Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minut temu, Dodzisława napisał:

@Heidi No i to sanatorium z Krus mnie przekonało :d . Do kupna hektara ziemi oczywiście, nie do wydania się za rolnika. Mało robotna jestem :d.

Tak po prawdzie bez kalkulatora licząc, bilans wychodzi w pzrybliżeniu na zero :oklaski:. Same korzyści. :oklaski:. Dorze , że  w szkołę nie rzucałam kamieniami.

Wprowadziłam niedawno nowy wątek: ROLNIK w opiece. Można do niego zajrzeć i wesprzeć się dokładniejszymi informcjami:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dodzisława napisał:

@fioletowa.mysz Aż tak cięzko to ja nie pracuję :d , ale dziękuję. Tak przy okazji, to zna ktoś firmę ktora zatrudnia na umowę o pracę? Nie na umowę niemiecką, nie na umowę zlecenie, tylko na polską umowę o prace? Wyczuwam, że ta forma zatrudnienia to wyginęła jak dinozaury :d , ale może sie mylę?

Dodziu miła a po co Ci ta umowa o prace ?

Teraz jest to egal czy pracujesz na umowę zlecenie czy umowę o prace. Składki są ważne. Po 1998 roku liczą się tylko składki. Im większe tym wyższa emerytura. :szydera: 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JJL napisał:

Ciekawa jestem jak u Was z kwestią odśnieżania. Pozdrawiam.

My nie jesteśmy pługami, tylko opekunami osób starszych. /widziałaś/eś @JJL żeby pielęgniarka w szpitalu łapała za łopatę i odśnieżała chodniki przed szpitalem ?  Ja tez ie. To nie nasza praca !!!!!! 

Nawet przez myśl niech Tobie nie przejdzie złapać za łopatę, albo grabie !!!!

Raz to zrobisz, to juz po Tobie :tak2:. Od tego jest inna osoba , nie opiekun !!!!!!!!

Chyba, że wyrazisz zgodę za odpłatnością, oczywiście !!!!!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Heidi napisał:

Tak po prawdzie bez kalkulatora licząc, bilans wychodzi w pzrybliżeniu na zero :oklaski:. Same korzyści. :oklaski:. Dorze , że  w szkołę nie rzucałam kamieniami.

Wprowadziłam niedawno nowy wątek: ROLNIK w opiece. Można do niego zajrzeć i wesprzeć się dokładniejszymi informcjami:tak2:

:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, awe59 napisał:

@fioletowa.mysz

Szczęśliwej drogi i fajnego urlopu  :cmok:

O... matusiu @fioletowa.mysz już się z choinki zerwała :szok:

Wracaj... wracaj @ jedna . Kto będzie teraz bombki i inne stroiki  do  kartonów chował ? Kto będzie igliwie z dywanów wybierał ? 

Szerokości i bezpiecznej podróży @fioletowa.mysz. Pocałuj próg domu, tak żebyśmy w DE usłyszeli:cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 Kochanie, po to zeby uzbierac 20 lat pracy, czego nie jestem jak dotychczas pewna :d . Moja ,,miłość" do spraw urzędowych objawia się tym, że od 20 lat mi nie po drodze, żeby zrobic kapitał początkowy. My Skarbusiu, troszkę starsza młodzież, jednak potrzebujemy mieć wymagany staz pracy. :d Szczególnie my.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława  wystap do ZUS o ustalenie kapitału początkowego bo to najważniejsza rzecz. Teraz te panie z zus nie traktują nas, petentów jak zło konieczne tylko wszystko powiedzą...trafi się czasami jakaś niedouczona, ktora źle cos zinterpretuje i musisz parę razy chodzić w tę i nazad ale wszystko jest do ogarnięcia. Ja miałam lata pracy wiec tym sobie nawet głowy nie zaprzątałam. Natomiast urzędniczka z zusu wprowadziła mnie w błąd jeśli chodzi o prace w szczególnych warunkach i miałam trochę przez nią zamieszania. Ale juz jest wszystko ok.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 No więc własnie. Już teraz wiesz po co mi umowa o pracę :d . Bez odpowiedniego i wymaganego stazu pracy to mogę liczyć na jakieś moze.....300 zł emerytury miesięcznie :d . Co innego udokumentowany staz pracy i takie tam. Według moich wyliczen 20 lat mam, ale w tym czasie były i urlopy bezpłatne i zawieszona działalnosc i rózne inne , ktore moga powodowac pomniejszenie stażu. Natomiast kapitał początkowy zrobię sobie na 200% w wakacje. Będe miała dużo czasu na to!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

@Dodzisława  wystap do ZUS o ustalenie kapitału początkowego bo to najważniejsza rzecz. Teraz te panie z zus nie traktują nas, petentów jak zło konieczne tylko wszystko powiedzą...trafi się czasami jakaś niedouczona, ktora źle cos zinterpretuje i musisz parę razy chodzić w tę i nazad ale wszystko jest do ogarnięcia. Ja miałam lata pracy wiec tym sobie nawet głowy nie zaprzątałam. Natomiast urzędniczka z zusu wprowadziła mnie w błąd jeśli chodzi o prace w szczególnych warunkach i miałam trochę przez nią zamieszania. Ale juz jest wszystko ok.

Ja tez mialam prace w szczgolnych warunkach przez kilka lat. Jak to udowodnic bo zaklad juz nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gminie można się dowiedzieć gdzie złożono dokumenty, w jakim archiwum. Inaczej tylko na podstawie umowy o pracę i świadectwa pracy zaliczą staż i składki ( wiadomo że niższe bo tylko z umowy o pracę ) albo jeśli masz starą książeczkę ubezpieczeniową gdzie wpisywano miesięczne wynagrodzenie.

Wszystko to podpowiedzą w ZUS.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława  nie wiem czy ja teraz z kolei błędnie tego nie interpretuję ale pani w Zusie mi powiedziała, ze lata pracy liczą tylko do końca 1998 roku a od 1 stycznia 1999 tylko składki. Wiadomo, ze jak pracowałaś to składki odprowadzałaś. Najlepiej idź i zapytaj sama u źródła. I koniecznie ustal ten kapitał początkowy. Kolega złożył wniosek o emeryture bez ustalonego kapitału i długo to trwało. Bardzo długo. Wyplacili mu co prawda wszystko zaległe ale trochę się nadenerwowal niepotrzebnie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MeryKy napisał:

Ja tez mialam prace w szczgolnych warunkach przez kilka lat. Jak to udowodnic bo zaklad juz nie istnieje.

Musisz świadectwa poszukać w archiwum państwowym. U mnie czas oczekiwania od złożenia podania jest 1 rok. Ale kilka lat nie wystarczy. Musi być minimum 15 lat pracy w warunkach szczególnych zeby dostać rekompensatę.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Heidi napisał:

My nie jesteśmy pługami, tylko opekunami osób starszych. /widziałaś/eś @JJL żeby pielęgniarka w szpitalu łapała za łopatę i odśnieżała chodniki przed szpitalem ?  Ja tez ie. To nie nasza praca !!!!!! 

Nawet przez myśl niech Tobie nie przejdzie złapać za łopatę, albo grabie !!!!

Raz to zrobisz, to juz po Tobie :tak2:. Od tego jest inna osoba , nie opiekun !!!!!!!!

Chyba, że wyrazisz zgodę za odpłatnością, oczywiście !!!!!

 

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

 

Wiedziałam, że dziś będzie wesoło ;).

Heidi, Ty tak serio, czy coś Cię gryzie :D? 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, awe59 napisał:

@Dodzisława  nie wiem czy ja teraz z kolei błędnie tego nie interpretuję ale pani w Zusie mi powiedziała, ze lata pracy liczą tylko do końca 1998 roku a od 1 stycznia 1999 tylko składki. Wiadomo, ze jak pracowałaś to składki odprowadzałaś. Najlepiej idź i zapytaj sama u źródła. I koniecznie ustal ten kapitał początkowy. Kolega złożył wniosek o emeryture bez ustalonego kapitału i długo to trwało. Bardzo długo. Wyplacili mu co prawda wszystko zaległe ale trochę się nadenerwowal niepotrzebnie.

Inaczej. Po 1 stycznia 1999 roku ( reforma ZUS ) są inne deklaracje i indywidualne konta emerytalne w ZUS więc nie trzeba mieć druków RP-7 by udokumentować zarobki albo formę zatrudnienia. Wszystko to już JEST w ZUS.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

@Heidi Nie mam w rodzinie rolników, ani wśród bliskich znajomych. Naprawdę wystarczy się dopisać jako domownik jakiegoś rolnika? Polska to dziwny kraj :d . A może by tak wziąc udział w Rolnik szuka żony? Jest to jakiś pomysł. Chociaż.....teraz to chyba kręcą Sanatorium Miłość czy jakoś tak. Widząc zajawkę, juz mozna umrzeć ze smiechu :d . 

Dodzisławo miła, jak nie masz, jak miałaś :D? Przepadło ;(.

Któraś partia jeszcze obiecuje, że weźmie się za KRUS, czy wszyscy problem obchodzą, jak coś nieświeżego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JJL napisał:

Hmmmm.......no taka odpowiedź mi się podoba. W zasadzie nigdy nie byłam nadgorliwa.

 

Nie odśnieżaj, nie prasuj, nie gotuj (catering jest dla ludzi, choć gotują podle i co niedziela ciasto jest na obiad :D), nie podawaj tabletek (nie wolno), nie graj w niemieckie gry planszowe (wróg jest zawsze wrogiem, nawet Chinczyk) i, broń boże, nie podnoś tyłka w nocy, cokolwiek by się działo :D.

 

Poza tym używaj mózgu, bo to podobno nie boli :);)

Edytowane przez salazar
Bo tak :)
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beatrix+ napisał:

Chyba na 14 minut...

Ja tak miałam,  grzecznie odczekałam na robieniu serwetki i się odzyskałam hasło. 

Musiałabyś bardzo niegrzeczna wcześniej,  albo złe odczytałaś..

A kurcza felek moze juz cos w nerwach pokreciłam sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, salazar napisał:

Nie odśnieżaj, nie prasuj, nie gotuj (catering jest dla ludzi, choć gotują podle i co niedziela ciasto jest na obiad :D), nie podawaj tabletek (nie wolno), nie graj w niemieckie gry planszowe (wróg jest zawsze wrogiem, nawet Chinczyk) i, broń boże, nie podnoś tyłka w nocy, cokolwiek by się działo :D.

 

Poza tym używaj mózgu, bo to podobno nie boli :);)

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...