Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Witajcie kochani. Oczywiście słonecznie. 

Pierwszy dzień świąteczny za nami. U mnie bez wizyt, tylko z 3 rozmowami telefonicznymi. Siostra, szwagierka i jedno dziecko. A reszta?! :szok: Wprawdzie nie moje małpy, nie moje zoo! Mimo wszystko jestem niemile zaskoczona. Ciągle uczę się. 

Słońca w serduchach :cmok:

 

Ciągle uczymy się i ciągle wielu z nas jest zwyczajnie przykro . Nie zawsze tak przeżywam , ale tutaj jest mi cholernie przykro , bo moja rybeńka jest bardzo , bardzo chora i kochany , cichutki  z niej człowiek . Podobno zawsze taka była . Również nie moje małpy , nie mój cyrk , ale boli jak cholera ....żeby obca baba okazywała serce , żeby obca baba była chwytana za rękę i miała ją przytulaną do policzka i gadane " jak dobrze , że jesteś ze mną "i inne pierdolety ? Nawet podczas sobotnich ,  króciutkich odwiedzin córy z wnukami i trochę dłuższych siostry ze swoją córką zauważyłam coś , co mną zatelepało : Katia wyciągnęła obie ręce na przywitanie i każde z odwiedzających uścisnęło i potrząsnęło jej ręką . Nie było przytulenia , pogłaskania po policzku  , czy głowie....no cholera nic , żadnych czułości , których ona potrzebuje , bo wiem , że potrzebuje .Sąsiadka -kuzynka wpadająca na kilkanaście minut ( nienawidzona przez rodzinę ) potrafi przytulić , pogłaskać , powiedzieć ciepłe słowo . Kurde ...smutne to wszystko , ale jak wyżej ...nie nasze małpy , nie nasz cyrk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :d

Dalszego świętowania życzę....wczoraj byłam u kuzyna na proszonym a dziś jadę do mojego taty. Córka od teściowej przywiozła taki gościniec, że przez tydzień trzeba to bedzie jesć....całe szczęscie, że nic nie przygotowałam bo trzeba by było wyrzucić do śmieci.

Miłego dnia :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BabaJagusia napisał:

Mnie synuś powiedział, że podstawową informacją jest czas naszej pracy:24h na dobę. Koniec, kropka. Daję sobie uciąć głowę przy samej doopę, że nasze umowy różnią się zasadniczo. :słabo:

Nie różnią się. Tylko każdy interpretuje sobie jak mu wygodniej. 24 godziny to jest gotowość do pracy. I jeśli ktoś tego nie rozumie, to jest głąbem. A Niemcom jest wygodniej nie rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy w lany poniedziałek :cześć2:... Tylko polać nie ma komu i kto. :d

U mnie też nikogo nie było i nie będzie, jak dla mnie super, dla Muminka też egal, żyje sobie niebożątko w swoim własnym "wirtualnym świecie" dzięki pracy siły najemnej, która zaspokaja jej podstawowe potrzeby, a wymagająca nie jest. :haha:, no takie "życie" 

Pięknego, leniwego poniedziałku... jutro się policytujemy, kto ma więcej odgniotów. :haha::całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965  rżną głupa! Mnie jeszcze wkurza fakt, że nie jest jednoznacznie ustalona stawka żywieniowe opiekunów oraz jednoznacznie określony czas czynnej pracy. To powinno być napisane na zleceniu, z którym jedziemy na adres. Oczywiście w języku niemieckim też!!! 

                                                                                            Brak takiego zapisu świadczy o....?!!! 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy w lany poniedziałek :cześć2:... Tylko polać nie ma komu i kto. :d

U mnie też nikogo nie było i nie będzie, jak dla mnie super, dla Muminka też egal, żyje sobie niebożątko w swoim własnym "wirtualnym świecie" dzięki pracy siły najemnej, która zaspokaja jej podstawowe potrzeby, a wymagająca nie jest. :haha:, no takie "życie" 

Pięknego, leniwego poniedziałku... jutro się policytujemy, kto ma więcej odgniotów. :haha::całus:

Myśmy wczoraj tak "polali", że dziś tylko ewentualnie kropidlem :haha:

Dzień dobry, miłego i spokojnego dnia Wszystkim 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nugatka napisał:

Myśmy wczoraj tak "polali", że dziś tylko ewentualnie kropidlem :haha:

Dzień dobry, miłego i spokojnego dnia Wszystkim 

Zimne okłady na główki  i dużo wody z ogórków kiszonych do picia . Może będzie lżej :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965  rżną głupa! Mnie jeszcze wkurza fakt, że nie jest jednoznacznie ustalona stawka żywieniowe opiekunów oraz jednoznacznie określony czas czynnej pracy. To powinno być napisane na zleceniu, z którym jedziemy na adres. Oczywiście w języku niemieckim też!!! 

                                                                                            Brak takiego zapisu świadczy o....?!!! 

Ależ to wszystko jest jasno określone...w niemieckich przepisach :tak2: I Niemcy znają te przepisy, tylko udają, że najemnej siły roboczej spoza DE te przepisy nie dotyczą >:( Większość naszych pdp i ich rodzin udaje, że Unia Europejska jeszcze nie powstała >:( Już wielokrotnie podawane było na forum gdzie znaleźć stosowne zapisy o dyrektywach unijnych i stawkach żywieniowych. Nie zapisałam, ale może ktoś się zlituje i założy stosowny topik z potrzebnymi przepisami i zapisami niemieckich i unijnych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Dzień Dobry w Świąteczny Poniedziałek:d Czas spędzony w gronie najbliższych ucieka szybko,przyjemnie i wesoło.

Jeszcze kilka dni  i trzeba pomyśleć o jakimś wyjeździe do roboty oczywiście. Milego dnie Wam życzę:d

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 1bozka napisał:

Serdecznie Dzień Dobry w Świąteczny Poniedziałek:d Czas spędzony w gronie najbliższych ucieka szybko,przyjemnie i wesoło.

Jeszcze kilka dni  i trzeba pomyśleć o jakimś wyjeździe do roboty oczywiście. Milego dnie Wam życzę:d

Myśl intensywnie o wyjeździe ...wiem co mówię . Te prezenty świąteczne ...gwiazdki ...zajączki ...kosztują . W grudniu po 3 tygodniach pracy zjechałam na 2 tygodnie urlopu . Kilka dni po NR wracałam na roboty ...z bardzo uszczuplonym portfelem :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Barbara48 napisał:

@maras1 o Ty nicponiu :d

Basia zapominam ciągle zapytać się ciebie  o coś /kogoś . Jak mi na oko rzuci się jakieś ogłoszenie o zaginionych , wtedy przypominam sobie tą twoją " córeczkę " . Nie wiem , może pisałaś , ale mi umknęło gdzieś . Czy ta dziewczyna odnalazła się , czy wszystko ok. z nią jest ? Mam nadzieję , że tak :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też serdeczne Witam :d

To mój ostatni poniedziałek ludziska :hura:sporo ich było "tą razą"...

Pogoda na kieckę i sandałki, a ja się cieszę że choć półbuty sportowe mam :szydera:, więc poruszam się jednak tylko w spodniach xd

Miłego dzionka, świętujcie kto może, ja znowu kopnę się na flohmarkt może dziś coś się trafi bo wczoraj było tyle co nic, jakiś bajer na szyje  i tyle :( Buziaki :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

 

                                                                                            Brak takiego zapisu świadczy o....?!!! 

Oddaniu nas do kieratu  24-rogodzinnego i skazanie na łaskę i niełaskę>:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć2:

@NNNdanuta świętuje ostatni poniedziałek na wyjeździe, a ja przedostatni poniedziałek w demenclandzie.xd

Pogoda zupełnie letnia, na dzisiaj zapowiadali 26 stopni i zdaje się nic a nic się nie pomylili.

Słońce już grzeje na tarasie, ptaki dają koncert, niebo wręcz lazurowe.

Wszystkim spokojnego , miłego dnia życzę i aby tradycji stało się za dość trochę wszystkich zmoczę.

image.png.826fb06eb95a2251c737ac2d49c0da0a.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Nugatka napisał:

Myśmy wczoraj tak "polali", że dziś tylko ewentualnie kropidlem :haha:

Dzień dobry, miłego i spokojnego dnia Wszystkim 

Czyli tupot białych mew o poranku :haha:... grzej piorunem wczorajszy żurek czy tam barszcz, malutki klinik, bo po połedniu pewnie nowe "roz:haha:. danie"... A jutro będzie kac - morderca. :szydera:. Tradycja rzecz święta - polskie święta w gronie najbliższych : No co Ty szwagier, ze mną się nie napijesz!? :szydera:. Serdeczności :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie różnią się. Tylko każdy interpretuje sobie jak mu wygodniej. 24 godziny to jest gotowość do pracy. I jeśli ktoś tego nie rozumie, to jest głąbem. A Niemcom jest wygodniej nie rozumieć.

Głąby, oj tak, nawet te wysoko kształcone

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Mnie synuś powiedział, że podstawową informacją jest czas naszej pracy:24h na dobę. Koniec, kropka. Daję sobie uciąć głowę przy samej doopę, że nasze umowy różnią się zasadniczo. :słabo:

To nie ważne co powiedział Ci synuś . Ja po takim czymś, że jestem tu po to , żeby pracować 22 godziny na dobę  (zachowano prawo do mojej przerwy) bo moja pdp płaci firmie 2200 euro, a jak mi się nie podoba to mogę natychmiast się wynieś i to na piechotę, powiedziałam że jestem na terenie Niemiec i na terenie Niemiec będę pracować po niemiecku.  Odniosło to skutek choć sąd nade mną był straszny i byłam strasznie beee bo nie chciałam radośnie i z pieśnią pochwalną na ustach pracować tylko 22 godziny na dobę... Dlatego nigdy więcej takich sytuacji >:(

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się wrabiać kobiety w 22 godziny. W umowie jak jest 7-8 godzin dziennie to tak ma być, wszystko inne to nadgodziny za które trzeba płacić i to większą stawkę.

Ja teraz wstaję pomóc babci do toalety pójść w ciągu nocy, ale zapisuję sobie teraz to w zeszyciku i na koniec miesiąca pokażę. Tęskno mi zaczyna być, jak pierwszy raz spędzałam święta z dala od domu to było jakoś lżej.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...