Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, emma napisał:

Kochani nie chce się wymądrzać, ale gdy piszemy słowa w j. niemiecki, w których są umlauty, to po danej literze z umlautem wstawiamy "e" i wiadomo, że to z umlautem czytamy, np Koerper....-Körper..., schoen-schön, aergen sicht-ärgen sich. To dla ułatwienia.  Buziaki 

 

8 godzin temu, MisiekFfm napisał:

@emma Brawo! :dobrze:

Sami Niemcy tak piszą, choćby w adresach mailowych. 

Też się wymądrzyłem, a co:cześć2:

Fajnie, że podpowiadacie. Wielu z nas wie jak zamienić umlauty na inne buchsztaby. Jednakże dla wielu podpowiedź gdzie ten umlaut wstawić ma znaczenie, zwłaszcza przy szukaniu w słownikach. A w "papierzanej" formie słownika nie ma opcji zamiany. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Pokój na poddaszu w czasie upału to jest to!!!!! Modlę się o ochłodzenie.

Miłego dnia.

Ania ...mój pokój też pod dachem . Dzisiejszej nocy okno ( duże ) w dachu otworzyłam na oścież ...ile się tylko dało . Przecież , jakby deszcz zaczął niespodzianie padać to bym poczuła ...chyba , bo łóżko stoi bezpośrednio pod tym cholernym oknem ....jak robię obertelki w nim to z jednej strony łokciem w sufit walę ...że o głowie nie wspomnę , bo to już czytający gołym okiem widzą , że mocno obtłuczona jest  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Napisałam się w innym wątku,tu tylko przywitam się.

Zrobiłam się leniwa w tej opiekunowej pracy.Robię tylko co do mnie należy.Broń bosze więcej.I wyszło żle.No i trudno.Ciepełko jest ,deszczyk siąpi.Pora dzień zaczynać.

Spokojnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni sierpniowy :p... Wietrzym, przeciąg robim. :d, by jak najwięcej tego rześkiego powietrza wpuścić. A po za tym... Na górze róże, fiłoki na dole, jak mi się nie chce o ja pier... olę. :szydera:

Ekspresowego czwartku Mordecki :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

 

Fajnie, że podpowiadacie. Wielu z nas wie jak zamienić umlauty na inne buchsztaby. Jednakże dla wielu podpowiedź gdzie ten umlaut wstawić ma znaczenie, zwłaszcza przy szukaniu w słownikach. A w "papierzanej" formie słownika nie ma opcji zamiany. Tyle w temacie.

I wyluzujmy i będzie git . Chyba , że ktoś na serio zapyta o pisownię to... prącie bardzo  , można podpowiedzieć  :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ania ...mój pokój też pod dachem . Dzisiejszej nocy okno ( duże ) w dachu otworzyłam na oścież ...ile się tylko dało . Przecież , jakby deszcz zaczął niespodzianie padać to bym poczuła ...chyba , bo łóżko stoi bezpośrednio pod tym cholernym oknem ....jak robię obertelki w nim to z jednej strony łokciem w sufit walę ...że o głowie nie wspomnę , bo to już czytający gołym okiem widzą , że mocno obtłuczona jest  :haha:

Tak...poddasze to samo zło :szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

I to ty mówisz? :haha: Nie może być...oczętom swym cudnym nie wierzę  :szydera:

Serdeńko ja to mówię ...uwierz . Co innego dla jaj wyłapać coś fajnego ( byka ) a co innego zwracać uwagę , poprawiać . Oj ...Mirelle'o ...przecież błędów robimy co niemiara , tyle , że wyłapujemy tych , którzy bardzo rzadko ( czyt. w ogóle )  je robią ....wtedy to jest frajda , bo wiadomo , że ktoś taki walnął byka z pośpiechu :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czekam na Helenę która coś się spóźnia,bidula ma całą wyspę " do obrobienia" więc roboty ful.

Przy okazji gdyby ktoś słyszał o jakiejś chętnej do pracy w Pflegedienst to bardzo ale to bardzo chętnie tutaj przyjmą.Mają braki....

Chetnych jakoś brak, cóż jednak to nie stały  ląd a nie każdy lubi dzicz tak jak ja :) Niemniej,ja polecam dla tych co kochają takie inne klimaty...

Miłego dnia wszystkim

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry U mnie pada deszcz.Jest bosko bo temperatura poszła w dół.A!Też mam pokój na poddaszu,wietrzę ile wlezie

Czego nie mogę w Niemczech ogarnąć?5-letnich dryblasów wożonych we wózkach.Mamy tu taką kobietę na ulicy:cienka jak szparag,pcha wózek z 5-latkiem który ledwo się w nim mieści,a obok idzie (na oko)10-letnia córka która jest grubsza ode mnie...

Edytowane przez Patrycja781
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Wiem, że jestem słodka. Ale te wszystkie komary mogłyby se zrobić barek na kim innym. Cała stopa mi spuchła od ich drinkowania. I boli. I tak naprawdę się żalę bo nie mogę buta włożyć. I jestem wściekła. I chyba się wezmę i rozbeczę...

... rycz, głupia, rycz... "tra, la, la, la. Wyjmij złóżka optymizm, który zaspał:cmok:

Dzień dobry! 

..." od rana mam dobry humor, na, na, na... "

                                  Słońca w serduchach, alleluja i do przodu:cześć3:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...