Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Właśnie zarejestrowałam się na blabla. Jest przejazdwponiedziałek, wysłałam zapytanie i czekam na odpowiedź. ALe mam nerw na maksa. Jak będę wracała do domku, to zapłacę za tę samą torbę 10 euro >:( Normalnie masakra jakaś >:( Porąbało ich wszystkich :przekleństwa:

Mirelle'a ...spróbuj z bla bla  albo kurier . Busiarniom nie ma co się dziwić , bo lepiej opłaca im się pasażer jako taki , droga po niego taka sama jak po paczkę ...a zarobek lepszy . Kiedyś jechałam busem , luz zupełny , bo tylko kierowca i nas troje pasażerów , ale jak musieliśmy zajechać po odbiór paczki to cholera brała nas wszystkich . Niby miało być " prawie po drodze " a to było ponad 100 km . Ile miasteczek żeśmy po drodze zwiedzili to nasze :szydera: Humoru nie miałam ,zwiedzanie mnie nie interesowało , bo pasażer , który siedział obok kierowcy podczas wysiadania na papierosa przytrzasnął mi drzwiami palce ....Noo...a za tę nieszczęsną paczkę klientka zapłaciła 30 e ...za klienta busiarnia zgarnęłaby minimum 75 e .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

.Noo...a za tę nieszczęsną paczkę klientka zapłaciła 30 e ...za klienta busiarnia zgarnęłaby minimum 75 e .

Basia, ale paczka często jest nadplanowa, czyli normalne pełne obłożenie pasażerów+ dodatkowa paczka = dodatkowa kasa.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Basia, ale paczka często jest nadplanowa, czyli normalne pełne obłożenie pasażerów+ dodatkowa paczka = dodatkowa kasa.

Tak , wiem , ale wtedy , tamtej busiarni trójka pasażerów i nadrabianie kilometrów po paczkę naprawdę opłacalne nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tak , wiem , ale wtedy , tamtej busiarni trójka pasażerów i nadrabianie kilometrów po paczkę naprawdę opłacalne nie było .

No tak, masz rację :) 

Ja tak ogólnie napisałam.

Dla nas pasażerów też te paczki nieraz wrogą robotę robią.  Busiarnie biorą nadbagaż liczą zyski, a my mamy problem z wejściem do busa z regulaminową walizką.

Pamiętasz może, jak chyba Malgi opisywała, że jej nie zabrali, bo miejsc na bagaże już nie było. Nie wiadomo, czy to paczki były, czy "koleżanki" z pracy wracały.

Też kiedyś miałam problem. Ostatnia wsiadałam, byłam z jedną walizką. Kierowca z trudem ją upychał, coś tam mruczał pod nosem, że nie da rady. Babka jedną z toreb wzięła pod nogi (nota bene, przeszkadzała ta torba tam potem jak diabli). Na przesiadce okazało się, że miała jeszcze 5 potężnych walizek.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

No tak, masz rację :) 

Ja tak ogólnie napisałam.

Dla nas pasażerów też te paczki nieraz wrogą robotę robią.  Busiarnie biorą nadbagaż liczą zyski, a my mamy problem z wejściem do busa z regulaminową walizką.

Pamiętasz może, jak chyba Malgi opisywała, że jej nie zabrali, bo miejsc na bagaże już nie było. Nie wiadomo, czy to paczki były, czy "koleżanki" z pracy wracały.

Też kiedyś miałam problem. Ostatnia wsiadałam, byłam z jedną walizką. Kierowca z trudem ją upychał, coś tam mruczał pod nosem, że nie da rady. Babka jedną z toreb wzięła pod nogi (nota bene, przeszkadzała ta torba tam potem jak diabli). Na przesiadce okazało się, że miała jeszcze 5 potężnych walizek.

Dość często bywałam w takich sytuacjach , bo przeważnie ostatnia wsiadałam . Raz kierowca coś mruczał a że miałam tylko walizkę to zapytałam skąd ten nadmiar bagaży znalazł się w busie . Momentalnie zamknął twarz ....Innym razem próbowała pyskować pani , która siedziała obok mnie , że torbę , malutką , podróżną musiałam trzymać pod swoimi nogami i podczas wysiadania na postojach przekładałam ją na siedzenie . Siedziałam skulona w środku . Trochę musiałam z tą torbą gimnastykować się , ale nie było innego wyjścia . Zjebki od kierowcy i innych pasażerów babsko zebrało takie , że do końca podróży ( na szczęście tylko do granicy ) nie odezwała się ani słówkiem . Opitolili ją , bo właśnie ona miała tyle bagaży , że reszta pasażerów miała na siłę upychane . Jechała z Holandii ...walizki , tobołki i ...." uważajcie na moje krzewy !!! " ....Na parkingu w Polsce , gdzie odbywały się docelowe  przesiadki wszyscy ( oprócz niej ) byliśmy usatysfakcjonowani jak kierowca z innej busiarni , która ją przejmowała nie chciał zapakować jej tobołów zanim nie zapłaci za nadbagaż . Awanturka była az przyjemnie było posłuchać :szydera: Ile zapłaciła nie wiem , ale widzieliśmy , że wyjmowała portfel i płaciła . Za przejazd jako taki  płaciła naszemu kierowcy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

@Basiaim pocieszyłaś mnie:cmok:Normalnie jakiś bezwład mnie opanował.Multum roboty a mi się nie chce,nawet nie wiem od czego zacząć

Lepiej się zmobilizuj bo z tego co wiem,to zmienniczka chyba już wyruszyła w drogę:)hi hi hi

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos mi zajumal godzinke snu:przekleństwa:GODZINKE!!!!

siorbie dwa razy wolniej kawe i czuje ze ona tez jakas zmeczona

no ale....witam serdecznie w niedzielny swit blady , chcialam zaraportowac, ze mam jedna ..slownie JEDNA trorbe spakowana i....dalej sie nie rusza nic w temacie.....marazmowo jakies totalne

no dobra..trza dooopsko zwlec z fotela 

milego dnia zycze niedziela_008.thumb.jpg.dfb0b949d15f1b176c2774ad78a30263.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się zabawa z suwaniem godziną w tą i z powrotem .., ale z tydzień będę odczuwała suwania tego skutki :( dobrze, że mam skłonności do wczesnego wstawania bo jakby było inaczej to czułabym się zwyczajnie okradziona ze snu ... >:(

Niedziela :oklaski:ostatni dzień miesiąca :d, a od jutra już kwiecień a w kwietniu wreszcie do domu :oklaski:

Miłego dzionka i buziaki :cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od 3 budziłam się co godzinę-słyszałam zegar z wieży kościelnej. Jakbym do huty na 6 miała zdążyć. 

Czołem w środku nocy. Lubię ten letni czas. Kawcia w garści i biorę się za lekturę forum. 

Słońca w serduchach:cmok:

Joy-szerokości, bezpieczności i szybkości. Oczywiście zazdraszczam:cześć:

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LACH napisał:

Coś grzecznościowego przez znajomego w busiarni, która nie limituje(). Busy się spiknęły i biorą za walizę nie mniej niż 50€, uzależniając jeszcze wagowo.

Ja już jeździłam z: kołami do samochodu, starą!!! lodówką . Normalnie Niemiec musiałby zapłacić za wywózkę a durnota nasza targała takie badziewie do domu. No i pożegnałam się z przewoźnikiem. Mam w odwłoku "zwiedzanie" Niemiec. 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry...:haha: Na więcej nie mam energii :haha: Ledwo oczęta zamknęłam, a ten szatan...budzik znaczy się...mnie obudził :haha:No nie uwierzyłam mu, że już czas na wstawanie :haha:Cóż...podniosłam odwłok...niechętnie, ale jednak podniosłam i już wlewam w żyły napój mój ulubiony :haha: Fajurek za mną...na razie jeden, bo palę w trybie oszczędnościowym, jako że nie byłam przygotowana na taką długą wyprawę, więc może na dłużej starczy zapasów :haha: Niestety wczoraj zakupiłam pierwszą paczkę wrażych cygaretów :smutek: Zabolało :smutek: Dobrze, że lada dzień szefowa dostawę z  Kraju Rodzinnego przywiezie :haha: Tymczasem witam was skromnie i delikatnie o poranku...1911054172_dziedobryniedzielaruchome.thumb.gif.8e0a77d9446b32a97293c0093117d07e.gif  i życzę miłego, milutkiego, najmilszego, najwspanialszego dzioneczka, jakiego sobie tylko życzycie :oklaski:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...