Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Przecież już jej radziłam , żeby se tego Pana Tadzia od łowienia mrówek przywołała :szydera:

Telimena to Ty nie jesteś. Ona  była po 0,5 Soplicy i na widok Tadka miała mrówki. Wszędzie. A nawet Robaki.A Tadzio miał róg cetkowany kręty a Zosia zdradzala mnie ,o biuście Baski nie wspomnę. Gerwazy jak to usłyszał to zgubił Protazę tak białą jak świeżop. 

Miłego popołudnia

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziny codzienne w postaci sióstr palliativ zaliczone . Pani z Kasy Chorych też odliczona . Mnóstwo pytań zadawała , ale od czego w miarę bystra opiekunka , żeby nie pomogła w uzyskaniu wyższej grupy ? Wiem , bo bezczelnie zapytałam , czy należy się i czy ją uzyska moja Katieńka . Nawet dość sympatyczna pani , odpowiedziała mi , że tak , należy się ....tylko , że jak psu buda nie powiedziała :szydera: Cholewcia ...zastanawiam się , jakby poradziła sobie z tym wszystkim moja zmienniczka , która , żeby dogadać się z kimkolwiek włączała głośnomówiący translator . Jaj by pewnie były większe niż berety i hełmy poniemieckie razem wzięte :szydera: ....Jeszcze pół godziny i podam obiad , dzisiaj trochę później , bo i śniadanie Katia późnawo zjadła .Żebym ją na siłę , głośnym zachowywaniem się nie wybudziła to na stówę by spała do jakiejś 10-tej :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Opiekun 6 napisał:

Telimena to Ty nie jesteś. Ona  była po 0,5 Soplicy i na widok Tadka miała mrówki. Wszędzie. A nawet Robaki.A Tadzio miał róg cetkowany kręty a Zosia zdradzala mnie ,o biuście Baski nie wspomnę. Gerwazy jak to usłyszał to zgubił Protazę tak białą jak świeżop. 

Miłego popołudnia

 

Nigdy nie pretendowałam ( jak się mądrze wysławiam ...o kuźwa ! ) do roli Telimeny . Do Zosi tak :haha:

Również miłego popołudnia życzę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Opiekun 6 napisał:

Telimena to Ty nie jesteś. Ona  była po 0,5 Soplicy i na widok Tadka miała mrówki. Wszędzie. A nawet Robaki.A Tadzio miał róg cetkowany kręty a Zosia zdradzala mnie ,o biuście Baski nie wspomnę. Gerwazy jak to usłyszał to zgubił Protazę tak białą jak świeżop. 

Miłego popołudnia

 

Jeszcze raz . Mała poprawka ...o ile pamiętam : świerzop był bursztynowy ...gryka jak śnieg biała . Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina . Pała :szydera: Musi Gerwazy miał tą Protazę przyżółconą lekko . Corega tabsów , czy jak im tam nie używał ....jełop jeden :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NNNdanuta napisał:

A kogo ma naśladować ??? Jest sobą, a oset to oset i nic z nim nie zrobisz :(, a później jeszcze te rzepy :(

cyt."W ziołolecznictwie ocet zwisły być może nie jest tak popularny jak inne zioła, jednakże jego liście i korzenie można z powodzeniem stosować w celach medycznych, jeżeli tylko wie się, w jaki sposób je do tego przygotować. Jeżeli jednak chodzi o tę drugą część,  czyli korzeń ostu, jak dotąd znawcy nie ustalili jej składu chemicznego, niemniej jednak wywar z korzenia wykazuje bardzo dobre działanie przeczyszczające. Liście gotuje się, by wywar podawać pacjentom cierpiącym na malarię. Wykazuje on w związku z tym silne działanie przeciwpasożytnicze."

:kopara:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeszcze raz . Mała poprawka ...o ile pamiętam : świerzop był bursztynowy ...gryka jak śnieg biała . Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina . Pała :szydera: Musi Gerwazy miał tą Protazę przyżółconą lekko . Corega tabsów , czy jak im tam nie używał ....jełop jeden :szydera:

Bursztynowy to jest słowik w Sopocie. i kupa misia tatrzańskiego. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeszcze raz . Mała poprawka ...o ile pamiętam : świerzop był bursztynowy ...gryka jak śnieg biała . Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina . Pała :szydera: Musi Gerwazy miał tą Protazę przyżółconą lekko . Corega tabsów , czy jak im tam nie używał ....jełop jeden :szydera:

:szydera: :szydera: :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Ja bym nie psikała żadnym antymrówkiem,te psikadłą są klejące ,możesz sobie kompa zakatrupić na cacy:(

Kasia udało się nie zepsuć.Nie miałam wyboru ,bo te mrówy wyłaziły spod klawiszy>:(.Nigdy więcej  z lapkiem na taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...