Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Michasia ...a może rozejrzyj się dla niej / siostry " bez języka " ? ...A Ty na wszelki wypadek gdzieś blisko ...coo? ....Sztele , gdzie potrzebne są dwie osoby do opieki zazwyczaj są bardzo ciężkie . Przeleciałam teraz kilka ofert " dla pary " ...Nawet jedna osoba , jako PDP-na i wymagana jest opieka całodobowa ...Cholerka ...boję się , że nie udźwigniesz tematu ....Dalszej znajomej kiedyś podałam namiary na opiekę " bez języka " ...też miała aby ...aby podstawy . Skorzystała ..wyjechała i ...już jeździ . Do odważnych świat należy ... Pomóż siostrze , bo to Twoja siostra i zrobiła bardzo dużo opiekując się Waszą śp. Mamą ...ale może daj jej wędkę i niech łowi ryby ? ...Jezuńku ..i tak źle i tak niedobrze ....W każdym bądź razie trzymam za Was obie kciuki ...lubię luknąć w oferty ...jak tylko coś na oko mi się rzuci to daję cynk ...Będzie dobrze Michasia , bo inaczej być nie może :cmok:

Dzięki Basiu:) Pierwszy raz muszę ją poprowadzić, znam ją dobrze i wiem ze pierwszy raz bez mnie nie pociągnie.dwa różne charaktery.jestem jej wdzięczna co robiła .była cały czas z rodzicami, opiekowała się ojcem i mamą  choć dla chcącego nie ma nic trudnego/dużo by było do pisania /Jak się siedzi tyle lat w domu to się języka nawet polskiego zapomina - Wczoraj jej powiedziałam że można płakać i utyskiwać ale od siedzenia kasy nie ma i w długi popadać.Dziewczyny mam kołomyje w głowie .poparcia w rodzinie nie mam /choć pierwszy telefon wykonałam do Córki i o dziwo nie powiedzała ni nie ni tak tzn. że po cichu mnie popiera bo wie ze ja taka szczera do bólu i nie zawsze mi na dobre wychodzi 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tee...Blondasku ...a weź Ty sie odpimpaj (cudne słowo :-) ) od stawiania ...A weź Ty se Słodziakowi stawiaj .../.cokolwiek to znaczy ..to stawianie/ ...skolko godno ...Do stawiania sama sobie wybieram ...Ty w mordkie jeża @ jedenasta ..Tyyyy...:szydera:

:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michasia 1959, pomyśl jeszcze nad tym. Z tego co piszesz to siostra potrzebuje lekkiego, łatwego zlecenia dla osoby z podstawowym językiem. Niech przede wszystkim zacznie zakuwać niemiecki. Jeśli tego nie zrobi to znaczy że jej nie zależy na tej pracy. Może ma inny pomysł na życie ? Nie popieram nadmiernej opiekuńczości. Pomóż jej znaleźć coś fajnego. To i tak dużo.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko wredne ...lizusostwo ...kur......stwo ...pierszego sortu ! ...W czwartki mam pauzę od 12-tej do 14-tej ....Pierwszą godzinę trzyma Elka szychtę a drugą Turecka ....Turecka w poniedziałki obejmuje za mnie całą dwugodzinną ...i wtedy przyłazi albo punktualnie o 13-tej ...albo kilka minut po ....Dziś , kiedy zmienia Elkę ...już od 15 -tu minut nadaje na górze . Oj ...niech mi w poniedziałek ...w dniu mojego wyjazdu się spóźni ....to przetrzymam francę o te minuty ...powiem , że muszę szykować się do wieczornego wyjazdu i ....sosna . Nie będzie tak dobrze jak jej się wydaje :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tee...Blondasku ...a weź Ty sie odpimpaj (cudne słowo :-) ) od stawiania ...A weź Ty se Słodziakowi stawiaj .../.cokolwiek to znaczy ..to stawianie/ ...skolko godno ...Do stawiania sama sobie wybieram ...Ty w mordkie jeża @ jedenasta ..Tyyyy...:szydera:

Ja postawię oczy w słup,:mur:, Słodziak pojechał lasy wycinac,,drzewa te ponad 100 letnie idą pod młotek,,wreszcie rozumu trochę dostał , od mojego też stawiania,,przejrzał na oczy ,czas najwyższy, :hura: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Ja postawię oczy w słup,:mur:, Słodziak pojechał lasy wycinac,,drzewa te ponad 100 letnie idą pod młotek,,wreszcie rozumu trochę dostał , od mojego też stawiania,,przejrzał na oczy ,czas najwyższy, :hura: 

Blondi ...skarbeńku ...czy to wszyscy muszą wiedzieć , że stawiasz coś słodziakowi ? ....Noo...jeśli już ...może pomyślcie o viagrze ...nie umęczysz się tak bardzo ...wtedy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michasia 1959 mam siostry i wiem jak może być,mi zawsze siostry pomagały i ja im w razie potrzeby zawsze pomogę, siostra to siostra,,pomóż jej i będziesz miała czyste sumienie, nie jest łatwo jak ma jakiś cięzki charakter ,,ale warto spróbowac i otworzyć jej oczy, może wszystko super pójdzie dalej, szansę trzeba dać, nie bać się nowego wyzwania,,dacie radę we dwie, ,nie bać -odważnie, gdybym ja się ciągle cykala czy dam radę na zleceniu czy nie to bym była doopa jakich mało,,szlam odważnie ,bo wiedziałam ,że zawsze dam radę,,i dawałam,, jak czegoś siostra nie będzie potrafiła to się nauczy szybko, ja wam życzę powodzenia ,,a na rodzinę nie patrz,,poparcia nieraz nie ma, patrz na siebie,,:tak2:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Blondi ...skarbeńku ...czy to wszyscy muszą wiedzieć , że stawiasz coś słodziakowi ? ....Noo...jeśli już ...może pomyślcie o viagrze ...nie umęczysz się tak bardzo ...wtedy :szydera:

Tak!!! bo jestem chwalipięta:szydera: Jaki Słodziak to mój PDP:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Michasia 1959....lukaj dla siostry ...małżeństwo do opieki , język podstawowy... strona główna .

Razem muszą wyjechać ,,ile mam tłumaczyć,,siostra nie wyjedzie sama ,,,są tacy ludzie,,muszą pierwszy raz jechac z kimś,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Obdzwoniłam te oferty, aale tam potrzebowali pary tzn,kobiety i mężczyzny.Czekam na telefon od firmy bo podjęłam decyzję.Z siostra nie zawsze mi się układało/ ale to inna bajka/ a teraz jeszcze raz jej pomogę jak jak jest taka okazja. wiem ze dużo biorę na siebie .Jeszcze jak mama żyła była renta i opiekuńcze miała a teraz została z niezaradnością i długami. napisałam tak do Was co myślałam i niech się dzieje wola Boża.dziekuje za pomoc,zaryzykuje albo dostane po łbie /jak to mój ślubny mówi / albo albo....

Michasia, miejsca dla par są gorzej płatne. Z tego co czytałam to mi tak wychodzi. Jeżeli siostra niezaradna, to i tak pomagać trzeba. Może rzeczywiście pierwszy raz razem, ale na dłuższą metę osobno. Moja kuzynka ma potrzebę pomagania i wiecznie ma wokół siebie kółko " potrzebujących". Za moją namową zaproponowała pomoc w wyjeździe do De. Oburzenie było straszne. Wiem, siostra to siostra, ale z takim obrotem sprawy też musisz się liczyć. 

Moje kondolencje z powodu śmierci Mamy.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Dzięki Basiu:) Pierwszy raz muszę ją poprowadzić, znam ją dobrze i wiem ze pierwszy raz bez mnie nie pociągnie.dwa różne charaktery.jestem jej wdzięczna co robiła .była cały czas z rodzicami, opiekowała się ojcem i mamą  choć dla chcącego nie ma nic trudnego/dużo by było do pisania /Jak się siedzi tyle lat w domu to się języka nawet polskiego zapomina - Wczoraj jej powiedziałam że można płakać i utyskiwać ale od siedzenia kasy nie ma i w długi popadać.Dziewczyny mam kołomyje w głowie .poparcia w rodzinie nie mam /choć pierwszy telefon wykonałam do Córki i o dziwo nie powiedzała ni nie ni tak tzn. że po cichu mnie popiera bo wie ze ja taka szczera do bólu i nie zawsze mi na dobre wychodzi 

Basiu byłam w takiej sytuacji z moją siostrą rok temu.Ona całe życie mieszkała z rodzicami ,potem nimi się opiekowała.Mama umarła i martwiłam się jak ona sobie poradzi.Od dwóch lat jest na pomostówce.Za półtora roku dopiero emeryturę będzie mieć.Też proponowałam jej pracę w Niemczech tak ty swojej siostrze.Bała się .Robi to co my tylko w Polsce.Doświadczenie ma,mieszka w swoim domu.Plusem jest to ,że jest to powiatowe miasto .I zadowolona jest z tego co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aniao napisał:

Michasia, miejsca dla par są gorzej płatne. Z tego co czytałam to mi tak wychodzi. Jeżeli siostra niezaradna, to i tak pomagać trzeba. Może rzeczywiście pierwszy raz razem, ale na dłuższą metę osobno. Moja kuzynka ma potrzebę pomagania i wiecznie ma wokół siebie kółko " potrzebujących". Za moją namową zaproponowała pomoc w wyjeździe do De. Oburzenie było straszne. Wiem, siostra to siostra, ale z takim obrotem sprawy też musisz się liczyć. 

Moje kondolencje z powodu śmierci Mamy.

Dziękuję Aniao.Wiem że są mniej płatne ale raz bym przezyła te 100 czy 200 e w dół.Tak jak piszesz "potrzzebujacych" potrzebowała zawsze i chciałabym raz ostatni raz ja pociagnąc.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

Szczęki babci nie da rady zreperować i zaraz jedziemy do dentysty bo trza nową klawiaturę zamówić. Zapytałam jaki jest koszt to usłyszałam ojojojojoj.....synowa zasugerowała second hand....:szydera:

Ewkaaaaaa.....bo naprawdę nie dojdę do toalety ....choć mam ją obok mojego pokoiku  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michasia 1959 napisał:

Obdzwoniłam te oferty, aale tam potrzebowali pary tzn,kobiety i mężczyzny.Czekam na telefon od firmy bo podjęłam decyzję.Z siostra nie zawsze mi się układało/ ale to inna bajka/ a teraz jeszcze raz jej pomogę jak jak jest taka okazja. wiem ze dużo biorę na siebie .Jeszcze jak mama żyła była renta i opiekuńcze miała a teraz została z niezaradnością i długami. napisałam tak do Was co myślałam i niech się dzieje wola Boża.dziekuje za pomoc,zaryzykuje albo dostane po łbie /jak to mój ślubny mówi / albo albo....

Mój ślubny też tak mówi a ja obiecuję sobie ,że już nigdy więcej a potem i tak pomagam :haha:Siostra to siostra byle by tak nie było,że wszystko za nią będziesz musiała robić >:(.Powodzenia Wam życzę a dodam jeszcze ,że od dawna mi się marzy taki wyjazd we dwie osoby ale nikt ze mną jechać nie chce :smutek:więc jakby siostrze coś nie pasowało na zleceniu i chciała wrócić do domu  to dzwoń do mnie ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...