Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dzień wyplatowy :oklaski:dziadek dając mi dzisiaj kasę mówi, no za tydzień kasy już nie dostaniesz (w piątek rano wyjeżdżam) Mówię trudno, pieniądze nie są aż tak ważne, zdrowie najważniejsze. Kasę mam dziś, jutro mogę nie mieć. Chyba go to ujelo, bo mówi :zapłacę ci za cały tydzień, żebyś po powrocie z mężem poszła na obiad :dDziadek zmienia się, wolno to idzie, ale w dobrym kierunku :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski popołudniowo (nie wiem czy to do końca po Polsku ;)).Dzisiaj miałam trochę pracowity ranek ale na szczęście szybko się uwinęłam. Przerwa spędzona w domu bo pogoda nie zachęca do spacerów. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej, a przynajmniej wiatr będzie słabszy. No to sobie pogadałam :d. Spokojnego popołudnia kochani :cześć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Magdzie  a ty forsę zgarnij , mężowi puszkę zupy w D. zakupisz i powiesz " to od mojego dziadka ...on takie jada ...zjedz i ty . Niech ci powieje zachodem ! " ...i kasiora w kieszeni nienaruszona zostanie :szydera:

A wiesz to jest myśl, nie jedna a kilka puszek kupię, będę mu podawać na obiady. Niech poczuje "dobre niemieckie jedzenie", może odechce mu się przysylania zdjęć, jakie to rarytasy wpierdziela, a człowiekowi ślina kapie. I słyszę, no przecież ty też możesz sobie takie cos ugotować,albo zamówić. A dla człowieka, to nawet gołąbki to rarytas. :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

A wiesz to jest myśl, nie jedna a kilka puszek kupię, będę mu podawać na obiady. Niech poczuje "dobre niemieckie jedzenie", może odechce mu się przysylania zdjęć, jakie to rarytasy wpierdziela, a człowiekowi ślina kapie. I słyszę, no przecież ty też możesz sobie takie cos ugotować,albo zamówić. A dla człowieka, to nawet gołąbki to rarytas. :d

Noo...kilka puszek " Linsensuppe " ...wiatry solidne będzie miał . Dłużej będzie pamiętał ...i czuł :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magdzie napisał:

A wiesz to jest myśl, nie jedna a kilka puszek kupię, będę mu podawać na obiady. Niech poczuje "dobre niemieckie jedzenie", może odechce mu się przysylania zdjęć, jakie to rarytasy wpierdziela, a człowiekowi ślina kapie. I słyszę, no przecież ty też możesz sobie takie cos ugotować,albo zamówić. A dla człowieka, to nawet gołąbki to rarytas. :d

Gołąbki akurat robię w De i smakują Niemcom więc spokojnie można robić....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Gołąbki akurat robię w De i smakują Niemcom więc spokojnie można robić....

Pewnie, że tak. Kiedyś u innej rodziny robiłam, ale tu nie ma szans, a dla siebie nie bardzo robić się chce, no i zamrażalnik malutki, jedna póleczka :(Dziadek nic nie ruszy, woli zupę z torebki, bo jest smaczniejsza :(, więc ograniczam się do szybkich dań nawet dl:(a mnie 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Gołąbki akurat robię w De i smakują Niemcom więc spokojnie można robić....

Nie panimajesz , że to jest drogie ?! Chyba , że zamiast kapusty do zawijania ich ...brukselka . Nawet można z dwóch machnąć ...jak szaleć to szaleć :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie panimajesz , że to jest drogie ?! Chyba , że zamiast kapusty do zawijania ich ...brukselka . Nawet można z dwóch machnąć ...jak szaleć to szaleć :szydera:

No....mnie się nie udało jeszcze z dwóch listków brukselki trzasnąć gołąbka :szydera: Ale próbuję nadal, bo będzie schick na talerzu  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpicie czy co robicie ludziska? 

Ja zbieram się biegać, po drodze zgarne Teresę, która aby uwolnić się na godzinę od swojego dziadka, też niby biega za mną:szydera:, ale ona biegnie do pierwszego zakrętu, jakieś 100metrow i udaje się do kolegi na pozna kawę:d. Mimo jej zachęty, abym odpuściła bieganie, nie daje się złamać, taka twardzielka jestem. No co jak sobie coś postanowie, to nie ma bata :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Magdzie napisał:

Śpicie czy co robicie ludziska? 

Ja zbieram się biegać, po drodze zgarne Teresę, która aby uwolnić się na godzinę od swojego dziadka, też niby biega za mną:szydera:, ale ona biegnie do pierwszego zakrętu, jakieś 100metrow i udaje się do kolegi na pozna kawę:d. Mimo jej zachęty, abym odpuściła bieganie, nie daje się złamać, taka twardzielka jestem. No co jak sobie coś postanowie, to nie ma bata :d

Ja nie śpię. Grałam z babką....:grzmotnąć: Chyba też zacznę biegać...tylko tu nikogo z Polski nie ma....a o koledze to mogę sobie pomarzyć  :szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, awe59 napisał:

A co ci zrobiła ?

W samo południe wizyta Diakona z komunią dla Jadzi ....ok. obiad opóźniony , bo to dobry znajomy i trzeba było pogadać ździebko ...z godzinę . Jeszcze nie tak źle ...obiad około 13.30 , więc po obiadku powiedziałam , że ona do łóżka a ja pauzuję sobie ... Guzik , po obiedzie wykonała telefon do kogoś tam , pogadała jakieś pół godziny a po telefonie wzięła się za prasówkę i skończyła ją jak już wszystko przeczytała , skomentowała każdy nekrolog itp. Do łóżka poszła o 15-tej ...a ja rozpoczęłam pauzę . Za dwie godziny , kiedy miała wstawać rozdzwonił się telefon i rozmowa za rozmową ...Podwieczorek przed 18-tą ...kolacja teraz , bo bez niej ani rusz ...umarłaby z głodu . Wszystko opóźnione ...wk..nerw jak stąd do Warszawy ...Od jutra nie będzie lekko ....albo ją wychowam ...albo po odsłużeniu zlecenia powiem żegnajcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...