Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mojej Stokrotce sie dzisiaj wszystko pieprzy...Az mi jej zal.

Cala przerwe poobiednia szukala ubrania do lekarza.

Nie wiedziala jaka pogoda bedzie, wiec rozne wersje przygotowala. Wszystko porozwieszane na czym sie dalo. A jak znalazla spodnie niewyprasowane, to tez wyciagnela, dla opiekunki, zeby robote miala...

Przyszla wredna Hawana i jej powiedziala, ze do lekarza ma termin w przyszlym tygodniu. Taka podla ta opiekunka.

Chyba byla zla o te spodnie.

A potem wyciagnela Stokrotke na dwor, zeby zapomniala i wloczyla bez konca a spac nie dala , bo kolacja musi byc zjedzona o tej samej porze co zawsze.

Z tego wszystkiego Hawana przynosila jedzenie do stolowego, a Stokrotka z powrotem. Niestety, znowu zle.

Ale jakos do konsumpcji doszlo i biedna Stokrotka zalegla w lozeczku.

Za dlugo jednak nie pospi, bo w ubranku nie mozna.

A opiekunka chce miec wolny wieczor, nie bedzie czekac za wieczorna toaleta az sie pdp wyspi>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tylko mi tu nie pi...pitol, że wiersze pisane wymiennie z pewnym opiekunem :haha:

Pierniczki wlasnorecznie ugniecione to byly. I slowo ugniecione jest tu bardzo pasujace.

Wierszy nie posylalam gdyz zbyt łzawe byli:szydera:

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Pierniczki wlasnorecznie ugniecione to byly. I slowo ugniecione jest tu bardzo pasujace.

Wierszy nie posylalam gdyz zbyt łzawe byli:szydera:

Ufff....Twoje ...pies drapał , ale drugiej strony zbyt wartościowe były...Asnyk ...Słowacki to pikusie ...malutkie  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LACH napisał:

Jestem zdrowy jak byk i tyle.

Rozmawiam z dobrą, prywatną, niemiecką agencją w sprawie pracy. Płacą od 2000€ ÷2400€ do łapy, zależnie głównie od pflegegrad(1÷5).

Cieszy taki stan rzeczy:  image.png.be2216f28190313088f58da3c705622b.png

Ciekawam dalszego biegu wydarzeń z niemiecką agencją pracy. Jam się dowiedziała dopiero co, że ustawowo są ograniczeni dochodem netto 1200 € /m-c za pracę w opiece  i więcej dać nie mogą. Jedna jedyna agenturka daje mi 1300 € . To ciągle za mało O.o, aby pokusiło przejście na drugą stronę barykady. Mało tego poinformowano mnie, że 40-godzinny czas pracy w tym wypadku nie obowiązuje, a wręcz 24 na dobę  :szok: . 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, geronimo napisał:

Dzisiaj zaszalałem i nabyłem drogą kupna

następny okaz do mojej kolekcji, kurde całe 10 eurasów

Żonka mnie zabije chyba, ale nie mogłem się oprzeć

Nówka sztuka z 1954 roku   100% sprawna wraz z instrukcją:)

 

DSCN0129.jpg

Dostałeś go prawie za darmo , więc za co miałaby Cię zabić ?  :haha:

Gratuluję :zwyciezca: miałeś super farta :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

Cieszy taki stan rzeczy:  image.png.be2216f28190313088f58da3c705622b.png

Ciekawam dalszego biegu wydarzeń z niemiecką agencją pracy. Jam się dowiedziała dopiero co, że ustawowo są ograniczeni dochodem netto 1200 € /m-c za pracę w opiece  i więcej dać nie mogą. Jedna jedyna agenturka daje mi 1300 € . To ciągle za mało O.o, aby pokusiło przejście na drugą stronę barykady. Mało tego poinformowano mnie, że 40-godzinny czas pracy w tym wypadku nie obowiązuje, a wręcz 24 na dobę  :szok: . 

Nie dalej jak dzisiaj na którejś grupie widziałam,kobieta wkleiła rachunek jaki rodzina zapłaciła niemieckiej firmie za 10 dni opieki (na czas urlopu Polki) to było 3x dziennie po 15 minut a rachunek opiewał na 1300 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geronimo śliczny ten "okaz" :d.Przypomniało mi się mam w domu takiego "starocia " aparat znaczy się fotograficzny :haha:ale ten mój to ze 100 -lat liczy chyba tak na oko bo taki stareńki się wydaje i chętnie oddałabym go w dobre ręce bo ostatnio jak porządki robiłam to już go chciałam wyrzucić ale coś mnie tchnęło ,że go zostawiłam ;).Jak byłbyś zainteresowany to :telefon:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Dostałeś go prawie za darmo , więc za co miałaby Cię zabić ?  :haha:

Gratuluję :zwyciezca: miałeś super farta :d

Tak, za co? za poprzednim pobytem zdobyłem 3 sztuki aparatów+5 obiektywów. Teraz jestem prawie w połowie zlecenia i już jest znowu sztuk 3 i 4 obiektywy + lampa błyskowa, a gdzie do końca zlecenia?:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, geronimo napisał:

Dzisiaj zaszalałem i nabyłem drogą kupna

następny okaz do mojej kolekcji, kurde całe 10 eurasów

Żonka mnie zabije chyba, ale nie mogłem się oprzeć

Nówka sztuka z 1954 roku   100% sprawna wraz z instrukcją:)

 

DSCN0129.jpg

Ty kup jeszcze płotna. Wiesz po co:szydera:. Inaczej Cie bandazami ścisnę i zostanie z Ciebie dziesiętny ułamek:haha:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Tak, za co? za poprzednim pobytem zdobyłem 3 sztuki aparatów+5 obiektywów. Teraz jestem prawie w połowie zlecenia i już jest znowu sztuk 3 i 4 obiektywy + lampa błyskowa, a gdzie do końca zlecenia?:)

Powiedz żonie , że otwierasz muzeum fotograficzne i będziesz pobierał opłaty za podziwianie zbiorów :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób dzisiaj pociąga nosem. soory. Taki kliamat ;)

Gorąca kąpiel z solą, herbata z rumem/wódką/winem,  miodem, cytryną. Wyleżeć w wannie 20 minut  do czerwoności skóry. Skarpety na nogi, druga koszula nocna w rezerwie a przebranie w środku nocy. Za dwa dni bedziesz jak nowa :tak2:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...