Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Janeczka1963 napisał:

@foczka63 nie wiedziałam i wczoraj dzwoniłam do agencji

Moim zdaniem powinnaś dla dobra tego dziecka zrezygnować z tego zlecenia.Wprowadzając swoje porządki czy dyscyplinę może niezamierzenie zrobić mu jeszcze większą krzywdę.Małe dziecko z problemami psychicznymi,na lekach.....to nie jest praca dla opiekunki osób starszych w dodatku bez umiejętności pracy z takim specyficznym dzieckiem.Ono przede wszystkim potrzebuje rodzicó i odpowiedniego terapeuty a nie Polki opiekunki.To oczywiście wszystko problem rodziców.Sobie nie zarzucaj nic ,ale ja bym zrezygnowała-zbyt wielka odpowiedzialność. A jak Tobie "na złość" zrobi krzywdę sobie albo temu młodszemu??????Zastanów się dobrze!

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Moim zdaniem powinnaś dla dobra tego dziecka zrezygnować z tego zlecenia.Wprowadzając swoje porządki czy dyscyplinę może niezamierzenie zrobić mu jeszcze większą krzywdę.Małe dziecko z problemami psychicznymi,na lekach.....to nie jest praca dla opiekunki osób starszych w dodatku bez umiejętności pracy z takim specyficznym dzieckiem.Ono przede wszystkim potrzebuje rodzicó i odpowiedniego terapeuty a nie Polki opiekunki.To oczywiście wszystko problem rodziców.Sobie nie zarzucaj nic ,ale ja bym zrezygnowała-zbyt wielka odpowiedzialność. A jak Tobie "na złość" zrobi krzywdę sobie albo temu młodszemu??????Zastanów się dobrze!

Dokładnie tak.

Nie wolno zajmować się dzieckiem z problemami natury psychicznej lub emocjonalnej bez uprzedniego przygotowania. Do tego dochodzi bariera językowa. Poza tym, wybacz Janeczka ale nie chciałabym by opiekunka moich dzieci albo wnuków tak się o nich wypowiadała. Płacę za opiekę i wymagam opieki ale i szacunku. Na pewno nie jest to dla Ciebie odpowiednia praca.

Jeśli rodzice popełniają błędy to ich sprawa. Ale jeśli zatrudniona opiekunka popełni błąd to zapłaci albo dziecko albo ktoś inny.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mało dzisiaj z siebie nie wyszłam. Kasieńka pokroiła mi rybę na 2-3 cm kawałeczki. Nawet się porządnie zezłościć nie mogłam bo przecież ona nieświadoma swojego błędu.....

Dało się usmażyć ale musiałam odsączać tłuszcz bo te malizny wypiły więcej niż same ważyły. :haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdzie  wiesz, ja bym chyba nie miała problemu. Zjeżdżam a jak agencji zależy na zmienniczce to przyśle kogoś na krótkie zastępstwo. Z drugiej strony skoro komuś co chwila wyskakuje szpital to nie wiem czy powinna tak szybko wracać do pracy ( o ile w ogóle ).

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z Wami piątkowo i świątecznie. Niestety u mnie dzień jak zawsze:(zawijam te sreberka i końca nie widać. Miejsce mam dobre,super podopieczną (no, prawie:haha:) ale już mnie nuda dopadła. Pogoda do doopy, leje wieje.... Coś nie mogę się ogarnąć. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 ja poinformowałam agencję, sobie daję tydzień jeśli nie dojdę do ładu z tym chłopczykiem, bo dziewczynka jest w porządku, to wtedy zrezygnuję, ja tu nie wprowadzam swoich porządków chce tylko trochę ładu bo te dzieci nie mają planu dnia, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

@Janeczka1963 wolnego na razie nie miałam, ale napisałam całkiem spory list do rodziców ładnie przetłumaczyłam na niemiecki i czekam jak się obudzą, dam go do przeczytania ojcu dziecka, bo matka to jakaś wariatka. Zaproponowałam cały dzień wolny skoro całymi dniami zajmuję się bachorami

Janeczka, też myślę, że to zbyt duża odpowiedzialność zajmować się tym chlopczykiem. Rodzice są  nieodpowiedzialni, ale dziecko temu nie jest winne. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi a tego zadania bym się nie podjęła . Do tego dochodzi bariera językowa, on może różnie reagować, przemyśl to dobrze. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciorkiem witam się, zajadam pychotkę co ma pewnie ze 2 miliony kalorii(a tam-sosna!), czytam i piszę jednym paluchem. 

Powiadomiłam agencję o swoim "odkryciu" i usłyszałam, że to niemożliwe. Tak jest najwygodniej. Co dalej? Zobaczę. Nic na siłę. Zobaczę jak rozwinie się sprawa z pieniędzmi na zakupy. Zgłosiłam synusiowi potrzebę zrobienia pazurów na co usłyszałam, że poprzedniczki robiła to sama. Chyba sektorem! 

Słońca w serduchach:cmok:

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Maria Jolanta to było kiedy rodzice byli w domu, a od dwóch dni pracują i jestem praktycznie sama z dziećmi w nocy i w dzień, bo kobieta przesypia całe dni, a ja miałam mieć dzieci do czasu kiedy oni wstaną

A co ze szkołą, przecież ma 7 lat

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BabaJagusia napisał:

Szybciorkiem witam się, zajadam pychotkę co ma pewnie ze 2 miliony kalorii(a tam-sosna!), czytam i piszę jednym paluchem. 

Powiadomiłam agencję o swoim "odkryciu" i usłyszałam, że to niemożliwe. Tak jest najwygodniej. Co dalej? Zobaczę. Nic na siłę. Zobaczę jak rozwinie się sprawa z pieniędzmi na zakupy. Zgłosiłam synusiowi potrzebę zrobienia pazurów na co usłyszałam, że poprzedniczki robiła to sama. Chyba sektorem! 

Słońca w serduchach:cmok:

Nie ważne czym.., nie mamy prawa robić mani czy pedicure :| Szkol faceta bo próbuje zaoszczędzić >:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oklaski: Doszła z domu moja zamówiona paczka :oklaski: czyli mam moją gąbeczkę w zapasie, ale też jest sól fizjologiczna, którą używam do oczu, dwa pieprze ziołowe, gorczyca (to moja osobista apteka) i gripex z apteki publicznej :d Ale kochany córek mój , już w własnym zakresie i z własnego pomysłu, dorzucił Niemiecki kryminał "Sein letzter Fall" z samouczkiem dla początkujących (poziom A1-A2) Sandry Mayer:d To dla tych co na samą myśl o wkuwaniu niemieckiego zaczynają ziewać, a ja tak mam :haha:Na razie cieszę się bardzo i sama jestem ciekawa czy ten kryminał mnie wciągnie. :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta wyobraź sobie, że szkolenie idzie mi całkiem dobrze. Dowiózł mi to o co prosiłam, czym mnie pozytywnie zaskoczył. Dzisiaj dopiero mam pełny obraz tego "adresu". Od sąsiadki. Niemki. Ciekawe! 

No i zlokalizowałam źródło "aromatów".... kawałek dalej jest obora:(. No i jak żyć... To se zeżarłam kawałek czekolady... ku pokrzepieniu serca:tak2:

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...