Skocz do zawartości

Nie otrzymałaś wynagrodzenia ? Gdzie zgłosić :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu podsyłam wam zeznanie z sądu fragment gdzie właściciel firmy przyznaje się oficjalnie do tego że w korespondencji po prostu podszywał się za kogoś innego czyli rozmawiając ze mną podpisywał się fałszywym imieniem i nazwiskiem . Można ? Można . Tak jak mówiłam już wcześniej takich przykładów krętactwa firm mogłabym mnożyć . Firmy są do tego stopnia zuchwałe że w sądzie robią sobie kabaret 😹

IMG_8290.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość gość

No proszę. Ryba psuje się od głowy. Co tu się dziwić na forach  podszywającym się pod opiekunki pracownicom agencji . Pewnie też bały się ataków na swoją osobę :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to była firma krzak rodzinna  która nie wypłaciła minimum 7 osobom wynagrodzenie a ja byłam powódka . Wygrałam proces lecz ta firma ( rodzinna która już wtedy oszukiwała podając fałszywe dane ) podała się do likwidacji . A przyczyną była prosta zaplanowany prawdopodobnie szwindel 

Tzn . Sprostowanie nie likwidacji a upadłości 😹więc kochani kogo bierzemy teraz na tapetę ? Jeśli myślicie że zawsze winne są opiekunki to serio grubo się mylicie . Nie Tylko mnie w tym  wypadku mnie oszukano na 1900 euro . A inne osoby ponoć całość to 100.000 zł   . Czyli tych którym chciało się procesować i dochodzić roszczeń . A co co się nie zgłosili ? Lub jeszcze gdzieś tam zagubili w ferworze walki ? 
więc to co ja tu pisze nie jest jakimś bełkotem pijanej opiekunki tylko ją sypie faktami . Z przyczyn oczywistych nie załączam całej dokumentacji bo tego robić nie mogę . Ale pokazuję wam tylko że niestety takie rzeczy miały miejsce i podejrzewam że mieć będą jak się zażyło nie weźmiecie te drobne oszustwa typu 200/300 euro to kropla w morzu ale jednak to też oszustwo . I też należy to zgłaszać . Ja nie odpuściłam . 
także ja już trochę przekopałam różne instytucje a teraz  mam nalot firm na mojego Facebooka . 😹uważam że walczyć trzeba . 
kto potrafi czytać ze zrozumieniem ogarnie temat :) wg mnie nie warto odpuszczać serio . Bo może być tak że w większości przypadków te pieniądze wam się po prostu należą . A firmy się przyzwyczaiły że mogą . Trzeba sprawdzać wynagrodzenia i pytać . I dochodzić swoich praw . 
 

IMG_8294.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka J.
W dniu 12.07.2024 o 09:50, Gość Marcysia napisał(a):

Dziewczyny wszystko ładnie, ale mnie przez wiele, wiele lat nic takiego nie spotkało to co to Waszym zdaniem oznacza?

Że miałaś szczęście. Dzisiaj bylo kolejne ostrzeżenie:

Dziś dostałam wypłatę i okazuje się że potrącili mi koszty za powrót busem pod pretekstem że wróciłam 5 dni wcześniej niż w umowie . Zgłaszałam będąc na zleceniu że jest ciężko i prosiłam o pomoc i wcześniejszą wymianę opiekunki jeśli jest taka opcja oczywiście koordynatorka powiedziała że ok postara się zrobić wcześniejszą wymianę nie informując mnie że będę miała odciągnięte koszta podróży !!!!! Dla mnie to istne oszustwo ponieważ w każdej firmie podróż jest opłacana w dwie strony a nie w jedną a po drugie jak widać żadnej pomocy nie udzielili skoro zrobili wymianę moim kosztem ciężko zarobionymi pieniędzmi. Zero zrozumienia i wsparcia nigdy więcej takiej współpracy! Oczywiście będę dochodziła swoich praw na stopie prawnej. Ostrzegam innych państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn . Sprostowanie nie likwidacji a upadłości 😹więc kochani kogo bierzemy teraz na tapetę ? Jeśli myślicie że zawsze winne są opiekunki to serio grubo się mylicie . Nie Tylko mnie w tym  wypadku mnie oszukano na 1900 euro . A inne osoby ponoć całość to 100.000 zł   . Czyli tych którym chciało się procesować i dochodzić roszczeń . A co co się nie zgłosili ? Lub jeszcze gdzieś tam zagubili w ferworze walki ? 
więc to co ja tu pisze nie jest jakimś bełkotem pijanej opiekunki tylko ją sypie faktami . Z przyczyn oczywistych nie załączam całej dokumentacji bo tego robić nie mogę . Ale pokazuję wam tylko że niestety takie rzeczy miały miejsce i podejrzewam że mieć będą jak się zażyło nie weźmiecie te drobne oszustwa typu 200/300 euro to kropla w morzu ale jednak to też oszustwo . I też należy to zgłaszać . Ja nie odpuściłam . 
także ja już trochę przekopałam różne instytucje a teraz  mam nalot firm na mojego Facebooka . 😹uważam że walczyć trzeba . 
kto potrafi czytać ze zrozumieniem ogarnie temat :) wg mnie nie warto odpuszczać serio . Bo może być tak że w większości przypadków te pieniądze wam się po prostu należą . A firmy się przyzwyczaiły że mogą . Trzeba sprawdzać wynagrodzenia i pytać . I dochodzić swoich praw . 

oczywiście że tak zachowaj screeny . Wyślij do prokuratury oddaj pierwsze dane firmy , 

Ja usunęłam ale zaraz zamieszczę jak jesteśmy oszukiwani bo przez ad .., r z Torunia znajdę tylko Patenkind czadu 😻pamiętajcie że mamy też przechlapane jeśli chodzi o emyryturw i to też powinniśmy nagłaśniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2024 o 09:50, Gość Marcysia napisał(a):

Dziewczyny wszystko ładnie, ale mnie przez wiele, wiele lat nic takiego nie spotkało to co to Waszym zdaniem oznacza?

ze zwyczajnie nie potrafisz czytać dokumentów ze zrozumieniem i nawet jakby cie ktoś oszukała to magałabyś tego nie wyłapać ;-) sorry ale taka prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcysis
8 godzin temu, Kare napisał(a):

ze zwyczajnie nie potrafisz czytać dokumentów ze zrozumieniem i nawet jakby cie ktoś oszukała to magałabyś tego nie wyłapać ;-) sorry ale taka prawda. 

Czy uważasz że nie potrafię dodać trzech liczb? Wynagrodzenie za przepracowane dni+ premie + dojazd? Tam nie ma żadnej niewiadomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Marcysis napisał(a):

Czy uważasz że nie potrafię dodać trzech liczb? Wynagrodzenie za przepracowane dni+ premie + dojazd? Tam nie ma żadnej niewiadomej.

być może bo czasem trzeba  też podzielić :) 
 

Podam

kolejny przykład 

wyjechałam z firmą ad … r która zaproponowała mi ofertę do mężczyzny 👨 w połowie 

Może być też tak że trafiłaś na wyjątkowo uczciwą firmę 😹:) ja jeżdżę bardzo dużo i często i nie jest tak że zawsze jest coś nie tak wręcz przeciwnie kasa się zgadza jednak uważam że na moje 8 lat w tym często w ciągu roku jestem nawet do 8 miesięcy w Niemczech to i tak za dużo na te przypadki które tu wymieniam . 

Uważam że nie powinny one mieć miejsca. Cięcia pętli tak tylko w uzasasadnionyvh przypadkach . Które niestety często nie mają miejsca i tu przywołałabym przykład adiutora który wcześniej usunęłam . Niestety nie otrzymałam rzetelnej informacji o przyczynie potrącenia wynagrodzenia o którym wkrótce opiszę a wiem że nie jestem jedyną . Wystarczy poczytać na go Work 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia
W dniu 13.07.2024 o 14:20, Gość Maggie napisał(a):

O to się upominały mimo ,że suma jaka była w umowie została wypłacona.

Takie rzeczy to załatwia się w 1 dniu a nie czeka się na koniec miesiąca czy tam zlecenia. To trzeba załatwiać natychmiast i oczekiwać decyzji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MGrosik
W dniu 17.07.2024 o 01:26, Gość Asia napisał(a):

Takie rzeczy to załatwia się w 1 dniu a nie czeka się na koniec miesiąca czy tam zlecenia. To trzeba załatwiać natychmiast i oczekiwać decyzji.  

Racja bo potem usłyszysz że niczego nie zgłaszałaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aldona

Często seniorzy jak i agencje uważają że jakoś to będzie i na miejscu opiekunkę się udobrucha albo przekabaci. Tak to niestety w wielu przypadkach działa. Nie dajcie sobie zmieniać ustalonych warunków z 1 na 2 osoby czy z chodzącej na leżącej czy kij wie co tam jeszcze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Aldona napisał(a):

Często seniorzy jak i agencje uważają że jakoś to będzie i na miejscu opiekunkę się udobrucha albo przekabaci. Tak to niestety w wielu przypadkach działa. Nie dajcie sobie zmieniać ustalonych warunków z 1 na 2 osoby czy z chodzącej na leżącej czy kij wie co tam jeszcze.  

Dokładnie . Przede wszystkim pamiętajcie że za takim „ przekabaceniem „ leżą pieniądze . Wy pracujecie za mniejsze bo agencja wam wmówiła że osoba chodząca a agencje dostają większe kwoty od osoby leżącej to przecież oczywiste . Że im większy stopień niepełnosprawności tym wyższa stawka dla agencji actus samym dla opiekunek jeśli agencja okłamie was na wyjeździe a wy ustalicie pewne warunki Acryl samym wynagrodzenie jest to podprogowe oszustwo na wynagrodzenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Niech się agencje uczą podejścia do pracowników od producenta paluszków. 

Produkcja firmy Aksam w wyniku pożaru spadła niemal do zera. Fabryka stopniowo zaczyna przywracać działalność. Pracownicy, choć z pewnością przeżyli chwile grozy, nie muszą jednak obawiać się o zatrudnienie. Jak poinformował właściciel firmy, mimo że utrzymanie całego zespołu nie będzie łatwe, nikt nie zostanie zwolniony. Gdy zostanie przywrócona częściowa produkcja, pracę ma znaleźć ok. 35 proc. załogi.

– Pracownicy będą zatrudniani w systemie dwutygodniowym. Potem będzie wymiana załogi. Chcę, żeby każdy miał pracę. Jednak dwutygodniowa praca nie oznacza zmniejszenia wynagrodzenia. Będzie ono pełne – oświadczył Adam Klęczar, prezes firmy Aksam

= W naszej firmie zawsze na pierwszy miejscu stawialiśmy na człowieka i to się nie zmieni. Razem musimy przetrwać ten trudny dla nas wszystkich okres – dodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata Kowolik
W dniu 20.07.2024 o 11:26, Gość Adam napisał(a):

Niech się agencje uczą podejścia do pracowników od producenta paluszków. 

Produkcja firmy Aksam w wyniku pożaru spadła niemal do zera. Fabryka stopniowo zaczyna przywracać działalność. Pracownicy, choć z pewnością przeżyli chwile grozy, nie muszą jednak obawiać się o zatrudnienie. Jak poinformował właściciel firmy, mimo że utrzymanie całego zespołu nie będzie łatwe, nikt nie zostanie zwolniony. Gdy zostanie przywrócona częściowa produkcja, pracę ma znaleźć ok. 35 proc. załogi.

– Pracownicy będą zatrudniani w systemie dwutygodniowym. Potem będzie wymiana załogi. Chcę, żeby każdy miał pracę. Jednak dwutygodniowa praca nie oznacza zmniejszenia wynagrodzenia. Będzie ono pełne – oświadczył Adam Klęczar, prezes firmy Aksam

= W naszej firmie zawsze na pierwszy miejscu stawialiśmy na człowieka i to się nie zmieni. Razem musimy przetrwać ten trudny dla nas wszystkich okres – dodał.

Nie nauczą się, bo one traktują nas jako tanią siłę roboczą a tu mowa o firmie z klasą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nitka

Każdy prawnik KAŻDY powie, że najpierw to trzeba na piśmie zgłosić się do agencji i poprosić o pisemne uzasadnienie, do którego trzeba się odnieść i dopiero jak agencja nie zareaguje to po wezwaniu do zapłacenia różnicy iść do sądu CYWILNEGO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Nitka napisał(a):

Każdy prawnik KAŻDY powie, że najpierw to trzeba na piśmie zgłosić się do agencji i poprosić o pisemne uzasadnienie, do którego trzeba się odnieść i dopiero jak agencja nie zareaguje to po wezwaniu do zapłacenia różnicy iść do sądu CYWILNEGO. 

To idź do papugi kto ci broni:) ganiaj się z firmą która gra głupa :) ja znalazłam krótszy sposób kapowanie do prokuratury :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika
15 godzin temu, Kare napisał(a):

To idź do papugi kto ci broni:) ganiaj się z firmą która gra głupa :) ja znalazłam krótszy sposób kapowanie do prokuratury :)  

4 lata temu na tym forum napisałam opinie i 2 dni później miałam na koncie pieniądze i prośbę o usunięcie opini i to wszystko bez sądów i prokuratur. Najpierw trzeba zrobić co się da, żeby nie latać po prokuraturach czy sądach bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałam pismo z adiutara zastraszające 😻żeby usunąć opinie. Na go Work firma zablokowała możliwość podpisania się PiS opinia w której najpierw opisałam pierwszą złą sytuację z tą firmą jaką miałam w zeszłym roku . Pracowałam tam u jednej osoby 4,5 miesiąca i dostałam referencje i zgodę na powrót . Miałam jednak podwyżkę ze zwzgledu że pracowałam ciągiem 4 miesiące i firma dała mi 200 euro więcej niż innym . Naturalnie rodzina niezbyt z tego faktu była zadowolona że co miesiąc płaci 200 euro .juz wtedy kiedy się dogadali obcięto mi 50 euro ze świąt a koleżanka która była przede mną otrzymała 50 euro mniej z wypłaty była wesciekla . Dowiedziala się że rzekomo wpłynęła skarga i nie mogła tego wyjaśnić z firmą ponieważ nikt nie odbierał telefonów . Ja zrobiłam wtedy dym 💨 i zaczęłam wypytywać o co chodzi . Mi wypłacono wtedy całość . Miałam tam wrócić i pojechałam z inną firmą na miesiąc jednak dziwne działanie koordynatorki doprowadziło do tego że mimo moich zapytań i zadań wysłania dokumentów potwierdzających że jestem zaakceptowania na powrót nic takiego się nie zadziało . Otrzymywałam info że ona ma czas bo teraz zajmuje się czymś innym bo ma inne zlecenia . W tym czasie współpracowałam z panią szyk z innej firmy i ona również proponowała mimorzedluzebie kontraktu na zleceniu którym byłam . Ponieważ w adniutorze byłam 5 miesięcy i chciałam tam wrócić nie zgodziłam się czekając na info o przewozie tutaj jednak Adiutor mnie wystawił i tydzień przed przejazdem oświadczył że nieaktualne . ⚠️ wiedzieli że cmam możliwość zostać na tamtej szteli bo nawet dałam panią Paulinę i panią Katarzynę razem żeby ustaliły gdzie zostaje w konsekwencji kelepectea firmy Adiutor zostałam na lodzie . I później firma na formul oświadczyła że mieli skargę na mnie ! Naprawdę ? Czyli przez 1 miesiąc nie mieli skargi ( kiedy byłam u pani szyk ) na zleceniu i później miałam przejechać i w połowie miesiąca czekałam na umowę ? A nagle tydzień przed dostali skargę ? A ja miałam referencje ! Tak właśnie działa Adiutor . Tak opisali to na stronie blokując mi możliwość opisania mojej wersji ? Później jeszcze pojechałam raz z nimi i przedłużyłam umowę kolejny raz . Najgorszy jest fakt że ostatnim razem zawieźli mnie do wisbaden do p. George’a który lubi macać kobiety . No ja nie jestem typem że zostawię sprawę sama sobie . Nie mogłam sobie z tym panem poradzić więc dzwoniłam do firmy . Przed wyjazdem zaskoczył mnie fakt że byl

probkem z kontaktem z opiekunką a po przyjeździe na miejscu kobieta się zawinęła i witał mnie koordynator  . Dużo dziwnych rzeczy . Ogólny chaos na tym zleceniu . Kiedy zglosilam Problem firmie - to dla nich nie problem . Zgłosiłam więc problem rodzinie . Więc mnie oni zadzwonili do firmy że się nie nadaje i że chcą mnie zwolnić . Firma się nie zgodziła ! Więc oni zmienili firmie taką wersję przedstawił mi pan z adiutora . Wiecie co było potem . Zjechałam oczywiście firma rzekomo chciała mnie przewieźć na inne zlecenie nie zapłaciła za dodatkowy nadbagaż firmie Complex która jest totalną porażką jeśli chodzi o firmę przewozową ! Ponieważ poczytajcie opinie ja jeździłam z dniami dwa razy i raz jechałam przez Luxemburg zamiast 4 h do celu jechałam dwa razy tyle a drugim razem wysadzili mnie bo afera zaczęła się o to że w niedzielę nie otrzymali wpłaty za dodatkowy kufer i powiedzieli że mnie nie zabiorą . Klient sie dla nich nie liczy tylko kasa i zdzierstwo . Afera zrobiła się o braku pieniędzy . Nie zaproponowali mi że podjedziemy moze do bankomatu  🤔 im zapłacę czy coś nie nią masz kasy na walizkę to wyp … ! Jednym słowem nie ma jazdy . A później pogrywali od adwokatów . W *wulgaryzm* im się poprzewracało . Bierzcie od nich rachunki i każde naliczenie do skarbówki ! 
jeśli chodzi o te małe kradzieże to mówię co dalej firma nie dość że nie zwróciła mi pieniędzy za przejazd który musiałam sama pokryć - oczywiście pismo poszło do skarbówki . Oraz nie wypłaciła mi 200 euro nie podając przyczyny mimo prośby . Z tego co wiem Adiutor jest dość słabym z obcinania kasy osobiście słyszałam od 3 osób dziś jestem kolejną ofiarą jego cięć a na forum przeczytałam od kolejnej osoby o tym procederze . Niestety sądzę że może być więcej takich osób gdyż zastraszają osoby . I blokują opisy na go Work 

 

 

Dużo negatywnych opinii

IMG_8780.png

IMG_8779.png

IMG_8778.png

IMG_8777.png

IMG_8776.png

IMG_8774.png

IMG_8773.png

IMG_8772.png

Tak jak widzicie Adiutor na sttonid  blokuje opinie które mu nie sprzyjają . Ja chciałam się odnieść do swojej opinii którą oni skomentowali że niby była skarga na mnie chciałam napisać to co wyżej napisałam jaka skarga jak ja dostałam referencje i niestety nie mogłam tego napisać 😻dodatkowo dostałam pismo do domu od prawnika oczywiście a tak że nie otrzymałam wyjaśnienia kontretnego dlaczego obcięto mi 200 euro tylko taki ogólny opis 

IMG_8784.png

Chciałabym się bardzo dowiedzieć jakie moje zachowanie było nietaktowne :) ponieważ ja znam inną wersję i tak właśnie to jest :) że firmy ciągle pracuje bardzo dużo mam sporo referencji praktycznie z każdej szteli i nagle ktoś idzie do prawnika i serio ? 😳 dlatego postanowiłam to ponownie opublikować ponieważ tutaj przedstawiam wszystko co już jest w sieci a także rzekomo inną stronę . Jak jesteśmy też bezsilni jeśli chodzi o nasze wynagrodzenia 

IMG_8790.png

IMG_8790.png

IMG_8787.png

Ponieważ zaczęłam się pluć że nie przyszły pieniądze dostałam tą informację nie ma jednak określonego tam konkretnego punktu co autor miał na myśli 

Ja osobiście nie polecam  tą firmę i nie uważam że w tym

momencie nie wpływa  szczególnie na zatrudnienie 

 gdyż jest to moje osobiste przeżycie ! I można się spierać niestety jeśli byłam złą opiekunką jak w piśmie zaznaczył prawnik 🧑‍💼 „ moje zachowanie „ spowodowało rozwiązanie umowy a nie tak jak wcześniej wspomniałam byłam świetna i firma stała za mną murem dlatego chcieli mnie przewieźć na inne zlecenie :) a że mają kilka twarzy to nie mój problem . W tej firmie rządzi klient . To przed czym dostrzegali mnie inni przytrafiło się na końcu mi . Firma proponowała mi przejazd tu fragment rozmowy gdyż mój koordynator po tym jak rzekomo zerwali kontrak dali mi propozycję od innych osób. Tu fragment rozmów z moim koordynatorem panem wysockim

oraz innymi że szukali coś na przejazd w tym okresie dla mnie :) gdyby faktycznie było tak źle że klient odszedł z mojego powodu chyba nikt nie chciał by ze mną rozmawiać prawda ? No ale … postanowiłam to opisać bo po prostu wkurza mnie bezczelność firm z którą spotkałam się niejednokrotnie ! IMG_8795.thumb.jpeg.5b730f52e1e8bec1c62f10df57b8d04b.jpeg

IMG_8796.jpeg

Po wszystkim kasa nie wypłaca brak zetelnych argumentów i lepienie swojej dziury budżetowej moimi pieniędzmi serio to jest po prostu poniżej krytyki jeszcze raz przypominam że utrzymywanie klienta przy sobie nie należy do roli opiekunki . Prowadzenie biznesu polega na tym  że raz sie  zyskuje a raz się traci i nie każdy może się tym zajmować . Niestety 😫 

i takie przypadki należy opisywać ja nie będę sponsorem dzieci biednych ! 

I tu już koniec … kiedy oczywiście koordynator nie odpowiada bo po co .  Sumie u tej firmy przepracowałam 5,5 miesiąca u jednej rodziny . U drugiej rodziny 2 kontraktu czyli 3 miesiące i to był mój 3 kontrakt 3 tygodnie . Nic tylko podziękować 😘😘😘za 5 dni mają zapłacono mi 13 euro , firmą przewozową wysadziła mnie i nie przewiozła do domu pozdrawiamy serdecznie firmę Complex . Afera zaczęła się od tego że firma Adiutor nie opłaciła mi również drugiego kufra ( ponieważ przyjechałam z Gtv bus ) i tam można mieć dwa a tu oczywiście jeden i szarpanie o 100 zł a że była niedziela to problem bo do firmy się nie można dodzwonić ! A firma nie dość że nie zapłaciła za kufer nie przedstawiła rachunku za przejazd , musiałam pojechać sindbadem to jeszcze okroiła mnie z ponad 200 euro z mają . Pozdrawiamy gorąco . A na koniec żeby ukryć swoją pazerność wysłała pismo od prawnika 😂😂😂

IMG_8792.jpeg

IMG_8791.png

W dniu 15.07.2024 o 01:26, Gość Agnieszka J. napisał(a):

Że miałaś szczęście. Dzisiaj bylo kolejne ostrzeżenie:

Dziś dostałam wypłatę i okazuje się że potrącili mi koszty za powrót busem pod pretekstem że wróciłam 5 dni wcześniej niż w umowie . Zgłaszałam będąc na zleceniu że jest ciężko i prosiłam o pomoc i wcześniejszą wymianę opiekunki jeśli jest taka opcja oczywiście koordynatorka powiedziała że ok postara się zrobić wcześniejszą wymianę nie informując mnie że będę miała odciągnięte koszta podróży !!!!! Dla mnie to istne oszustwo ponieważ w każdej firmie podróż jest opłacana w dwie strony a nie w jedną a po drugie jak widać żadnej pomocy nie udzielili skoro zrobili wymianę moim kosztem ciężko zarobionymi pieniędzmi. Zero zrozumienia i wsparcia nigdy więcej takiej współpracy! Oczywiście będę dochodziła swoich praw na stopie prawnej. Ostrzegam innych państwa.

A co to za firma takie mądre ma pomysły przecież rodzina płaci im za przejazd w obie strony ? 

Edytowane przez Kare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze a propo poprzedniego wpisu śmiesza mnie generalnie wszystkie zarzuty pod kątem firm które oskarżają opiekunki że przez nie straciły klientów. Taka moja uwaga osobista.  jest to generalnie mało prawdopodobne że opiekunka może mieć jakikolwiek wpływ na utratę / zerwanie kontraktu z firmą . Gdyż każda firma zastrzega sobie w umowie z opiekunką , że ta bez względu na to jak kiepskie zlecenie dostanie , czy generalnie na tym zleceniu źle się czuję  , złamała nogę , rękę ząb ją boli nie odnajduję się  itd musi wytrzymać bo firma obarczy ją karą za opuszczenie miejsca pracy !
Tak to w praktyce bywa , że zjechanie ze zlecenia  na już jest formalnie niemożliwe !
 

Nawet jeśli samemu jest się chorym … priorytetem jest podopieczny a także  w domyśle kontrakt  !  
 

właśnie po to aby utrzymać klienta i kontrakt oraz dostarczyć mu nową lepsiejsza opiekunkę ! ⁉️Pisanie więc bzdur pod postacią „ przez ciebie straciliśmy klienta „ dla mnie jest niedorzeczne !
 

Skoro w każdej umowie jest zapis, że  firma

️może rozwiązać umowę kiedy chce i opiekunka nie ma nic dogadania i w każdym momencie z dnia na dzień na zadanie firmy musi opuścić zlecenie 

️ klient może rozwiązać umowę również praktycznie natychmiast z zachowaniem tygodnia - i opiekunka nie na nic do gadania 

️ opiekunka , musi rozwiązać umowę zachowując okres wskazany w umowie ️- tak aby firma mogła , odpowiednio zabezpieczyć klienta ! I dostarczyć drugą opiekunkę mogącą świadczyć usługi opiekuńcze ! 
———————————————-

jeśli powyższe przesłanki zostaną spełnione , fizycznie nie ma takiej opcji aby opiekunka mogła wpłynąć pełniąc swoje obowiązki na rozwiązanie umowy . Bo ze względu na specyfikę pracy każdy te umowę może rozwiązać . 
nie gra chemia 

warunki są nie zgodne ( tak jak było np na tym zleceniu , nie zostałam poinformowana ani przez rodzinę - rozmowa o pracę trwała 1 h z rodziną i nikt nie poinformował mnie z jaką chorobą mierzy się podopieczny ) po co więc tel do rodziny skoro faktyczną choroba jest zatajaną przez rodzinę, firmę i opiekunkę będącą na zleceniu ? ! 

ogólnie 

 

 

 

 Jaki więc sens ma obwinianie opiekunki za utratę kontraktu w jakimkolwiek innym przypadku niż ten gdy  ta ewentualnie uciekła z miejsca pracy i pozostawiła podopiecznego bez opieki . Choć i tu uważam firma musi stanąć na wysokości zadania i znaleźć na cito i kogoś.  I jeśli tu  konkurencja będzie szybsza i tak wtedy może 🤔 powiedzieć że straciła klienta przez opiekunkę pośrednio bo nie udało im się na cito kogoś znaleźć . Ale to mimo wszystko dalej jest problem firmy nie opiekunki bo ta poniesie i tak karę wpisana w umowie ewentualnie za ucieczkę ale nie obchodzi ją obsulutnie to że klient w tym wypadku przeszedł do konkurencji bo ta była szybsza i tym sposobem  nawiał bo to jakby nie należy do opiekunki tylko firmą powinna sobie zapewnić odpowiednie zapisy w umowie - klient - firma !
 

Dodatkowo obwinianie opiekunek za to że jest zła pogoda mnie naprawdę już bawi i tym bardziej śmieszy w listach od prawników którzy powinni wykazać się większą elekwencja   w interpretacji prawa . Bo jak już mówiłam to nie  problem opiekunek że klient przechodzi do konkurencji pod różnymi pretekstami . Konflikt między firmą a klientem może być długi jeszcze zanim np ja - bo akurat w tym wypadku na mnie padło mógłbym długi . Może inne opiekunki się nie sprawdzały . Może firma była droga . Może ogólnie u tego klienta zawsze coś było nie tak i się nie dziwię skoro ojciec lubił obmacywac a oni uważali że to w sumie normalne i nie zamierzali przekazywać tej informacji do opiekunek to mieli problem myślę nie z jedną opiekunką ! Więc … interpretację zostawiam kochani wam .  .aby zerwać kobtrakt podejrzewam że trzeba coś napisać ! wręcz mógł celowo coś nawymyślać żeby zerwać Kontrakt . Skoro mi przekazano pierwotnie że ponoć „ mi nie ufa a koordynator orzekł że dla niego to nie argument „ więc koleś zerwał kontrakt i być może 🤔 coś nawymyślał żeby jednak jakiś argument mieć . Prawda 👍 wiecie :) wiadomo ja opisuję wam swoje przeżycia :) żeby prawnik się nie przyczepił więc nikogo nie zmuszam do wierzenia w to co tu pisze :) moim celem nie jest obczernianie jakiejś firmy tylko pokazanie paradoksu który sprawia że naprawdę ponosimy czasem ciężkie koszty za niedorzeczności . 
 

w tym wypadku jestem zła 👿 bo z firmą współpracowałam długo . I byłam sprawdzoną opiekunką a mimo to naprawdę sporo mi potracili przy konfliktowym kliencie . Nie mieli oporu . I wiadomo było że są z nim problemy . Także serio . To się naprawdę powinno zmienić . 
 

⚠️firmy otrzymują jeszcze raz takie wynagrodzenia jak my 

⚠️nie płacą nam ZUS w ogóle lub w okrojonej części / niektóre od  1000 zł ! Sami zaś pracownicy mają normalne składki umowy o pracę 

⚠️nasze wynagrodzenia nie są jakieś przesadne 200-240 zł dziennie zakładając że pracujecie 2 miesiące a później nic i często brak ubezpieczenia w Polsce jeśli jest rozwiązana umowa brak jakichkolwiek świadczeń socjalnych 

a dodatkowo zabieranie jeszcze waszych wynagrodzeń nawet te dojazdy czy te 200 czy 100 to czasem naprawdę dla mnie jest szczyt bezczelności 

no i ile jeszcze żeby się napaść 

⚠️zmieniają nazwy żeby nie płacić podatków 

ok kumam wszystko ale serio każdy oszczędza ale nie moim kosztem 

mnie chce żeby ktoś swoją pracę która ma obowiązek wykonywać czyli zadbać o klienta , dobrać mu odpowiednią opiekunkę , doinformować przede wszystkim siebie jakie ma potrzeby klient jakie choroby i oczekiwania i co mize zaferoeac mu opiekunka swoim doświadczeniem … a nie tylko klepnąć kontrakt i już aby premia była a później za swoje nieudolne działanie jeb po premii opiekunce ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta
W dniu 28.07.2024 o 07:42, Kare napisał(a):

fizycznie nie ma takiej opcji aby opiekunka mogła wpłynąć pełniąc swoje obowiązki na rozwiązanie umowy

A skąd te rewelacje? Opiekunka zarzygana zostaje znaleziona przez rodzinę w domu pdp. Przyjmijmy, że to drugi raz i rodzina wypowiada umowę wierząc że inna agencja będzie lepsza lub szukała pretekstu do natychmiastowego rozwiązania umowy. To co ma agencja powiedzieć, że nie straciła klienta? m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miki
W dniu 29.07.2024 o 14:18, Gość Marta napisał(a):

A skąd te rewelacje? Opiekunka zarzygana zostaje znaleziona przez rodzinę w domu pdp. Przyjmijmy, że to drugi raz i rodzina wypowiada umowę wierząc że inna agencja będzie lepsza lub szukała pretekstu do natychmiastowego rozwiązania umowy. To co ma agencja powiedzieć, że nie straciła klienta? m.

Są agencje które wymagają osobistego spotkania oceniając opiekunkę. M.in. na tzw. Wygląd więc zmniejsza szanse na oczywiste pato, bo inaczej to też nic nie zrobią .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 14:18, Gość Marta napisał(a):

A skąd te rewelacje? Opiekunka zarzygana zostaje znaleziona przez rodzinę w domu pdp. Przyjmijmy, że to drugi raz i rodzina wypowiada umowę wierząc że inna agencja będzie lepsza lub szukała pretekstu do natychmiastowego rozwiązania umowy. To co ma agencja powiedzieć, że nie straciła klienta? m.

Rodzina jeśli wypowie umowę agencji nie ma gwarancji że w innej agencji nie trafi jej się dziwna opiekunka . Chyba są tego świadomi . Jeśli opiekunka jest nieodpowiednia to się ją wymienia . A jeśli firma źle wybrała opiekunkę to sorry drugi raz? Serio ? Cóż mam powiedzieć może coś jednak poszło nie tak w rekrutacji . Bez referencji na szybko itd itd . Byle tanio i byle szybko . Naprawdę mit o pijanych opiekunkach jest już naprawdę trochę zabawny bo co pojadę do rodzin to Niemcy ciągną z butelki jak niemowlak mleko i nie ważne jakie dropsy biorą a później tylko skargi że mają halucynacje 🤣

Edytowane przez Kare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam

powiem

ze lecą w kulki firmy i opiekunki ale niektórzy koordynatorzy są ok . Wiem jednak jedno że jeśli dojdzie już zaostrzenia niektóre firmy są bezwzględne . Znam jednak i takie że nie stawiają zawsze na pierwszym miejscu podopiecznego i kasy . I droga selekcji w ten sposób uczą szacunku . Dlatego tylko niektóre firmy psują rynek ! Dlatego trzeba to nagłaśniać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 17:10, Kare napisał(a):

Ja wam

powiem

ze lecą w kulki firmy i opiekunki ale niektórzy koordynatorzy są ok . Wiem jednak jedno że jeśli dojdzie już zaostrzenia niektóre firmy są bezwzględne . Znam jednak i takie że nie stawiają zawsze na pierwszym miejscu podopiecznego i kasy . I droga selekcji w ten sposób uczą szacunku . Dlatego tylko niektóre firmy psują rynek ! Dlatego trzeba to nagłaśniać . 

Jest taka firma duża co wszyscy przed nią ostrzegają od lat a ona ma się dobrze i jest największa w kraju i ta cała zła opinia im nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...