Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko:kawa:gorącą kawusią. Pogoda do bani:340_cloud_snow: leje i leje:333_cloud_rain:, mam już dosyć takiej pogody i chyba nie tylko ja:dyskusja: ale szersze grono. 

Gdzie ten piękny słoneczny maj z ubiegłego roku:grzmotnąć:no gdzie pytam się:855_interrobang:

Mimo paskudnej pogody dużo radości i uśmiechu niech na buziach waszych gości, tego życzę:cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdzie w załącznikach mam już 8 razy to zdjęcie dodane a na forum nie chce się dodać,:słabo: a chciałam pokazać jak pomysłowo ktoś sobie zrobił skrzynkę na listy, może ktoś by się zainspirował pomysłem i stworzył własne dzieło zamiast kupować gotowca w sklepie:tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy sobie wczoraj z pdp i jego córką o nauce języków.

Ot taka luźna rozmowa.

Dotarliśmy do tego, co mi w niemieckiej wymowie sprawia trudność, poznęcałam się nad nimi, "każąc" wymawiać niektóre polskie słowa.

Mówię później, że mój chrześniak, urodzony w De w polskiej rodzinie, od małego biegle włada polskim i niemieckim. Potrafił jednocześnie rozmawiać z Polakiem i Niemcem, nie pomyliwszy się.

W ogóle ma dar do języków, posługuje się już sprawnie kilkoma innymi, których uczył się w szkole, a nawet chińskim, bo "tak mu się zachciało".

I wszystko byłoby w tej rozmowie ok, nawet to, że się tak chwalę, gdyby nie to, że pomyliłam się i zamiast chrześniak, powiedziałam "mój wnuk".

Mój wnuk ma niecały rok.

Ciekawe, co sobie o mnie pomyśleli......

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Basiaim napisał:

Rozmawialiśmy sobie wczoraj z pdp i jego córką o nauce języków.

Ot taka luźna rozmowa.

Dotarliśmy do tego, co mi w niemieckiej wymowie sprawia trudność, poznęcałam się nad nimi, "każąc" wymawiać niektóre polskie słowa.

Mówię później, że mój chrześniak, urodzony w De w polskiej rodzinie, od małego biegle włada polskim i niemieckim. Potrafił jednocześnie rozmawiać z Polakiem i Niemcem, nie pomyliwszy się.

W ogóle ma dar do języków, posługuje się już sprawnie kilkoma innymi, których uczył się w szkole, a nawet chińskim, bo "tak mu się zachciało".

I wszystko byłoby w tej rozmowie ok, nawet to, że się tak chwalę, gdyby nie to, że pomyliłam się i zamiast chrześniak, powiedziałam "mój wnuk".

Mój wnuk ma niecały rok.

Ciekawe, co sobie o mnie pomyśleli......

 

 

Że masz geniusza w rodzinie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Basiaim napisał:

Rozmawialiśmy sobie wczoraj z pdp i jego córką o nauce języków.

Ot taka luźna rozmowa.

Dotarliśmy do tego, co mi w niemieckiej wymowie sprawia trudność, poznęcałam się nad nimi, "każąc" wymawiać niektóre polskie słowa.

Mówię później, że mój chrześniak, urodzony w De w polskiej rodzinie, od małego biegle włada polskim i niemieckim. Potrafił jednocześnie rozmawiać z Polakiem i Niemcem, nie pomyliwszy się.

W ogóle ma dar do języków, posługuje się już sprawnie kilkoma innymi, których uczył się w szkole, a nawet chińskim, bo "tak mu się zachciało".

I wszystko byłoby w tej rozmowie ok, nawet to, że się tak chwalę, gdyby nie to, że pomyliłam się i zamiast chrześniak, powiedziałam "mój wnuk".

Mój wnuk ma niecały rok.

Ciekawe, co sobie o mnie pomyśleli......

 

 

Że jak na swoje lata świetnie się trzymasz....:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...