Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry popołudniowo.Miłej niedzieli kochani.

Dzień dobry popołudniowo kochana ....i vice versa:cmok:...Ja już też mam wolne do 18.30 . Dopiję kawę i idę na spacer . Dziś nie idę na ogrody zamkowe ...chociaż przecudne miejsce ...idę , chcę zobaczyć tutejszy cmentarz żydowski . Miasto jest świetnie oznakowane , więc nie ma strachu , że będę pytała o drogę powrotną ...bo strzałki wskazują dokładnie , niczym jak w grze w podchody ;)...Trochę zaczęło się chmurzyć , ale wezmę ze soba parasolkę . Połażę chociaż z 1.5 godziny ...może 2 ...Pauza dwugodzinna uplywa mi szybko , ale jak mam półdniówkę wolną to już nie bardzo . Trzeba wyjść z nory ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Napluj w dłonie  i potrzyj, ale tak porządnie to zrób !!!:szydera:. Efekt murowany. Ręce nie będą puste:szydera:, tylko mokre :szydera:. Może być ?

A żebyś Ty nigdy więcej mleka się nie napiła ! :grzmotnąć:

 

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Teresadd napisał:

Trochę mi brak rozgraniczenia w domu i na wyjeżdzie i na konkretne topiki.Wszyscy wszystko piszą w rozmowach przy kawie i jak ktoś ,coś konkretnego tu napisze ,to zaraz wszystko ginie w ilości postów.No ,ale chyba muss się już przyzwyczaić.

oj, tam, oj tam.....Zawsze można wrócić do tematu. Masz pytania: wal z mostu o każdej porze dnia i nocy. Nikt za złe tego nie weźmie. Najwyżej zrobimy powtórkę z rozrywki z nowymi komentarzami :tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A żebyś Ty nigdy więcej mleka się nie napiła ! :grzmotnąć:

 

A za co ty tak @Heidi tłuczesz?  :haha: Poradziła dziewczyna jak umiała....:szydera: Pretensje miej do siebie...po co kłamiesz o pustych łapkach? :ostrzegam: Toć rajstopek nawieziesz co niemiara. ..a i może zamrażarkę jakąś....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry popołudniowo kochana ....i vice versa:cmok:...Ja już też mam wolne do 18.30 . Dopiję kawę i idę na spacer . Dziś nie idę na ogrody zamkowe ...chociaż przecudne miejsce ...idę , chcę zobaczyć tutejszy cmentarz żydowski . Miasto jest świetnie oznakowane , więc nie ma strachu , że będę pytała o drogę powrotną ...bo strzałki wskazują dokładnie , niczym jak w grze w podchody ;)...Trochę zaczęło się chmurzyć , ale wezmę ze soba parasolkę . Połażę chociaż z 1.5 godziny ...może 2 ...Pauza dwugodzinna uplywa mi szybko , ale jak mam półdniówkę wolną to już nie bardzo . Trzeba wyjść z nory ...

Trochę miałam gości w domu ,ale już cisza spokój.Jutro idę na badania do szpitala.Pora zrobić porządek z jelitami.

Relaksuj się Basiu ,bo to jest bardzo ważne w naszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, awe59 napisał:

Ja mam jakiś syndrom choroby dwubiegunowej.....raz euforia a innym razem doł....już za długo tu siedzę a do odsiadki jeszcze prawie miesiąc...mam nadzieję, ze jakoś dotrwam....ot....chociażby dziś....obiad na stole a babka idzie do łazienki i siedzi tam 20 min....powiedziałam sobie.....aaa goowno ! nie przejmuje się tym....będzie jadła zimne !

Ale jak wreszcie dotarła do stołu to oczywiście zapytałam czy mam podgrzać bo już wystyglo.....

Są takie chwile, że mam mordercze instynkty i zaraz mi sie zapala czerwona lampka, że wredna @ ze mnie.....:grzmotnąć: bo takiej bezkonfliktowej i mało wymagającej Pdp jeszcze nie miałam.....

kiedys mi ktos powiedzial ze w chwili kiedy opiekun znielubi swojego pdp to znak ze powinien zlozyc wypowiedzenie i zjechac...tzw czas na odparowanie lub calkowita zmiane miejsca..."zamieszkania"......w sumie to my w nimi prawie mieszkamy co nie?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@awe59....Mam podobnie , tylko w innej sytuacji ....Mój PDP-ny bardzo długo spędza czas w łazience podczas toalety porannej i wieczorowej .... Czyścioch ...wszystko pomaluśku ...ręce zawodowo , czyli jak chirurg przed operacją . Palce rozczapirzone ...namydlone ręce do łokci ....później płukanie w/w bez dotykania ...i tak na samych rękach zlatuje z 15 minut ....Jak już nadchodzi czas golenia to w duchu robię ufffff....ale to tylko pozory , bo golić go trzeba bardzo dokładnie ....sprawdza , czy aby coś jeszcze nie kłuje na twarzy ...Dużo by pisać , ale też tłumaczę sobie " durna babo , gdzie będzie ci lepiej "dr. dla mnie niczym miód .... dla mieszkającej wyżej córki ....oho ...ho ...zaraźnik jakich mało czyt. aktor - podlizna -terrorysta .....ale to przecież  już nie moja brocha ....Ktoś ( nie chce mi się cofać ....chyba @Mirelka1965 ) napisał o 42 godzinach tygodniowo zastanowiłam się ...policzyłam swoje , takiej prawdziwej pracy i chyba ze 30 -35 ( ? ) to może w tygodniu  uzbiera się u mnie......A te niedzielne msze ....z telefonem w łapie ...to jakoś przetrzymam xd...Oby tylko nic nie popsuło się tutaj ....będzie git .

moja droga basiek...ja tez wyliczylam mezowi pdp ze moj tydzien pracy to....6 dni po 17 godzin po odjeciu przerwy i wolnej  srody...zamknal sie..

w obecnej umowie mam diety na dzien /noc ale nie mam ilosci godzin w tygodniu ..owszem prawo niemieckie stanowi inaczej...ale ja...przynajmniej ja..jestem zatrudniona w polskiej firmie...i mnie podlegam prawu polskiemu...o ile pamietam u naszej kolezanki bylo chyba inaczej..to byl zapis w umowie o ilosci godzin i to daje opiekunowi prawo do negocjowania nadgodzin..niekoniecznie zamiany na wolne..bo co w tym wolnymi mozna w koncu zrobic..lepiej kaska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochowaliscie sie wszyscyO.o...no w koncu przerwa...na swoja musze poczekac..

moje dziewcze zmianowe  sie polozylo bo zmeczone wiec ja mam babke pod swoja opieka..

po 16ej wyoadam na rower....

jutro cytadela w spandau ...nastepnym krokiem jest brama brandenburska...i to wszystko niedaleko od ciebie ericzko

ale mamy czas ..ty sie ogarniaj powoli a jak juz jak i co bedzie ci wadome...wiesz jak mnie znalezc:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lucyna.beata napisał:

kiedys mi ktos powiedzial ze w chwili kiedy opiekun znielubi swojego pdp to znak ze powinien zlozyc wypowiedzenie i zjechac...tzw czas na odparowanie lub calkowita zmiane miejsca..."zamieszkania"......w sumie to my w nimi prawie mieszkamy co nie?

A ja lubie te moja Princesse.....ale juz mnie zaczyna czasami draznic.....:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@awe59....Mam podobnie , tylko w innej sytuacji ....Mój PDP-ny bardzo długo spędza czas w łazience podczas toalety porannej i wieczorowej .... Czyścioch ...wszystko pomaluśku ...ręce zawodowo , czyli jak chirurg przed operacją . Palce rozczapirzone ...namydlone ręce do łokci ....później płukanie w/w bez dotykania ...i tak na samych rękach zlatuje z 15 minut ....Jak już nadchodzi czas golenia to w duchu robię ufffff....ale to tylko pozory , bo golić go trzeba bardzo dokładnie ....sprawdza , czy aby coś jeszcze nie kłuje na twarzy ...Dużo by pisać , ale też tłumaczę sobie " durna babo , gdzie będzie ci lepiej "dr. dla mnie niczym miód .... dla mieszkającej wyżej córki ....oho ...ho ...zaraźnik jakich mało czyt. aktor - podlizna -terrorysta .....ale to przecież  już nie moja brocha ....Ktoś ( nie chce mi się cofać ....chyba @Mirelka1965 ) napisał o 42 godzinach tygodniowo zastanowiłam się ...policzyłam swoje , takiej prawdziwej pracy i chyba ze 30 -35 ( ? ) to może w tygodniu  uzbiera się u mnie......A te niedzielne msze ....z telefonem w łapie ...to jakoś przetrzymam xd...Oby tylko nic nie popsuło się tutaj ....będzie git .

Ja musze policzyc ile ja mam takiej prawdziwej pracy dziennie.....ale chyba jeszcze mniej od Ciebie.

Ja jestem uziemiona poniekąd stąd mnie tak wszystko ostatnio mierzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

daj jej pic wiecej i zobacz mniej wiecej ile wypije a ile wysiusia...roznica okolo 300ml musisz odliczyc na tzw funkcjonowanie , moga to byc tez nereczki albo cukier...wszystko razem sie laczy,,,moze sol podjada????:d

Pozamiatane. 

To znaczy paleczke przejeli fachowcy. Moj pyszny obiadek nie zostal zjedzony, ale tragedii nie ma, jak mawia blondi.

Zaczely sie problemy, wiec molestowalam synkow bez zahamowan.

Zdecydowali, ze do szpitala mam wiezc, jeden tam bedzie czekal.

Jeszcze na swiatlach stalam juz mi dzwonil, gdzie jestem i co z Mutti.

Nawet nie parkowalam, tylko zatrzymalam sie przy nim, ale niestety, kazal mi poszukac miejsca parkingowego i przyjsc.

I procedury od poczatku musialam przetrwac, wszystkie wywiady tez(gwiazdorzylam jak diabli kaleczac ten piekny jezyk ichni:szydera:), bo syn oswiadczyl, ze ja przebywam z mama 24 godziny i to ja wszystko wiem.

EKG nie tak zle, krew ok, cisnienie ponad 160, tyle dostrzeglam.

Alutka zostala jednak na  obserwacji.

Powiedzialam , ze ze spaceru musialysmy wrocic, bo jej sie zle zrobilo, a doktorek synkowi nadmienil, ze mamusia po szpitalu wrocila do domowej aktywnosci i zaczely sie problemy. 

Synek dostrzegl jednak pozytywy tego wszystkiego, bo po moim wyjezdzie Mutti jedzie na urlop z jego zona i zdazy sie wychorowac:d

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Pozamiatane. 

To znaczy paleczke przejeli fachowcy. Moj pyszny obiadek nie zostal zjedzony, ale tragedii nie ma, jak mawia blondi.

Zaczely sie problemy, wiec molestowalam synkow bez zahamowan.

Zdecydowali, ze do szpitala mam wiezc, jeden tam bedzie czekal.

Jeszcze na swiatlach stalam juz mi dzwonil, gdzie jestem i co z Mutti.

Nawet nie parkowalam, tylko zatrzymalam sie przy nim, ale niestety, kazal mi poszukac miejsca parkingowego i przyjsc.

I procedury od poczatku musialam przetrwac, wszystkie wywiady tez(gwiazdorzylam jak diabli kaleczac ten piekny jezyk ichni:szydera:), bo syn oswiadczyl, ze ja przebywam z mama 24 godziny i to ja wszystko wiem.

EKG nie tak zle, krew ok, cisnienie ponad 160, tyle dostrzeglam.

Alutka zostala jednak na  obserwacji.

Powiedzialam , ze ze spaceru musialysmy wrocic, bo jej sie zle zrobilo, a doktorek synkowi nadmienil, ze mamusia po szpitalu wrocila do domowej aktywnosci i zaczely sie problemy. 

Synek dostrzegl jednak pozytywy tego wszystkiego, bo po moim wyjezdzie Mutti jedzie na urlop z jego zona i zdazy sie wychorowac:d

 

tia...znam to z autopsji...dzieci wiedza mniej niz opiekun...no ale takie realia....

obserwacja twojej alutce nie zaszkodzi a ty odetchniesz moze przez moment..

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kible na Bahnhofie drogie ...a ...sikać trzeba ;)...9 godzin zwiedzać katedrę to przesada . I tak ...Bahnhof ...kawa ...siku ...kawa...siku ...i ojrasy poszszlyy w ...a właściwie z ...odwrotnie jakby 

O tak osikanej katedrze jeszcze nie slyszalam:szydera:

Jesli tylko nadarzy mi sie okazja to sprawdze ja i kibelki:szydera:, chociaz wiem, ze kultury tam nie znajde i nikt per Madame do mnie nie powie:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

tia...znam to z autopsji...dzieci wiedza mniej niz opiekun...no ale takie realia....

obserwacja twojej alutce nie zaszkodzi a ty odetchniesz moze przez moment..

 

Jezeli po wysilku jest cos nie halo, to moze synkowie chociaz zrozumieja jaka gimnastyka dla mamusi jest odpowiednia, bo na pewno nie tance po 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdobiłam sobie ciszę poobiednią  tzn borsuk hi hi hi spi..obok mnie. A JA HAHAHA klepie tu Z zWamj. :donos:Moj synek taki mamusi  24 letni

 wlasnie wrócil z egzaminu...bo jego celem jest mgr.inz.lotnictwa ...ooo i musielismy to uczcić ,bo do przodu jeden ważny egzamin.a ile jeszcze to chyba nie chce mnie stresować.Hmmm.spotykał się z fajną dziewczyną 3 lata ja ją już zdążyłam polubić fajna taka miła czarnulka...i co mu sie w niej nie podobało..teraz przyszła blondynka,włosy po pas...a potem nogi,nogi,nogi. Hm hm gm a czemu nie chciał tej brunetki?   powiedział ze da mi nr. tel.  do niej to moze sie dowiem..ach ta młodzież 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

O tak osikanej katedrze jeszcze nie slyszalam:szydera:

Jesli tylko nadarzy mi sie okazja to sprawdze ja i kibelki:szydera:, chociaz wiem, ze kultury tam nie znajde i nikt per Madame do mnie nie powie:szydera:

Bo jeszcze mało słyszałaś ....Patrzta ją ....Madame ...Paryżanka ...za pięć dwunasta :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

O tak osikanej katedrze jeszcze nie slyszalam:szydera:

Jesli tylko nadarzy mi sie okazja to sprawdze ja i kibelki:szydera:, chociaz wiem, ze kultury tam nie znajde i nikt per Madame do mnie nie powie:szydera:

Po co ci katedra, po ci kibelki....chodź tutaj...wszędzie mówią mi Madame...taki dwujęzyczny kulturalny naród...na ulicy, w sklepie....sikać nie muszę żeby to usłyszeć....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piękny słoneczny gorący dzień,toż to już tak smaży od mojego przyjazdu, wiecie co robię? Piję ,piję i mało tego to piję wino:wino:,4dni w Ihringen jest Weinfest,,,co tu się dzieje,to trzeba zobaczyc na żywo,muzyka i zespoły do wyboru,a o winie nie wspomnę,ubieram sie tylko i pindrze,na imprezy,,,basen mam duzy i woda super,urlopuje się dalej,ale powiem szczerze,,mam dosc już urlopów ,,,,za dużo tych atrakcji,,za dużo,,,brakuje czasu na laptopka,bo w Camperze sauna za darmo,namiot też nagrzany,wiec wybywamy rano a wracamy noca po winowej imprezie,,,

Buzki dla Wszystkich pracusiow i leniusiow ,:love:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blondi napisał:

Witam w piękny słoneczny gorący dzień,toż to już tak smaży od mojego przyjazdu, wiecie co robię? Piję ,piję i mało tego to piję wino:wino:,4dni w Ihringen jest Weinfest,,,co tu się dzieje,to trzeba zobaczyc na żywo,muzyka i zespoły do wyboru,a o winie nie wspomnę,ubieram sie tylko i pindrze,na imprezy,,,basen mam duzy i woda super,urlopuje się dalej,ale powiem szczerze,,mam dosc już urlopów ,,,,za dużo tych atrakcji,,za dużo,,,brakuje czasu na laptopka,bo w Camperze sauna za darmo,namiot też nagrzany,wiec wybywamy rano a wracamy noca po winowej imprezie,,,

Buzki dla Wszystkich pracusiow i leniusiow ,:love:

ooop a jakie wino siorbiesz? Ja lubię semi sweet red:wino:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaziłam dzisiaj trochę i doszłam do wniosku , ze jednak w niedziele i święta będę siedzieć w domu ...na doopie ...Smutno jakoś jak łazi się samemu . Co z tego , że piękne miasto ...co z tego , że piękny park ..ogrody wokół zamku jak łazi się jakoś tak bez celu . Jakaś chandra mnie złapała . W dzień powszedni to co innego ...ludzie spacerują w grupach i samotnie . Nie odczuwa się wtedy tak bardzo , że też jest się samotnym ....Do dupy to wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...