Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma spokoju na tym swiecie, wiec u mnie na szteli tez nie.

Nie odebralam telefonu, ale goscie przybyli. Na szczescie moja komoreczka "musiala " sie ladowac:d i zostala przypieta kabelkiem w moim pokoju:haha:zanim ktokolwiek sie dowiedzial, gdzie przebywala.

Po przyjezdzie do Polski wyjme ta poniemiecka karte i bedzie spokoj.

Poniewaz obiad juz z Alutka gotowalysmy, wiec nikt nas nie wyciagal na sile, a goscie nawet kawy nie dostali, bo maszyna zepsuta.

Przekazalam najwazniejsze sprawy(instrukcje obslugi kalendarza z terminami) synowej, wiec moge sie pakowac.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luzia napisał:

Dzięki,  w sumie to na 1 - szy rzut oka to taki porządny ten rower

Mamy tu wielu milosnikow roweru,  ja tez lubie, ale chwilowo nie jezdze. Skad przybywasz?

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludziki kochane :d U mnie leżingu ciąg dalszy :d ale żeby nie było ..... jakiś tam obiadek ugotowałam :d

Nigdzie się dzisiaj nie wybieram , bo wyglądam mało wyjściowo :haha: Siedziałam pół dnia w ogrodzie i mościłam wygodne miejsce do leniuchowania . Panowie znieśli z góry huśtawkę i leżaczek , więc musiałam to wszystko odświeżyć . Piesek wczoraj wymęczył mnie i przy okazji siebie :szydera: a teraz leży padnięta . Już chyba uwierzyła , że zostanę z nią na jakiś czas i uspokoiła się trochę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Bycie opiekunem na ten przykład...:szydera: Też rajcuje (jak wypłata na konto wpływa),  też rozwija (poznajemy obce przekleństwa) i też bawi (jak wchodzimy na forum)...:szydera: To jest dopiero pasja i nałóg w jednym...:szydera:

no...szukamy tylko i wylacznie pozytywnych wrazen...w tym calym balaganie opieka zwanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos  nowych informacji na temat pracy w Alteheim , to z jednej strony byłam miło zaskoczona a z drugiej trochę rozczarowana . Wysokość pensji zależna jest od tego czy opiekunka więcej pracowała na nocnych zmianach i w weekendy   ale oscyluje w granicach 1300 euro . Jest to praca , którą polecałabym tym , którzy chcą na stałe mieszkać w D , ponieważ należy wynająć sobie mieszkanie . Wyżywienia w pracy też nie ma , więc kasy do skarpety raczej się na włoży  :( 

Do pracy nie są wymagane jakieś kursy , wystarczy doświadczenie w opiece poparte referencjami i język opanowany  w stopniu B1 . Nie ma dzwigania , wszędzie są lifty . Opiekunka ma do czynienia z różnymi pacjentami , ogólnie przyjęte jest , że nie pracuje się tylko na jednym oddziale , żeby opiekun  nie był obciążony psychicznie przez dementyków i Al ale miał również kontakt ze zdrowymi na umyśle seniorami . Na nocnym dyżurze przypada 50 seniorów na 1 opiekunkę ale ponoć nie jest ciężko . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Dzisiaj Chicia ma gości...jak co niedziela pitoleńców przyjmuje...:haha:Jeszcze pitolić nie zaczęli, bo degustują poczęstunek...kawusia i słodkość ręcami mymi wykonaną...o taką...łódeczkę bezową z kremem ajerkoniakowym i pistacjami...1346098458_2018-06-1711_28_28.thumb.jpg.c62378cde1d4105048788a8d5bfcfb71.jpg Skoro świt, czyli po śniadaniu uczyniłam byłam prezent dla kumpeli Chiciowej z okazji urodzin...parę sztuk zostało i mogłam poczęstować pitoleńców...:haha: Jeszcze 3 mam....komu, komu....bo za 9 dni jadę do domu...:oklaski:

A gdzie przepis ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...