Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzegorz B napisał:

Powiem Wam tak, jeśli ma być taka zima, to wiosna póki co niech nie przychodzi. Dzisiaj było super słonko mrozik fajny spacer

received_361311631372010.jpeg

Wow,,elegancio.:tak: w brilkach odbija się Hans?  Też taką pogodę uwielbiam, bylam w styczniu w Pl, taka właśnie pogoda była, mrozna ale sucha i to powietrze,,to nic ,że nosek zmarzł,,ale taką zimę też lubię:tak2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz B napisał:

Powiem Wam tak, jeśli ma być taka zima, to wiosna póki co niech nie przychodzi. Dzisiaj było super słonko mrozik fajny spacer

received_361311631372010.jpeg

Super Ci w tej czapeczce i szaliczku :d, ale pomimo takich widoków wolę jednak wiosnę bo sama czapki nie lubię xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla sasiadka,ta co zwykle.  Pdp-na z mezem   zostala zaproszona juz jakis czas temu na urodziny  w czwartek. Dzis wpadla  zeby mnie do grona doprosic. Bardzo milo. ;)

Normalne zycie ,odwiedziny,fruwanie po sklepach,nie to co do tej pory znalam,czyli siedzenie w domu i pilnowanie pdp-nych,bo z demencja.

Moja siotra w Taunusie mieszka,to 34 km. Mam sobie dzien wybrac caly ,zeby moc sie z nia spotkac. 

tez milo:-)

Ludzie,sa normalne miejsca pracy  w ,,dojczlandzie" bez demencji :-) Dla mnie to nowosc ,dlatego tak glupieje :-)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andreaa napisał:

Byla sasiadka,ta co zwykle.  Pdp-na z mezem   zostala zaproszona juz jakis czas temu na urodziny  w czwartek. Dzis wpadla  zeby mnie do grona doprosic. Bardzo milo. ;)

Normalne zycie ,odwiedziny,fruwanie po sklepach,nie to co do tej pory znalam,czyli siedzenie w domu i pilnowanie pdp-nych,bo z demencja.

Moja siotra w Taunusie mieszka,to 34 km. Mam sobie dzien wybrac caly ,zeby moc sie z nia spotkac. 

tez milo:-)

Ludzie,sa normalne miejsca pracy  w ,,dojczlandzie" bez demencji :-) Dla mnie to nowosc ,dlatego tak glupieje :-)

A ja się cieszę razem z Tobą,:oklaski: bo ja często mialam takie miejsca gdzie fruwałam jak Ty teraz ,,nigdy nie miałam siedzenia i pilnowania,,na oku miałam, ale na oku, tylko:tak2: no może na uchu tez:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

I jak tam? Jakie wieści z "frontu"? O ile się pesel zmniejszył? :d

@Afryka, nie wiem czy sie zmniejszyl.

ale oczy sa nareszcie ,,otwarte,,

Szkodas ,ze mi nie machnal zmiany ksztaltu oczu.;))

nie moge malowac sie jeszcze,

zreszta wygladam jakbym miala makijaz,

Powieki sa ciremne,a nad nimi kreski (szwy)

Usiluje zrobic sobier selfie .

W lusterku.

Troche mam parcie, bo od kilku dni zamieszkalam u siostry ,ktroa jest w szpitalu,

Chodze na dlugie spacery z jej piesem.

Zalatwiam rozne sprawy: pani w banku dzis, spytala ,,gdzie pani robila powieki,,

Poznala sie :)))

I tak kraze ,sklepy

, sprawy,

moje mieszkanie usiluje z doskoku gruntownie sprzatnac

, potem lece na 16.00 do psa, dzis jeszcze mialam spektakl szkolny mojej wnuczki, 

Wrocilam nakarmilam piesa, bylam na wieczornym spacerze i mam dosc,

A tu za tydzien koniec laby,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kris napisał:

8 lat czekali i wiedząc że dalej mogą nie pociągnąć to ciągną na żywca na potęgę!>:(

Nie będę pisał o jakichś ogólnopolskich sprawach które "dojna zmiana" spierdoliła. Mieszkam koło Janowa Podlaskiego który słynie z hodowli konia arabskiego. Utworzył ją w 1817 car Aleksander I. Przeżyła zaborców, okupację hitlerowską i stała się ewenementem na skalę światową, będącą w określonych kręgach prawie wyrocznią w hodowli koni arabskich.

Teraz trochę cytatów: (niestety wszystko było)>:( _ Jednym z najwierniejszych uczestników aukcji jest żona perkusisty zespołu "The Rolling Stones" - Shirley Watts. Za klacze Emilda w roku 1998 oraz Euza i Alejka w roku 2000 zapłaciła odpowiednio 200, 110 i 100 tys. dolarów. W roku 2001 kupiła klacz Egnę za 120 tys. dolarów. 

Polskie araby (znane na świecie jako Pure Polish) cieszą się uznaniem zarówno profesjonalnych hodowców, jak i amatorów pięknych i szybkich koni.

W 2007roku najwyższą wylicytowaną w Janowie ceną było 210 tysięcy euro za ogiera Espadero. Rekord aukcji padł przed ćwierwieczem - ogier El Paso sprzedany został za milion dolarów - jednak janowskie konie na zagranicznych aukcjach osiągały ceny wyższe. W lutym 1985 na aukcji polskich koni, zorganizowanej w Arizonie w ramach "Polish Ovation Sale" klacz "Penicylinę" z Janowa kupił za półtora miliona dolarów David Murdock, 168. na liście najbogatszych w USA.

To było i jak mówią Czesi "to se ne wrati". Uznanego na całym świecie prezesa wyjebali bez powodu i zastąpił go z "dojnej zmiany", chyba już trzeci.

W latach 2000-2016 prezesem stadniny był Marek Trela. Od lutego 2016 prezesem był Marek Skomorowski, niemający doświadczenia w hodowli koni (ale z PIS-u), zaś w czerwcu tego samego roku, w wyniku rozpisanego przez Agencję Nieruchomości Rolnych konkursu, prezesem został prof. dr hab. Sławomir Pietrzak. Utracił on stanowisko w marcu 2018. Jego następcą został Grzegorz Czochański. W latach 2016-2018 stadnina utraciła swój prestiż i odnotowała 1,5 mln zł strat.

Można spierdolić? Można! Tylko koni żal.

wiem. wszystko to wiem. nie głosuję, ale bardzo mocno się polityką interesuję i śledzę. mógłbym wiele rzeczy wymienić, wiele klęsk tej ekipy opisać. tylko teraz to już nie ma sensu. to się stało. pomimo tego że pisiory dały się poznać w 2005-2007 ludzie ich wybrali. po ośmiu latach platformy. nie zapominajmy również o tym

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

A ja się cieszę razem z Tobą,:oklaski: bo ja często mialam takie miejsca gdzie fruwałam jak Ty teraz ,,nigdy nie miałam siedzenia i pilnowania,,na oku miałam, ale na oku, tylko:tak2: no może na uchu tez:szydera:

U siostr mialam tez fajnie,2 dni wolnego,,to tez fruwalam po sklepach,ale tam demencja . Tu jest tak normalnie .  Miedzy ludzmi jestem:-)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Blondi napisał:

Wow,,elegancio.:tak: w brilkach odbija się Hans?  Też taką pogodę uwielbiam, bylam w styczniu w Pl, taka właśnie pogoda była, mrozna ale sucha i to powietrze,,to nic ,że nosek zmarzł,,ale taką zimę też lubię:tak2:

dzidzia moja, zgadza się 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

I fajnie:tak: należy się,,:oklaski: jak jest fajnie ,,to wracaj tam ,,

Tu mialam byc jednorazowo. Nowa pdp-na chce,zebym wrocila,a ja zgodzilam sie,bo jest spokojnie.

Zadnego stresu,dzwigania,wstawani po nocach. Jedzenia pelno,nikt nad glowa nie stoi,a przede wszystkim jest szacunek do opiekunki. Corki przychodza i mamie glowe myja,walki zakrecaja,pomagaja . Mam tez duzo wolnego :)

A to wszystko zawdzieczam jednemu ,,chlopcu" z forum. :-) Dobra kase rowniez mu zawdzieczam:-)

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzegorz B napisał:

wiem. wszystko to wiem. nie głosuję, ale bardzo mocno się polityką interesuję i śledzę. mógłbym wiele rzeczy wymienić, wiele klęsk tej ekipy opisać. tylko teraz to już nie ma sensu. to się stało. pomimo tego że pisiory dały się poznać w 2005-2007 ludzie ich wybrali. po ośmiu latach platformy. nie zapominajmy również o tym

mimo afer sądzę ,że po mniej kradła,mniej było chamów,nie byliśmy ośmieszani za granicą,mnie co jakis czas syn pdp pyta -czy w polsce tak naprawde jest?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreaa napisał:

A to wszystko zawdzieczam jednemu ,,chlopcu" z forum. :-) Dobra kase rowniez mu zawdzieczam:

Brawo:oklaski: są dobrzy ludzie, co jest dobre miejsce przekażą dalej, ale ale  Ty musisz sobie samej podziękować, że Ty jesteś taka jaka jesteś, dlatego masz i szacunek, polubili Ciebie a Ty potrafisz docenić ten spokój w tej rodzinie, aby tak dalej ,,ja Ci życzę powrotu ,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...