Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam slawnych forumowiczow, piszacych i czytajacych i tych z domowych czelusci zagladajacych :-)

 

Jak wspominalam  ,ludzie ,u ktorych jestem pochodza z Polski.  Opowiadaja mi przy posilkach jak to za ich czasow bylo. Zawsze z usmiechem wspominaja nasz kraj.

Wczoraj nowa pdp-na poprosila mnie,ze jak do nich wroce ,to zebym polskiej kielbasy chociaz troszke na sprobowanie przywiozla. Oboje za tym smakiem tesknia.

Teraz juz wiem dlaczego chca,zebym wrocila. Pewnie dla tej kielbasy......;););)

 

Bialo za oknem ,ale nie jest zimno. Spokojnego dzionka zycze :-)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, awe59 napisał:

Dzień dobry :d

Ja się wczoraj CO2 nawdychalam, nic dla siebie nie kupiłam i o 21.00 już spałam. Taka byłam zmęczona tym bieganiem po sklepach. W piątek znów wyruszam bo tu 25.02 ferie sie zaczynają i autobusy będą inaczej kursować. Nie kupiłam tego inteligentnego urządzenia o którym Danusia tu pisała ale wpadło mi w ręce takie cuś co sie wkłada do zmywarki i sztućce i garnki błyszczą się jak psu jajka....no trzeba wypróbować :haha:

Miłego dnia  :cmok:

Co to za cuś do zmywarki ??? Też w Aldi ??? Jak błyszczą się psu jaja, bo sama nie przyuważyłam ??? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andreaa napisał:

Witam slawnych forumowiczow, piszacych i czytajacych i tych z domowych czelusci zagladajacych :-)

 

Jak wspominalam  ,ludzie ,u ktorych jestem pochodza z Polski.  Opowiadaja mi przy posilkach jak to za ich czasow bylo. Zawsze z usmiechem wspominaja nasz kraj.

Wczoraj nowa pdp-na poprosila mnie,ze jak do nich wroce ,to zebym polskiej kielbasy chociaz troszke na sprobowanie przywiozla. Oboje za tym smakiem tesknia.

Teraz juz wiem dlaczego chca,zebym wrocila. Pewnie dla tej kielbasy......;););)

 

Bialo za oknem ,ale nie jest zimno. Spokojnego dzionka zycze :-)

Taką kiełbasę można kupić w Niemczech. Sprawdź czy w okolicy Golly's nie staje. Można też u nich online zakupić.

https://www.gollys.de/gollymobil

xhome_category1-2x5751ad4d8ba60.jpg.page

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, NNNdanuta napisał:

Co to za cuś do zmywarki ??? Też w Aldi ??? Jak błyszczą się psu jaja, bo sama nie przyuważyłam ??? :haha:

No...błyszczą się na całą okolicę.....:szydera: a to cuś nazywa się Rostblocker, też w Aldi. Taki metalowy pędzel zamykany. W niebieskim opakowaniu. Byłam wczoraj zawiedziona, ze nie było tego światełka....albo ja nie mogłam znaleźć. Różnych żarówek zatrzęsienie a tego do sypialni nie było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, awe59 napisał:

No...błyszczą się na całą okolicę.....:szydera: a to cuś nazywa się Rostblocker, też w Aldi. Taki metalowy pędzel zamykany. W niebieskim opakowaniu. Byłam wczoraj zawiedziona, ze nie było tego światełka....albo ja nie mogłam znaleźć. Różnych żarówek zatrzęsienie a tego do sypialni nie było.

A może byś wstawiła fotkę tego cudu nabłyszczającego psie jajka? :haha:Psa, co prawda, nie mam, ale zmywarka jest, więc na przyszłość byłoby jak znalazł :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barbara48 napisał:

Dzien dobry Opiekunkowo :całus:.

Zaspałam :szok:.

Pierwszy raz. 

Szefin obudziła mnie o 8:20 :szok:

Zrobiła śniadanie, kawę i dała babci antybiotyk o 8. 

Milego dnia. 

No i już po premii masz. Musiała Basienka, tak siedzieć wczoraj do późna? 

Mój dziadek wstał o 9tej,zobaczyl, że biało, stwierdził że idzie do łóżka dalej, to mu powiedziałam, że maksymalnie na godzinę, a ja się tak szwedam, pijąc już 3kawe, a papierosów już nie liczę. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

No i już po premii masz. Musiała Basienka, tak siedzieć wczoraj do późna? 

Mój dziadek wstał o 9tej,zobaczyl, że biało, stwierdził że idzie do łóżka dalej, to mu powiedziałam, że maksymalnie na godzinę, a ja się tak szwedam, pijąc już 3kawe, a papierosów już nie liczę. 

No co Ty Madziu? Po jakiej premii?

Moja szefin jak by byla wredna to by mnie obudziła o 7:25, bo normalnie wstaje o 7:20.

Ona przychodzi okolo 7 rano w piecu napalic cobyśmy miały ciepełko.

I przy okazji zalapalam sie na gotowe sniadanko :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MeryKy napisał:

Taką kiełbasę można kupić w Niemczech. Sprawdź czy w okolicy Golly's nie staje. Można też u nich online zakupić.

https://www.gollys.de/gollymobil

xhome_category1-2x5751ad4d8ba60.jpg.page

Dzieki wielkie. Nawet nie wiedzialam,ze cos takiego po DE jezdzi :)

Jeszcze nigdy jedzenia z Pl do De nie bralam. Kupie kielbase ,pdp-na  zje,cos innego jej zaszkodzi i bedzie sie zle czula,a zwali wszystko na mnie i na moja kielbase. Nie pisze sie na to !

Twoje rozwiazanie jest bezpieczniejsze :-)

:tak:

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, awe59 napisał:

No...błyszczą się na całą okolicę.....:szydera: a to cuś nazywa się Rostblocker, też w Aldi. Taki metalowy pędzel zamykany. W niebieskim opakowaniu. Byłam wczoraj zawiedziona, ze nie było tego światełka....albo ja nie mogłam znaleźć. Różnych żarówek zatrzęsienie a tego do sypialni nie :haha:.

To nie przy żarówkach... Prostokątne opakowanie, płaskie (tak 13 cm na 32 cm), przezroczyste, z tekturką informacyjną w kolorach błękitnych,  tylko srodek tego opakowania z białą, podłużną zawartością. Z jednej strony ma zwykłą wtyczkę do kontaktu. U mnie w Aldiku leży w pobliżu różnych lamp ledowych, resztek które się jeszcze nie sprzedały. A ten Rostblocker to już wiem bo miałam to w ręce i zastanawiałam się do czego to służy. :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare ,osniezone dzien dobry.

Dzis wielki dzien-zdjecie szwow.

I dopiero dzis proba na zapisanie sie na zabieg zebowy.

Mialam wczoraj trudny dzien, terminy pozawalaly sie,z powodu mojej mamusi, ktora odmowila wspolpracy.

Na wszelki wypadek nie mierzylam wczoraj cisnienia, aby nie zdenerwowac sie,

Ale widze,ze jest tendencja znizania sie,

Nie lubie, jak mam cos zaplanowane, dopiete, a potem sypie sie,

Siostra drugi miesiac walczy z infekcja, astma ja dusi, leki nie pomagaja,

Kazdy wysilek, to dla niej walka,

Wczoraj byla u jakiegos profesora, troche zmienil jej leki, zobaczymy,

Mnie ze strachu przed dentysta, juz boli brzuch, oby nie skonczylo sie-wiadomo czym.;)

Specjalnie dla @Grzegorz B wstawiam cudna fotke Tosy:777_revolving_hearts:

 

pieskot3 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NNNdanuta napisał:

To nie przy żarówkach... Prostokątne opakowanie, płaskie (tak 13 cm na 32 cm), przezroczyste, z tekturką informacyjną w kolorach błękitnych,  tylko srodek tego opakowania z białą, podłużną zawartością. Z jednej strony ma zwykłą wtyczkę do kontaktu. U mnie w Aldiku leży w pobliżu różnych lamp ledowych, resztek które się jeszcze nie sprzedały. A ten Rostblocker to już wiem bo miałam to w ręce i zastanawiałam się do czego to służy. :haha:

Gdyby któremuś z panów zardzewiało to i owo,:d podczas nieobecności ich miłości w domu, to takie coś się przyda na 100%. Popsikasz i znów wszystko działa, jak przed ślubem.:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sayonara 52 napisał:

Szare ,osniezone dzien dobry.

Dzis wielki dzien-zdjecie szwow.

I dopiero dzis proba na zapisanie sie na zabieg zebowy.

Mialam wczoraj trudny dzien, terminy pozawalaly sie,z powodu mojej mamusi, ktora odmowila wspolpracy.

Na wszelki wypadek nie mierzylam wczoraj cisnienia, aby nie zdenerwowac sie,

Ale widze,ze jest tendencja znizania sie,

Nie lubie, jak mam cos zaplanowane, dopiete, a potem sypie sie,

Siostra drugi miesiac walczy z infekcja, astma ja dusi, leki nie pomagaja,

Kazdy wysilek, to dla niej walka,

Wczoraj byla u jakiegos profesora, troche zmienil jej leki, zobaczymy,

Mnie ze strachu przed dentysta, juz boli brzuch, oby nie skonczylo sie-wiadomo czym.;)

Specjalnie dla @Grzegorz B wstawiam cudna fotke Tosy:777_revolving_hearts:

 

pieskot3 (1).jpg

Cudny zmarszczuch i jaki przyjazny

Łączę się w przeżywaniu wizyty u stomatologa. Ja mam biegunkę na tle nerwowym, kiedy termin się zbliża. Choć teraz stomatologia nie boli. Ot, trauma z dzieciństwa

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzegorz B napisał:

Cudny zmarszczuch i jaki przyjazny

Łączę się w przeżywaniu wizyty u stomatologa. Ja mam biegunkę na tle nerwowym, kiedy termin się zbliża. Choć teraz stomatologia nie boli. Ot, trauma z dzieciństwa

Nie boj sie. Bedzie dobrze :-)

Najpierw niech srodkiem znieczulajacym posmaruje ci dziaslo. Jak bedzie robic zastrzyk,nie bedziesz nic czul. 10 min. po zastrzyku wszystko tak zdretwieje,ze mozesz przy otwartej buzi nawet sie zdrzemnac :-)

Dodalam ci otuchy????

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreaa napisał:

Nie boj sie. Bedzie dobrze :-)

Najpierw niech srodkiem znieczulajacym posmaruje ci dziaslo. Jak bedzie robic zastrzyk,nie bedziesz nic czul. 10 min. po zastrzyku wszystko tak zdretwieje,ze mozesz przy otwartej buzi nawet sie zdrzemnac :-)

Dodalam ci otuchy????

A na dodatek te czynności wykonuje piękna pani stomatolog, więc nie rozumiem @Grzegorz Bsi:szydera:ę boisz

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...