Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Baśka powtarzająca się, absolutnie Ci nie ubliżam :)

Jeśli nie możesz znaleźć machniętego zdjęcia, to pewnie zapisuje Ci się w jakiejś galerii, dokumentach itp. Tam musisz poszperać.

Widzisz, jesteś krok przede mną, bo ja nigdy jeszcze nie robiłam zdjęcia laptopem.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @Mirelka1965, ja technicznie bardzo dużo rzeczy ogarniam, a obecnie tez mam problem.

 

Nie chcę zabierać laptopa na wyjazd- dodatkowa torba, pilnowanie w drodze, żeby się nie uszkodził (jeden tak mi "poszedł").

Kupiłam tablet, klawiaturę do niego, żeby było wygodniej i jakoś nie umiem tego zgrać.

Tzn. podłączyłam, działa, ale i tak niektóre czynności wykonuję paluchem na ekranie. I zastanawiam się, czy przez 2 miesiące nie będzie mnie to wkurzać, czy jednak nie spakować laptopa....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

@Baśka powtarzająca się, absolutnie Ci nie ubliżam :)

Jeśli nie możesz znaleźć machniętego zdjęcia, to pewnie zapisuje Ci się w jakiejś galerii, dokumentach itp. Tam musisz poszperać.

Widzisz, jesteś krok przede mną, bo ja nigdy jeszcze nie robiłam zdjęcia laptopem.

 

Basiu ...nie będę grzebać już więcej , bo jak ostatnio w telefonie sobie grzebałam to pokasowałam wszystkie zdjęcia z ostatnich wakacji u mojej córki . Na szczęście córa ma trochę zdjęć z miejsc , gdzie byliśmy , zwiedzaliśmy i jak w lutym będzie u mnie to sobie powybieram i mi prześle .Czego ja się wtedy nasłucham o sobie ...to kurde moje i już :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Widzisz @Mirelka1965, ja technicznie bardzo dużo rzeczy ogarniam, a obecnie tez mam problem.

 

Nie chcę zabierać laptopa na wyjazd- dodatkowa torba, pilnowanie w drodze, żeby się nie uszkodził (jeden tak mi "poszedł").

Kupiłam tablet, klawiaturę do niego, żeby było wygodniej i jakoś nie umiem tego zgrać.

Tzn. podłączyłam, działa, ale i tak niektóre czynności wykonuję paluchem na ekranie. I zastanawiam się, czy przez 2 miesiące nie będzie mnie to wkurzać, czy jednak nie spakować laptopa....

No, to masz zgryz :( Dla mnie tablet ma za mały ekran i dlatego wożę wszędzie lapunia, a trzymam go w podręcznym, w takim piankowym etui. Decyzja trudna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No, to masz zgryz :( Dla mnie tablet ma za mały ekran i dlatego wożę wszędzie lapunia, a trzymam go w podręcznym, w takim piankowym etui. Decyzja trudna....

Bardzo krzywiłam się jak moja córka i mój man zakupili ( jako gamoniowi totalnemu :-) ) tego laptopa , którego mam teraz . Laptop -Lenovo 14' ...niewiele większy od tableta ..." rozkładany " , ale z jako tableta korzystać z niego nie lubię ...wolę klawiaturę . Ekranik przesuwam palcami , klikać , pstrykać nie muszę , tylko odciski moich palców muszę niestety często wycierać :szydera:...Maleństwo wożę w specjalnym  etui ....mieści mi się nawet w niewielkiej torebce " na ramię " . Na włóczęgi idealny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

 Ekranik przesuwam palcami , klikać , pstrykać nie muszę , tylko odciski moich palców muszę niestety często wycierać :szydera:...Maleństwo wożę w specjalnym  etui ....mieści mi się nawet w niewielkiej torebce " na ramię " . .

O to, to! O to mi chodzi, żeby wrzucić do torebki.

Też wolę pisać na klawiaturze, dlatego zakupiłam dodatkową, bo tablet kupowałam jako tablet, bez klawiatury.

Widzę, że chyba to normalne, że i po ekranie się palcuje ;) 

 

@Mirelka1965, też wolę większy ekran laptopa, ten tablet niby większy, ale nie aż tak.

 

Cóż...sama sobie problem robię.

 

Właśnie ta podróż mnie zawsze wkurza. Mam osobną torbę na niego, którą traktuję jak podręczny. Ale wiadomo, w busikach nie ma żadnej półki na podręczny i te torby albo pod siedzeniem się walają, albo między nogami.

A jak jeszcze siedzi się przy drzwiach i trzeba na postojach wychodzić, by przejście zrobić, to też z torbą w ręce.

Ty chyba autkiem swoim jeździsz?

 

*******************************************************************************************************

 

Ale marudzę ;) :p 

Wybaczcie, to objaw Reisefieber :haha:

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim nie marudzisz . Wiem o czym piszesz ...też nienawidzę tych toreb , torebeczek między nogami ( że też facetom z nimi wygodnie ? :szydera: ) a tego gada to jak mam miejsce w podróżnej , naramiennej ...czyt. czekolady i duperele miejsca w niej nie zawalają ...to wkładam wtedy go do niej , jest dobrze usadowiony , żeby krzywda mu się nie stała i daję go do " bagażowni " z uprzedzeniem kierowcy " proszę ostrożnie , bo tam laptop mój jest " ...Jeszcze nie trafiłam na jakiegoś gbura - niemilca , żeby walnął torbę byle jak ....zawsze ładnie , ostrożnie ją ułożą . Chyba tylko ze dwa razy podróżowałam z laptopem w " teczce " i wtedy faktycznie był problem . Na bagaż nie oddałam , tylko gdzieś obok mnie spoczywał ...na postojach filowałam , czy aby ktoś mi go z siedzenia pod nogi nie zrzuci ...No kuźwa stres , stres i jeszcze raz stres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę busikami i lapka mam w torbie. Dodatkowo wkładam kilka ciuszków żeby zabezpieczyć i daję do bagażnika. Ale busiki to tylko kilka osób, do Sindbda wzięłabym lapka na kolanka. :haha:

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Beatenka napisał:

Zadzwon do kostnicy..tam tez maja torby.....moze bedzie taniej:cześć:

moja corka ma taka...jest nie do udzwigniecia.chyba ze lubisz bawic sie w Pudziana:cześć3:

W Pudziana nie lubię się bawić ale jadąc do pracy na 10 miesięcy, gdy zaliczam wszystkie pory roku, nie widzę innej opcji. W saszetkę się nie zmieszczę. Nie ma opcji. Poza tym przez tak długi okres czsu dobytek  się pomnaża więc jeszcze wysyłaniem paczek do kraju muszę się wspomagać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, anna5826 napisał:

Zaczne od tego ze nie ma panstwa zydowskiego ... Rumun mieszka w Rumuni ..Niemiec w Niemczech Polak w Polsce a wg Ciebie kochana Zyd mieszka w Zydowku???  5x skrobnelas to sprawdz i odpowiedz ??/ Nie siej wiec propagandy od razu o kiju bejsbolowym .... 

Palestyna , Izrael ...i na całym świecie . Nie pogrążaj się , bo chyba faktycznie chodzi Tobie o robienie jakiejś antysemickiej poruchawki .....A tak w ogóle to poza Tobą w domu wszyscy zdrowi ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, anna5826 napisał:

Zaczne od tego ze nie ma panstwa zydowskiego ... Rumun mieszka w Rumuni ..Niemiec w Niemczech Polak w Polsce a wg Ciebie kochana Zyd mieszka w Zydowku???  5x skrobnelas to sprawdz i odpowiedz ??/ Nie siej wiec propagandy od razu o kiju bejsbolowym .... 

I tu się mylisz.  Izrael, którego 75% populacji stanowią Żydzi  nazywane jest także państwem żydowskim . Tak samo Polskę nazywa się państwem polskim. Powstało pierwotnie jako Mandat Palestyny pod protektoratem brytyjczyków, a jego celem było stworzenie żydowskiej siedziby narodowej. Po II-giej  Wojnie Światowej ogłosiło niepodległość.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alina 1 napisał:

I tu się mylisz.  Izrael, którego 75% populacji stanowią Żydzi  nazywane jest także państwem żydowskim . Tak samo Polskę nazywa się państwem polskim. Powstało pierwotnie jako Mandat Palestyny pod protektoratem brytyjczyków, a jego celem było stworzenie żydowskiej siedziby narodowej. Po II-giej  Wojnie Światowej ogłosiło niepodległość.

Przepraszam, ale nie ma przyjemniejszych tematów?  Śnieg stopniał, o to jest temat, mówiłam, że nie warto się spieszyć z odśnieżaniem:szydera:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...