Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Dodzisława napisał:

@Blondi Blondi złota, ja mam jeszcze do emerytury kochanie kilka lat pracy, więc składki dla mnie są jednak ważne i to nawet bardzo. Jak juz będę na emeryturze, to wówczas na tak żenująco niską kwotę, będę pokazywac gest Kozakiewicza , natomiast składki emerytalno rentowe nie będą miały dla mnie zadnego znaczenia. Jeszcze jedna sprawa, ja nie jestem kaskaderką, żebym miała pracować u szalejącej demencji, alzheimera, nocnego wędrowcy, czy innego halującego człowieka. Za dzwig tez nie usmiecha mi się robić, podobnie jak za chłopca do bicia, o zdublowanych zleceniach, co to tylko mąż lub zona wymaga opieki, a ta zdrowa część pakietu daje ostro do wiwatu to ja juz nie wspomnę. Namolna rodzinka, patrząca opiekunce na ręce, zaglądająca do garnków i wtrącająca się we wszystko tez nie jest moją bajką. Do wyzej wymienionych przypadków w zyciu nie pojadę, nawet za 2500 euro. Ja lubię, żeby bylo lekko, łatwo i przyjemnie. To ma jednak swoją cenę. Firm jest bez liku, zleceń dziesiątki tysięcy, ale lektura ich nie napawa optymizmem. Dobre i bardzo dobre stawki, to w 90 procentach cięzkie przypadki. To nie dla mnie. Ale....nicht so  tragisch :d  Blondi .Przez 8 lat miałam swoich tłustych 5 minut :d , to teraz niech będą trochę chudsze. Jeszcze by mi się w głowie pomieszało od dobrobytu? :d :d :d Tymczasem do znalezienia kolejnej, wymarzonej pod każdym względem Stelli:cmok:drogę mam otwartą :d .

nie zgodzę się ,że tylko trudne przypadki sa dobrze opłacane,z drugiej strony gdybyś miała 200-500 e więcej możesz sobie sama opłacać dodatkową emeryturę i chyba bys na tym lepiej wyszła:dobrze:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dodzisława napisał:

@Blondi Blondi złota, ja mam jeszcze do emerytury kochanie kilka lat pracy, więc składki dla mnie są jednak ważne i to nawet bardzo. Jak juz będę na emeryturze, to wówczas na tak żenująco niską kwotę, będę pokazywac gest Kozakiewicza , natomiast składki emerytalno rentowe nie będą miały dla mnie zadnego znaczenia. Jeszcze jedna sprawa, ja nie jestem kaskaderką, żebym miała pracować u szalejącej demencji, alzheimera, nocnego wędrowcy, czy innego halującego człowieka. Za dzwig tez nie usmiecha mi się robić, podobnie jak za chłopca do bicia, o zdublowanych zleceniach, co to tylko mąż lub zona wymaga opieki, a ta zdrowa część pakietu daje ostro do wiwatu to ja juz nie wspomnę. Namolna rodzinka, patrząca opiekunce na ręce, zaglądająca do garnków i wtrącająca się we wszystko tez nie jest moją bajką. Do wyzej wymienionych przypadków w zyciu nie pojadę, nawet za 2500 euro. Ja lubię, żeby bylo lekko, łatwo i przyjemnie. To ma jednak swoją cenę. Firm jest bez liku, zleceń dziesiątki tysięcy, ale lektura ich nie napawa optymizmem. Dobre i bardzo dobre stawki, to w 90 procentach cięzkie przypadki. To nie dla mnie. Ale....nicht so  tragisch :d  Blondi .Przez 8 lat miałam swoich tłustych 5 minut :d , to teraz niech będą trochę chudsze. Jeszcze by mi się w głowie pomieszało od dobrobytu? :d :d :d Tymczasem do znalezienia kolejnej, wymarzonej pod każdym względem Stelli:cmok:drogę mam otwartą :d .

Pięknie napisalaś i się cieszę ,że jesteś zadowolona, :cmok: Tylko nigdy nie myśl ,że za wysoką stawkę są cięzkie przypadki, ja jestem tego przykładem, byłam na 2 stellach i zero dzwigania , urlop mialam, ale nie wszystkie takie są, to prawda, nieraz opis jest straszniejszy niż rzeczywistośc, ale życzę powodzenia, droga otwarta i heja :oklaski:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie zastanawiałam się nad tym. U nas się mówi "wola życia", a po ichniemu "życzenie pacjenta". Czy to ważne? Wiele wyrażeń z ichniego jest nieprzetłumaczalne genau na nasze :haha: Już przestałam się dziwić :szydera:

A podtrzymywanie życia wbrew podpisanej woli to Korperverletzung (nad "o" jest umlaut) i jest strasznie karane.

Kochani nie chce się wymądrzać, ale gdy piszemy słowa w j. niemiecki, w których są umlauty, to po danej literze z umlautem wstawiamy "e" i wiadomo, że to z umlautem czytamy, np Koerper....-Körper..., schoen-schön, aergen sicht-ärgen sich. To dla ułatwienia.  Buziaki 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maras1 napisał:

ja mam taką w domu,zapieprza ile wlezie,jedyny kłopot to trzeba rurę odprowadzającą wyprowadzić za okno,a ja okna mam bardzo duże

Babka żaden rury nie miala, wlączała i chłodzilo, ,,jeszcze inne ustrojstwo to było,,a może wentylator jakiś miała ,, specjalny? wentylator kupcie ,,też pomoże babci ,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 Nie, nie z moją słabą :d silną wolą. Oczywiscie, ze nie tylko trudne przypadki są dobrze opłacane, o czym napisałam mówiąc ze te pierwsze to 90 % oferty. Jednakże od miesiąca przeglądając oferty, nie znalazłam nic godnego uwagi , co by było lekkim zleceniem i dobrze płatnym. Ja mierze siły na zmiary i raczej nie kopię się z koniem. Poza tym każdy ma inny próg wytrzymałosci, inne umiejętnosci i inną konstrukcję psychofizyczną. Najbardziej na świecie cenie sobie swiety spokój, nawet jesli on kosztuje 200 euro mniej na koncie miesięcznie. Miałam propozycję wyjazdu do małzenstwa za 1950 euro, dwie demencje i dwa wózki, brak Pflegedienst. Dziękuję nie skorzystam.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, emma napisał:

Kochani nie chce się wymądrzać, ale gdy piszemy słowa w j. niemiecki, w których są umlauty, to po danej literze z umlautem wstawiamy "e" i wiadomo, że to z umlautem czytamy, np Koerper....-Körper..., schoen-schön, aergen sicht-ärgen sich. To dla ułatwienia.  Buziaki 

Kochana @emma  Ty mnie tu nie stresuj, wiem ze jesteś specjalistką w niemieckim, :cmok: a zawsze doczytam jak w dialekcie co i z czym, :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

Babka żaden rury nie miala, wlączała i chłodzilo, ,,jeszcze inne ustrojstwo to było,,a może wentylator jakiś miała ,, specjalny? wentylator kupcie ,,też pomoże babci ,,

https://www.pearl.de/a-NX1302-3033.shtml;jsessionid=hE4E0109BB773597962E694064932C335?vid=917&wa_id=40&wa_num=4113&utm_source=googleps&utm_medium=cpc&gclid=CjwKCAjwzJjrBRBvEiwA867byjVhj0YrG1k-mDNOEo0GIUWsuG3_bN-UJlkbM9rBahNnbzEJGsBIgRoCDusQAvD_BwE

https://www.norma24.de/melissa-mobile-klimaanlage?utm_source=ppc&utm_campaign=1602636191&utm_medium=304817754643&gclid=CjwKCAjwzJjrBRBvEiwA867bysr2RjsXMTKsm-oLtDT26lXIQez5sJ6mD3MZ4o6rMRBtyF_h_-DgSBoCSEoQAvD_BwE

Propozycje skrajne. Od 70 do 250EUR. Przenośny klimatyzator. W tutejszym narzeczu mobile klimaanlage.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodzisława napisał:

Miałam propozycję wyjazdu do małzenstwa za 1950 euro, dwie demencje i dwa wózki, brak Pflegedienst. Dziękuję nie skorzystam.

Miałam dwa wózki ale bez demencji  a co do czego to sami wysiadali z tych wózków itd, jeszcze spacerki były, tak zmobilizowalam towarzystwo, fleżki były, tylko raz wykąpać dziadka i tabletki posortować, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blondi napisał:

Babka żaden rury nie miala, wlączała i chłodzilo, ,,jeszcze inne ustrojstwo to było,,a może wentylator jakiś miała ,, specjalny? wentylator kupcie ,,też pomoże babci ,,

klima działa jak lodówka w drugą strone ,gdzieś musi odprowadzic ciepłe powietrze

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dodzisława napisał:

@maras1 Nie, nie z moją słabą :d silną wolą. Oczywiscie, ze nie tylko trudne przypadki są dobrze opłacane, o czym napisałam mówiąc ze te pierwsze to 90 % oferty. Jednakże od miesiąca przeglądając oferty, nie znalazłam nic godnego uwagi , co by było lekkim zleceniem i dobrze płatnym. Ja mierze siły na zmiary i raczej nie kopię się z koniem. Poza tym każdy ma inny próg wytrzymałosci, inne umiejętnosci i inną konstrukcję psychofizyczną. Najbardziej na świecie cenie sobie swiety spokój, nawet jesli on kosztuje 200 euro mniej na koncie miesięcznie. Miałam propozycję wyjazdu do małzenstwa za 1950 euro, dwie demencje i dwa wózki, brak Pflegedienst. Dziękuję nie skorzystam.

tez bym nie pojechał,ale za 2500 to co innego ,przecierpie i mam,zartuję sa sprawy nie do przeskoczenia ,życze ci powodzenia:cześć:

Edytowane przez maras1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

Misiek fisiek jesteś cudowny:cmok::szydera: ale ja nie spotkalam takiego adresu:przekleństwa:

Jak również w zapisie adresów stron internetowych, bo nie można tam stosować znaków diakrytycznych, podobnie jak naszych ą, ę itd. :cześć2:

Nie spotkanie czegoś przez Blondi, nie znaczy, że to coś nie istnieje :p

Np. Drogerie Müller - www.mueller.de

:cześć3:

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MisiekFfm napisał:

Jak również w zapisie adresów stron internetowych, bo nie można tam stosować znaków diakrytycznych, podobnie jak naszych ą, ę itd. :cześć2:

Nie spotkanie czegoś przez Blondi, nie znaczy, że to coś nie istnieje :p

Np. Drogerie Müller - www.mueller.de

:cześć3:

matko cudowna co to sa znaki diakrytyczne?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maras1 napisał:

matko cudowna co to sa znaki diakrytyczne?

Język polski się kłania i jego podstawowa znajomość. 

Są takie literki z ogonkami, kreseczkami i kropeczkami I te właśnie dodatki to te rzeczone znaki:d

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...