Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, awe59 napisał:

To tym bardziej powinna dostać żeby mieć za co ojca pochować....ach te nasze przepisy....

Jak nie pobierasz zasiłku dla bezrobotnych to nic nie dostaniesz, bo nie masz odprowadzanych składek do zusu.

Byłyśmy nawet u radcy prawnego z tym, nic się nie dało zrobić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zazdrościły mnie niejedne zawistnice, tego wylegiwania i leniuchowania w domowych pieleszach :przekleństwa:  I przyjdzie mi czas na obczyznę się udać....bruk obcy wycierać...i geldy zarabiać :smutek: Anno domini...w czwartek ta hekatomba nastąpi >:( Już łapki mi latają i do otwierania kufra, tudzież pakowania się zabierają :haha:" Nie kcem, ale muszem"...parafrazując zdobywcę Nobla rzeknę :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, NNNdanuta napisał:

Przekładając na polski można by powiedzieć, że zapalenie pęcherza powinno się leczyć furaginum na zmianę z nifuroksazyd - em (np.). Masz Grzesiu pewnie rację, więc dlaczego się tego nie stosuje ??? O.o

Heinz jak ma jakąkolwiek infekcję bakteryjną, od razu wytaczane są wielkie działa. artylerie. zresztą rozumiem to, raz byłem świadkiem i uczestnikiem. idzie to błyskawicznie. Elka opowiadała mi o trzech sepsach, i trzech jego stanach prawie agonalnych, które wzięły się z niewinnych infekcji gardła i pęcherza właśnie. i teraz od razu poszedł antybiotyk. pierwszego nie pamiętam, pierwszy raz go dawałem, drugi to odpowiednik naszego Da Furag Max. ze względu na stomię i sposób zacewnikowania - nie ma cewnika Foleya, tylko dren bezpośrednio wprowadzony do pęcherza moczowego, a penis pełni rolę wentyla bezpieczeństwa, normalnie może nim oddawać mocz - e-colie u dzidzi to oczywista oczywistość. gdy byłem tu pierwszym razem, z infekcję dróg moczowych walczyliśmy przez cały mój pobyt, i na mojej krótkiej pauzie dopiero był sukces. tak więc teraz te trzy tygodnie mnie zastanawiają

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

Z racji Twojego wieku nie bedzie sie oplacac. Bo to tak , jakbys od nowa zaczela ubezpieczenie w ZUS-ie.

Potrzeba wielu lat na uzbieranie kapitalu emerytalnego.

Z Gewerby to nawet chyba nie są odprowadzane. Tylko zdrowotna składka.Na emeryture trzeba płacić dodatkowo.

Zdrowotna ważna w Niemczech na czas pracy. W czasie wolnego w Polsce bez żadnego ubezpieczenia.

Nie wiem czy rodzina może płacić do ręki czy musi być na konto?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

To tym bardziej powinna dostać żeby mieć za co ojca pochować....ach te nasze przepisy....

Ewa ...przepisy nijak mają się do tego . Mój najstarszy z aktem zgonu brata i rachunkiem przedstawionym przez firmę p. poszedł do księgowej i ona tym się zajęła . Myśmy tylko zapłacili to co ponad zasiłek na rachunku było ...a było tego jeszcze o ho ..hooo . Po jakimś tygodniu , może dwóch najmłodszy wstąpił do tej firmy zapytać , czy wpłynęły pieniądze z ZUS-u  i wszystko . ZUS nie da pieniędzy do ręki na piękne oczy , tylko trzeba okazać się rachunkami . Nie uwierzę , że mając takowe ZUS nie chce wypłacić należnych za pochówek pieniędzy ....

A dajta kuźwa już spokój ...i ja też ...bo pogoda pod zdechłym Azorem ...albo jak kto woli sosnowa a my tu jeszcze o pogrzebach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałam się do łez,pod choinkę dostałam piękny zestaw kosmetyków France,w zestawie w pięknym opakowaniu,3 tubki i jedna butelka.Jadąc do De wzięłam tubkę najmniejszą zerknęłam aha krem do rąk chyba,no i właśnie chyba,smarowałam dłonie 3 tyg,piękny zapach,i wiecie co teraz siedzę,i czytam na tej tubce a to odżywka do włosów,i jak tu nie uczyć się języków,ale dłonie mam piękne ,od dziś polecam zamiast kremu do rąk odżywkę do włosów,super.Ale wiem że najpierw trzeba czytać bo nie daj boże jakim kremem do depilacji posmarowałabym włosy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeryKy napisał:

Z Gewerby to nawet chyba nie są odprowadzane. Tylko zdrowotna składka.Na emeryture trzeba płacić dodatkowo.

Zdrowotna ważna w Niemczech na czas pracy. W czasie wolnego w Polsce bez żadnego ubezpieczenia.

Nie wiem czy rodzina może płacić do ręki czy musi być na konto?

Może płacić do ręki ...może płacić na konto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ewa ...przepisy nijak mają się do tego . Mój najstarszy z aktem zgonu brata i rachunkiem przedstawionym przez firmę p. poszedł do księgowej i ona tym się zajęła . Myśmy tylko zapłacili to co ponad zasiłek na rachunku było ...a było tego jeszcze o ho ..hooo . Po jakimś tygodniu , może dwóch najmłodszy wstąpił do tej firmy zapytać , czy wpłynęły pieniądze z ZUS-u  i wszystko . ZUS nie da pieniędzy do ręki na piękne oczy , tylko trzeba okazać się rachunkami . Nie uwierzę , że mając takowe ZUS nie chce wypłacić należnych za pochówek pieniędzy ....

A dajta kuźwa już spokój ...i ja też ...bo pogoda pod zdechłym Azorem ...albo jak kto woli sosnowa a my tu jeszcze o pogrzebach .....

Masz racje....przejdźmy na seks :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Malina 1 napisał:

Uśmiałam się do łez,pod choinkę dostałam piękny zestaw kosmetyków France,w zestawie w pięknym opakowaniu,3 tubki i jedna butelka.Jadąc do De wzięłam tubkę najmniejszą zerknęłam aha krem do rąk chyba,no i właśnie chyba,smarowałam dłonie 3 tyg,piękny zapach,i wiecie co teraz siedzę,i czytam na tej tubce a to odżywka do włosów,i jak tu nie uczyć się języków,ale dłonie mam piękne ,od dziś polecam zamiast kremu do rąk odżywkę do włosów,super.Ale wiem że najpierw trzeba czytać bo nie daj boże jakim kremem do depilacji posmarowałabym włosy.

A włosy na dłoniach Ci nie wyrosły ? :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

I zazdrościły mnie niejedne zawistnice, tego wylegiwania i leniuchowania w domowych pieleszach :przekleństwa:  I przyjdzie mi czas na obczyznę się udać....bruk obcy wycierać...i geldy zarabiać :smutek: Anno domini...w czwartek ta hekatomba nastąpi >:( Już łapki mi latają i do otwierania kufra, tudzież pakowania się zabierają :haha:" Nie kcem, ale muszem"...parafrazując zdobywcę Nobla rzeknę :szydera: 

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malina 1 kiedyś umyłam włosy tylko odżywką do włosów ,,i jaka byłam wsciekła ,co to za jakiś tłusty szampon a gdzie piana itd, patrzę i czytam czym ja umyłam,,każdemu wszystko się może zdarzyć:szydera: a teraz wyobraż sobie jakie stópki by były gładziutkie,,smarując je odżywką do włosów, warto spróbować,,hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

@Malina 1 kiedyś umyłam włosy tylko odżywką do włosów ,,i jaka byłam wsciekła ,co to za jakiś tłusty szampon a gdzie piana itd, patrzę i czytam czym ja umyłam,,każdemu wszystko się może zdarzyć:szydera: a teraz wyobraż sobie jakie stópki by były gładziutkie,,smarując je odżywką do włosów, warto spróbować,,hahahha

No na pewno przetestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...