Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Czołem dziewczyny i chłopaki:cześć2:.Zarobiona jestem po kokardę i nie mam czasu taczki załadować:haha:.

Dzisiaj zrobiłam eksperyment włosowy w sensie:piling z fusów kawowych skory głowy no i mycie metodą OMO i...nareszcie nie mam siana na łbie tylko prawie loki.Ździebko mi na pysku jakieś plamy wyskoczyły od jakiegoś produktu ale za to loczki mam -cycuś.:tak2: .Komunikat pogodowy:pi...dzi-w sensie:wieje i przelotnie pada.Zimno.  No i z życia wzięte:czekam na zlecenie życia....I to byłoby na tyle:)

                                                               Słońca w serduchach :cmok:

Oooooo....klasyk się pojawił :oklaski: I proszę o wyjaśnienie tej metody z OMO :haha: Kiedyś był taki proszek do prania, ale nie sądzę, że wygrzebałaś gdzieś resztki celem uruchomienia loków na czerepie :haha:Dawaj recepturę...ale tylko w prostych, żołnierskich słowach, gdyż inaczej mogę nie zakumać  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965 odżywka-mycie-odżywka.Wczesniej olejowanie na tzw.podkładzie i takie tam duperele.No ale loki to mam takie,że mucha nie siada:oklaski:

Też chciałabym jedwabinie wyglądać, ale gorzej z pokręceniem włosów,  mam tylko charakter pokręcony. Zresztą może to i dobrze;) . Polewałam się już odżywką do kwiatów kwitnących, ale nic nie pomogło . Tylko nos mi się wydłużył o następny centymetr :haha:. Kwitnięcie nie wróciło, przepadło z kretesem:smutek:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Za trudne dla mnie :donos: Mogę nie ogarnąć tak skomplikowanej metody :haha:

Proste jak drut, tfu-jak włos.Efekty pani kochana! efekty się liczą:haha:.Tak sobie myślę,że dzisiaj trochę przesadziłam z moją urodą:szydera:

No i po pogaduchach. Trzymajcie się:cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BabaJagusia napisał:

Proste jak drut, tfu-jak włos.Efekty pani kochana! efekty się liczą:haha:.Tak sobie myślę,że dzisiaj trochę przesadziłam z moją urodą:szydera:

No i po pogaduchach. Trzymajcie się:cmok:

To włos jest prosty, czy kręcony po tej skomplikowanej metodzie? :haha:Coś motasz w zeznaniach :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam problem, doradźcie coś.

Moja pdp poszła dzisiaj do szpitala na 3-4 dni, Miejsca pracy opuścić nie mogę  bo mi firma nie zapłaci. W umowie mam wyraźnie zaznaczone, że wynagrodzenie przysługuje za faktycznie przepracowany czas. A opuszczenie miejsca może być potraktowane jako opuszczenie samowolne miejsca pracy. A gdybym chciała pojechać na cały dzień zwiedzić okoliczne miasto, będę 4 dni sama w domu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Janeczka1963 napisał:

Dziewczyny mam problem, doradźcie coś.

Moja pdp poszła dzisiaj do szpitala na 3-4 dni, Miejsca pracy opuścić nie mogę  bo mi firma nie zapłaci. W umowie mam wyraźnie zaznaczone, że wynagrodzenie przysługuje za faktycznie przepracowany czas. A opuszczenie miejsca może być potraktowane jako opuszczenie samowolne miejsca pracy. A gdybym chciała pojechać na cały dzień zwiedzić okoliczne miasto, będę 4 dni sama w domu. 

Ależ wypad do miasta nie jest jednoznaczny z opuszczeniem miejsca pracy. Przecież ty pilnujesz domu pod nieobecność pdp , sprzątasz, zakupy robić musisz, siebie żywić też musisz....więc nie widzę problemu. Teoretycznie mogłabyś nawet codziennie odwiedzać babkę w szpitalu. Nie stresuj się. Jedź i baw się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janeczka1963 napisał:

A gdybym wyjechała na dwa dni ?

A masz, daj palec, a zaraz rękę urwie :) . Sugestia @Mirelka1965była jasna . Możesz odwiedzić swoją PoP w szpitalu, adrugi dzień mogłaś pobłądzić i nie trafić do szpitala. w nerwach wróciłaś spocona do domu i bez pieniędzy, bo taksówką w końcu wróciłaś :) .Jeśli firma każe Tobie zjeżdżać , to zjedziesz. Skoro rodzina nie informuje Agencji, że już jesteś niepotrzebna, to po co wychodzisz przed szereg ? Czeakasz aż PoP wróci ze szpitala, przeciez lekarzem niejesteś i nie Ty robisz wypisy ze szpitala. Wypis nie  jest od Ciebie zależny. Siedź i odpoczywaj, albo rób zakupy, albo zwiedzaj miasta za zaległe dni wolnego lub nadgodzin

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi Dzięki, tak zrobię:cmok::cmok:

Będę tu potrzebna i to bardzo jak pdp wróci ze szpitala. 

Sugestia córki była taka, żebym pojechała do przyjaciela na te 3 dni, ale wyjechać nie mogę bo mi firma nie zapłaci, policzą to jako urlop i tyle.

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Janeczka1963 napisał:

A gdybym wyjechała na dwa dni ?

To musisz uzgodnić z rodziną pdp. Jeśli oni wyrażą zgodę, to nie widzę problemu. Problem leży w intencjach twojego pracodawcy. Jeśli respektują tygodniowy czas pracy, a twój do tej pory był przekraczany, to powinni również wyrazić zgodę. Ale musi to być układ trójstronny. Sama nie waż się jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 z własnej woli nie pojadę, obiecuję:cmok::cmok:

W umowie mam 2 godziny pracy dziennie, a przecież wiadomo, że pracujemy o wiele więcej niż umowa przewiduje, muszę po negocjować z agencją:dobrze:

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Heidi Dzięki, tak zrobię:cmok::cmok:

Będę tu potrzebna i to bardzo jak pdp wróci ze szpitala. 

Sugestia córki była taka, żebym pojechała do przyjaciela na te 3 dni, ale wyjechać nie mogę bo mi firma nie zapłaci, policzą to jako urlop i tyle.

Za zgodą rodziny zaproś przyjaciela do siebie na 3 dni i po ptakach, hmmm... po dudku:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Heidi Dzięki, tak zrobię:cmok::cmok:

Będę tu potrzebna i to bardzo jak pdp wróci ze szpitala. 

Sugestia córki była taka, żebym pojechała do przyjaciela na te 3 dni, ale wyjechać nie mogę bo mi firma nie zapłaci, policzą to jako urlop i tyle.

Jeśli rodzina sama Ci zasugerowała takie coś to...jedź Janka. Firma Ci za to zapłaci i tak gdyż umowy nikt z Tobą nie rozwiązuje. Miałam podobnie. Rok temu podopieczna trafiła do szpitali na 7 tygodni. I też wyjechałam na kilka dni zgodnie z radą rodziny pdp. I wsio było okay. 2 tygodnie temu to samo zrobił nasz forumowy Orim. Jego pdp wyjechał na 2 tyg do Kanady to Mirek na 5 dni do chaty wyskoczył. I też firma nic na to nie powiedziała. To rodzina pdp ma decydujące zdanie w takich sytuacjach. Skoro płacą za całość to ich wybór co mamy w takich sytuacjach robić. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@fioletowa.mysz Córka sama mi zaproponowała takie rozwiązanie, dla mnie też byłoby lepiej, bo sama mam siedzieć w wielkim domu , tylko żeby potem się nie wyparła, że sama opuściłam dom, bo to nigdy nic z nimi nie wiadomo:dobrze::cmok::d

Bądźmy poważni. Ci niby masz robić jak podopieczna w szpitalu ? I nie informuj agencji tylko z rodziną uzgadniaj. Zostaw telefon do siebie na wypadek gdyby podopieczna miała wcześniej wrócić że szpitala.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...