Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Heidi napisał:

Już jestem . Pytanie: czy mam prawo zakupić szampon na swoje higieniczne potrzeby z kasy PoP. Agentura twierdzi ,że jestem domownikiem i mam korzystać ze wszystkiego. Prawna zakwestionowala zakup . 

I ma rację. Mydło tak...ale szampon to już twoja prywatna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Ja nie śledzę....Co jest? :szok:

Wejdź choćby na Onet-Gersdorf "sprzedała SN -nazywa się to ,że na urlop idzie ,ale juz jest pozamiatane,PIS przejął ostatni bastion demokracji.Żadne wybory nie są juz potrzebne-teraz będą rządzic wiecznie:(To jest prosta droga do wyprowadzenia nas z UE.Jako naród nie stanęliśmy 3 lata temu na wysokości zadania i teraz też nie-zasłuzylismy sobie na to.Ockniemy sie jak zamkną granice ..... 

Kostytucja została przez PIS sprowdzona do rolki papieru toaletowego,zbeszczeszczona i zeszmacona jak nigdy wcześniej:(

Własnie-,wiekszość "nie śledzi"nie interesuje się ,nic nie wie i takie skutki-to nie do Ciebie,ogólnie o nas, wszystkich Polakach:( Nam się wydawało,ze tak jak było do 2015 roku to zawsze będzie,nie dopuszczaliśmy myśli ,że znajda się tacy co podniosa rękę na niezbywalne prawa obywateli,na Konstytucję,najważniejszy nasz akt prawny,mysleliśmy sobie-nie odważą się......I proszę,nie dośc że się odważyli, to mają wszystkich w dupie,z nikim się nie liczą:(A z obywatelami najmniej:(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Kosmetyki dla siebie kupuje wszędzie za swoje.

Rozumiem jakieś ekstra kremy,pudry,dezodoranty,ale szampon? Mydło,szampon i pasta DO zębów TO podstawa higieny.

Byłam w miejscu publicznym/sanatorium,gdzie facet się nie myl. Uwierz mi,ze takiego opiekuna przy sobie nie chciałabyś mieć. Bleeee.... na samo wspomnienie

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

Rozumiem jakieś ekstra kremy,pudry,dezodoranty,ale szampon? Mydło,szampon i pasta DO zębów TO podstawa higieny.

Byłam w miejscu publicznym/sanatorium,gdzie facet się nie myl. Uwierz mi,ze takiego opiekuna przy sobie nie chciałabyś mieć. Bleeee.... na samo wspomnienie

Własne środki higieny to sprawa indywidualna-tak ja to widzę.Do głowy by mi nie przyszło kupować z domowych pieniędzy-bo jak szampon to podpaski albo wkładki też ,rozumiem?-w końcu to także podstawowy środek kobiecej higieny.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Własne środki higieny to sprawa indywidualna-tak ja to widzę.Do głowy by mi nie przyszło kupować z domowych pieniędzy-bo jak szampon to podpaski albo wkładki też ,rozumiem?-w końcu to także podstawowy środek kobiecej higieny.

Widzę, że to może być temat "rzeka". Krem do rąk po świadczeniu  naszych usług w rękawiczkach też rorozumiem w takim razie jest luksusemO.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Widzę, że to może być temat "rzeka". Krem do rąk po świadczeniu  naszych usług w rękawiczkach też rorozumiem w takim razie jest luksusemO.o

Krem akuratnie bo to niezbedne w pracy:)Tutaj córka PDP zawsze pyta czy nie trzeba już nowego kupić.Oczywiście ,że temat rzeka:)Ja uważam tak a Ty inaczej.W sumie to się nawet nie dziwię,że córka zakwestionowała,stać nas chyba na szampon do wyłacznie włąsnego użytku?:)

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Krem akuratnie bo to niezbedne w pracy:)Tutaj córka PDP zawsze pyta czy nie trzeba już nowego kupić.Oczywiście ,że temat rzeka:)Ja uważam tak a Ty inaczej.W sumie to się nawet nie dziwię,że córka zakwestionowała,stać nas chyba na szampon do wyłacznie włąsnego użytku?:)

Oczywiście że stać:oklaski:, przecież jesteśmy milonerkami w oczach niektórych osób. To ja w De z herbaty, kawy,cukru też przestanę korzystać,bo przecież sama woda do picia  wystarczy. :oklaski:. I dla uzyskania super linii dobre.Figura będzie i zaraz za nią ciagnący sie smród .

Następnym razem do pracy w De pojadę z własną ulubioną kołdrą, jedwabna pościelą w ulubionym kolorze, bo mam indywidualny styl:oklaski: i czasem niektórym on przeszkadza.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Heidi napisał:

Oczywiście że stać:oklaski:, przecież jesteśmy milonerkami w oczach niektórych osób. To ja w De z herbaty, kawy,cukru też przestanę korzystać,bo przecież sama woda do picia  wystarczy. :oklaski:. I dla uzyskania super linii dobre.Figura będzie i zaraz za nią ciagnący sie smród .

Następnym razem do pracy w De pojadę z własną ulubioną kołdrą, jedwabna pościelą w ulubionym kolorze, bo mam indywidualny styl:oklaski: i czasem niektórym on przeszkadza.

 

Ja to wożę ze sobą nawet poduszkę i jedną poszewkę. Zdarza się, ze zmienniczka (skrajne przypadki ale bywają) pościeli nie wypierze albo oszczędzanie i pościel opiekunki np. z podopiecznego bielizną może być wyprana.

Wolę głowę położyć na czymś swoim :d

 

Miłego dzionka ludziki :)

36609909_1921682207881866_48450363332629

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tylko miejscu synowa pdp zapłaciła za moje "środki czystości", wszędzie kupuję za swoje.

Tutaj mam daleko do sklepów,raz w tygodniu mam swoje wychodne, jak mi się coś skończy w międzyczasie proszę awaryjnie "zakupową" o to. Zdarzyło się parę razy - odżywka do włosów, podpaski i dezodorant. Kasy za to nie wzięła.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Dzień dobry,choć wcale to nie jest dobry dzień.Nie wiem czy śledzicie co się dzieje w polityce,ale cieszyć nie ma się z czego:(Dla mnie to smutny dzień,bardzo smutny:( 

 

Nawet dzisiaj w niemieckich wiadomościach o tym mówili.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Kosmetyki dla siebie kupuje wszędzie za swoje.

Ja też ...chociaż pracowałam 2,5 roku na jednej szteli i synowa PDP kupowała jakieś środki pielęgnacyjne ....szampony ...to i tak zawsze woziłam albo kupowałam na miejscu , bo głupio mi było korzystać z tamtych . Czasem jak mi coś " akurat wyszło " to i owszem , ale przy najbliższej okazji kupowałam . Nawet starałam się kupować tak , żeby synowa nie widziała , bo jakby coś tam na taśmie w sklepie zobaczyła oddzielone przegródką to groziła mi palcem i wrzucała na "{ domowe " ....Mój nałóg( papierosy ) też musiałam w ukryciu kupować , bo też nie pozwalała , żebym płaciła swoimi pieniędzmi . Raz ...jeden ....jedyny zapłaciła za wrzucone na taśmę fajki i więcej przy niej nie kupowałam , bo co jak co , ale papierosy to tym bardziej moja broszka .....Przynajmniej raz na czas mojego trzymiesięcznego pobytu szefo gdzieś " leciał " i jako prezent powitalny po podróży przywoził mi sztangę Marlboro ( on je też palił ) , ale to był prezent ...a inteligentna osoba prezentów przyjmowania nie odmawia ...no bo jak ?! :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...