Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Gero...koleżanka pracuje dla tej samej agenturki co ty...:haha:

No to ma wyraźnie napisane na zleceniu

Czas pracy nie moze przekraczać 40 godzin tygodniowo.

Ja jakoś na tę agenturkę nie mogę narzekać.

Chyba że koleżanka zna Niemiecki w zakresie Danke, Bite Scheisse i nie potrafi egzekwować swoich praw.:szydera:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

No to ma wyraźnie napisane na zleceniu

Czas pracy nie moze przekraczać 40 godzin tygodniowo.

Ja jakoś na tę agenturkę nie mogę narzekać.

Chyba że koleżanka zna Niemiecki w zakresie Danke, Bite Scheisse i nie potrafi egzekwować swoich praw.:szydera:

 

No właśnie nie potrafi.....ale skoro umowę ma taką jak ty, to może teraz będzie pdp pokazywać stosowne zapisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, geronimo napisał:

Chyba że koleżanka zna Niemiecki w zakresie Danke, Bite Scheisse i nie potrafi egzekwować swoich praw.:szydera:

@geronimo to wcale dla mnie nie jest śmieszne>:(. Dziewczyna jest na poziomie. Nie każdy musi w danym etapie swojego życia znać języki świata. Żyła do tej pory w jakiejś  "bajce" i teraz wskoczyła do następnej. Agentura jest od tego , żeby dziewczynie pomóc w tej sytuacji. Nie wiemy tylko, czy tam zgłosiła nadużycia i czy może liczyć na pomoc. Dobrze wiemy, że my tutaj możemy radzić, a ona zalękniona musi liczyć na to co ma do dyspozycji( czyli niewiele). Dziewczyna pisała, że jest polonistką, dlaczego nie postępuje z babką jak z uczniami w szkole? Musi wyznaczyć granicę,a  boi się że straci szanse na referencje. Pomyślmy tylko jakie one będą : czy dobre ? Pisz dziewczyno do agencji o przeniesienie do innej osoby potrzebującej człowiekado pomocy a nie maszyny. Nie pozwól jeździć po sobie jak po szmacie>:(. Nie stracisz szansy na osiągnięcie dochodu, a tylko zyskasz szansę na dobre referencje. Wiem , że Tobie bardzo zależy na referencjach. Za te pieniądze, za które pracujesz dla agencji X wszędzie dostaniesz pracę i bez referencji:)

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Co tak dziób rozdziawiasz? :haha: Wierzysz w to, że @ORIM swojego rumaka pożyczy? :szydera: Jakieś egzorcyzmy trzeba by najpierw odprawić...:haha:

Helikopter tylko,rumak niech sobie w stajni stoi:)Albo leży:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie podzwoniłam po agencjach. I tu niespodzianka. Okazuje się, że ktoś nie zna niemieckiego może traktować  ten fakt jako własną zaletę :oklaski:. Właściciel agencji zdradził, że niektóre rodziny nie życzą sobie osoby nawet rozumiejącej j.niemiecki. Dziwne prawda ? Są domy, które mają wiele do ukrycia, chcą we własnym domu wyrażać się swobodnie. Okazuje się też, że to czym dysponujemy, albo i nie, zawsze możemy żonglować w rozmowach z agencjami. Powtórzę Brak znajomości j.niemieckiego może się okazać wielką zaletą :tak2:

Jednak dana osoba musi posiadać umiejętność znajdowania się w danej sytuacji, czyli posiadac silny charakter i być przygotowana z dziennym planem działania. Ma wykonać zadania i usuwać się z pola widzenia rodziny. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Dzisiaj sobie podzwoniłam po agencjach. I tu niespodzianka. Okazuje się, że ktoś nie zna niemieckiego może traktować  ten fakt jako własną zaletę :oklaski:. Właściciel agencji zdradził, że niektóre rodziny nie życzą sobie osoby nawet rozumiejącej j.niemiecki. Dziwne prawda ? Są domy, które mają wiele do ukrycia, chcą we własnym domu wyrażać się swobodnie. Okazuje się też, że to czym dysponujemy, albo i nie, zawsze możemy żonglować w rozmowach z agencjami. Powtórzę Brak znajomości j.niemieckiego może się okazać wielką zaletą :tak2:

Jednak dana osoba musi posiadać umiejętność znajdowania się w danej sytuacji, czyli posiadac silny charakter i być przygotowana z dziennym planem działania. Ma wykonać zadania i usuwać się z pola widzenia rodziny. 

:haha:daj namiary na tą agencję jestem poważnie zainteresowana pracą właśnie dla takiej agencji .Lubię w pracy działać na zasadzie :nie_widzę::nie_słyszę::nie_mówię:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, 1bozka napisał:

Dobra idę sobie popłakać:smutek:Do jutra ludki:cmok:

Co Tobie dziecinko? Nie płacz. Wszystko dobre co się dobrze kończy DLA CIEBIE:tak2:. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia taką przygodę miałaś. Auto do remontu ? Ważne, że Ty nie w szpitalu. Jutro masz iść na pogotowie i zgłosić nudności. Zrobią Tobie rezonans w trybie natychmiastowym. Zwykle czeka się na takie badanie w wielkim szczęściu ok. pół roku i często odpłatnie. Będzie dodatkowa korzyść tego zdarzenia. Jreśli była policja, a Ty masz dobe ubezpiecznia, to odszkodowanie zdrowotne możesz wykrzesić 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...