Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Patrycja781 napisał:

No nic...wyjazd dopiero w piątek na noc(choć po cichu liczyłam na czwartek)Info o transporcie dotarło do mnie koło południa.Przed godz.15 dzwoni do mnie przemiły pan z rekrutacji że ma sprawę:"Muszą pilnie na jednej szteli wymienić opiekunkę,i czy mogłabym tam wskoczyć do 12 września?Ano nie mogę,bo 12 gnam na krótki urlop w Polsce.To może przełożę urlopik o jeden dzień?Też nie mogę.To może do 11 września?Też nie,bo 10 muszę być w pracy w Polsce..."

Ot.nie miał pan szczęścia...

Mało opiekunek ,że takie łapanki robią.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia Jagusiu, przejazd bukowała agencja i panie z biura powiedziały koleżance, że rzeczona firma wywinęła na początku tygodnia taki sam numer, moja koleżanka nie była pierwsza, która nie doczekała się na busa.

Dziwię się, że duże agencje zawierają umowy z jakimiś dziwnymi firmami. Jeśli ktoś raz dał ciała, to powinien być skreślony na forever. Takie jest moje zdanie. 

Ciekawa tez jestem, czy agencje interesują się warunkami jazdy. Ilu kierowców jedzie, jak ułożona jest trasa, czy planowane są przesiadki, czy tylko robią przelew za bilet i mają w nosie całą resztę. 

A co do odszkodowania, to tak, masz rację, ale chyba sama wiesz, jak wygląda to w życiu. Dziewczyna dojechała do domu, w poniedziałek praca, dom do odgruzowania i pewnie chęć jak najszybszego zapomnienia całej historii.

Edytowane przez salazar
dopisek
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dodzwoniłam się do busiarni  i przełożyłam rezerwację na sobotę  . Na szczęście było jeszcze miejsce i problemów  nikt mi nie robił . Przed chwilką zadzwoniła  pani z busiarni i poinformowała mnie , że kierowca będzie między 05.00 a 05.30 . Ja z automatu podziękowałam i już miałam się rozłączyć , aż nagle olśniło mnie , że zawsze dzwonią dzień przed wyjazdem . Okazało się , że nie zostałam wykreślona z jutrzejszego dnia i gdybym nie zaskoczyła , to biedny kierowca stałby jutro na moim adresie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, salazar napisał:

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

 

W ubiegłym tygodniu pisałam o koleżance, po którą nie przyjechał zamówiony bus. Ciąg dalszy historii był taki, że po obietnicy odebrania jej w piątek (24 godziny po umówionym terminie), firma przestała odbierać telefony i wypięła się na całego.

Koleżanka znalazła innego busa, który przyjechał po nią w sobotę przed 13. Szczęście w nieszczęściu, bo droga bardzo daleka i ciężko było z dnia na dzień w ogóle coś znaleźć, ale, żeby nie było tak różowo, okazało się, że kierowca, który przyjechał, był w drodze już drugą dobę, a w trakcie kolejnej wiózł ludzi do Polski.. Nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić, nie wiem, czy i gdzie spał, o kąpieli nawet nie wspomnę, jak długie robili przerwy i jak wyglądała jazda. Koszmar po prostu :/. 

No nic, najważniejsze, że po ponad 28 godzinach dojechała do domu i w poniedziałek, po niemieckim czterotygodniowym "urlopie", poszła do pracy.

 

Firma, która ją olała, nazywa się Mirbus. 

O matko. Ja dam namiar na busiarnie, z Augustowa, która dysponuje dwoma kierowcami na auto, i nie robi w ciula. O ile koleżanka będzie zainteresowana.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po nocach,,,:cmok:dzisiaj rządził Buldok:szydera: miał szczęscie ,że piękna pogoda, zapach lasu, kwiatów, zwiedziłam tartak,  , w jednym  drewnianym  budynku  gdzie idzie obróbka beli drzewnych,te maszyny gigant , a tam w pomieszczeniu na dole, pod maszynami biuro, a tam? jakie dwa piękne  kredensy stoją:szok:  biuro , takie miejsce na imprezy chłopskie, ale tam takich miejsc więcej starych i patrzę ,stara góra od kredensu kuchennego, cała kaput, ale bym ją zrobiła, piękna ,ale narazie żadnych gratów, :tak2:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka czytam Ciebie i masz te ostatnie dni :przekleństwa: o doopę rozbić, Nie powiem już ,jakiego ja bym miała nerwa.,:grzmotnąć: bo dzien mój wyjazdu był oczekiwany żawsze, zostać nawet godzinę dlużej to dramat,a co mówić parę dni:mur:  także i tak jesteś wielka i wytrzymała dziewczynka, walcz z tymi wszystkimi wariatami, krętaczami, kłamcami, kiedyś na początku też mialam podobną sytuację, co innego agencja a co innego rodzina, toż to mnie tak wyprowadziło z rownowagi,że piznęłam jednych i drugich,,:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.09.2019 at 22:51, maras1 napisał:

generalnie małpę możesz wstawić wszędzie,jak ci ktoś podskoczy,jak zruga,albo jak masz po prostu chęć walnąć komuś małpę ,ot tak,nie wiem czy byłem pomocny,ale starałem się:d

No, nieszczególnie pomogłeś, ale sama dałam radę :dobrze:

A o co chodzi z tymi m@upami, chłopczyku? Nie czytam wszystkich tematów i postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanie poszłooo się j...ć...wiatr jakiś  mnie tu pizga.. newsy wczorajszego mnie też podkręcily..niestety smutne przykre niespodziewane...:(

No to se kawę zapodalam:kawa:....nie zaprosze bo śpicie zapewne snem sprawiedliwego więc sama sobie posiorbie i coś  poczytam:gazeta:...no chyba że jest ktoś z nocnych markow jest wlasnie na czuwaniu przy pdp... to zapraszam na filizanke

Szykuje się mi robota  w okolicach hannoweru trza rękawy zakasac i zakończyć błogi stanspowodowany świadomością  pewnej roboty..:płacz:

Stała praca ma swoje dobre strony  i stabilizację ale widzę że człowiek po jakimś czasie staje się wygodny i nie jest wcale  łatwo wskoczyć w obieg bez względu na referencje doświadczenie  ....A łowcy głów nie daje o sobie zapomnieć :telefon:oferując czasami  urągające realiom codzienności , stawki za ten ciężki kawałek chleba... 

Mówiąc dobranoc życzę także miłego dnia...prawie urlopowiczom życzę szczesliwej podróży i nie marudzac coś do oglądania sobie zapodam

Do kolejnego śladu  mojej bytnosci:cześć:

 

 

 

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi kazał wstać?! No kto?! :haha:Ano nikt :haha: To pełen pęcherz upomniał się o swoje prawa :haha:A że za wcześnie....cóż....dobrze, że to nie inkontynencja :haha: Tymczasem szukam pozytywów....i odrobię zaległości klepalne :haha:Poranki już chłodne, choć "poskąpił suchej ziemi kropli deszczu" :haha:W centrum miasta mimozy nie uświadczysz, Krzyku żurawi nie usłyszysz, więc tylko po rześkości poranków mogę domniemywać, że grzybowy czas nadchodzi wielkimi krokami :haha:1395256072_dziedobryruchome.gif.3b88c767a3478639cddbdb4fb0712e6f.gif....aaaaa....to miało być powitanie :haha: Zatem....niech ten dzień dobry niech będzie dla wszystkich :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, dwa, trzy-druuuuuuuga! 

Jeszcze ciemno ale cicho i fajnie. Ciepłe światło lampki nocnej, fajna muzyka z mojego telefonu, pyszna kawcia w garści i lektura forum.     Prawie normalnie-jak w domu! Tylko to prawie - robi różnicę. 

                             Słońca w serduchach :cmok:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BabaJagusia napisał:

Raz, dwa, trzy-druuuuuuuga! 

Jeszcze ciemno ale cicho i fajnie. Ciepłe światło lampki nocnej, fajna muzyka z mojego telefonu, pyszna kawcia w garści i lektura forum.     Prawie normalnie-jak w domu! Tylko to prawie - robi różnicę. 

                             Słońca w serduchach :cmok:

Coś ci się z rachunkami potenteges :haha:Ale chociaż tutaj jesteś o jeden do tyłu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :d

Syn założył tu nowy internet. Miał być lepszy, szybszy i tv też miało być podłączone żeby można było filmy na yt oglądać....i jest do doopy bo wieczorem brak połączenia albo słaby sygnał. Tv nie działa bo brak sygnału. Kable wszystkie podłączone. Dziś ma wnuczek wleźć na dach do anteny i popatrzeć.

Miłego dnia :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, awe59 napisał:

Dzień dobry :d

Syn założył tu nowy internet. Miał być lepszy, szybszy i tv też miało być podłączone żeby można było filmy na yt oglądać....i jest do doopy bo wieczorem brak połączenia albo słaby sygnał. Tv nie działa bo brak sygnału. Kable wszystkie podłączone. Dziś ma wnuczek wleźć na dach do anteny i popatrzeć.

Miłego dnia :d

Jak ten wnuczek jakiś  galanty to może od razu do komina luknie ...jak na tym dachu będzie ? :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...