Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Heidi napisał:

Witam już nocką.

Melduję, że już po spotkaniu 3-go stopnia w pierwszym dniu świąt Wigilinych, w jednym z mieszkań opiekunki w Ddorf. Pięć polskich kobiet podzieliło się opłatkiem, pośpiewało polskie kolędy, pojadło tradycyjne potrawy, rozgrzały się wyjątkowym trunkiem z certyfikatem jego pochodzenia. Było bardzo miło i serdecznie. Sianko, światło świecy, gałązki igliwia ociepliły klimat świąt :oklaski:.

Kocham poznawać nowych ludzi, każdy z nich daje jakieś nauki na przyszłość. Jest o czym myśleć, jest nowa wiedza, jest i perspektywa. 

Jest i kosmiczna pamiątka  w postaci gwiazdy własnoręcznie przez koleżankę wykonana, która to gwiazda szybko zawisła wyeksponowana do oczu domowników. Pięknie teraz sobie dynda dając świadectwo miłości bliźneigo.

Dziękuję :cmok:

Też dziękuję Dorotko , że dopełniłaś swoją osobą/ osobowością naszą grupkę opiekunek szczęśliwych i co tu dużo gadać-wyjątkowych :oklaski::769_heart:Moje pierwsze święta na obczyźnie też są piękne i też między innymi,  to nasze kolędowanie przyczyniło się do tego. Życzyłabym każdej opiekunce pracującej w ten czas,  takiej atmosfery i takich warunków do przeżywania świąt, pomimo pracy. Przesyłam wszystkim swoją radość i dużo radości życzę ☺

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Uwaga, uwaga -to dzieje się naprawdę!Że świąteczną wizytą przyjechała druga latorośl pdp. ze swoją małżonką.Na dzień dobry wręczyli bombonierkę pdp.mnie pozdrowili świątecznie .Do kawy i ciasta stanęły 3 nakrycia ,o 3 /słownie trzech/ kawałkach ciasta, nie wspomnę.Siedzę sobie na górze.Nadeszła porą kolacji ,zeszłam na dół i...stoją 3 talerze ,coś się gotuje.Usłyszałam,że to tradycyjne "coś tam". Wyjęłam z lodówki sałatkę zrobioną własnoręcznie,nałożyłam sobie na talerz i powiedziałam żeby się poczęstowali.Poszłam "do siebie".:szok:

I ...sosna!.

Dodam tylko cytat,:"Jasiu pisz, chamstwo się szerzy..."

 

jezeli sa tepi to nie zajarza i zezra saatke ..jezeli maja jakikolwiek poziom inteligencji dostawia kolejny talerz i zaprosza cie do stolu..ty pokazalas im ze potrafisz sie zachowac...

przykre ot co...ale grunt to nie znizac sie pewnego poziomu i szacunek dla samego siebie zachowac...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przemknelam swoim stalowym mustangiem  przez moje kochane miasto lukajac bokiem na dachy starowki i kopule bazyli mariackiej ....sliczne iluminacje...cudnie oswietlone nowe centrum handlowe i tak sie chyba dzisiaj zapakuje trajtkiem podskocze bo z parkowaniem problemy moga byc okrutne....wczoraj spacer plaza dzisiaj w druga strone

milego poranka smacznej kawusi pogodnego nastroju

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

No...to jestem znowu :oklaski: Przeczytałam te groźby sprzed paru godzin i teraz się zastanawiam, czy już moje kolejne, opiekunkowo-forumowe prezenty są w drodze, że tak umilkły? :haha:Mam taką zasadę, że nie chwalę się drzwiami otwartymi szeroko dla gości...bo to kłamstwo by było :haha:Zimę mamy i nie zarobiłabym na rachunki gaz przy takiej metodzie :szydera: Niemniej jednak, kto do drzwi zadzwoni wpuszczony i ugoszczony będzie :oklaski: Zatem drogie @ i @iszony....pakować odwłoki w dostępne wam środki lokomocji i do Gdyni gnajcie...gdzie jeszcze na wygwizdowie śnieg leży :oklaski: Zobaczycie jak wyglądają "białe Święta" :szydera:

a masz namioty w razie w....miejsce na ogrodzie jest wiec jak towarzystwa ci zjedzie to masz pole biwakowe z oczkiem wodnym i to pod oknem:szydera:?

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucyna.beata napisał:

a masz namioty w razie w....miejsce na ogrodzie jest wiec jak towarzystwa ci zjedzie to masz pole biwakowe z oczkiem wodnym i to pod oknem:szydera:?

Pole namiotowe zimą? :haha: Mogłoby to być ciekawe doświadczenie...dla biwakujących :szydera: Chyba jednak materace na podgrzewanej podłodze są lepszym rozwiązaniem, a na staw można popatrzeć przez okno :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Pole namiotowe zimą? :haha: Mogłoby to być ciekawe doświadczenie...dla biwakujących :szydera: Chyba jednak materace na podgrzewanej podłodze są lepszym rozwiązaniem, a na staw można popatrzeć przez okno :szydera:

Jak popróbujemy nalewek to materace najodpowiedniejsze będą do spania ....już niżej upaść / spaść / nie będzie można . Wygodnie będzie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świąteczny poranek nastał, a wczorajsza jego "magia" została przez noc strawiona :haha:Można zaczynać kolejny "magiczny" dzień :szydera: Standardowo hoboczek stoi na podorędziu, szlugasek za mną, za okno nie wyglądam, na termometr obraziłam się dzisiaj, czyli dzień jak co dzień :oklaski: Nareszcie idzie ku lepszemu :haha: No, bo ileż można jeść? No ileż? :szydera: Nic to...damy radę, a tymczasem radujmy się, póki czas, bo przyjdzie nam na kolejną "magię Świąt" czekać cały rok :haha:  A tymczasem odrobina ruchu w ten "magiczny" czas się przyda i świętować można dalej437924071_powitach.gif.a6a65cc2732b2db0f00cd5a8b1f248e9.gif Miłego dnia życzę :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .....

Święta , święta i po ..... Dziś , dość wcześnie , bo po 10-tej godzinie wracam do siebie . Po południu jeszcze odwiedzę moją miejscową siostrę i z odwiedzinami na teraz , na ten krótki urlop już będzie szluss . Inaczej nie może być , bo nie odpocznę a trzeba będzie wracać na roboty ...i tak w kółko ...

Miłego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie w ten świąteczny jeszcze poranek.

Mirelka już dokablowała żeśmy się spotkały. Co prawda na chwilkę tylko ale jednak. :oklaski:Troszkę czasu w te święta spędziłam w samochodzie ale już jestem z powrotem w domu z rodzinką. Wnuki to fajny wynalazek ale jeszcze fajniejszy to mamuśki wieczorem kiedy babcia ma dość i chce do łóżeczka a wnuki nawet o tym nie myślą. :szydera:

Pomimo pozostawienie dwóch kotów z choinką samych w domu na prawie dwa dni, choinka stoi a koty zachowały życie. :haha:Jeszcze kilka dni możemy świętować, ja na pewno będę bo nic nie gotuję, tyle jedzonka jeszcze zostało. Tradycja. :haha:

Szczególne :cmok:dla tych co na obczyźnie ten czas spędzają. Nie jest to łatwe ale różnie w życiu bywa więc czasem się trafi w ten czas pracować...

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Jak cudownie smakuje kawa gdy ma się świadomość,że po jej wypiciu nie trzeba NIC :haha: .No może nie tak całkiem nic,muszę dziś wcisnąć w rodzinę to co było "nie ruszaj,to na święta" :szydera:

Ale to później,teraz jeszcze moje przyszłe ofiary śpią nieświadome tego co je czeka :haha:a ja mogę spokojnie wypić kawę i poplotkować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie w ten świąteczny jeszcze poranek.

Mirelka już dokablowała żeśmy się spotkały. Co prawda na chwilkę tylko ale jednak. :oklaski:Troszkę czasu w te święta spędziłam w samochodzie ale już jestem z powrotem w domu z rodzinką. Wnuki to fajny wynalazek ale jeszcze fajniejszy to mamuśki wieczorem kiedy babcia ma dość i chce do łóżeczka a wnuki nawet o tym nie myślą. :szydera:

Pomimo pozostawienie dwóch kotów z choinką samych w domu na prawie dwa dni, choinka stoi a koty zachowały życie. :haha:Jeszcze kilka dni możemy świętować, ja na pewno będę bo nic nie gotuję, tyle jedzonka jeszcze zostało. Tradycja. :haha:

Szczególne :cmok:dla tych co na obczyźnie ten czas spędzają. Nie jest to łatwe ale różnie w życiu bywa więc czasem się trafi w ten czas pracować...

no sluchy mnie doszly fakt...tak daleko a tak blisko..i dobrze ze sie udalo wam te kilka slow zamienic

a ze pare  minut to spotkanie trwalo...niewazne....grunt ze sie udalo

dobrze ze koty przezyly..wiesz animalsi i te sprawy

milego rowniez ci zycze

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :cmok:

Lodówka pęka w szwach.....wszyscy tez pękają z przejedzenia....pogoda brzydka, pada deszcz i pizga.....nie ma gdzie spalić tych kalorii....jeszcze trzeba przeżyć dzisiejszy dzień bez problemów gastrycznych....I wrócimy do rzeczywistości :d

Miłego świętowania kochani  :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Pole namiotowe zimą? :haha: Mogłoby to być ciekawe doświadczenie...dla biwakujących :szydera: Chyba jednak materace na podgrzewanej podłodze są lepszym rozwiązaniem, a na staw można popatrzeć przez okno :szydera:

mazzury-challenge.jpg.78bc6dcfa8613c58314f603c4475bde8.jpgwprawdzie bez ogrzewania podlogowego...ale tzw biozQoktkqTURBXy84Y2M2MDNjZTUyMDA5MjIxMWE2N2Y1ODBiMTY3ZGZhNy5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.thumb.jpg.31da43dfdd70511feeb314e8d2b738cd.jpgnawet forma tzw szybkiej mikrofalowki by sie znalazla

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...