Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ....Wstałam o 2-ej , żeby wyrobić się z pakowaniem " resztek " , wyrobiłam  się ....kawę wypiłam i siedzę i kwitne . Wyjazd miał być 3.30 - 4 . Przed chwilą zadzwonił kierowca , żebym za pół godziny była gotowa do wyjazdu ...Kuźwa ...gotowa już jestem od dobrej godziny ! Spałam jak zając na między , budziłam się co kilkanaście minut , żeby nie zaspać , żeby zdążyć ...a ten pewnie powie , że w korku stali xd Odezwę się już z domu ...Miłego , spokojnego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ja...wcześniej niż zwykle :haha: Ale po pierwsze primo mam Reisefieber :haha: Po drugie primo busiarnia jeszcze nie potwierdziła godziny popołudniowego wyjazdu i mam dodatkowy stres >:( A po trzecie primo mój 101-letni Dziadeczek przykulał się do mnie (windą jechał 4 piętra w dół) "z wizytą" koło 22:30 ze stresującą go materią w postaci "klucza w drzwiach" (nota bene miał go w dłoniach)...bał się biedaczek, że rano nie dostanę się do jego mieszkania  :haha:Tak więc jestem...acz niechętnie o tak wczesnej porze, ale cóż robić :szydera:  Pozostało zrobić kawusię i wziąć się za zaległości klepankowe :haha: Dzisiaj jest moje święto...święto odjazdu do domku 1073629964_fajerwerkiruchomakula.gif.505711e6232aa50c98db5bb51f65e5c0.gif i z tej okazji życzę wszystkim cudownego dnia...szytego na miarę potrzeb i upodobań :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :cześć2:Pogoda wariuje, ja mam reisefieber w rozkwicie i zero inwencji :o pocieszam się, że jeszcze nigdy tak nie było żebym została jak mam wyjechać, więc na pewno wszystko będzie dobrze :haha:

bo to ostatnie niedziela i to jutro już :oklaski:

Miłego dzionka i buziaki :cmok:

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Dziewczyny wyjeżdżają do pracy,inne do domu wracają.Nie ma próżni .Ruch w interesie trwa.U mnie pierwszy dzień zleciał.Z nowości ,to pralka zakupiona,żelazko i deska do prasowania.Poza tym po staremu.Pdp w miarę ok.Odpukać nic gorzej,bo ponoć potłukła się miesiąc temu ,ale wydobrzała.Czyli cisza, spokój.Sobie tylko muszę czas zorganizować.Planuję być do Bożego ciała.Pogoda każdy widzi jak jest.Zimno i pada.A z Polski wyjeżdżałam,to było 29 stopni.Mam w planie schudnąć i dalej ćwiczenia z niemieckiego słownictwa robić na B2.

Miłej niedzieli życzę wam kochani.:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pierwsza niedziela na wyjeździe, jeszcze parę zostało. Wczoraj dzwoniła zmienniczka i po "daj na głośnik" były same "omi" i skarby i że tęskni. Zakochała się czy co? Pikanterii dodaje fakt, że babka mówi pojedyncze słowa w czasie terazniejszym i w bezokoliczniku. I potem patrzą się na mnie z wyrzutem, bo ja nie mam w Niemczech babci czy innego skarbu :szydera:. Mój skarb został w domu, z resztą nigdy  go tak nie nazywam, a czasami wręcz odwrotnie, ale nie napiszę jak, bo dostanę bana :haha:. Już trzeci raz spotkałam taką kobitkę co "omuje, skarbuje i całuje podopieczne. Też spotykacie się z takimi egzemplarzami? W porównaniu ja wychodzę na zimną sukę, ale może nie tylko wychodzę :haha:.

Miłego dnia życzy niewyspana ze złości aniao.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Noc minela zbyt szybko!Nie zdarzylam sie wyspac.Mam nadzieje,ze nadrobie po poludniu.

Milego , slonecznego dnia!U mnie nie zapowiada sie na sloneczny.Jest zimno i slonca nie widac!

Wybieram sie w moim czasie wolnym do pobliskiego miasteczka - piechotka 20 minut.Moze nie bedzie padalo?

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aniao napisał:

Dzień dobry.

Pierwsza niedziela na wyjeździe, jeszcze parę zostało. Wczoraj dzwoniła zmienniczka i po "daj na głośnik" były same "omi" i skarby i że tęskni. Zakochała się czy co? Pikanterii dodaje fakt, że babka mówi pojedyncze słowa w czasie terazniejszym i w bezokoliczniku. I potem patrzą się na mnie z wyrzutem, bo ja nie mam w Niemczech babci czy innego skarbu :szydera:.

Raz Aniao spotkałam się bezpośrednio, czyli byłam świadkiem :szok: co drugie słowo było "kocham cię" ... :o  o konkretach (poza słowami), które zastałam po dwóch miesiącach nieobecości wspominać nie warto ... Dużo nauczyłam się w De, ale powyższe wykracza "niestety" poza możliwości moich zdolności xd

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao, nawet wśród "swoich" znajdziesz takie, co omciują itp.

Mi to nieraz nawet PDP mówią, że chłodny dystans trzymam. 

Rodzinę i przyjaciół mam gdzie indziej. 

Kawa już jest, gazety nie ma. Kolejny nudny dzień się zapowiada. Może chociaż pogoda się wyklaruje, to da się porowerować. 

Spokojnego dnia wszystkim. 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:... A chciało by mi się rzec dobranoc, wstałam bo musiałam, poszłam spać o bardzo przyzwoitej porze, a kompletnie nie wyspana jestem, najchętniej wróciłabym do łóżka z powrotem, a tu trzeba Muminka ogarnąć i nie ma, że boli. O.o... Jestem na półmetku turnusu, i czas zaczął niemiłosiernie zwalniać, na tych wyjazdach jakieś cuda dzieją się z tym czasem, no nie ogarniam tego. :haha:

Dobra, dosyć jojczenia, kawę dopić, papierosem zakąsić i do obrządku przystąpić. 

Ekspresowej niedzieli Rybionki. :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim.Sloneczko świeci ,śniadanie przygotowane.Teraz babcie trzeba z łóżka zwlec.Uff....dodalyscie mi wiary dziewczyny bo już myślałam że ze mną coś nie teges że nie umiem się zakochać w PDP. Zawsze dystans zachowuje bez milosci:szok: ...praca

Pozdrowionka:d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aniao napisał:

Dzień dobry.

Pierwsza niedziela na wyjeździe, jeszcze parę zostało. Wczoraj dzwoniła zmienniczka i po "daj na głośnik" były same "omi" i skarby i że tęskni. Zakochała się czy co? Pikanterii dodaje fakt, że babka mówi pojedyncze słowa w czasie terazniejszym i w bezokoliczniku. I potem patrzą się na mnie z wyrzutem, bo ja nie mam w Niemczech babci czy innego skarbu :szydera:. Mój skarb został w domu, z resztą nigdy  go tak nie nazywam, a czasami wręcz odwrotnie, ale nie napiszę jak, bo dostanę bana :haha:. Już trzeci raz spotkałam taką kobitkę co "omuje, skarbuje i całuje podopieczne. Też spotykacie się z takimi egzemplarzami? W porównaniu ja wychodzę na zimną sukę, ale może nie tylko wychodzę :haha:.

Miłego dnia życzy niewyspana ze złości aniao.

Jeszcze nie spotkałam takiej kochliwej opiekunki :haha:I nie zależy mi na spotkaniu :szydera: Aczkolwiek muszę się przyznać bez bicia, że zdarzało mi się dzwonić na stellę (byłam tam 3 lata i zostałam niejako przymuszona przez koleżankę >:() czego bardzo żałuję >:( Never więcej >:( Mój dom, rodzina i przyjaciele są w PL, w DE tylko praca. I jeśli ktoś postrzega mnie jako zimną i wredną sukę, to jego problem. Czasy usiłowania tworzenia "domu" dla pdp mam dawno za sobą. Wykonuję swoje najlepiej jak potrafię i robię wypad. A w temacie skarbu...jak ktoś zna miejsce ukrycia takowego po hrabim Monte Christo, to poproszę o namiary :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem dziewczyny i chłopaki. 

Wyjeżdżającym koleżankom - szerokości, bezpieczności i szybkości. 

Poległam przy budzeniu pdp. Trudno-zobaczę jak długo śpi. 

To ostatnia niedziela na tym adresie:oklaski:

                                                                             Słońca w serduchach :cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao spotkałam taką kobitę, będąc na zastępstwie. Turnus rozpoczęłam dzień wcześniej aby się zapoznać że wszystkim. No i zobaczyłam:szok:! Kiedyś wspominałam, że babol wozi toboły z kiełbachami i mięsem dla famuły. Najlepsze jest to, że pdp. z demencją jak czort, pomimo całowania, przytulania i sypiania w tym samym pokoju-ma na to jedno pytanie. Kto to jest:szydera:. Pomimo targanej wałówy, gotowania roladek, lepienia pierogów-widziałam jak osoba dacyzyjna odnosiła się do w/w! Skandalicznie! 

Głupich... itd. :tak2:

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...