Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

image.png.2e6abbbb627c7df1e97404096a784e49.png , niemniej jednak witam się i ja :oklaski: Konstatuję, że to cudowne uczucie "nicniemusieć" :oklaski: Tak więc delektuję się :nicniemusieniem" :oklaski: Do towarzystwa mam cały dom, zapasy żywieniowe, telefon, internet i tv (a w niej masę kanałów "niepatogennych" :haha:I jeszcze Synka pracującego zdalnie :haha: Nie jest źle...tylko odwłok rośnie  :szydera: A niech tam...niech sobie rośnie...aby zdrowo :haha: Z mniej ważnych ważnych wiadomości zapodam, że...pada :szydera: I niech sobie pada...wszak na głowę nie kapie :haha: Grunt, to pozytywne myślenie i dobry humor :oklaski: I tego życzę wam od serca :oklaski: A także miłego i fajowego dzionka :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Spokojnego dnia życzę. Ja jeszcze się nie lenie, ale powoli odstawiam miotły w kąt. Dzisiaj żelazko popieszczę. Mam pytanie co byscie zrobiły na moim miejscu.Przyjechali zmiennicy za nas pierwszy raz do opieki bez języka/ 43 l. ona i on 27 lat/ zieloni w temacie. Zaoferowałam pomoc na łączach ale bez przesady. co dziennie od rana pytania: jak robisz gzika, jak robisz grunkolh, gdzie termometr, gdzie szpinak itp., a byliśmy razem 1. 5 dnia .Kartek 6 zostawiłam, ona opisała cały rytm dnia i dalej mnie bombarduje. Odpisywałam zdjęcia z obiadami powysyłałam i jak kulturalnie napisac ze moja pomoc jest już nadwyręzona. buziaczki

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Witam, Spokojnego dnia życzę. Ja jeszcze się nie lenie, ale powoli odstawiam miotły w kąt. Dzisiaj żelazko popieszczę. Mam pytanie co byscie zrobiły na moim miejscu.Przyjechali zmiennicy za nas pierwszy raz do opieki bez języka/ 43 l. ona i on 27 lat/ zieloni w temacie. Zaoferowałam pomoc na łączach ale bez przesady. co dziennie od rana pytania: jak robisz gzika, jak robisz grunkolh, gdzie termometr, gdzie szpinak itp., a byliśmy razem 1. 5 dnia .Kartek 6 zostawiłam, ona opisała cały rytm dnia i dalej mnie bombarduje. Odpisywałam zdjęcia z obiadami powysyłałam i jak kulturalnie napisac ze moja pomoc jest już nadwyręzona. buziaczki

Przestań odbierać telefon. Po jakimś czasie im się znudzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Mirelka1965 napisał:

:haha: , niemniej jednak witam się i ja :oklaski: Konstatuję, że to cudowne uczucie "nicniemusieć" :oklaski: Tak więc delektuję się :nicniemusieniem" :oklaski: Do towarzystwa mam cały dom, zapasy żywieniowe, telefon, internet i tv (a w niej masę kanałów "niepatogennych" :haha:I jeszcze Synka pracującego zdalnie :haha: Nie jest źle...tylko odwłok rośnie  :szydera: A niech tam...niech sobie rośnie...aby zdrowo :haha: Z mniej ważnych ważnych wiadomości zapodam, że...pada :szydera: I niech sobie pada...wszak na głowę nie kapie :haha: Grunt, to pozytywne myślenie i dobry humor :oklaski: I tego życzę wam od serca :oklaski: A także miłego i fajowego dzionka :oklaski:

Jeszcze Ci się znudzi:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Witam, Spokojnego dnia życzę. Ja jeszcze się nie lenie, ale powoli odstawiam miotły w kąt. Dzisiaj żelazko popieszczę. Mam pytanie co byscie zrobiły na moim miejscu.Przyjechali zmiennicy za nas pierwszy raz do opieki bez języka/ 43 l. ona i on 27 lat/ zieloni w temacie. Zaoferowałam pomoc na łączach ale bez przesady. co dziennie od rana pytania: jak robisz gzika, jak robisz grunkolh, gdzie termometr, gdzie szpinak itp., a byliśmy razem 1. 5 dnia .Kartek 6 zostawiłam, ona opisała cały rytm dnia i dalej mnie bombarduje. Odpisywałam zdjęcia z obiadami powysyłałam i jak kulturalnie napisac ze moja pomoc jest już nadwyręzona. buziaczki

Podziwiam za cierpliwość.  No cóż pomoc pomocą, ale o termometr to chyba zapytać pdp mogą? No chyba, że tamci niemówiący. Wystarczy chcieć pomyśleć.  Ja kiedyś zostałam pozostawiona sama sobie, bez przekazania informacji od poprzedniej opiekunki bo wyjechała zanim ja przyjechałam.  Dałam radę,  więc trochę chęci z ich stromy i "pomyślunku". Jeśli o mnie chodzi to zawsze mówię co myślę bez ogródek i pewnie szybko by musieli radzić sobie sami Miłego dzionka kochani 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965Od wczoraj nie odpisuje, dzisiaj od rana znowu pytania. Przyjechali po znajomości / polecenie przez znajoma opiekunke jednej z koordynatorek/ bez jednego słowa. Babcia jest ugodowa i wiem że to przetrwa ale jaka nielojalnośc firmy wobec klienta / 5 lat/ posłac ludzi na tak trudne zlecenie bez języka i bez praktyki.Każdemu trzeba dać szanse ale świat techniką stoi / oni cały czas na translatorze/ to i w sieci wszystko jest. Szkoda mi ich ale bez przesady, ja tez sama sobie radziłam... 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski....:d

Chyba mam tę chorobę dwubiegunową albo manię....:szydera: ze skrajności wpadam w skrajność....otępienie spowodowane wirusem i całą sytuacją poszło się j.....ać i dostałam jakiegoś speeda....za robotę się wreszcie wzięłam zamiast czytać te wszystkie mądrości i newsy z całego świata....książkę aktualnie czytam zamiast internetu.

Miłego dzionka, uśmiechu i słonka !

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michasia 1959  ja bym powiedziała, że nawet jak zrobią po swojemu , inaczej , to będzie dobrze i Ty to zaakceptujesz.

Bez własnej inicjatywy nie naucza się  a porozmawiacie przy wymianie :d

Może to że strachu tak dzwonią, żeby nie popsuć szteli?:haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, awe59 napisał:

Chyba mam tę chorobę dwubiegunową albo manię....:szydera: ze skrajności wpadam ze skrajności w skrajność....otępienie spowodowane wirusem i całą sytuacją poszło się j.....ać i dostałam jakiegoś speeda....za robotę się wreszcie wzięłam zamiast czytać te wszystkie mądrości i newsy z całego świata....książkę aktualnie czytam zamiast internetu.

Wg mnie odzyskałaś wreszcie normalność :oklaski: Brawo ty :zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awe59 napisał:

Witaski....:d

Chyba mam tę chorobę dwubiegunową albo manię....:szydera: ze skrajności wpadam w skrajność....otępienie spowodowane wirusem i całą sytuacją poszło się j.....ać i dostałam jakiegoś speeda....za robotę się wreszcie wzięłam zamiast czytać te wszystkie mądrości i newsy z całego świata....książkę aktualnie czytam zamiast internetu.

Miłego dzionka, uśmiechu i słonka !

@awe59ja od wczoraj czytam ,,Dżumę,, Camusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz babo koronka.... córka dziadka zadzwoniła, że mają kwarantannę. U jej syna w pracy zdiagnozowano pozytywnie jednego gościa, teraz oni będą diagnozowanie. Była wczoraj u nas..... Ale jak mówiłam, że wcześniej czy później coś się wydarzy to z uśmiechem na ustach, że przewrazliwiona jestem......Jak prosiłam o ograniczenie kontaktów,  to: jak to tatusia nie odwiedzać..... A teraz strachem objęci. Dziadek ma dzisiaj imieniny i oczywiście je świętuje. Powiedziałam, że kategorycznie nie chcę  odwiedzin w domu to mało się nie rozpłakał. Jak to tak gościom odmówić? A tak to, nie i koniec. Furia moja sięga zenitu.  Totalna nieodpowiedzialność! :przekleństwa:(cenzura)

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy, pomimo tych rowów podziału, w ekstremalnych sytuacjach potrafią być wspaniali. W moim mieście większe zakłady pracy stojąc przecież przed ścianą, recesją, ew. bankructwem fundują szpitalom respiratory, środki ochrony, wszelkie wspomagające urządzenia.:dobrze::zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sayonara 52 napisał:

@awe59ja od wczoraj czytam ,,Dżumę,, Camusa

Noo...wczoraj podczas podróży obejrzałam 3 filmy : Kler ...Dwóch papieży ( czy jakoś tak ) i oczywiście ....Pandemię ( dokument ) ...

Dżuma - Camusa też  jest git ....czasowa :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...