Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Lawenda vera napisał:

Ciekawe jak pociągnę te 2 tygodnie na płatkach i soli. Uroki bycia singlem, ech....

Podstawę na pierwsze dni weź z De.

Potem można skorzystać z usług wolontariuszy, a i kontrolerzy kwarantanny chyba mają zadbać o to, by "uwięzieni" mieli co jeść i pić. Albo zakupy online.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, foczka63 napisał:

@Basiaim A ty ostatecznie już do D dotarłaś?

Nie.

Pierwsza opcja sprzed wirusa była taka, że 16.03 zaczynam pracę, do czego jednak nie doszło.

Wczoraj to wspomniane info od zmienniczki i agencji, że 22.03 chciałaby zjechać do Pl.

Dziś dostałam umowę, ale także info od zmienniczki, że ma jednak dylematy podobne do moich. 

 

U mnie te wahania w dodatku potęgują przyszłe plany...wiem, wiem...teraz o planach se możemy :p 

Koniec kwietnia i maj muszę spędzić w Pl, więc jeśli teraz przedłużę postój i nie znajdę czegoś na króciutko, to robi mi się ponad 3 miesiące bez pracy/zarobku, a to już nie jest takie wesołe.

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Basiaim napisał:

Podstawę na pierwsze dni weź z De.

Potem można skorzystać z usług wolontariuszy, a i kontrolerzy kwarantanny chyba mają zadbać o to, by "uwięzieni" mieli co jeść i pić. Albo zakupy online.

W De nic nie kupię, bo to wioska bez sklepów a zakupy robimy przez internet, nigdzie nie pojadę,żeby kupić, najwyżej wezmę coś z tego, co zamówimy i się rozliczę z podopiecznym. Jakos przepękam, tylko,że kasy też nie mam, mój bank oświadczył,że nie przyjmuje już ludzi przy okienkach a karty płatniczej nie posiadam. Zrezygnowałam, bo zawsze ją gdzieś zapodziałam i potem lataj człowieku w stresie i szukaj po całej zagraconej chałupie. Nawet w nocy budziłam się przerażona, gdzie jest moja karta, czy nie zgubiłam. Po świecie jest rozsianych kilkadziesiąt moich par rękawiczek, przynajmniej kilkanaście parasolek, 4 całe torebki ( bez dokumentów na szczęście), czapki i inne dupersztangle. :)

Ja i karta się nie lubimy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, foczka63 napisał:

@Lawenda vera

Jeśli jesteś autem, to zrób sobie zakupy w D,a nawet jak nie ,to coś sobie w D przywieź na czs kwarantanny.Poza tym nikt Cię z granicy holował pod doma nie będzie.Spokojnie zrobisz zakupy zanim do domu dojedziesz

No niestety tym razem autobus. Autko się rozkraczyło. Zresztą jeszcze musze 5 kilo zgubić. Jak znalazł....;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lawenda vera napisał:

W De nic nie kupię, bo to wioska bez sklepów a zakupy robimy przez internet, nigdzie nie pojadę,żeby kupić, najwyżej wezmę coś z tego, co zamówimy i się rozliczę z podopiecznym. Jakos przepękam, tylko,że kasy też nie mam, mój bank oświadczył,że nie przyjmuje już ludzi przy okienkach a karty płatniczej nie posiadam. Zrezygnowałam, bo zawsze ją gdzieś zapodziałam i potem lataj człowieku w stresie i szukaj po całej zagraconej chałupie. Nawet w nocy budziłam się przerażona, gdzie jest moja karta, czy nie zgubiłam. Po świecie jest rozsianych kilkadziesiąt moich par rękawiczek, przynajmniej kilkanaście parasolek, 4 całe torebki ( bez dokumentów na szczęście), czapki i inne dupersztangle. :)

Ja i karta się nie lubimy.

Mam wrażenie, że w ogóle jakoś rzeczy Cię nie lubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lawenda vera kiedyś byłam w De bez karty (nowe konto, karty jeszcze nie wydali).

Skończyła mi się gotówka, a potrzebowałam. Zrobiłam więc przelew na konto córki podopiecznego, a ta mi dała kasę do ręki.

Nie namawiam, nie radzę, tylko piszę, jak ja postąpiłam :) 

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Nieprawda ,są zakażenia i zachorowania wśród ludzi młodszych 30-60lat.Oczywiście ,że jest w Polsce wirus.Ale ja mieszkam na takim zadupiu,że jeśli nie mam z nikim kontaktu,a nie mam, to jestem bezpieczna.

Rozumiem przez to , że Twój mąż też w domku a nie w pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, awe59 napisał:

O matko....Dżonu !!!

Nareszcie jesteś  :oklaski:

No jestem . Z obawy , żeby spóźnienia nie było to ustawiłam budzik na godzinę 12.32 ....aż podskoczyłam , kiedy zadzwonił ...w kuchni zajęta byłam . Jednak spóźniłam się z " dzień dobry "  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo, ja już po pracy, dziś mam wolne popołudnie, więc luuuz :d.

Strategiczne rozmowy odbyte, różni ludzie ;) będą naciskać, żeby szef zbyt szybko nie wyrwał się ze szpitala, no, bo że na wolność, to wiadomo, że nie. Zobaczymy, jak będzie i czy moje niestęsknione oko zobaczy go przed weekendem.

Miłej i spokojnej reszty dnia :).

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No jestem . Z obawy , żeby spóźnienia nie było to ustawiłam budzik na godzinę 12.32 ....aż podskoczyłam , kiedy zadzwonił ...w kuchni zajęta byłam . Jednak spóźniłam się z " dzień dobry "  :szydera:

No ja też się spóźniłam żeby Cię przywitać , ale w pracy jestem  

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

@Basiaim Ja odwrotnie-bez wahania powiedziałam nie.Żadna kasa nie jest warta utraty zdrowia.

Ale oczywiście każdy robi jak uważa.

Dlatego ja bez wahania zostałam. Mąż zabarykadował się w domu, więc i żona nic nie przywlecze. Narzekam na wczesnego emeryta, ale teraz to błogosławieństwo.

Twój mąż też w domu?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

To tylko kokieteria :d

Może...

A tak w ogóle to mnie tu mialo nie być, ale jakos tak czuję się samotna wśród tych katastroficznych doniesień o koronce i jakoś do ludzi mi się chce. Taki koronawirus samotności, by sparafrazować znaną powieść polskiego autora. Humor mam wisielczy i tak sobie wymyślam różne tytuły:

G.Marquez : "Sto lat koronawirusa samotności".

H.Sienkiewicz ;" Ogniem i koronawirusem".

A.Mickiewicz; "Pan Koronawirus".

Ale czekam na nową powieść E.Hemingwaya pt. " Pożegnanie z koronawirusem". Chyba kupię w przedpłacie.... :)

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry z najpiękniejszej szteli w de :d

Mam za sobą poranek kąpielowy , więc coś za mną i fajnie. Dziadek kroliczek zgarnięty do wanny zdziwił sie oczywiscie, że to dzisiaj, ale potem, kiedy już ujrzał sie w lustrze i  zobaczył jaki jest piękny to zartobliwym zachwytom nie było końca :haha:

A do mnie skierował slowa : dziękuję Madam:d

Więc pozdrawiam jeszcze raz z Paryża, z Wersalu :haha:I życzę miłego dnia:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lawenda vera napisał:

Może...

A tak w ogóle to mnie tu mialo nie być, ale jakos tak czuję się samotna wśród tych katastroficznych doniesień o koronce i jakoś do ludzi mi się chce. Taki koronawirus samotności, by sparafrazować znaną powieść polskiego autora. Humor mam wisielczy i tak sobie wymyślam różne tytuły:

G.Marquez : "Sto lat koronawirusa samotności".

H.Sienkiewicz ;" Ogniem i koronawirusem".

A.Mickiewicz; "Pan Koronawirus".

Ale czekam na nową powieść E.Hemingwaya pt. " Pożegnanie z koronawirusem". Chyba kupię w przedpłacie.... :)

 

Ta ostatnia propozycja jest zdecydowanie najlepsza :) 

Nie możesz na rower pójść? Może ludzi nie zobaczysz, ale przyroda i wiosna nastrajają pozytywnie. Mimo wszystko jest pięknie :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...