Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Rita Walas cyt. " chyba , że rodzina wdzięczna " , czy jakoś tak .

Nie spodziewałam się , nie liczyłam na nic , wiedziałam , że jadąc na urlop otrzymam jak zwykle taschengelda w postaci 100 ojro ....Po pobycie PDP-nej w szpitalu ( przedłużony zjazd już miałam ) syn wręczył mi kopertkę z podziękowaniami ( zawsze wypisywane podziękowania były ) a w niej 300 ojro . Nie oczekiwałam , bo robiłam to wszystko z potrzeby serca , ale zakupiony malutki , cudowny na podróże laptop na którym " pracuje " służy mi do dziś ...właśnie jakoś w tych dniach miał czwarte urodziny :d

39 minut temu, Dodzisława napisał:

@Rita Walas Sorry, ale jesteś w pracy , czy na wczasach? No bo jak na wczasach, to absolutnie nie nalezy do twoich obowiązków odwiedzanie PDP w szpitalu. No chyba, że jesteś w pracy, za ktorą ci 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jessica1979 napisał:

Jasne...i za środy i za piątki też płacą. Za każdy dzień, który ma 24h po prostu płaczą i płacą. Jest cienszko. 

A Ty, jeśli mogę zapytać, w soboty masz przerwę?

49 minut temu, Dodzisława napisał:

@Rita Walas Sorry, ale jesteś w pracy , czy na wczasach? No bo jak na wczasach, to absolutnie nie nalezy do twoich obowiązków odwiedzanie PDP w szpitalu. No chyba, że jesteś w pracy, za ktorą ci 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Dodzisława napisał:

@Rita Walas Sorry, ale jesteś w pracy , czy na wczasach? No bo jak na wczasach, to absolutnie nie nalezy do twoich obowiązków odwiedzanie PDP w szpitalu. No chyba, że jesteś w pracy, za ktorą ci 

 

3 minuty temu, Rita Walas napisał:

Czy w ramach akcji humanitarnej, pracujesz non-stop oczywiście bez mozliwosci wyjscia choćby do sklepu ,jeśli chodzi o soboty ,?

No to jesteś cholernie dobra ,Nie umywam się do ciebie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy, w każdej rodzinie są inne warunki, inaczej dzień wygląda, nie da się powiedzieć z całą stanowczością, że coś należy robić a czegoś nie, to wszystko zależy od umowy jaką masz podpisaną, od zakresu obowiązków który dostajesz do ręki.:dobrze:W ubiegłym roku 3 maja moja pdp trafiła do szpitala, była w tym szpitalu do końca miesiąca 1 czerwca odebraliśmy ją z dziadkiem z kliniki. Ja cały miesiąc byłam z dziadkiem sama w domu. Pytałam dziadka czy ja wracam do domu skoro moja dpd jest w szpitalu, dziadek odpowiedział, że absolutnie nie, bo nie wiadomo jak długo Pani będzie leżała a on nie ma zamiaru czekać na nową opiekunkę nie wiadomo jak długo. Ja tylko opisałam moją sytuację, a sytuacje są różne, tak jak dziewczyny wcześniej napisały, wszystko zależy od rodziny, to oni płacą i wymagają, mają do tego prawo.:d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rita Walas napisał:

Czy w ramach akcji humanitarnej, pracujesz non-stop oczywiście bez mozliwosci wyjscia choćby do sklepu ,jeśli chodzi o soboty ,?

Teraz to chodzi o czas wolny czy towarzyszenie w szpitalu Pdp? Bo już się pogubilam gdzie Twój problem? 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rita Walas napisał:

Czy w ramach akcji humanitarnej, pracujesz non-stop oczywiście bez mozliwosci wyjscia choćby do sklepu ,jeśli chodzi o soboty ,?

A co?Przerwy nie masz?Raczej wszędzie jest codziennie te standardowe 2-3 godz. Niektórzy/czyt.ja np. /mają dodatkowo 1-2 wolnegpo ,gdy PDP jedzie do Tagespflege.U mnie np.jest tak,że jak się czasem zdarzy ,że nie mogę mieć przrwy bo coś tam,to sobie godzinki w innym terminie odbieram.

Ale Tobie chyba bardziej chodzi o to ,ze nie amsz ochoty jeździć do szpitala- proste wyjście,zawiadamiam firmę i zjeźdźam lub przejeżdżam na inne zlecenie i już.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

A co?Przerwy nie masz?Raczej wszędzie jest codziennie te standardowe 2-3 godz. Niektórzy/czyt.ja np. /mają dodatkowo 1-2 wolnegpo ,gdy PDP jedzie do Tagespflege.U mnie np.jest tak,że jak się czasem zdarzy ,że nie mogę mieć przrwy bo coś tam,to sobie godzinki w innym terminie odbieram.

Ale Tobie chyba bardziej chodzi o to ,ze nie amsz ochoty jeździć do szpitala- proste wyjście,zawiadamiam firmę i zjeźdźam lub przejeżdżam na inne zlecenie i już.

Nie ,nie mam przerwy wogöle w soboty ,I całe 24h jestem przy Pani .

Kobieta wychodzi że szpitala w pon.chodzi tylko żeby ją  nasycić  płytami, I rzeczywiście nie mam ochoty odwiedzać w szpitalu ,chyba że to jakiś przymus ,jestem tu 3,5 m-ca jeszcze jeden miesiąc  przede mną  więc te dwa dni ,,zapiszę,,sobie jako sobotnie przerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rita Walas Jakie non stop i o co ci tak naprawdę chodzi? O zrobienie gównoburzy, czy o to czy należy odwiedzać 
PDP w szpitalu. Co ma do tego codzienne wolne? W soboty i niedziele, oraz świeta też. Jesli nie masz wolnego codziennie, to znaczy, że oprócz roszczen nie posiadasz nic więcej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dodzisława napisał:

@Rita Walas Sorry, ale jesteś w pracy , czy na wczasach? No bo jak na wczasach, to absolutnie nie nalezy do twoich obowiązków odwiedzanie PDP w szpitalu. No chyba, że jesteś w pracy, za ktorą ci 

Nie ,no raczejTy ironicznie podeszłaś do tego wolnego czasu przerwy w sobotę,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rita Walas Kobieto, opiekunka ktora się szanuje i która szanuje swoje zdrowie i która szanuje PDP , tak sobie ustawia pracę i przerwy, żeby mogła odetchnąć i się zresetować. Jeśli ty tego nie potrafisz, to juz jest twoj problem. Są opiekunki niewolnice i są opiekunki świadome swoich praw. Nie znaczy to, że się wykłócają o kazdą minutę wolnego dla siebie. Natomiast odwiedziny PDP w szpitalu to obowiązek opiekunki. Ja tak uważam. Z twoim podejsciem, wrócisz z kontraktu zmasakrowana psychicznie. Dla mnie koniec tematu.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rita Walas napisał:

Nie ,nie mam przerwy wogöle w soboty ,I całe 24h jestem przy Pani .

Kobieta wychodzi że szpitala w pon.chodzi tylko żeby ją  nasycić  płytami, I rzeczywiście nie mam ochoty odwiedzać w szpitalu ,chyba że to jakiś przymus ,jestem tu 3,5 m-ca jeszcze jeden miesiąc  przede mną  więc te dwa dni ,,zapiszę,,sobie jako sobotnie przerwy.

 

Jesteś3,5 mca i nie potrafiłąś wywalczyć sobie przerw????Po tygodniu już by mnie na takiej szteli nie było.Przerwa się nam należy jak psu buda,niezaleznie od sposobu zatrudnienia/przez firmę czy na czarno/

Co znaczy 24 całe???Nie odstępujesz jej na krok?W nocy też?

A jak się rodzina na te wizyty w szpitalu określiła-mają  życzenie żebyś jeździła?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rita Walas napisał:

,,,Gownoburzy,,ale fajne to jest ..i jakie pouczające.. 

 

Gównoburza to rodzaj bardzo obfitego rozwolnienia. Spotykana jest na obszarach tropikalnych oraz na zachód od linii Odry. Objawia się notorycznym zasrywaniem for internetowych przez osobniki zarażone . 

Gównoburzę powoduje i roznosi bakteria Forus Sralis spotykana w odbycie gatunku ludzkiego.

Leczenie trwa długo i pustoszy musg oraz powoduje nieodwracalne w nim zmiany.

Skutkiem ubocznym bywa impotencja, impertynencja,anoreksja ,dysleksja i Aleksja.

Srikipedia. Forus Sralis i inne przypisy.

Edytowane przez Jessica1979
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Jak mi się nie chce jeździć i siedzieć w szpitalu przy pdp to składam rezygnację i firma szuka zmienniczki. Jak jestem empatyczna i żal mi pdp to dotrzymuje jej towarzystwa bo tak chcę i uważam za słuszne. Każdy ma rozum, wolną wolę, chęć pomocy i dobre intencje. Ale najważniejsze jest to czego rodzina oczekuje od nas w takiej sytuacji. Przynajmniej dla mnie. Bo to rodzina ma decydujące zdanie. 

To są moje dywagacje....nie miałam jeszcze takiego przypadku. Jedynie jak wymieniali pdp rozrusznik serca i była 2 dni w szpitalu to córka pytała mnie czy chcę jechać w odwiedziny.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jessica1979 napisał:

Gównoburza to rodzaj bardzo obfitego rozwolnienia. Spotykana jest na obszarach tropikalnych oraz na zachód od linii Odry. Objawia się notorycznym zasrywaniem for internetowych przez osobniki zarażone . 

Gównoburzę powoduje i roznosi bakteria Forus Sralis spotykana w odbycie gatunku ludzkiego.

Leczenie trwa długo i pustoszy musg oraz powoduje nieodwracalne w nim zmiany.

Skutkiem ubocznym bywa impotencja, impertynencja,anoreksja ,dysleksja i Aleksja.

Srikipedia. Forus Sralis i inne przypisy.

A właśnie  tobie pustoszy,,musg,,,...i szczerze współczuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...