Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Smutno mi dzisiaj,bardzo :( Lubię męża Pdp i martwię się co z nim będzie.Przez moment był już po drugiej stronie.Jest po operacji serca,,jutro czeka go następna.Jeśli doczeka jutra :( 

W domu też alert,w zasadzie nie wiem czy nie będę musiała wcześniej zjechać,oj życie.Zawsze coś wyskoczy jak królik z kapelusza :( 

Se zaklnę,duupa i już :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Joy napisał:

Smutno mi dzisiaj,bardzo :( Lubię męża Pdp i martwię się co z nim będzie.Przez moment był już po drugiej stronie.Jest po operacji serca,,jutro czeka go następna.Jeśli doczeka jutra :( 

W domu też alert,w zasadzie nie wiem czy nie będę musiała wcześniej zjechać,oj życie.Zawsze coś wyskoczy jak królik z kapelusza :( 

Se zaklnę,duupa i już :) 

Pamiętaj, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I coś siē dzieje, żeby zazębiło się z czymś w niedalekiej przyszłości. Tak to już jest. :cmok:.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

dlaczego?

Ja chcę rozwiązać a agencją umowę zlecenie, zawarte na czas nieokreślony, z zachowaniem 7 dniowego okresy wypowiedzenia

Standardem jest 14-dniowy okres wypowiedzenia. Chyba, że masz w umowie zapisane inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy

Ja każdego ranka wybudzając, mogę już tylko to usiłować. Czasem wieczorem bywało, że robiłem krzyżyk na czole. Taka praca. Trudna. Ale doskonale zdaję sobie sprawę, że pracuję z gasnącymi.

Dobrze, że są wokół żywi, pełni radości i trosk, bo świadomi, że żyją. :cmok:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LACH napisał:

Pamiętaj, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I coś siē dzieje, żeby zazębiło się z czymś w niedalekiej przyszłości. Tak to już jest. :cmok:.

Pamiętam :) ale żal mi człowieka :( 

Swoją drogą jak zamknęłoby się to zlecenie to wskakuję do kwiaciarni w Stutgarcie.Ano zobaczymy co ma być to będzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joy napisał:

Pamiętam :) ale żal mi człowieka :( 

Swoją drogą jak zamknęłoby się to zlecenie to wskakuję do kwiaciarni w Stutgarcie.Ano zobaczymy co ma być to będzie :) 

Widzisz ile można o sobie wiedzieć, nie wymieniając siē prywatnie pomiędzy sobą nawet przecinkiem. :tak2:.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LACH napisał:

@Joy

Ja każdego ranka wybudzając, mogę już tylko to usiłować. Czasem wieczorem bywało, że robiłem krzyżyk na czole. Taka praca. Trudna. Ale doskonale zdaję sobie sprawę, że pracuję z gasnącymi.

Dobrze, że są wokół żywi, pełni radości i trosk, bo świadomi, że żyją. :cmok:

Wiesz,dlatego tak fajnie tutaj się czuję.Bo w sumie jest tu kilkanaście osób i to z różnych krajów :) Gdzieś w tym tłumie choroba mojej Pdp jakby ginie.Nie obciąża mi psychiki. Ale On był jeszcze wczoraj zupełnie fit :) Podciągaliśmy winko z domowych zapasów a dzisiaj ab :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

is a o co z tym sznurem chodzi,:o bo je się na tym nie znam,O.o więc może szanowny kolega mnie uświadomi:tak2::cmok:

To taka przenośnia.:) Jeżeli okres wypowiedzenia jest 14 dniowy, to i tak nieraz mało czasu ma agencja na znalezienie zmiennika, zaś 7 dni to może być niewykonalne... Dlatego mówi się, że ktoś kręci sznur na własną szyję...:p I tyle.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Troszkę teraz poczytałam i sądzę , że rodziny nie będą zatrudniać dodatkowych osób do pomocy . Z tego co zrozumiałam , to każdemu seniorowi kasa chorych odda pieniądze poniesione na opiekę , do jakiejś określonej kwoty , która uzależniona jest od przyznanej grupy . Czyli zatrudniając legalnie opiekunkę , muszą wykazać się rachunkiem i mogą ubiegać się o zwrot kosztów . 

tu jest cos takiego na sume 125 euro miesiecznie ale wazne osoba ktora tu przyjdzie musi bc samozatrudniajaca sie nie moze opiekowac sie pdp to faktycznie pomoc przy czynnosciach domowych...jakie elaborat swego czasu do czytania dostalam od szoguna....niestety te pieniadze z innej puli ida i nie maja przelozenia ...ponoc ..na zatrudnienie opiekuna przez rodzine 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...