Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

No nie ma ! Śmiga krzyżówki , dzwoni gdzieś po redakcjach podając rozwiązane ich  hasła . Zabroniłam zmienniczce układania jakichkolwiek Jadzinych klamotków , bo zmienniczka  nie bardzo z językiem a Jadzia doskonale pamięta , na której półce w danej szafce jest jakaś pierdółka , która jest jej pilnie potrzebna ...i z tym nawet początkująca dałaby sobie radę , bo w ciemno można iść i tam , gdzie Jadzia powiedziała , chociaż nie bardzo można zrozumieć o co biega to na macanego natychmiast się znajdzie :haha:

No niesamowita :szok:  ona 100 lat dożyje, :oklaski: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kris napisał:

Z prawnej definicji umowy-zlecenia umowę można rozwiązać z dnia na dzień...

 

To prawnie jest uregulowany termin wypowiedzenia. Można to pominąć za porozumieniem stron.

 

8 minut temu, kris napisał:

A dlaczego? Stara agencja Cię wyrejestrowuje, nowa rejestruje. A dlaczego nie możesz sobie na przykład przez miesiąc poleżeć brzuchem do góry w domu?

Możesz poleżeć na starej umowie i na nowej też. Dowolnie.

Jednak nie opłaca się lezakować bez żadnej umowy, bo pozwolenie na pracę dostaniesz, gdy będziesz miał ciągłość ubezpieczenia zdrowotnego.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

No niesamowita :szok:  ona 100 lat dożyje, :oklaski: 

Ostatnia z żyjących jej sióstr w listopadzie (? ) ukończy 101 ! Opiekuje się nią córka - młódka ok. 80 l . Jadzina siostra codziennie musi zaliczyć kilkusetmetrowy spacerek ...nieważne , czy gorąco , zimno , deszczowo ...spacer obowiązkowy i zero demencji . Raz na dwa tygodnie dzwoni do Jadzi , nie chce częściej , bo nie lubi jak Jadzia narzeka na swoją niesprawność ...twierdzi , że zbyt marudna jest i dlatego nie lubi z nią często gadać :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ostatnia z żyjących jej sióstr w listopadzie (? ) ukończy 101 ! Opiekuje się nią córka - młódka ok. 80 l . Jadzina siostra codziennie musi zaliczyć kilkusetmetrowy spacerek ...nieważne , czy gorąco , zimno , deszczowo ...spacer obowiązkowy i zero demencji . Raz na dwa tygodnie dzwoni do Jadzi , nie chce częściej , bo nie lubi jak Jadzia narzeka na swoją niesprawność ...twierdzi , że zbyt marudna jest i dlatego nie lubi z nią często gadać :d

Genetyczne ,,o ja :szok: co za zdrowa rodzina, córka młódka 80 lat i masz rację, bo ma przed sobą jeszcze conajmniej 20 , szok ale piękny szok, 90 lat i zero demencji ,pozdrów Jadzię ode mnie, super kobitka,:oklaski: niech tak trzyma z tymi tostami,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Genetyczne ,,o ja :szok: co za zdrowa rodzina, córka młódka 80 lat i masz rację, bo ma przed sobą jeszcze conajmniej 20 , szok ale piękny szok, 90 lat i zero demencji ,pozdrów Jadzię ode mnie, super kobitka,:oklaski: niech tak trzyma z tymi tostami,

Pozdrowię ....koniecznie . Powiem , że Blondi od Słodziaka . Ucieszy się bardzo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hawana napisał:

bo pozwolenie na pracę dostaniesz, gdy będziesz miał ciągłość ubezpieczenia zdrowotnego.

Skąd Ty to wiesz? I czy my musimy się starać o pozwolenie na pracę? Kto wydaje takie pozwolenie i kiedy? Podeprzyj się jakimiś paragrafami - chętnie poczytam.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hawana napisał:

To prawnie jest uregulowany termin wypowiedzenia. Można to pominąć za porozumieniem stron.

 

Możesz poleżeć na starej umowie i na nowej też. Dowolnie.

Jednak nie opłaca się rozpakować bez żadnej umowy, bo pozwolenie na pracę dostaniesz, gdy będziesz miał ciągłość ubezpieczenia zdrowotnego.

Nawet jak rozwiązesz umowę to masz jeszcze przez miesiąc ubezpieczenie,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

Witam wieczorową porą:cześć:, nagadliście kilka stron, kiedy nadrobię zaległości forumowe, ja Wy cały czas klepiecie jak  najęci:dyskusja:.

Od razu się pożegnam:cześć2:. Dobrej nocki życzę i nie klepcie tyle, bo nie nadążam za wami;)

comment_R7ULIdii6Wuwv9gK8ju1mvw7JNP3vlZ9.gif

Pa bo my dzisiaj niedzielnie tak trochę :szydera: Dobranoc Janeczka :cmok::spioch: też mi się gęba drze trochę do snu, nie wiem po czym:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...