Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Teresadd napisał:

@aniao po dwudziestu kilku latach mieszkania w domu jednorodzinnym mam go dość.Wypadałoby zrobić generalny remont,ale z mężem nie chcemy tu na Mazowszu dalej mieszkać.Nasze korzenie są z Bolesławca.Tylko teraz taki dom sprzedać to skomplikowana sprawa,a i logistycznie to załatwić to jest wyzwanie.Jeszcze syn z rodziną mieszka więc w ogóle klops .Syn z mężem za cholerę nie mogą się dogadać,więc że wszystkim jest problem,który ja muszę rozgryżć kiedy jestem w domu.Mieszkanko małe koniecznie mi się marzy ,ale już może niedługo coś załatwię.

My mieszkamy sami i sami mieszkać będziemy. Widziałam co działo się u rodziców jak brat zamieszkał. Rodzice nigdy nie zaakceptowali, że syn jest dorosły, a brat też dołożył cegiełkę. Dzieci zostawić- super, rodziców chociażby na odczep posłuchać- nie. W efekcie rodzice zostali w dwustumetrowym, nie do sprzedania domu, a brat kupił ruderę do remontu. I jest gut. Co do nas, nasz domek ma 95 metrów, jest ocieplony ponad normę, okna trzyszybowe, ogrzewanie gazem. Pod nosem przystanek i jak pisałam centrum dużej wsi. Damy radę, a jak nie damy to dom jest do sprzedania. Mamy dobrego gospodarza i ludzie garną się do naszej wsi. 

Co do kontaktów ojciec- syn. Gdybym nie trzymała ręki na pulsie, to mój syn byłby krótszy o głowę już w gimnazjum. Raz to nawet musiałam zasłonić syna przed karzącą ręką sprawiedliwości. Mój niebijący dzieci mąż chciał syna sprać na kwaśne jabłko. Obydwaj charakterni, zadziorni i inteligentni. 15 lat później, 200 kilometrów od siebie, nie tylko rodzina, ale najlepsi przyjaciele. My planujemy, a życie samo plecie swoje scenariusze. Ja nieśmiało marzę, że odłożymy na tyle, żeby nas było stać zapłacić obcemu za skoszenie trawnika, czy podwiezienie do miasta. To jeszcze odległa przyszłość, ale powoli zaczynamy o tym myśleć. 

Odkąd dzieci są dorosłe to nie wtrącam się w sprzeczki na linii mąż- dzieci. Zawsze się w końcu dogadają, z resztą on ma często rację, a jak nie ma to i tak zrobią po swojemu. Inna para kaloszy, gdy były małe, wtedy robiłam za odbojnik :szydera:. Teraz powoli coraz więcej rzeczy mam w ...głębokim poważaniu.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Przykulałam się przywitać....:oklaski: Pierwszy dzień urlopu...:oklaski: Informuję, że dom błyszczy, ogród zachwaszczony, indyk w piekarniku, goście się szykują, a ja w pidżamce jeszcze siorbię spóźnioną kawusię i oznajmiam, że skoro dzisiaj....918589820_niedzielaodpoczywamy.jpg.2e9f9288cea1ee344a393e455c3a093f.jpg...co ja uczynię...:oklaski: I jeszcze miłego dzioneczka życzę...wszystkim...bez wyjątku...:oklaski:

Witaj w domu :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Przykulałam się przywitać....:oklaski: Pierwszy dzień urlopu...:oklaski: Informuję, że dom błyszczy, ogród zachwaszczony, indyk w piekarniku, goście się szykują, a ja w pidżamce jeszcze siorbię spóźnioną kawusię i oznajmiam, że skoro dzisiaj....918589820_niedzielaodpoczywamy.jpg.2e9f9288cea1ee344a393e455c3a093f.jpg...co ja uczynię...:oklaski: I jeszcze miłego dzioneczka życzę...wszystkim...bez wyjątku...:oklaski:

Ty wyladowalas a ja startuje....pozdrowionka:cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Przykulałam się przywitać....:oklaski: Pierwszy dzień urlopu...:oklaski: Informuję, że dom błyszczy, ogród zachwaszczony, indyk w piekarniku, goście się szykują, a ja w pidżamce jeszcze siorbię spóźnioną kawusię i oznajmiam, że skoro dzisiaj....918589820_niedzielaodpoczywamy.jpg.2e9f9288cea1ee344a393e455c3a093f.jpg...co ja uczynię...:oklaski: I jeszcze miłego dzioneczka życzę...wszystkim...bez wyjątku...:oklaski:

Orzeł wylądował! Powtarzam : Orzeł wylądował ! :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Państwem:)Pogoda jeszcze jako tako ciepława,słonko świeci,ujdzie:)

Od dziś już mam z górki:)

Kulka na mszy telewizyjnej w doborowym towarzystwie sąsiadki z demencją/dziś przyszła już po ósmej ,bo zwykle dociera ok 11ej,zdziwiona że się spóźniła:)/ i pana szafarza z komunią.

Zapowiada się spokojny dzien jak zawsze,nudnawy ,ale spokojny-to lubię:)

Wczoraj za to miałam niesympatyczny wieczór ,bo się pożarłam z przyjaciółką przez telefon:( Na noże prawie że:(I raczej pierwsza się nie odezwę:(To nie pierwszy raz,pewnie nie ostatni ,ale juz mam dość ....Pięć minut wysłuchiwałam wrzasków,po czym  powiedziałąm wreszcie co myslę,podziękowałam i rozłączyłam się,bo nikt nie będzie się na mnie wyżywał za swoje, nie do końca udane wybory życiowe.Wrrrr.Wqrw i tak mnie jeszcze trzyma.

 

A tak poza tym to miłej niedzieli,bo zapomniałąm z tego rozpisania:)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie chce żyć na wieki amen i wygladac jak pani z telwizji. To znaczy wole jednak zmarchy niz taka napiętą gębę jak d**a nosorożca:haha:

Ja też . Był czas , że przejmowałam się zmarchami , które w krótkim czasie szybciorem zryly me lico . Teraz ...olewam je ...nie powiem , że pokochałam , bo bym sklamala , ale niech se będą ...Ton pudru i innych zakrywaczy nie używam  codziennie  , tylko na okazje ...a i tak fatalnie się wtedy czuję ...jakbym w masce była ...A to zmywanie wieczorne ...leee ...to nie dla mnie ...Jak mam natchnienie to se jakąś maseczkę pierdykne i wystarczy ...maseczki kupuję ...a juzci , że tak ...Co ...żeby ludzie mówili , że Baśka na maseczkach oszczędza ? xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...