Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Teresadd napisał:

Ostatnio miałam z 5 lat temu osobę z demencją.Tu jestem czwarty dzień i jakoś się do mnie przekonała.Już nawet reszty 1,3 nie chciała hehe i dołoży  mi kasy jak na zakupy będę szła.Kurczę zbieram skrzętnie paragony ,bo kto wie.Niech sobie leżą.Muszę sobie zaklapkować ,że to demencja i głupio się nie pytać jej  o ktœrej np.obiad zrobić.Tak jak mówisz dopóki będzie dobrze .Potem się okaże.

Po sześciu tygodniach z demencją jestem wypompowana. Z mojej perspektywy nie byłoby najgorzej gdyby nie kochane dzieciątka. Te potrafią namieszać i chociaż chodzi o pierdolety to daje to w kość. Dasz radę, bo kto jak nie Ty?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, alina0610 napisał:

Tlumacz sobie jak to chcesz .Ja tylko przeczytalam wpisy na tej stronie.

Wróciłam się ze 3 strony wstecz i nic:(

Przytocz proszę post,do którego się odniosłaś.Albo podaj stronę.Bo ja takowego nie znalazłam.Jeśli już tak się unosisz, wypada się podeprzeć konkretem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alina0610 napisał:

Czytam Was .nie komentuje .Dzisiaj , po dlugiej przerwie , pisze.

Jakbyscie sie czuli , wlasciwie czuly , jakby wasz podopieczny , czy jego rodzina ,przeczytala wpisy typu : zezarl ,wrzeszczy, stawiam sobie kwiaty miedzy mna a nim /podopiecznym/ ,zeby nie widziec jak sie slini ,gdy je. Wyobrazcie sobie , ze to o waszej  , matce,ktos tak jak wy mowi?Moze  o synu , corce?

Obrzydliwosc!to wy , opiekunki.

Często mówię o sobie że zezarłam, pożarłam coś. Ty nie ?

I powiedz że nigdy nie użyłaś w żadnej sytuacji słowa " wrzeszczy" czy "wydziera się". I z uwielbieniem wpatrujesz się w śliniącą się osobę, oblizujacą często przy stole protezę. No proszę..... 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, alina0610 napisał:

@hawana Oplulam Cie? dobrej nocki.

Czuję się urażona, bo jestem opiekunka, a Twoje wpisy to zlosliwa krytyka nas, czyli wszystkich uczestnikow tego forum.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, alina0610 napisał:

@foczka63 ok. nie na stronie nr 3570.Od jakiegos czasu czytam te rozmowy przy kawie.To jest to co jest regula - opluwanie podopiecznych.

Chyba się za bardzo rozpędziłaś ,podaj konkretnego posta bo obraażasz nas tu wszystkich w ten sposób.Konkrety,chyba ,że jesteś tchórzem!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alina0610 napisał:

@Heidi jak ktos jest wypalony w danej pracy to powinien z niej zrezygnowac.Dla wlasnego dobra tez.

@alina0610 czasem tak, czasem nie, dla własnego dobra ludzie muszą generować dochody, żeby realizować różne cele.

- Czasem nie ma wyjścia.Nnie każdy ma tyle siły i odwagi, żeby sobie szubieniecę na szyję założyć,

- czasem jest dla kogoś żyć,

- czasem 7 lat chudych szybko mija,

- czasem ludzie chętnie przetrwają kryzysową sytuację czekając na 7 tłustych lat

- czasem......... .

Nie nam to ważyć i oceniać. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

@Baśka powtarzająca się jakie ty masz dobre oczy? Takie maluchy z lasu wykradłaś, same dzieci :)  i do tego takie już czyściutkie . Ja jak nie rozdepczę , to cud nad cudami :) 

Dalekowidz jestem ...z bliska bez okularów źle widzę . Maleństwa , większość maleństw , ale od groma i ciut ciut . Ludzi chmara i każdy obładowany . Czyściutkie , bo ja tak zbieram ...podnoszę znalezionego , czyszczę i jednocześnie rozglądam się wokół tego miejsca . Dzisiaj bardzo to się opłacało , bo jak jeden był to obok cała grzybowa rodzina . Niestety w miejsca , gdzie dawniej te szlachetne znajdywałam nie właziliśmy ...zbyt mokro . Po wysokim lesie tylko ...a i tak uflagana byłam po czubek głowy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

@alina0610 czasem tak, czasem nie, dla własnego dobra ludzie muszą generować dochody, żeby realizować różne cele.

- Czasem nie ma wyjścia.Nnie każdy ma tyle siły i odwagi, żeby sobie szubieniecę na szyję założyć,

- czasem jest dla kogoś żyć,

- czasem 7 lat chudych szybko mija,

- czasem ludzie chętnie przetrwają kryzysową sytuację czekając na 7 tłustych lat

- czasem......... .

Nie nam to ważyć i oceniać. 

Czasami sobie trzeba w tym generowaniu odpuscic.Daj Ci ,Panie Boze ,kolejnych lat tlustych.Zycze.

Edytowane przez alina0610
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alina0610 napisał:

Nie, czytam was - to odnosi sie do tych wpisow o podopiecznych.Zlosliwych , czesto wulgarnych.Nie pisze o koronkach,filmach czy plackach.Dlaczego osoby od plackow np.z jablkami ,nie odzywaja sie ?Bo nie pisze o renetach,lobo czy papierowkach.Pisze o was i do was - tych , ktore swoimi wpisami obrazacie,ublizacie podopiecnym.Pozdro.

 

Błagam . Przestań generalizować , bo w tym momencie , aż ciary przechodzą mi po plecach , że więcej ludzi tak generalizuje i widząc mnie i ciebie  razem na jednym forum , uznają , że mamy podobne poglądy i nie różnimy się od siebie . Większej obelgi  nie mogę sobie wyobrazić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alina0610 napisał:

Czasami sobie trzeba w tym generowaniu odpuscic.Daj Ci ,Panie boze ,kolejnych lat tlustych.zycze.

Dziękuję, łąpię życzenia w eterze. Fakt, że gdyby tu były same "tłuściochy", to nie byłoby nas prawdopodobnie na forum, ani opiekunek w DE. ciebie również to dotyczy;).  Każdy z nas siedziałby na tronie we własnym  pałacu i opływał w dostatku , a w tym pałacu właśnie ludzi z ematią nie znalazłabyś za żadne skarby świata. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Błagam . Przestań generalizować , bo w tym momencie , aż ciary przechodzą mi po plecach , że więcej ludzi tak generalizuje i widząc mnie i ciebie  razem na jednym forum , uznają , że mamy podobne poglądy i nie różnimy się od siebie . Większej obelgi  nie mogę sobie wyobrazić . 

Mam nadzieje, ze nikt mnie z toba nie porowna.Snij o swoich przewinieniach w stosunku do podopiecznego.Zapewniam.Spelni sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

Dziękuję, łąpię życzenia w eterze. Fakt, że gdyby tu były same "tłuściochy", to nie byłoby nas prawdopodobnie na forum, ani opiekunek w DE. ciebie również to dotyczy;).  Każdy z nas siedziałby na tronie we własnym  pałacu i opływał w dostatku , a w tym pałacu właśnie ludzi z ematią nie znalazłabyś za żadne skarby świata. 

gdybym siedziala na tronie pewnie mialabym wiecej mozliwosci pomagania ludzim starszym,niepelnosprawnym, zaleznym od drugiego czlowieka np.opiekuna.Trzymaj sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

chętnie poczytam ,ale chciałąbym wiedziec co mam poczytać  a Ty z tchórzostwa chyba wciąz migasz się przed podaniem konkretnego posta.

Kasia, jak ma Ci podać konkretnego posta jak taki nie istnieje....@alina0610, wbiła sobie coś do głowy, być może z innego forum, i powtarza jak mantrę nie podpierając się żadnym konkretem.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alina0610 napisał:

Mam nadzieje, ze nikt mnie z toba nie porowna.Snij o swoich przewinieniach w stosunku do podopiecznego.Zapewniam.Spelni sie.

Wyrocznia ..wróżka , czy jaki pikuś ? Alina ...piszesz o Bogu , wierze a plujesz jadem na lewo i prawo . Nudzi Ci się , bo za długo nikomu nie naurągałaś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dalekowidz jestem ...z bliska bez okularów źle widzę . Maleństwa , większość maleństw , ale od groma i ciut ciut . Ludzi chmara i każdy obładowany . Czyściutkie , bo ja tak zbieram ...podnoszę znalezionego , czyszczę i jednocześnie rozglądam się wokół tego miejsca . Dzisiaj bardzo to się opłacało , bo jak jeden był to obok cała grzybowa rodzina . Niestety w miejsca , gdzie dawniej te szlachetne znajdywałam nie właziliśmy ...zbyt mokro . Po wysokim lesie tylko ...a i tak uflagana byłam po czubek głowy :szydera:

Mam coś dla ciebie. 

W Górach Błękitnych w Oregonie /USA/, rośnie największy żywy organizm na Ziemi:

Grzyb - Opieńka czarna, której grzybnia zajmuje około 8,9km kw., a wagę szacuje się na 605 ton. 

Nie sposób jej nie zobaczyć. 

Pojedziesz, uszczkniesz ździebko i po grzybobraniu :d:cześć3:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, awe59 napisał:

Kasia, jak ma Ci podać konkretnego posta jak taki nie istnieje....@alina0610, wbiła sobie coś do głowy, być może z innego forum, i powtarza jak mantrę nie podpierając się żadnym konkretem.

Dobry wieczór uczasana:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MisiekFfm napisał:

Mam coś dla ciebie. 

W Górach Błękitnych w Oregonie /USA/, rośnie największy żywy organizm na Ziemi:

Grzyb - Opieńka czarna, której grzybnia zajmuje około 8,9km kw., a wagę szacuje się na 605 ton. 

Nie sposób jej nie zobaczyć. 

Pojedziesz, uszczkniesz ździebko i po grzybobraniu :d:cześć3:

Ady żadnej frajdy bym nie miała :szydera: Sama przyjemność w łażeniu po lesie i wypatrywaniu ...nawet maciupkich :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...