Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam się z Wami w piątek wekeendu początek:cześć2:.

Mam pytanie do niewiast drogich:)

Nie pamiętam ktore z was opisywały "olejek arganowy"wytrwarzany recznie przez Marokańskie kobiety ,nadal podtrzymujecie swoje zdanie ze to taka rewelacja??.Mam to cudo na oku a pani sprzedajaca wrecz rozplywala sie opowiadajac o dobrodziejstwach specyfiku.Kosztuje 30 euro za 100ml wiec jak ktos moze cos powiedziec to bede wdzięczna .

Pozdrawiam

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeryKy napisał:

Jak chcesz tylko dojechać do jednego miejsca to kupujesz Einzelkarte. Najlepiej na YouTube pooglądać filmiki. Tak zrobiłam jak miałam zamiar gotówkę wypłacić.

Kiedyś jak kupowałam bilet z automatu to poprosiłam Niemkę o pomoc. Jak po czasie spojrzałam na ten bilet to całe szczęście, że mnie wtedy nie skontrolowali.

Teraz staram się sama to zrobić ale czasem mam trudności nawet w Polsce. Każda taka maszyna jest inna.

https://www.youtube.com/watch?v=Pm-1dQS_VVA

Zapomniałam jeszcze dodać , że @Mirelka1965 musi wybrać opcję Stadt , albo miejscowość docelową :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Zapomniałam jeszcze dodać , że @Mirelka1965 musi wybrać opcję Stadt , albo miejscowość docelową :d

O mój Bobrze, jakie Wy oblatane jesteśta. No ale tak to jest jak się na niemieckich zadupiach zapierdziela i jedyny automat i to nie zawsze, to ten do sprzedaży papierosów, a jak się chce wyjechać do "pobliskiego" miasta, to się bilet u kierowcy kupuje, jak Pan Bóg przykazał. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

O mój Bobrze, jakie Wy oblatane jesteśta. No ale tak to jest jak się na niemieckich zadupiach zapierdziela i jedyny automat i to nie zawsze, to ten do sprzedaży papierosów, a jak się chce wyjechać do "pobliskiego" miasta, to się bilet u kierowcy kupuje, jak Pan Bóg przykazał. :szydera:

Nie każdy potrafi kupić bilet u kierowcy :haha: Bez znajomości języka , za sosnę tego nie zrobisz  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Afryka napisał:

O mój Bobrze, jakie Wy oblatane jesteśta. No ale tak to jest jak się na niemieckich zadupiach zapierdziela i jedyny automat i to nie zawsze, to ten do sprzedaży papierosów, a jak się chce wyjechać do "pobliskiego" miasta, to się bilet u kierowcy kupuje, jak Pan Bóg przykazał. :szydera:

Ooooo......właśnie ! A nie jakaś amerykanska mechanizacja....:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

@violka Kiedy jeszcze sama nie umiałm tego zrobić, pisałam sobie w domu kartkę, podawałam kierowcy i już:)

Na szczęście z komunikacją niemiecką , miałam do czynienia , kiedy mój niemiecki , był już w miarę komunikacyjny :haha:ale mimo to i tak razu pewnego zacięłam się na amen , bo pani kierowca zaczęła zadawać jakieś głupie pytania , czy to ma być bilet na cały dzień i czy mam zamiar pojechać poza teren miasta O.o wkurzyła mnie wtedy na maksa , bo ni cholerki nie wiedziałam o czym ona do mnie mówi  :szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Na szczęście z komunikacją niemiecką , miałam do czynienia , kiedy mój niemiecki , był już w miarę komunikacyjny :haha:ale mimo to i tak razu pewnego zacięłam się na amen , bo pani kierowca zaczęła zadawać jakieś głupie pytania , czy to ma być bilet na cały dzień i czy mam zamiar pojechać poza teren miasta O.o wkurzyła mnie wtedy na maksa , bo ni cholerki nie wiedziałam o czym ona do mnie mówi  :szydera:

 

Można użyć translatora w komórce, ja tak zrobiłam i Pan kierowca nie zadawał głupich pytań:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka A mnie tak korci kupic no:djak sprzeda 50 ml to biorę a o dzialaniu napiszę.Mialam jakies kremy z dodatkiem ale to jak mowi kobietka sprzedająca jest totalna różnica.Wiem ze ze starej cytryny pomarańczka nie zrobisz:dale nie sprobne to i wiedziec nie będę.A pamietam ze tyle tu sie naczytalam o tym ,moze sie jeszcze ktos odezwie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o ticketach a ja już od dziesięciu minut pauzuję ....do 13-tej . Doktor ma obrabiane pazurki nożne przez nowego (! ) fusspflege . Pani fussowa na emeryturę przeszła . I niech mi nikt nie próbuje wmawiać , że ja nie mam zezowatego szczęścia . On...mistrz paznokcia ...powiem tylko mmmmmm i przewrócę oczami . I co kuźwa z tego jak na górze , przy nim i doktorze Elka urzęduje . To się nazywa zezowate moje szczęście . Kawę w dłoń , laptopa pod pachę i grzecznie pożegnałam towarzystwo :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moni.r napisał:

@Afryka A mnie tak korci kupic no:djak sprzeda 50 ml to biorę a o dzialaniu napiszę.Mialam jakies kremy z dodatkiem ale to jak mowi kobietka sprzedająca jest totalna różnica.Wiem ze ze starej cytryny pomarańczka nie zrobisz:dale nie sprobne to i wiedziec nie będę.A pamietam ze tyle tu sie naczytalam o tym ,moze sie jeszcze ktos odezwie.

Moni ...słoneczko Ty moje . Panie sprzedające bardzo ładnie potrafią mówić i zachwalać swój towar . Olejek arganowy kupowałam w Rossmannie ( u siebie ) , sklepie z ziołami i im podobnymi . Możliwe , że będzie różnica , ale tylko możliwe . Moja osobista fryzjerka sprzedawała mi , mojej córce maski do włosów ....cena 120-130 zł za 500ml . Cudownie rozczesywały się po nich włosy . Nie mam specjalnych problemów z jakimś wypadaniem , czy coś - córka ma długie włosy i bardzo dobrze rozczesywały jej się po nałożeniu na krotko tej maski ...Któregoś razu zakupiłam w DM-ie maski do włosów ....300ml za niecałe 3 i któreś za niewiele ponad 4 ojro ....Uwierz , czy nie , ale różnicy jako takiej nie zauważyłam pomiędzy tymi od fryzjerki a zakupionymi w DM . Jedynie cholerna różnica to cena , którą daje się odczuć  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moni.r  prawdziwy olejek arganowy jest drogi i tego nie przeskoczysz. Widziałam w Maroku drzewa arganowe i wiem jak trudno jest z tych maluśkich owocków na kolczastych drzewkach wytłoczyć olej. "Tradycyjna" metoda pozyskuje owoce z odchodów kóz. :haha:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afryka napisał:

A Ty nie masz jakiś "patriotycznych" obowiązków!? Nie wiem, ognisko rozpal, jakąś kukłę spal ku uciesze "patriotycznej gawiedzi". 

O PATRIOTYZMIE - > nie masz ani bladego ani ZIELONEGO POJECIA !!!  CHWALA WIELKIEJ POLSCE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, anna5826 napisał:

O PATRIOTYZMIE - > nie masz ani bladego ani ZIELONEGO POJECIA !!!  CHWALA WIELKIEJ POLSCE !!!

Tak jest ! Wielkiej Polsce w której jest miejsce dla Polaków , Żydów , Romów , Białorusinów , Litwinów , Ukraińców, Wietnamczyków , Chińczyków  ...i jeszcze jeszcze , jeszcze ...CHWAŁA !!! :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tak jest ! Wielkiej Polsce w której jest miejsce dla Polaków , Żydów , Romów , Białorusinów , Litwinów , Ukraińców, Wietnamczyków , Chińczyków  ...i jeszcze jeszcze , jeszcze ...CHWAŁA !!! :oklaski:

I jeszcze Hindusów, Nepalczyków!:oklaski: Ale nie daj boże Niemców...:p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...