Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, NNNdanuta napisał:

Takie ekstremalne wypoczynki to  t y l k o  planowane :) Widać masz kolegę, który też myśli głową :haha:  Ty młoda lasca ( ho, ho, ho :d), dasz radę, ja to bym tylko z tej paralotni zrezygnowała :$xd

Paralotnia to jeszcze pikuś, ale to?!!!!

 

 

tourists-white-water-rafting-down-waterfall-rotorua-new-zealand_nkxt0afme__F0009.png

propulsion-rafting-elite-6.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucyna.beata napisał:

mamy podobnie...chociaz mowia ze zmiany to rozwoj nauka itd...ale mam zawsze z  tylu glowy...spokoj stabilizacje ze co miesiac bede mgola zakupy zrobic itd..moze wygoda? czasami mnie nosi, czuje znuzenie ale...zawsze mozna trafic gorzej..

a na nowym..bedzie dobrze...zobaczysz ze pouklada sie wszystko jak nalezy

co to za skrot?

Bonn ? Berlin?

 

ten skrót to...do Bożego Narodzenia  planuję turnus... 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Barbara48 napisał:

To zdjęcie moich szczęść z zimy, a teraz już czarni. 

received_1888663501180125.jpeg

Jak miło w takich okolicznościach powiedzieć

dzień dobry 

Zarówno Pociechom, jak i Tobie życzę aby Ich miłość była tak ładna jak Oni sami.

:hura::cześć2::hura:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NNNdanuta napisał:

A  TO!!! az tak ma być :o:o:o może tak deczko spokojniej :) i kapok, nie ... najlepiej dwa kapoki :szydera:

No, bo zaczęłam się zastanawiać, czy ten kolega w ogóle mnie lubi :szydera:

 

@scarlett, będzie dobrze.

Ty masz doświadczenie, empatię...znajdziesz znów swoje miejsce na ziemi.

Dobry z Ciebie człowiek, aż za dobry....bardzo przeżywasz podopiecznych i ich problemy...

Rozumiem, że tak masz, że nie umiesz inaczej.

 

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, scarlett napisał:

witam późną nocką..:d moje trudny czas  w Overath dobiega końca, w poniedziałek o 20 odpalam autko i do domu..:d pdpny w heimie już na stałe, :płacz: nie dał sobie pomóc niestety, miał szansę ostanie mce spędzić godnie w domu w otoczeniu przyjaznym, cóż choroba.., ma 102 lata, nie zaakceptował żadnej obcej osoby w domu oprócz żony.., walczyłam do końca o jego akceptację..ja byłam jego ostatnią szansą..niestety zaczął podnosić na mnie rękę i laskę...pytania co ta obca frau robi w jego domu...teraz firma wypowiedziała umowę rodzinie..tylko żona, kruchutka, słabiutka. /93 lata  cudowna, wspaniała kobieta..:769_heart: mogła ogarniać jego toaletę poranna i wieczorną ..nie zaakceptował żadnej obcej kobiety w domu, przede mną  była nawet Niemka z doświadczeniem w Altenheimach na Gewerbie, też nie dała rady..:płacz:jestem teraz do końca umowy czyli do poniedziałku z jego żoną...moja rola tutaj teraz polega na przygotowywaniu posiłków, ogarnięciu chaty raz na tydzień i wożeniu jej moim prywatnym autem co drugi dzień na odwiedziny do dziadka..najgorsze w tym wszystkim to to ze zona idzie z nim do heimu, on będzie miał pokój w części dla dementyków, ona będzie miała dwupokojowe mieszkanko w tym samym kompleksie, przysięgała przed ołtarzem i go nie zostawi.:| mimo decyzji jest rozdarta, tutaj ma cały swój mały świat, ogród, mnóstwo kwiatów doniczkowych, fortepian..jest pianistką z wykształcenia..do heimu tego nie weźmie..płacze codziennie, jest rozdarta między sercem a rozumem..ja jestem  pomiędzy tym  wszystkim..:płacz: ale jeszcze dwa dni i nach Polen na mc.urlop z MM i piesem nad jeziorem na Kujawach....potem powrót na nowe miejsce aż do BN.. tak musi być bo w styczniu i lutym muszę się zająć wnusią , pójdzie do żłobka, córcia do pracy..chcę wcześniej wnusię  odbierać w pierwszych tygodniach..maleństwo 14 mcy będzie miało tylko...:love: byłam z koordynatorką w zeszłym tygodniu zapoznać się z nowymi podopopiecznymi i zakceptować nowe miejsce, będę pierwsza, zapowiada się dobrze..pdpny dwa razy w tygodniu przedszkole, ja mam osobną kawalerkę na piętrze z osobnym wejściem, z aneksem kuchennym, łazienką i tarasem..życzcie mi powodzenia na nowym miejscu, chciałabym znowu mieć stałą stellę na kilka lat, taki długodystansowiec ze mnie, nie lubię zmian O.o uff

 

 

Cały czas mam gdzieś z tyłu głowy to co napisałaś. Piękne to i tragiczne równocześnie....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LACH napisał:

Serwus @Blondi !!!:serce:

Jesteś kręcisz się dziś na rożnie??? :hura:

Już musiałeś mnie dojrzeć? ubieraj ciemne okulary,,:cool: 

A tak w ogóle to :witam: ,,,, Czesc @LACH :love: 

Codziennie kręcę się i to nie tylko na rożnie:hura: a co!!! dzisiaj się masłem kokosowym nasmarowałam,,aby za dużo skórka moja nie wyschła,,,no takim specjalnym do skóry masełkiem,,oj dobre jest,,od razu skórka jędrna,,tu i tam:szok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scarlett jestem pod wrażeniem Twojego postu,,,pięknie opisałaś,,czytałam jednym wdechem,,ale takie życie,,są ludzie co nie dopuszczą do siebie nikogo obcego i ja to rozumię,,tacy już są,ale podziwiam też za długowiecznośc,102 lata -ufff ,,,Wiem ,że dasz sobie spokojnie radę na nowym miejscu,,przecież jesteś stworzona do tej pracy-powodzenia:tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy sąsiadów na próbowaniu polskich szynek i wędlin,,no przecież słodziak musi podziękowac sąsiadom za podlewanko kwiatków w ogrodzie i w domku,,poleje się winko,likierki i inne dziadostwo ,którego nawiózł i się zachwyca,,dla mnie sznapsy śmierdzące nie smakują ,a tak w ogóle to nie piję tych trunków,,ale zachwyt innych jest,,jak za darmo to wszystko smakuje,,:szydera:

Ale napiszę co zauważyłam,,od dawna to zauważam,ale mnie nie rusza,za to innych co słuchają slodziaka to rusza bardzo,,a więc często opowiada co ile kosztuje i gdzie,,np, jego gaz Erdgaz,w Hiszpani bardzo tani,,w Niemczech trochę droższy,może dużo droższy i jak to Niemiec -przelicza,,dużo rzeczy przelicza ,,centy" ,dla mnie to może sobie liczyc jak lubi,,ludzie myślą ,że i w jedzeniu tak przelicza-hahaha a tu jest całkiem inna bajka,,jak ma wydac 300 euro to wydaje ,,jak ma kupic cos drogiego to kupuje i nie przelicza,,i mi niczego nie wylicza,,kasa leci jak woda z kranu i nie liczy centów,,w Pl by pół masarni kupił i zabral do De aby poczęstowac wszystkich i pokazać jakie smaczne są polskie wędliny,,,powinnam chyba go nazwac ,, centus",,,jak mamy gosci to wszystkie trunki wystawi na stół ,aby poczęstowac,nieraz się zastanawiam o co chodzi z tym przeliczaniem centów,,ale to może nawyk niemiecki  a ja ,,akceptuje,

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Blondi napisał:

Już musiałeś mnie dojrzeć? ubieraj ciemne okulary,,:cool: 

A tak w ogóle to :witam: ,,,, Czesc @LACH :love: 

Codziennie kręcę się i to nie tylko na rożnie:hura: a co!!! dzisiaj się masłem kokosowym nasmarowałam,,aby za dużo skórka moja nie wyschła,,,no takim specjalnym do skóry masełkiem,,oj dobre jest,,od razu skórka jędrna,,tu i tam:szok:

Do skóry, to u mnie tylko czarny szuwaks!!! :szydera::hura::hura::szydera:

Pozdrawiam Ciebie Słoneczko Kochane

jakniewiemco :hura::cmok::hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w okolicach południowej pauzy . Niebo troszkę przykryte chmurami , więc nie będę leżakować w ogrodzie . Lornetka sąsiada trochę dzisiaj odpocznie . Widzę go codziennie a co się na gimnastykuje przy oknie to jego . Trochę drzewa przeszkadzają .Wytrwały jest w podglądaniu .

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dorobota napisał:

Dzień dobry w okolicach południowej pauzy . Niebo troszkę przykryte chmurami , więc nie będę leżakować w ogrodzie . Lornetka sąsiada trochę dzisiaj odpocznie . Widzę go codziennie a co się na gimnastykuje przy oknie to jego . Trochę drzewa przeszkadzają .Wytrwały jest w podglądaniu .

Bo na Św. Prokopa pręży się mięsień u chłopa... :szydera::hura::szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się dzieje,,mieliśmy już jednych gosci ,,i to kto? była żona slodziaka z mężem na polskie rarytasy przyszli,,,ale to nic,,ja siedzialam sobie w koszulce długiej i jak usłyszalam dzwonek to wyrwalam na górę w sukienkę się ubrac szybko i było wejscie smoka-zonk!!!! wszystkie oczy na mnie,,a co!! hahaha pojedli i popili i pojechali,,była żona dużo mlodsza ode mnie a wygląda na 5 lat starszą,,ale większośc niemek tak ma,słońce? czy co ,,tak niszczy twarz:płacz:,,zaraz wpadną sąsiedzi,,warzywka pokrojone ,,sosik -zazziki zrobione-czosnku dałam chyba za dużo,,ale nischt zu tragisch,,wszyscy będziemy śmierdziec jednakowo,,:hura: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teresadd napisał:

Czy są widoki na deszcz w De?I trochę ochłody?Bo strach z chałupy wyjść.

Tereniu ...widoki na deszcze są ....kiedyś popada ..chyba ...Nie tylko Ty jedna cierpisz przez upały ....ja też . Już nawet na cugasa do ogródka bez okularów p/słonecznych nie wychodzę , bo bez nich wchodząc do chałupy przez kilka minut prawie ślepa byłam ....o gorącu nawet nie wspomnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...