Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lucyna.beata napisał:

nie wiem kiedy i jak wilk byl myty

blat itd...

Lucynko odpowiem z mojej strony, jako byłego sprzedawcy na stoisku mięsnym. 

Na punkcie higieny mam hopla, dziewczyny to się,,bały "pracować ze mną na stoisku, bo cały czas je goniłam o umyte noże, blaty. 

Maszynkę do mielenia miesa wedlug procedury powinno się myć po każdorazowym użyciu .

Ale to nie da sie zrealizowac, zbyt duzo czasu to pochlania. 

W wolniejszych momentach kiedy jest mniej klientów, urządzenie sie myje. 

Ja przynajmniej 4-5 razy w ciagu zmiany to robilam, również na zakonczenie. 

Jak zdawałam stoisko drugiej zmianie to był błysk i tego samego oczekiwalam. 

Jesli tak nie bylo to niestety nie wyszły, dopóki nie zrobiły porzadku. 

Mieso waży się przed obróbką. 

Następnie opłukuje pod bieżącą wodą, nie moczy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka rozpacz w domu babci nie moge wlaczyc telewizora.Pewnie baterie padly.Wszystko zamkniete dzis chyba musze na stacje benzynowa po nie pojechac no bo gdze?Troche mnie to denerwuje ze rodzina sie nie interesuje i o nic nie pyta. Nic nie mowie znaczy dobrze a nie jest dobrze.Ufff

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1bozka napisał:

wielka rozpacz w domu babci nie moge wlaczyc telewizora.Pewnie baterie padly.Wszystko zamkniete dzis chyba musze na stacje benzynowa po nie pojechac no bo gdze?Troche mnie to denerwuje ze rodzina sie nie interesuje i o nic nie pyta. Nic nie mowie znaczy dobrze a nie jest dobrze.Ufff

Rozeznaj sie , czy w domu nie ma baterii , ludzie lubią mieć w zapasie . Może z innego pilota można je zapożyczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1bozka napisał:

wielka rozpacz w domu babci nie moge wlaczyc telewizora.Pewnie baterie padly.Wszystko zamkniete dzis chyba musze na stacje benzynowa po nie pojechac no bo gdze?Troche mnie to denerwuje ze rodzina sie nie interesuje i o nic nie pyta. Nic nie mowie znaczy dobrze a nie jest dobrze.Ufff

@1bozkamanualnie włącz, programy też zmienisz paluszkami :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucyna.beata napisał:

zadnej higieny o rekawiczkach nie wspomne..

Witam klepaczy -wszystkich na forum:oklaski: 

@lucyna.beata na mnie stoiska mięsne i brak rękawiczek działa jak płachta na byka,,nie mogę patrzeć na ręce które biorą mięso czy wędliny a potem pieniądze itd. kroi pani mięso i wkłada do bułeczki i tak bez rękawiczek wszystko,,od razu mi sie nie dobrze robi,,czy tutaj nie ma sanepidu? w Polsce nie wyobrażam sobie aby tak bez rękawiczek panie pracowały ,,od razu posypały by się uwagi od strony klientów, a mi to na końcu języka siedzi aby zwrócić uwagę ,gdzie ma rękawiczki,,,te ich maszynki do mięsa to jak wszędzie umyte szmatą,,może już taką śmierdzącą ,,a fujj co ja piszę,,dlatego ja lubię kupic mięso  i zmielic w domu,ale to w Pl,,tutaj w De to nie ma mody na mielenie w domu,,tutaj maszynek nie mają,,kupują zmielone  mięso w sklepie , tak samo jest na stoiskach piekarniczych ,,bułki podaje bez rękawiczek ,,masakra jakas ,,ale trzeba to przeżyc ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Barbara48 napisał:

Lucynko odpowiem z mojej strony, jako byłego sprzedawcy na stoisku mięsnym. 

Na punkcie higieny mam hopla, dziewczyny to się,,bały "pracować ze mną na stoisku, bo cały czas je goniłam o umyte noże, blaty. 

Maszynkę do mielenia miesa wedlug procedury powinno się myć po każdorazowym użyciu .

Ale to nie da sie zrealizowac, zbyt duzo czasu to pochlania. 

W wolniejszych momentach kiedy jest mniej klientów, urządzenie sie myje. 

Ja przynajmniej 4-5 razy w ciagu zmiany to robilam, również na zakonczenie. 

Jak zdawałam stoisko drugiej zmianie to był błysk i tego samego oczekiwalam. 

Jesli tak nie bylo to niestety nie wyszły, dopóki nie zrobiły porzadku. 

Mieso waży się przed obróbką. 

Następnie opłukuje pod bieżącą wodą, nie moczy. 

tak mnie jezyk swierzbil zeby cos przygadac babce..ale w koncu zwrocilam je uwage ze jak juz chce mi to mieso zmielic to prosze najpierw ubrac rekawiczki potem umyc maszynke...ona ze czasu malo a ja twardo powiedzialam ze skoro zdecydowalam sie na jej stoisku zrobic zakupy to powinna mimo wszystko zainwestowac troche wysilku ..pani sie zjezyla....

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

aby tak bez rękawiczek panie pracowały

W PL niby mają rękawiczki,na jednej ręce najczęściej,tej samej,którą podają towar i kasują,albo przkąłdają podane pieniądze:(Sztuka dla sztuki,ale się nazywa,że zasady higieny zachowane....Natomiast w D oni przecież wszystko robią bez rękawiczek!!!!Aż się czasem dziwię po kiego są w sprzedaży te rękawiczki?:)Chyba dla opiekunek z Polski:):):)Ha ha ha

A nie,sorki:)W ogrodzie koniecznie w rękawiczkach bo się rączki zniszczą:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

tak mnie jezyk swierzbil zeby cos przygadac babce..ale w koncu zwrocilam je uwage ze jak juz chce mi to mieso zmielic to prosze najpierw ubrac rekawiczki potem umyc maszynke...ona ze czasu malo a ja twardo powiedzialam ze skoro zdecydowalam sie na jej stoisku zrobic zakupy to powinna mimo wszystko zainwestowac troche wysilku ..pani sie zjezyla....

 

I zrobiła o co prosiłaś?Ostatecznie ,to ona jest dla klienta ,nie na odwrót:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, foczka63 napisał:

Nigdzie nie widziałam,żeby mięso po zważeniu a przed mieleniem ekspedientka opłukiwała pod wodą:(Ani w PL ani w D/

U mnie w Pl myją po zważeniu-opłukują pod bierzącą wodą,,ale u mnie w Pl działa sanepid ,,prężnie działa,,,:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, violka napisał:

Rozeznaj sie , czy w domu nie ma baterii , ludzie lubią mieć w zapasie . Może z innego pilota można je zapożyczyć .

nie wiem zmienilam baterie upss dalej nic.Dzwonilam do jej syna wiec zaraz bedzie, uslyszalam tylko dont move anything.Oki czekam.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

nie da sie paluszkiem bo w tych nowych telewizorach nie ma manualnego 

To masz full wypas TV, nic innego jak babci odstawić teatrzyk w Twoim wykonaniu,,żartowałam:hura: brak tv to jak brak wody.laptopa jej pożyć i wlącz jakiś programik, ja dawałam tableta babci z muzyką i byla radocha na całego,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

To masz full wypas TV, nic innego jak babci odstawić teatrzyk w Twoim wykonaniu,,żartowałam:hura: brak tv to jak brak wody.laptopa jej pożyć i wlącz jakiś programik, ja dawałam tableta babci z muzyką i byla radocha na całego,,

tak zrobilam wlasnie haha oglada i slucha polskie Disco Polo i nawet sie jej podoba haha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1bozka napisał:

nie da sie paluszkiem bo w tych nowych telewizorach nie ma manualnego 

po pierwsze primo paluszkiem to wiele sie da :szydera: po drugie primo musza byc przyciski do sterowania recznego,po trzecie primo facet to robi tak : jak juz zagotujesz wode na kuchence i wyłaczysz płytke to połóż baterie na tej ciepłej płycie.Niech tak leżą az wszystko wystygnie.Energia cieplna troszeczke naładuje elektrolit baterii.Na jeden dzien powinno starczyć Jutro kupisz nowe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...