Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam czasu dreptac po stosownych watkach wiec mnie tu nie krzyczec daje tam gdzie najwiecej czytaczy jest

jako ze koniec roku sie zbliza podaje info jakie mnie w rece wpadlo od mojego beratera ..moze niektorym sie przyda przy negocjowaniu stawek z firmami...

Ab 01.01.2019 darf in keine Branche weniger als der Mindestlohn bezahlt werden.

Dieses gilt für alle Personen die in Deutschland ihre Arbeit ausführen.2061782903_image1.png.1ece7630c8c0870c8586beab57ec1bba.png

Bei einen Arbeitsaufwand von 40 Std./Woche gleichmäßig verteilt über alle 7 Tage = 5,71 Std/Tag

ist bei einen Mindeststundenlohn von 9,19 Euro der monatliche Lohn einer 31 Tage Monat

=>  31 x 5,71 x 9,19 Euro = 1626,72 Euro.

 

a i to nie zalezy od stopnia zajomosci jezyka oraz np braku doswiadczenia w zawodzie opiekuna..zasranym obowiazkiem jest minimalna placa ze strony agencji ...albo nadgodziny

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

nie mam czasu dreptac po stosownych watkach wiec mnie tu nie krzyczec daje tam gdzie najwiecej czytaczy jest

jako ze koniec roku sie zbliza podaje info jakie mnie w rece wpadlo od mojego beratera ..moze niektorym sie przyda przy negocjowaniu stawek z firmami...

Ab 01.01.2019 darf in keine Branche weniger als der Mindestlohn bezahlt werden.

Dieses gilt für alle Personen die in Deutschland ihre Arbeit ausführen.2061782903_image1.png.1ece7630c8c0870c8586beab57ec1bba.png

Bei einen Arbeitsaufwand von 40 Std./Woche gleichmäßig verteilt über alle 7 Tage = 5,71 Std/Tag

ist bei einen Mindeststundenlohn von 9,19 Euro der monatliche Lohn einer 31 Tage Monat

=>  31 x 5,71 x 9,19 Euro = 1626,72 Euro.

Super....poproszę o przesłanie mi na telefon...będę wszystkim pdp i ich rodzinom pokazywać :oklaski: I niech któryś podskoczy...:szydera: I to samo agenturki :oklaski: Jest bat...nareszcie...:oklaski: Ale mimo wszystko załóż stosowny wątek, bo tu zniknie w czeluściach plotek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wesoly acent...kto z was pije kawe movenpick????

wczoraj przy wieczornej toalecie babki az mnie zatkalo....dobrze ze szczena na glebe nie wylatala bo obciach by byl..

otoz w dunskim slangu nazwa "moven pick" to nic innego jak....penis samca mewy....wyobrazilam sobie jak np u szydlowskiego prosze o kawe....z penisa mewy....mysle ze mina kelnera bylaby bezcenna:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucyna.beata napisał:

a teraz wesoly acent...kto z was pije kawe movenpick????

wczoraj przy wieczornej toalecie babki az mnie zatkalo....dobrze ze szczena na glebe nie wylatala bo obciach by byl..

otoz w dunskim slangu nazwa "moven pick" to nic innego jak....penis samca mewy....wyobrazilam sobie jak np u szydlowskiego prosze o kawe....z penisa mewy....mysle ze mina kelnera bylaby bezcenna:szydera:

:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Super....poproszę o przesłanie mi na telefon...będę wszystkim pdp i ich rodzinom pokazywać :oklaski: I niech któryś podskoczy...:szydera: I to samo agenturki :oklaski: Jest bat...nareszcie...:oklaski: Ale mimo wszystko załóż stosowny wątek, bo tu zniknie w czeluściach plotek... 

eee..yyyy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lucyna.beata napisał:

nie mam czasu dreptac po stosownych watkach wiec mnie tu nie krzyczec daje tam gdzie najwiecej czytaczy jest

jako ze koniec roku sie zbliza podaje info jakie mnie w rece wpadlo od mojego beratera ..moze niektorym sie przyda przy negocjowaniu stawek z firmami...

Ab 01.01.2019 darf in keine Branche weniger als der Mindestlohn bezahlt werden.

Dieses gilt für alle Personen die in Deutschland ihre Arbeit ausführen.2061782903_image1.png.1ece7630c8c0870c8586beab57ec1bba.png

Bei einen Arbeitsaufwand von 40 Std./Woche gleichmäßig verteilt über alle 7 Tage = 5,71 Std/Tag

ist bei einen Mindeststundenlohn von 9,19 Euro der monatliche Lohn einer 31 Tage Monat

=>  31 x 5,71 x 9,19 Euro = 1626,72 Euro.

 

a i to nie zalezy od stopnia zajomosci jezyka oraz np braku doswiadczenia w zawodzie opiekuna..zasranym obowiazkiem jest minimalna placa ze strony agencji ...albo nadgodziny

tu płaca mnimalna jest z podziałem na branże i landy,płaca minmalna dla opieki jest powyżej 10e,ale są to kwoty brutto ,jeśli ktoś na umowie niemieckiej może się domagać i stawki i ilości godzin pracy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maras1 napisał:

tu płaca mnimalna jest z podziałem na branże i landy,płaca minmalna dla opieki jest powyżej 10e,ale są to kwoty brutto ,jeśli ktoś na umowie niemieckiej może się domagać i stawki i ilości godzin pracy

i tak i nie....pamietaj ze zgodnie z dyrektywa unijna nas obowiazuja przepisy prawa kraju w jakim wykonujemy swoje obowiazki ale o tym na pewno wiesz...poza tym skoro doradca podatkowy obeznany w niemieckim prawie mi daje takie info to zakladam ze jest to zrodlo wiarygodne ...napewno prawo niemieckie zna lepiej ode mnie a co za tym idzie jego ulomnosci mocne strony i slowa niewypowiedziane a majace zastosowane - ...zwa je czasami kruczkami prawnymi , wiec  skoro berater twierdzi ze dotyczy to wszystkich branz to dla mnie tak jest...w korpo  tego sie nauczylam...zakladam ze stopien wtajemniczenia odpowiada wiarygodnosci beratera krotko mowiac ma kompetencje tak twierdzic a ja mam napismie

a serio

mi chodzi o udostepnie tej informacji tym ktorzy beda chcieli z niej skorzystac ..a forum czytaj przerozni ludzie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lucyna.beata napisał:

i tak i nie....pamietaj ze zgodnie z dyrektywa unijna nas obowiazuja przepisy prawa kraju w jakim wykonujemy swoje obowiazki ale o tym na pewno wiesz...poza tym skoro doradca podatkowy obeznany w niemieckim prawie mi daje takie info to zakladam ze jest to zrodlo wiarygodne ...napewno prawo niemieckie zna lepiej ode mnie a co za tym idzie jego ulomnosci mocne strony i slowa niewypowiedziane a majace zastosowane - ...zwa je czasami kruczkami prawnymi , wiec  skoro berater twierdzi ze dotyczy to wszystkich branz to dla mnie tak jest...w korpo  tego sie nauczylam...zakladam ze stopien wtajemniczenia odpowiada wiarygodnosci beratera krotko mowiac ma kompetencje tak twierdzic a ja mam napismie

a serio

mi chodzi o udostepnie tej informacji tym ktorzy beda chcieli z niej skorzystac ..a forum czytaj przerozni ludzie

na polskiej umowie w niemczech jesteś na delegacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margaritka napisał:

Nie wiem skąd wzięła się Inez w moim okienku powitalnym ? . Witam wszystkich i miłego popołdnia życzę , zwłasza świętującym

Ja też nie wiem skąd wzięła się @INEZ w Twoim okienku powitalnym :| ja w tym "palców nie maczałam " winnego tym razem musisz poszukać gdzie indziej .Można jednak przypuszczać ,że mój nick sama sobie tam wpisałaś. Najlepszym rozwiązaniem według mnie  było wpisać przed @INEZ ND i było by po kłopocie albo po prostu usunąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

na polskiej umowie w niemczech jesteś na delegacji

zapewniam cie ze nie kazdyjest delegowany z tych ktorzy byc moze beda chcieli skorzystac z tej informacji sa delegowani ...napisalam ze rozni czytaj forum ..rowniez ci ktorzy sa na niemieckich warunkacha albo na czarno itd...

mysle ze umieszczenie tego info nikomu nie zaszkodzi  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Mnie nie zaszkodzi na pewno bo od dawna nie przekraczam tego czasu pracy:$:haha: tylko z tą płacą mogło by być trochę lepiej u mnie znaczy się :)

ale glownie chodzi o nieprzespane noce dziewczyn o nie rspektowane faktu ze jak stolec z rana wolne ma byc i sosna...malo kto wie ze NAM SIe NALEZY .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata  jak o pewnych rzeczach nie wiedzą to trzeba im powiedzieć i to "na wejściu" zresztą nie ma się co dziwić jak telewizja "karmi "ich takimi filmami jak ten o Donacie to mają prawo nie wiedzieć przecież z ich agencji im nie powiedzą tylko obiecują im "złote góry" i "cuda na kiju".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...