Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A od kiedy to rząd buduje fabryki ?

Nie każdy chyba zauważył że komuna się skończyła a mentalność została.

Politycy zajmują się polityką a nie nami. Mają rządzić w naszym imieniu, tylko tyle i aż tyle. Gdyby nie obietnice wyborcze i próby zjednania osób korzystających z darmowych pieniędzy byłyby niższe podatki i więcej pieniędzy na inwestycje i budżetówkę.

Polityka to polityka. Trzeba o tym pamiętać. W Stanach istnieją legalne lobby popierające polityków w zamian za pewne "usługi". To bardziej uczciwe niż nasze zakamuflowane łapówkarstwo.

Tylko że mimo wszystko musimy głosować. I nie marnować głosów. PIS ma większość tylko dlatego że część głosów "przepadła" na partie nie mające szansy na wejście do Sejmu. Zgodnie z naszą ordynacją wyborczą te miejsca parlamentarne zostały rozdzielone pomiędzy partiami wchodzącymi do Sejmu. Proporcjonalnie, czyli głównie dla PIS.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

ty żyjesz w tym samym kraju co ja?i twierdzisz ,że nic się nie zmieniło od 1989 roku?

A co się zmieniło? Zachód trochę sypnął groszem, trochę dróg pobudowali, trochę infrastruktury wyremontowali i co z tego? Kup sobie mieszkanie za wypłatę. Albo nie. Kup chociaż samochód. Ale taki, co nie będzie miał 10 lat. Albo w ogóle do czegokolwiek uczciwą pracą w tym kraju dojdź. Taki ciul jak od Batorego komin. Jakoś w rajchu normalnie ludzie pracują i coś z tego mają, a w Polsce ino garba od roboty dostaniesz a śmietankę i tak spijają różne gowiny i inne gersdorfy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

A co się zmieniło? Zachód trochę sypnął groszem, trochę dróg pobudowali, trochę infrastruktury wyremontowali i co z tego? Kup sobie mieszkanie za wypłatę. Albo nie. Kup chociaż samochód. Ale taki, co nie będzie miał 10 lat. Albo w ogóle do czegokolwiek uczciwą pracą w tym kraju dojdź. Taki ciul jak od Batorego komin. Jakoś w rajchu normalnie ludzie pracują i coś z tego mają, a w Polsce ino garba od roboty dostaniesz a śmietankę i tak spijają różne gowiny i inne gersdorfy.

nie mam cenzuralnych słów  ,na to co piszesz ,ale życzę powodzenia,w takim kraju jakiego chcesz

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A od kiedy to rząd buduje fabryki ?

Nie każdy chyba zauważył że komuna się skończyła a mentalność została.

Politycy zajmują się polityką a nie nami. Mają rządzić w naszym imieniu, tylko tyle i aż tyle. Gdyby nie obietnice wyborcze i próby zjednania osób korzystających z darmowych pieniędzy byłyby niższe podatki i więcej pieniędzy na inwestycje i budżetówkę.

Polityka to polityka. Trzeba o tym pamiętać. W Stanach istnieją legalne lobby popierające polityków w zamian za pewne "usługi". To bardziej uczciwe niż nasze zakamuflowane łapówkarstwo.

Tylko że mimo wszystko musimy głosować. I nie marnować głosów. PIS ma większość tylko dlatego że część głosów "przepadła" na partie nie mające szansy na wejście do Sejmu. Zgodnie z naszą ordynacją wyborczą te miejsca parlamentarne zostały rozdzielone pomiędzy partiami wchodzącymi do Sejmu. Proporcjonalnie, czyli głównie dla PIS.

:tak2::tak2::tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, asna napisał:

Kup sobie mieszkanie za wypłatę. Albo nie. Kup chociaż samochód

A to w Twoim ukochanym reichu za wypłatę można sobie kupić mieszkanie albo młode auto?????Oooooo,coś takiego:)Tyle lat tu pracuję to bym już miałą ze 3 garaże aut i parę mieszkań....

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

nie mam cenzuralnych słów  ,na to co piszesz ,ale życzę powodzenia,w takim kraju jakiego chcesz

On sobie nie zdaje sprawy , że jakaś grupka nas , tutaj pyskujących będzie miała jakieś bodaj marne zabezpieczenie z emerytury , ale on i jego rówieśnicy będą tyrać na oszołomów a sami w podartych gaciach popitalać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

A to w Twoim ukochanym reichu za wypłatę można sobie kupić mieszkanie albo młode auto?????Oooooo,coś takiego:)Tyle lat tu pracuję to bym już miałą ze 3 garaże aut i parę mieszkań....

O tym, ze w Reichu mieszkania się raczej wynajmuje niż kupuje, to ja juz nie wspomnę :d Na dalekich  przedmieściach Monachium, 3 pokoje z kuchnia w blokach, 60 m2, wynajęte of kors 1300 euro miesięcznie kalt mitte :d ,a w sumie 3 pokoje o takim metrażu to raczej dla bideuszy mieszkanko, a nie dla bogatego Niemca :d :d :d . Z drugiej strony Monachium też na dalekich przedmieściach pokój z aneksem kuchennym i łazienką, jakieś 15 -18 m2 550 ojro miesięcznie :d . Taniocha po prostu :d :d  .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, asna napisał:

Od 1989 tak rozliczacie i co? Nic się nie zmieniło.

30 lat temu nie było tylu suplementów diety i globalnej inwigilacji ludności w ramach tzw walki z terroryzmem.

A na poważnie w poprzednim ustroju mieli dostep do koryta tylko wybrani, po 1989 dopchali się Ci co krzyczeli lub pięknymi słowami wyborców oklamywali, po 30 latach nastąpił lekki lifting ale wciąż rządzą Ci sami.

Do dziś rząden Rząd nie rozliczyl " byłych " a tak naprawde tych co wciaz za kuluarami mają  " wpływ " i nowi nie mają zamiaru bo są w tym układzie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

On sobie nie zdaje sprawy , że jakaś grupka nas , tutaj pyskujących będzie miała jakieś bodaj marne zabezpieczenie z emerytury , ale on i jego rówieśnicy będą tyrać na oszołomów a sami w podartych gaciach popitalać ...

wydaje mi się ,że to jest jakiś prowokator,pisze jakby nie znał [poprawnej polszczyzny,leci gwarą ale po co?myślę ,że trzeba poważnie się nad tym zastanowić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

A to w Twoim ukochanym reichu za wypłatę można sobie kupić mieszkanie albo młode auto?????Oooooo,coś takiego:)Tyle lat tu pracuję to bym już miałą ze 3 garaże aut i parę mieszkań....

Nowy Golf 7 w rajchu zaczyna się od 18 250 €. W PL od 61 940 zł. Płaca minimalna, bo średnia to jest ściema, to w rajchu 1 104,89 € licząc jak dla mnie (1sza klasa bez dzieci) a w PL 1 530 złotych na rękę. Na takiego golfika trzeba zatem z rajchu robić 17 miesięcy. W PL 41 miesięcy.

Wacha do auta 95 kosztuje w rajchu 1,5 €. W PL 5,03 ostatnio lałem. Powiedzmy, że 5 bo łatwiej liczyć. Taki Niemiec za minimalną ma 736 litrów. W PL masz 306 litrów. Tak można wszystko podliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, awe59 napisał:

30 lat temu nie było tylu suplementów diety i globalnej inwigilacji ludności w ramach tzw walki z terroryzmem.

A na poważnie w poprzednim ustroju mieli dostep do koryta tylko wybrani, po 1989 dopchali się Ci co krzyczeli lub pięknymi słowami wyborców oklamywali, po 30 latach nastąpił lekki lifting ale wciąż rządzą Ci sami.

Do dziś rząden Rząd nie rozliczyl " byłych " a tak naprawde tych co wciaz za kuluarami mają  " wpływ " i nowi nie mają zamiaru bo są w tym układzie...

Ewuś, to że Rząd nie rozlicza to ja rozumiem, ale to ze suweren nie rozlicza przy urnach wyborczych to nijak zrozumieć się nie da! W takiej dajmy na to Australii, ktora jest najlepszym państwem do życia na świecie, ten kto na wybory nie idzie, ma do zapłacenia karę pienięzną i nie ma zmiłuj. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asna napisał:

Nowy Golf 7 w rajchu zaczyna się od 18 250 €. W PL od 61 940 zł. Płaca minimalna, bo średnia to jest ściema, to w rajchu 1 104,89 € licząc jak dla mnie (1sza klasa bez dzieci) a w PL 1 530 złotych na rękę. Na takiego golfika trzeba zatem z rajchu robić 17 miesięcy. W PL 41 miesięcy.

Wacha do auta 95 kosztuje w rajchu 1,5 €. W PL 5,03 ostatnio lałem. Powiedzmy, że 5 bo łatwiej liczyć. Taki Niemiec za minimalną ma 736 litrów. W PL masz 306 litrów. Tak można wszystko podliczyć.

To co Ty jeszcze w kraju robisz?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

Nowy Golf 7 w rajchu zaczyna się od 18 250 €. W PL od 61 940 zł. Płaca minimalna, bo średnia to jest ściema, to w rajchu 1 104,89 € licząc jak dla mnie (1sza klasa bez dzieci) a w PL 1 530 złotych na rękę. Na takiego golfika trzeba zatem z rajchu robić 17 miesięcy. W PL 41 miesięcy.

Wacha do auta 95 kosztuje w rajchu 1,5 €. W PL 5,03 ostatnio lałem. Powiedzmy, że 5 bo łatwiej liczyć. Taki Niemiec za minimalną ma 736 litrów. W PL masz 306 litrów. Tak można wszystko podliczyć.

I to jest powód, żeby na wybory nie iść, bo Niemiec ma lepiej :d Tylko, że ten Niemiec na wybory chodzi i w zyciu nie pozwoliłby, żeby złodzieje jego krajem rządzili i jego okradali! 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

To co Ty jeszcze w kraju robisz?

Kocham swój Śląsk. Tylko mnie nerwy łapią, jak wszyscy tylko chcą się nażreć przy korycie naszym kosztem.

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

I to jest powód, żeby na wybory nie iść, bo Niemiec ma lepiej :d Tylko, że ten Niemiec na wybory chodzi i w zyciu nie pozwoliłby, żeby złodzieje jego krajem rządzili i jego okradali! 

Ja im nie zazdroszczę. Po prostu nie wierzę w to, że wybory cokolwiek zmienią i że ktokolwiek z tych gęb, które oglądam na plakatach chce dla mnie dobrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Grzecznie powiem dobranoc już teraz bo nie chcę się stresować przed snem.

Zakończę tylko sentencją " Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie ". Szkoda.....

Raczej pójdę w Twoje ślady, bo czuję jak mi włosy zaczynają od czaszki odstawać. Na sztorc :d ! Ale powiem Ci jeszcze, że nam to w sumie juz nic nie zaszkodzi. Mamy domy, samochody, stabilizację zyciową, ale młodzi mysląc w przedstawiony w dyskusji sposób, to sie usrają przy samej dupie.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

Nowy Golf 7 w rajchu zaczyna się od 18 250 €. W PL od 61 940 zł. Płaca minimalna, bo średnia to jest ściema, to w rajchu 1 104,89 € licząc jak dla mnie (1sza klasa bez dzieci) a w PL 1 530 złotych na rękę. Na takiego golfika trzeba zatem z rajchu robić 17 miesięcy. W PL 41 miesięcy.

Wacha do auta 95 kosztuje w rajchu 1,5 €. W PL 5,03 ostatnio lałem. Powiedzmy, że 5 bo łatwiej liczyć. Taki Niemiec za minimalną ma 736 litrów. W PL masz 306 litrów. Tak można wszystko podliczyć.

Pieprzysz teraz trzy po trzy . Widać , że nie masz tv , ale nie o polską mi biega . Pooglądaj sobie / jak będziesz w Reichu / programy typu " Leute heute " i zobaczysz też przeciętnych Niemców ...bez samochodów ...ledwie wiążących koniec z końcem . Coś Ty się tak uparł na te samochody ?! ...Ty qwa patrz , żeby Twojej frelce pod spódnicę kiedyś , ktoś nie zaglądał ...żebyś jak położysz się z nią spać nie musiał pytać o zgodę , czy wolno C i bzyknąć , czy nie , bo może ma dni niepłodne i dla przyjemności ...bez prokreacji bzykanie zakazane będzie ....Sorry ...no , ale jak młodemu inaczej wytłumaczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Grzecznie powiem dobranoc już teraz bo nie chcę się stresować przed snem.

Zakończę tylko sentencją " Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie ". Szkoda.....

Dzięki M+J , bo za cholerę przypomnieć  tego cytatu sobie nie mogłam a we łbie mi się kotłowało  ...ale to z nerw ...nie ze starości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się to zrobimy taki zakład. Ja pójdę na wybory, specjalnie wstanę fest wcześnie, zagłosuję na coś innego niż PiS i zobaczysz, że nic się nie zmieni. A na Hajduckiej jak autem szelonta tak dalej będzie szelontać. A za parę lat zrobi się safari. Zgoda?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asna napisał:

@Baśka powtarzająca się to zrobimy taki zakład. Ja pójdę na wybory, specjalnie wstanę fest wcześnie, zagłosuję na coś innego niż PiS i zobaczysz, że nic się nie zmieni. A na Hajduckiej jak autem szelonta tak dalej będzie szelontać. A za parę lat zrobi się safari. Zgoda?

Wreszcie mądre słowa . Zakład przyjmuję .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dodzisława napisał:

Ewuś, to że Rząd nie rozlicza to ja rozumiem, ale to ze suweren nie rozlicza przy urnach wyborczych to nijak zrozumieć się nie da! W takiej dajmy na to Australii, ktora jest najlepszym państwem do życia na świecie, ten kto na wybory nie idzie, ma do zapłacenia karę pienięzną i nie ma zmiłuj. 

A pamiętasz jak było za komuny ? Nie poszłaś na wybory to paszportu nie dostałaś....no prawie jak Australia :d

Kary finansowe powinny być w Polsce....frekwencja na wyborach byłaby 100 %

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...