Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minut temu, ORIM napisał:

Jak masz te druki to tez poprosze o skan na priv

Co Wy z tymi drukami,,toż to uważam za porażkę te druki,,chyba że ktoś pisac nie umie z PDP czy z rodziny,,kiedyś miałam te druki też ,tak agencja durnowata wymyśliła,,ale potem już w innych zero takich druków i wszyscy mi pisali referencje ..nie ma to jak parę nawet słów ktoś sam od siebie napisze,,a nie krzyżyk tu czy krzyżyk tam,,

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też swego czasu myślałam o tych drukach ale mi przeszło.

Lepiej trzy zdania sklecone samodzielnie niż bezosobowy druczek. Poprzednim razem dostałam tu podziękowania tak pięknie napisane że mogą za najlepsze referencje robić. O referencje poproszę ale później bo jeszcze tutaj wrócę.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Blondi napisał:

A może jakas potańcówka? panie proszą panów czy odwrotnie,,,:hura: ja z braku laku mam miotłę,,mam się czego trzymać:oklaski:

3_42 (1).gif

@Blondi, panie prosza panow, panow zabiera policja :cześć3:

A tak wogole to dlaczego tak machasz ta mietla?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ORIM napisał:

Jak masz te druki to tez poprosze o skan na priv

Jak tylko będę w domu to tego poszukam i jak znajdę to przyślę .Szkoda,że wcześniej o tym nie pomyślałam ,żeby coś takiego dawać do wypełnienia rodzinie ale po tym jak mnie ta agencja wyrolowała to biorę chociaż zawsze referencje .Tylko z tymi referencjami to też raz mi się przydarzyło ,że córka dała mi referencje a po moim odjeżdzie zgłosiła uwagi co do mojej pracy więc warto by chyba było poprosić ,żeby rodzina jak ma jakieś uwagi do naszej pracy to też tam pod spodem zaznaczyła .Odpowiedziałam na Twój post ale te swoje sugestie to tak dla ogółu napisałam :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

Podobno się da. Ale musisz pewnie masę płynu odlać.

Ja trę na tarce, jest trochę zachodu ale nie aż tak dużo jak się wydaje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

 

3 minuty temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

Da się jak najbardziej , tylko szybko musisz zrobić , wymieszać sok z wytłoczynami ,bo czernieje ,ale cebula dodana trochę temu zapobiega .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

Tarki nie ma? Jejku, jaka jestem staromodna, zawsze ziemniaki trę na tarce i do tego na tej grubej.

 

Parę kropli soku z cytryny też może zapobiec czernieniu ziemniaków.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Tarki nie ma? Jejku, jaka jestem staromodna, zawsze ziemniaki trę na tarce i do tego na tej grubej.

 

Parę kropli soku z cytryny też może zapobiec czernieniu ziemniaków.

Tarka jest,ale naprawdę choć nie jestem leniwa to trzeć nie lubię :( Zawsze kończy się to plastrem na palcu albo palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Joy napisał:

da się?

Wyjdą doskonałe!!!

Kartofele przepuść orzez sokowirówkę, sok odstaw na ok. 10-15min, żeby odstała się na dnie skrobia. Odlej kartoflankę a skrobię wymieszaj z moszczem ziemniaczanym(ja nie dodaję soku kartoflanego wcale!!!). Na jeden litr takiej masy, dodaję dwa żółtka., jedno jajo, łyżkę stołową spirytusu, dwie mąki pszennej i miksuję do połączenia. Przyprawy takie jak lubisz( ja daję tylko cebulkę małą, pieprz i sól), w wersji na słodko bez niczego(słodzę po usmażeniu lub kleks śmietany!!! kwaśnej).Smażę na dobrze rozgrzanym smalcu ok. półcentymetrowej grubości bliny. Nie nasiąkają i smażą się ekspresowo. Smacznego :hura:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie córcia przygotowuje na przyjazd do domu.:d

Garnek spalony i przez tydzień starała się bo doszorowac ale nie dała rady i jest do wyrzucenia. :(

Gotowała kaszę psom i przysnęła. Obudził ją śwąd spalenizny. Nic to...kupi sie drugi. Dobrze, że  chałupy nie sfajczyła. 

Wnuczka wszystkie żele i pianki pod prysznic zużyła.....mnie by to wystarczyło na pół roku.....ona chyba to je :d

Pies nasrał na dywanik i nie można tego doprac....dywanik kupiony w czerwcu....chyba tez do wyrzucenia.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

tre ziemniaki  na duzych oczkach tyle tylko ze musze odrobine dluzej potem na patelni smazyc ..ostatnio dodalam cukinie i zielone tzn koper pietrucha lubczyk

sokowirowka to mnie sie z kartaczami kojarzy nie wiedziec czemu...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Mnie córcia przygotowuje na przyjazd do domu.:d

Garnek spalony i przez tydzień starała się bo doszorowac ale nie dała rady i jest do wyrzucenia. :(

Gotowała kaszę psom i przysnęła. Obudził ją śwąd spalenizny. Nic to...kupi sie drugi. Dobrze, że  chałupy nie sfajczyła. 

Wnuczka wszystkie żele i pianki pod prysznic zużyła.....mnie by to wystarczyło na pół roku.....ona chyba to je :d

Pies nasrał na dywanik i nie można tego doprac....dywanik kupiony w czerwcu....chyba tez do wyrzucenia.

Aż tyle ??? :szok: a łóżko Twoje całe ? abyś miała gdzie się z tym wszystkim przespać:szydera: dobrze ,że chałupa stoi jeszcze,, resztę kupisz,,:tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LACH napisał:

Wyjdą doskonałe!!!

Kartofele przepuść orzez sokowirówkę, sok odstaw na ok. 10-15min, żeby odstała się na dnie skrobia. Odlej kartoflankę a skrobię wymieszaj z moszczem ziemniaczanym(ja nie dodaję soku kartoflanego wcale!!!). Na jeden litr takiej masy, dodaję dwa żółtka., jedno jajo, łyżkę stołową spirytusu, dwie mąki pszennej i miksuję do połączenia. Przyprawy takie jak lubisz( ja daję tylko cebulkę małą, pieprz i sól), w wersji na słodko bez niczego(słodzę po usmażeniu lub kleks śmietany!!! kwaśnej).Smażę na dobrze rozgrzanym smalcu ok. półcentymetrowej grubości bliny. Nie nasiąkają i smażą się ekspresowo. Smacznego :hura:

Chef kuchni pełną gębą,,:tak: :hura:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...