Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Z tego co zaobserwowałam to praca głównie papierkowa i przy komputerze. Nie oczekuję niczego, pracowałam w przychodni osiem lat i wynudziłam się przeokrutnie. Nie dla mnie.

A mnie kręci legalne zatrudnienie na niemieckim etacie, z niemieckim ubezpieczeniem, z niemiecką rentą. Tego szukam. Z polskiej emerytury opłacę rachunki i zęby w ścianę ( patrzę daleko w perspektywę)  Mam lat ile mam, choroby i niedomagania jak przeciętny "każdy" , do polskiego lekarza prawdopodobieństwo dostania sie do gabinetu, to czas, kiedy już jest zbyt późno. Po niemieckiej stronie wygląda to trochę inaczej, wiem z bezpośredniego przekazu Polki. Chcę dać sobie szansę. Jestem uparta w dążeniu. Wcze śniej czy później osiągnę swój cel. Wiem czego chcę , a to jest wiele. 

9 minut temu, Joy napisał:

Prawo przyciągania działa :oklaski:Zawsze twierdzę,że nasze myśli kreują naszą rzeczywistość:oklaski:Tak,tak:cmok:

:cmok:Święta prawda :cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Z tego co zaobserwowałam to praca głównie papierkowa i przy komputerze. Nie oczekuję niczego, pracowałam w przychodni osiem lat i wynudziłam się przeokrutnie. Nie dla mnie.

:love: przecież my się komputerów nie boimy. Co chwilę dajemy tego żywe świadectwo.I wcale nie jest tu nudno:d. Na papierki nie liczę przy biurku, raczej w parku na deptaku :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

A mnie kręci legalne zatrudnienie na niemieckim etacie, z niemieckim ubezpieczeniem, z niemiecką rentą. Tego szukam. Z polskiej emerytury opłacę rachunki i zęby w ścianę ( patrzę daleko w perspektywę)  Mam lat ile mam, choroby i niedomagania jak przeciętny "każdy" , do polskiego lekarza prawdopodobieństwo dostania sie do gabinetu, to czas, kiedy już jest zbyt późno. Po niemieckiej stronie wygląda to trochę inaczej, wiem z bezpośredniego przekazu Polki. Chcę dać sobie szansę. Jestem uparta w dążeniu. Wcze śniej czy później osiągnę swój cel. Wiem czego chcę , a to jest wiele. 

:cmok:Święta prawda :cmok:

Hmmmm. Praca na etacie w Niemczech ma sens jak planujesz sobie powiększyć polską emeryturę , bo kosowów z niemieckiej też nie będziesz miała . Jeżeli będziesz z mężem , to ok , ale samej ciężko cokolwiek odłożyć , będzie tylko na godne życie . Widzę tyle samo za jak i przeciw :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Witajcie ludu pracujacy i leniuchujacy. Moje kochane autko tak bardzo chcialo pojechac chociaz na krotki urlop a ja nie moglam odmowic, wiec wlasnie wrocilam z wyprawy w Karkonosze. Dolny Slask jest przepiekny:love:

Prawdę mówisz, że pięknie u nas jest. Zawze mówię, że ludzie zagranicę chalą , a krajowych  kątów nie znają  A np. w Karczmie Karkonoskiej na posiłkach bywałaś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

A mnie kręci legalne zatrudnienie na niemieckim etacie, z niemieckim ubezpieczeniem, z niemiecką rentą. Tego szukam. 

Dobry wieczór :).

 

Heidi, czemu pytasz o pracę w Praxis? Myślę, że z kierunkowym, uznanym w De wykształceniem i bardzo dobrym językiem w mowie i piśmie, nie będziesz miała problemów, żeby tę pracę dostać.

Na pewno prościej będzie w Pflege lub domu opieki, tu wymagania są o wiele łatwiejsze do spełnienia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hawana napisał:

Witajcie ludu pracujacy i leniuchujacy. Moje kochane autko tak bardzo chcialo pojechac chociaz na krotki urlop a ja nie moglam odmowic, wiec wlasnie wrocilam z wyprawy w Karkonosze. Dolny Slask jest przepiekny:love:

Ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochane i miasta, i wioski, :oklaski:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Prawdę mówisz, że pięknie u nas jest. Zawze mówię, że ludzie zagranicę chalą , a krajowych  kątów nie znają  A np. w Karczmie Karkonoskiej na posiłkach bywałaś ? 

Lokalnymi specjalami jestem wprost obzarta(brzydko mowiac) a zapijalam wszystko czeskimi piwami. Szklarska Poreba zatloczona jak Zakopane, jednak na szlaku  na Wysoki Kamien juz spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...