Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

Dzińdybry. 

Nie widział kto mojego koszyczka do święcenia ?:cool: Jeżuuu ...

Nic nie mogę znaleźć w tej chałupie. Hydrauliki po świętach wchodzą...Oj, będzie się działo,  będzie!

Miłego dzionka dla Wsiech!

Może myszy zjadły ? :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewamarchewa napisał:

Dzień dobry wszystkim :tak2:

Podpowiedzcie proszę, bo pierwszy raz spędzam Wielkanoc w Dojczlandii, czy jutro sklepy są pozamykane? I czy piątek jest tu dniem świątecznym? I w ogóle - w jaki sposób powinnam PDP "zabezpieczyć" te święta? Pewnie tylko syn wpadnie na pół godziny, reszta rodziny albo daleko, albo skłócona. Co z tym szukaniem jajek w ogrodzie? I co podać na śniadanie?  I czy PDP zawieźć na wózeczku do kościoła?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Karfreitag to ichnie święto i w DE wszystkie geszefty są zamknięte. Wielkanoc każda rodzina świętuje inaczej, ale bez fajerwerków. Zapytaj pdp jak chce to święto spędzić. Ja nie będę się wydurniać. Normalny dzień i tyle. W PL jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Piękna pogoda dopisuje .W domu wszystko zrobione ,na zakupy jutro ,no i małe gotowanko.W tym roku niewiele jedzenia robimy ,będą to trochę inne święta ,w inny sposób spędzane .Po śniadaniu w pierwszy dzień świąt wybieramy się na wycieczkę rowerową ,jakieś 30_40 km do zrobienia .Trenuje codziennie,więc kondycja coraz lepsza ,nie będzie problemu..

Tymczasem wyskakuje z łóżka ,no może jeszcze jedna kawa i lecę na działkę ,muszę trochę poplewic ,wsadzić kwiaty.Maz dziś będzie wcześniej z pracy ,chwycić musi za kosiarkę ,bo trawa rośnie okrutnie.No i pewnie dziś 'siądziem przy gryllu".

O pracy jeszcze nie myślę ,choć zbliża się termin wyjazdu,ale jeszcze przede mną,kilka wspaniałych, długich dni(za tydzień w piątek),chce wykorzystać na maksa .

Miłego dnia dla Was ludziska ,ja znikam.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Karfreitag to ichnie święto i w DE wszystkie geszefty są zamknięte. Wielkanoc każda rodzina świętuje inaczej, ale bez fajerwerków. Zapytaj pdp jak chce to święto spędzić. Ja nie będę się wydurniać. Normalny dzień i tyle. W PL jest inaczej.

Wczoraj gadałam na ten temat z Katieńką i ona powiedziała mi , że muszę zjeść minimum dwa jajka ...Ja mam zjeść więcej , bo ona nie da rady i mam zjeść za nią :szydera: Na Wielkanoc zapowiedziana jest wizyta jej siostry , córka ma przynieść ciasto . Możliwe , że mnie najdzie i coś upiekę . Pytałam , czy miałaby ochotę na jakieś ciasto ...powymieniałam co mogłabym upiec ...przyklasnęła tortowi z bitą śmietaną . Wskazała mi szafkę w której znajdę rum do nasączenia biszkoptu . Będę miała ochotę to upiekę ...nie to będę liczyła na drapane i luzik :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wczoraj gadałam na ten temat z Katieńką i ona powiedziała mi , że muszę zjeść minimum dwa jajka ...Ja mam zjeść więcej , bo ona nie da rady i mam zjeść za nią :szydera: Na Wielkanoc zapowiedziana jest wizyta jej siostry , córka ma przynieść ciasto . Możliwe , że mnie najdzie i coś upiekę . Pytałam , czy miałaby ochotę na jakieś ciasto ...powymieniałam co mogłabym upiec ...przyklasnęła tortowi z bitą śmietaną . Wskazała mi szafkę w której znajdę rum do nasączenia biszkoptu . Będę miała ochotę to upiekę ...nie to będę liczyła na drapane i luzik :d

U mnie nie będzie fetowania. Z dziadeczkiem nie spodziewamy się gości. Wystarczą jego ulubione ciasteczka i finisz :haha: No i piekarnik nie działa :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

U mnie nie będzie fetowania. Z dziadeczkiem nie spodziewamy się gości. Wystarczą jego ulubione ciasteczka i finisz :haha: No i piekarnik nie działa :oklaski: 

To najlepsze co może się przydarzyć Haha nie działający piekarnik:szydera: jeszcze lepiej jak w kuchence pozakrecany miałam dopływ prądu,bo babcia z demencją w parze co dzień objad chciała gotować.Chcac nie chcąc hmmm.... katering:szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, 1bozka napisał:

To najlepsze co może się przydarzyć Haha nie działający piekarnik:szydera: jeszcze lepiej jak w kuchence pozakrecany miałam dopływ prądu,bo babcia z demencją w parze co dzień objad chciała gotować.Chcac nie chcąc hmmm.... katering:szydera:

Podpowiedziałaś mi ...dzięki :cmok:Kurczątko wielkanocne ...ja tu rozmyślam o pieczeniu ciasta a piekarnika nie sprawdziłam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami.

 

Witam z adresu już niemcowego, podróż tym razem bezwypadkowa, choć długa- 14 godzin.

Zmienniczka oczywiście mnie zagadała, ale po urlopie jakoś na luzie to wzięłam ;)

Okna pomyła, piwnice też :haha:

Mogę więc odpoczywać ;) 

Nie powiem- zatowarowanie zrobiła na maxa, o zakupy w najbliższych dniach nie muszę się martwić.

Pytałam pdp, czy przewiduje w święta jakieś odwiedziny. Stwierdził, że nic nie słyszał, nikt się nie zapowiadał.

Piec chyba nic nie będę, bo nie mam proszku do pieczenia :haha: W razie W mam krem Paradise i Kirschgrütze- machnę exclusive deser ;) 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LACH napisał:

Dzisiaj pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. Chylę czoła i dziękuję tym Kapłanom, dzięki którym moje dzieci miały możliwość podejść do egzaminu gimnazjalnego. Szczęść Wam Boże :cześć2:

 

WIELKI CZWARTEK – Katedra Radomska.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewamarchewa napisał:

Dzień dobry wszystkim :tak2:

Podpowiedzcie proszę, bo pierwszy raz spędzam Wielkanoc w Dojczlandii, czy jutro sklepy są pozamykane? I czy piątek jest tu dniem świątecznym? I w ogóle - w jaki sposób powinnam PDP "zabezpieczyć" te święta? Pewnie tylko syn wpadnie na pół godziny, reszta rodziny albo daleko, albo skłócona. Co z tym szukaniem jajek w ogrodzie? I co podać na śniadanie?  I czy PDP zawieźć na wózeczku do kościoła?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

 

3 godziny temu, ewamarchewa napisał:

Dzień dobry wszystkim :tak2:

Podpowiedzcie proszę, bo pierwszy raz spędzam Wielkanoc w Dojczlandii, czy jutro sklepy są pozamykane? I czy piątek jest tu dniem świątecznym? I w ogóle - w jaki sposób powinnam PDP "zabezpieczyć" te święta? Pewnie tylko syn wpadnie na pół godziny, reszta rodziny albo daleko, albo skłócona. Co z tym szukaniem jajek w ogrodzie? I co podać na śniadanie?  I czy PDP zawieźć na wózeczku do kościoła?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Dołączam się do prośby .

Jedno pytanie więcej.Jeśli w normalne piątki odkurzam całą chałupę to jutro tez mam to zrobić?A w poniedziałki robię pranie - to mam włączyć pralkę?

Taką rozpiskę "robót" dostałam ma poczatki kontraktu.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż po moim przyjeździe zapytałam sąsiadkę jak tu na adresie że świętami. Odpowiedziała, że nijak. Tylko wy w Polsce tak świętujecie-jaka oblatana:haha:.   No to fajnie. Nawet gdyby nie-to i tak nie mam zamiaru obchodzić świąt bez mojej rodziny. Na dodatek mam pdp. z demencją. Czyli luuuuuuuuuuuzik. 

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...