykonany no i plaża pełna kormoranow mew kamieni i ....SIANA...:szydera:

Póki co rozkoszuję się błogim spokojem czyli HYGGE ..Tak tu Duńczycy nazywają cielesne i duchowe przyjemności wewnetrzna harmonie...I potrafią z nich korzystać. Nawet idąc plażą na której nikogo nie spotkasz możesz czuć taki stan euforii A jeżeli miniesz  kogoś to krótkie HAI oznacza nic   innego jak dzień dobry z uśmiechem do przypadkowego towarzysza spaceru..

Czyli życzę wszystkim tego właśnie spokoju blogostanu umysłowego  uczmy się więc HYGGE...pomoże przetrwać nastroje naszych odp. Oby tych dziwnych było jak najmniej A najlepiej wcale. 

Miłego dnia foremki 

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Witam serdecznie i życzę miłego dnia. 

Dzisiaj czekam na wiadomości i jestem przekonana, że sama dobre będą do mnie docierać. 

Życzę i innym otrzymywania samych dobrych wiadomości szczególnie z domu bo wiem, że  jak w domu wszystko w porządku to lepiej i spokojniej się pracuje.

:) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

image.png.d2109b97b455d9f7014b420c36c74640.png Wstałam i nic mi się nie chce :haha: Zacznę od siorbania i może drogocenny płyn pomoże powrócić ochocie na moje łono? :haha: Nie zdam relacji o aurze, nie opowiem o snach, a po prostu pożyczę wam miłego dnia...i może będzie taki również dla mnie :oklaski:

Chcesz pędzel??? Zaraz się rozruszasz

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...